Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért rossz a kenguru? fórum

Miért rossz a kenguru? (beszélgetős fórum)


14. 0bc15d9cef (válaszként erre: 13. - Krisztine2)
2010. jún. 1. 10:00

:))))))))))))))))))))))))))))


Hidd el, sokak szerint egy anyagdarab, olyan mint egy lepedő és nem humorból mondják. Szóval nem árt tisztázni sok félreértést.

13. Krisztine2 (válaszként erre: 11. - Krisztine2)
2010. jún. 1. 09:52

Én is tudom hogy a kendő nem lepedő...

Ironizáltam,de látom ez egy humormentes téma:)

2010. jún. 1. 09:42

Induljunk ki abból, hogy a legjobbat szeretnénk a gyerekünknek.

Akkor nem az a kérdés, hogy rossz-e a kenguru, hanem hogy van-e jobb.


A hordozókendő nem lepedő. Főképp a szövése miatt, hisz egy 15 kg-os gyereket is vígan megtart, illetve a méretezése is más:)


Kendőbe az újszülöttet is teheted. Ez nagy előny pl. a hasfájós babáknál. Vagy ahol a nagy tesó ugyanúgy megkívánja az anyja aktív jelenlétét, a kicsi meg csak mondjuk függőlegesen van meg.


Az hogy vki még nem tanulta meg a kendőzést, vagy bénán köti, nem jelenti azt, hogy a kendővel van a baj. Bár tény, hogy gyakorlat teszi a mestert.


Vannak ma már olyan kenguruk, amik jól tartják a gerincet, pl. a BB. AZ ára kb. a kétszerese egy szintén jó mei tai-nak.


Én pont egy BB kengurut próbáltam, kb egy órát volt benne rajtam az unokaöcsém. Fájt utána mindenem. Kendő vagy mei tai a hordozónak sokkal kényelmesebb (ha jól vette föl)

2010. máj. 31. 20:24

Szia.

Én csak ritkán használtam kengurut mert féltettem a gerincét.

A kendő nekem nem szimpi,ennyi erővel egy lepedőt is magamra köthetnék...:)

10. 1eb84e4bad (válaszként erre: 9. - Lujzacica)
2010. máj. 31. 16:21
akkor ne vegyél. ez is csak egy újjab őrület...
2010. máj. 31. 16:15

Mi most Tomy Freestyle kengurut rendeltünk vaterán, hátha könnyebb lesz a derekamnak, eddig Brevi félvállas volt. Amikor utánaolvastam a gyakori kérdéseken, hogy ki mit ajánl, akkor olvastam, hogy már majdnem le van cseszve, aki kengurut mer venni, mert csak akkor vagy jó szülő, ha mei teit, meg a hordozókendőt veszed meg:(((

Pár hete voltunk az állatkertben a férjemmel, láttunk kendőben egy babát. Anyuci elfáradt, levette amíg ettek, utána nem tudta felkötözni. A nagymami fogta a babát, amíg szerencsétlenkedett, mi már elmentünk egy pár állatot megnézni, (kb 10 perc) mire visszajöttünk, még mindig azzal ügyezett, végül feladta, elrakta és apuci kézben vitte. Szerintem van olyan, hogy valaki nem akar kendőt. Nem vagyok olyan tipus.

2010. máj. 31. 15:35

persze, hogy fújják a kengurut, mert akinek az van, az majd vesz kendőt, Most az a divat:-)

Azért persze meg kell válogatni, hogy milyenbe teszed, de nem gondolom, hogy bármi baja lenne tőle a bébinek!

2010. máj. 31. 15:13

Szerintem sem rossz a kenguru. A kisfiamnak két hónapos kortól javasolta egy gyerek gyógyász főorvos a csípője miatt.

Szerencsére szeret is benne lenni, bár még nem használjuk sűrűn.

Melyik gyerek mit szeret. Nagy baja nem lesz tőle, legalábbis ez az én véleményem.

6. Tamianyu (válaszként erre: 5. - Lujzacica)
2010. máj. 31. 15:09

Engem pl ezektől ráz ki a hideg,hogy mit nem ehet az a szegény gyerek.Jóhogy már nem nagykorúsághoz kötnek sok ételt.Nehogy már bármilyen tabletta ami mű,jobb legyen a gyümölcsnél zöldségnél amiben természetes formában van meg a vitamin.Cékla 1 éves kor felett:-)))))))))Én 4 hósan adtam mindháromnak,meg még több mindent is,semmi bajuk.

És a legnagyobbat én is sokat cipeltem kenguruban,abból sem lett gondunk.

5. lujzacica (válaszként erre: 3. - Lolli)
2010. máj. 31. 15:01
Én is így gondolom. Olyan ez, mint a hozzátáplálás.Svédországban élő sógornőmnek meséltem, hogy vashiányos a babánk 4 hónaposan, a doki nem akar semmi gyógyszert adni, azt mondta, hogy kezdjem el 5 hónaposan (nem 6)adni neki a céklát, meggyet, az elég lesz. A sógornőm azt mondta, hogy náluk a céklát egy éves kor alatt nem szabad adni. Mégis felnő mindkét országban élő gyerek.
2010. máj. 31. 14:37

Szerintem nem rossz. Sőt!!

Nyilván vannak gyengébb minőségű darabok, amibe nem raknám be a gyerekem, de általánosságba nem mondanám a kengurukra, hogy rossz.

2010. máj. 31. 14:31
Az én gyerekem is nagy kengurús volt, kifelé. Nem is tehettem máshogy, nem akarta. 3 hónapos korától elég sokat cipeltem. Most 3 és fél éves, és sokkal egyenesebben tartja magát, mint a kisesója, akit 2x tettem a kengurúba... szerintem kinek mi. olyan ez, mint az összes téma, megtalálsz róla mindent a neten, és mindennek az ellenkezőjét is:). a megkérdezettek körében meg szintén.
2010. máj. 31. 14:21
A gerincük miatt nem ajánlott.
2010. máj. 31. 14:17

Nem értem, hogy mostanában miért vannak olyan sokan a kenguru babahordozó ellen. Csak a mei tei, meg a kendő, mega ... a jó. Az én babám 4 hónapos múlt, nem szereti a babakocsit csak ritkán, amikor már nagyon álmos. Másképpen nem tudom vinni, csak a kengurunkban. Ott viszont csak kifele szeret, mert úgy nézelődik. Hiába olvasgatom a "kifele ne" tipusú cikkeket, az orvosok akiket megkérdeztem, azt mondták, hogy nyugodtan tegyem bele kifelé is és igen is jó a kenguru a csípőjének, mindegy 4 hónaposan hogy rakom bele, mert már tartja magát.

Sőt az egyik orvos azt is mondta, hogy mindegyik kenguru jobb, mint a kendő, mert általában nem tudják jól megkötni és nagyon rosszul van benne a baba és a kenguruellenesség egy rekláfogás, mert különben