Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mihez van joga egy várandós nőnek? fórum

Mihez van joga egy várandós nőnek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
41. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - Temmp)
2013. okt. 24. 14:13
Azért piszkosul nem mindegy, hogy panasszal élsz a felettesénél, kórház igazgatónál, vagy lealacsonyodsz ilyen helyzetet teremtve. Sosem hagytam magam semmiben, de számomra amit leírtál, az már primitív kategóriába tartozik. Nekem sosem jöttek be azok az emberek akik fizikai erejüket használták, az eszük helyett. Persze nem vagyunk egyformák.
40. temmp (válaszként erre: 34. - Bd55e3f068)
2013. okt. 24. 14:08
Nem fogom 1000× ismételgetni, nem voltál ott, nem tudhatod, hogy csak csúnyán nézett vagy jogos volt a mutatványom.
39. temmp (válaszként erre: 32. - 72497ec515)
2013. okt. 24. 14:06
Más ország(ok)ban ezért repült volna az állásából szexuális zaklatásért.
38. temmp (válaszként erre: 35. - Bd55e3f068)
2013. okt. 24. 14:05
Akkor az itt kérdező is sumák? Vagy bárki más, aki az adott pillanatban ahogy mondani szokták köpni-nyelni nem tud? Nem érdekel, hogy mit gondolnak, hogy tökös vagyok vagy nyúlbéla. Magamért teszem, ill. azokért is kiállok, akik magukért nem mernek, nem tudnak. Ha mindenki csak nyel, akkor soha nem lesz változás semmiben.
37. 72497ec515 (válaszként erre: 35. - Bd55e3f068)
2013. okt. 24. 14:03
Akkor lapítanak a "tapsos" emberkék..
2013. okt. 24. 14:02
Ha mindenki karatézna amikor baja van az eü. ellátással akkor sokaknak lenne már fekete öve.. :)
35. bd55e3f068 (válaszként erre: 23. - Temmp)
2013. okt. 24. 14:01
Sokat ér a sumák szava... Engem is tapsoltak meg párszor, vagy ismertek el később szóban, hogy milyen "tökös" vagyok. Mikor balhé van, és a felelősséget kell vinni, akkor meg felelsz egyedül, mert a sumák nem áll ki. Ugye ezt is tudod?
34. bd55e3f068 (válaszként erre: 22. - Temmp)
2013. okt. 24. 13:59

Meg az orvossal, asszisztenssel, ápolóval, adminisztrációs munkatárssal és a takarítóval is emberként kell bánni.

Mindenkinek lehet rossz napja, mindenkinek lehet egy rossz mozdulata. A jogaink nem arról szólnak, hogy üthetünk rögtön mindenkivel és üvölthet azért is, mert valami nem jó hanglejtéssel beszélt.

33. bd55e3f068 (válaszként erre: 15. - Papp Szilvia)
2013. okt. 24. 13:53
Ez a kérni/kérdezni kell egy érdekes kérdés. Hány tesznek fel kérdést pl. itt is miután eljöttek az orvostól... és amúgy benne van a beteg téjékoztatóban a válasz, ami a kezükben van, és a neten is elérhető.
32. 72497ec515 (válaszként erre: 16. - Temmp)
2013. okt. 24. 13:44
Azért ez merő túlzás,akárhogy is van..
31. Mazsinka (válaszként erre: 30. - Temmp)
2013. okt. 24. 13:19
Simán elhiszem.
30. temmp
2013. okt. 24. 13:16
Volt régen egy csoporttársam, aki az egyetem mellett áplóként dolgozott. Mesélt jó pár esetet, egyik ilyen: 18-20 év körüli, nagyon nagyon jó csajt műtöttek. Az ápolók, meg aki csak arrajárt szépen felhúzta rajta a lepedőt, hogy megnézze tényleg olyan jó mellei vannak-e, mint ahogy terjed a hír. A fiatal lány akkor már megkapta a nyugtatót az altatás előtt és alig tudott magáról. Műtét közben elszúrt valamit az műtő orvos és a műtőasztalon leállt a szíve, 2× élesztették újra, de a mai napig nem tud róla.
29. temmp (válaszként erre: 25. - Bd55e3f068)
2013. okt. 24. 13:10
Neked is azt tudom mondani, hogy nem voltál ott, nem tudod hogy ért hozzám, és nem is igen akarom részletezni, de nyugodtan elhiheted, hogy megérdemelte. Nagyon régen történt, akkor még másvilág volt.
28. Mazsinka (válaszként erre: 4. - 96e4cb8ca7)
2013. okt. 24. 13:10
Pedig ez létező jelenség. Volt munkatársnőm négy gyereket szült, mind hatalmas babák voltak, és ő is felpuffadt rendesen. Az utolsónál diétát tartott, nem evett kenyeret, lisztes dolgokat, tésztát sem, húson élt, zöldségeken, gyümölcsökön, és a baba normális súllyal született, s ő is emberi maradt. Ezt nem tartom hülyeségnek.
27. temmp (válaszként erre: 26. - Nikk_1982)
2013. okt. 24. 13:08
Ugyanmár, nem kell bocskérés. De ha egyszer úgyadódik, hogy akár miattadvagy kell valakinek leordítanom a haját, akkor megteszem - ha az adott helyzet megkívánja :)
26. Nikk_1982 (válaszként erre: 20. - Temmp)
2013. okt. 24. 13:06
Igazad van, nem voltam ott. :-) A leírásod alapján mindenesetre ez jött le. Bocsánat
25. bd55e3f068 (válaszként erre: 16. - Temmp)
2013. okt. 24. 13:05
Nem vagyok benne biztos, hogy az ellátókban volt a hiba. Ha valami nem tetszik, nem kell rögtön ordítani és mást a szekrénynek vágni.
24. e369fc680d (válaszként erre: 19. - 7ff5dc369b)
2013. okt. 24. 13:04
Ezt így el is tudom fogadni,meg meg tudom érteni.Én is saját dokihozkértem időpontot október 13.-án,dehát november 8.-ára kaptam!!!Annyira rosszul vagyok,hogy nem tudok felkelni az ágyból reggel,csak úgy,ha előtte fél-1 órát még pihenek,mert azonnal rámjön a rosszullét,ahogy kipattan a szemem.A munkahelyemen a főnököm kért meg,hogy menjek táppénzre,de ahhoz meg ugye nőgyógyászati javaslat kell,amit mondanom se kell,nem kaptam meg.Szívesen mennék 2-3 hetente magándokihoz,de arra nincs rendelésenként 10 000 Ft-om,pedig tudom,hogy jobb lenne,de nem tudom elkerülni,hogy néha ingyenes kórházi vizsgálatra menjek... :( De ez meg borzasztó,még ha csak egy is vagyok a sok közül,akkoris egy beteg,egy nő,egy várandós nő vagyok,ez szerintem legalább azt jelenti,ha ő rutinszerűen is "végzi a dolgát",hogy az alapvető tiszteletet megadja,és legalább valamit nyökögjön,ha már látja,hogy az embe aggódik.És nem azt várja el az 145978. beteg sem,hogy megnézik,írnak valamit,neki se jónapot,semmi,aztán mehetsz is...Komolyan mondom,az volt az érzésem,mintha egy tárgy lennék..meg ez,hogy meg sem nézhettem...szerintem kérés nélkül is alap dolog...mindenkit érdekel,hogy van a picike ott bent,még ha olyan nagyon picike is...szóval szerintem nem érdemes mentegetni ilyeneket...akkor ne ott dolgozzon,mert én pl elvárnám,hogy legalább nőként és páciensként kezeljenek,meg a normális hangnemet egy ilyen rendelésen...
23. temmp (válaszként erre: 20. - Temmp)
2013. okt. 24. 13:00
Mikor visszamentem a kórterembe, akkor a többiek megtapsoltak, csak úgy maguktól. Gondokom mert velük sem bántak különben.
22. temmp (válaszként erre: 19. - 7ff5dc369b)
2013. okt. 24. 12:57

Szerintem nem kell hozzászokni. Akinek nem telik magánorvosra, azzal is emberként kell bánni, megfelelően tájékoztatni a törvénynek megfelelően.

Ha eleink minden rosszhoz hozzászoktak volna, akkor nekünk nőknek a jogaink nagyjából a középkor szintjén mozogna.

21. andi6020 (válaszként erre: 4. - 96e4cb8ca7)
2013. okt. 24. 12:57

Medve anyám....

Inkább maradnál az olvasásnál...

20. temmp (válaszként erre: 18. - Nikk_1982)
2013. okt. 24. 12:54

Nem voltál ott, nem tudhatod pontosan mi történt,milyen kezelésre mentem.

Ha ott lettél volna, akkor te sem maradtál volna higgadt.

19. 7ff5dc369b (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2013. okt. 24. 12:53

Sajons az a divat, hogy az alap vizsgálatokat közelező a protokollnak mérten a terhesgondozáshoz sztk intézni, de arra van a saját orvos , hogy ott kérdezz, nézegess és egyáltalán.

Én már ehhez annyira hozzászoktam, hogy fel sem tünik.

Hozzá kell szokni.Bár a terhesgondozóban nálunk normális az orvos, ultrahangra meg alapból a saját orvoshoz megyek.

18. Nikk_1982 (válaszként erre: 16. - Temmp)
2013. okt. 24. 12:51
Azzal egyetértek hogy egy kórházban emberként kell bánni a beteggel/kismamával, de ezzel a sztorival én nem dicsekednék. Szerintem igencsak elvetetted a sulykot
17. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2013. okt. 24. 12:47

Sztem is keress masik dokit ill. Korhazat.

A kismamanak a legfntosabb, hgy a dokijaval olyan bizalmi viszony alakuljon ki, hgy mindig erezze azt, hgy a kicsije es Omaga is biztonsagban van. Nincs ismerosod, akitol megtudnad kerdezni, kihez erdemes menni?

Es ne idegesitsd fel magad!-akarmilyen nehez is.

Nekem is sikerult Kecskemeten kifognom egy igazan kocsog, lekezelo "orvost" mikor megszerettuk volna nezni a babat. Akkor nem volt eleg lelekjelenletem (plusz a terhes no kiszolgaltatott) hgyelkuldjem a picsbe, demegtobb,mint egy ev tavlatabol nem szunt aharagom iranta. Na, olyannal ne talalkozzon senki! A szakma szegyene... (Raadasul gy, hgyeu-ben is dolgoztam jo par evet...)

Egyszval ktartas neked/nektek es jo egeszseget! :)) boldog babavarast!

16. temmp
2013. okt. 24. 12:45

én kb. 13 évvel ezelőtt, egy bunkó ápolót felkentem egy üvegcsékkel teli szekrényre, mert hozzámért az endegélyem nélkül, ill. taszigált a kezelő felé.

Mindenkit elküldtem a k. anyjába és kizavartam, amikor a kezelőt átjáróháznak tekintette a személyzet. Egy nővér úgy megfogta a kezem a szekrényes jelenet után, hogy megmaradt a nyoma, neki leordítottam a haját fejéről, és megfenyegettem, ha mégegyszer hozzám mer érni, akkor nem ússza meg fejlentés nélkül és csinálok képet a karomról Utána mindenki olyan szépen bánt velem, mintha a VIP osztályon lennék.

Másfél méteres vagyok, de velem akkor sem lehet így bánni. Utána láttam, hogy másokkal is normálisabban viselkedtek. Ennyit megért a cirkusz.

15. Papp Szilvia (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2013. okt. 24. 12:44

igen,bárhova mehetsz,de vhogy egyébként amikor még pici terhes vagy,és nem betöltött 12hetes,akkor sok nődoki érzéketlen,hisz még korai,ők sok ilyet látnak nap mint nap,egy vagy a sok közül!


de igen,kérdezz rá,ha nem mondja,sőt!kérd meg kapcsolja be a hangszórót a szívhangnál,ha nem tenné,a köv.alalomnál,vagy pl fordítsa oda a monitort!


én mindkettőt ugyanazon sztk-s dokinál szültem,nem magánban,és a másodiknál szétszórt volt!(2év különbség)...én szóltam pl h hagy nézzem meg,vagy nem akart képet adni,mondván még csak egy mazsola,de kértem,és adott,hisz miért ne...


megtanultam:KÉRNI KELL!!!!!!!! nem látnak a fejünkben,nekik csak egy vagyunk a sok anyukából!!

2013. okt. 24. 12:38

elkanyarodva kicsit:

én is cukros voltam,nem vészesen,de diétáznom kellett...volna...

nem tartottam be,de csak mert volt annyi eszem h tudtam,mit ne egyek,vagy max ha lecsúszik egy szelet csoki,utána aznap már mást ne! vagy pl ha túl sok édességet ettem,mert ugyebár elszaladhat a ló,egy finom torta mellett,akkor kitapasztaltam h sok ásványvizet iszok utána,nem vagyok rosszul...

persze ez én vagyok,tiszteletben tartva h a gyerekeim(mindkét terhességnél ez volt) a legfontosabbak!és persze ha nem vált volna be a saját "programom" akkor betartottam volna az orvos tanácsát!


szvl egészséges két gyereket hoztam világra a maguk közel 4kg-kal,és bár híztam 26ot mindkétszer,nem maradt rajtam egyik után sem egy kg sem pluszban!


de kiemelem,hogy nem volt súlyosan magas a cukrom,épp a határértéket lépte túl 2 tizeddel!!!! nem többel!

13. temmp (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2013. okt. 24. 12:37

[link]


Ebben a 10.§-nál van az emberi méltósághoz való jog, ill. a 13.-nál a tájékoztatáshoz való jog.


Én mindig magamnál tartottam egy példányt a fontosabb részekről, arra az esetre, ha nem tetszene valami-

2013. okt. 24. 12:36
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook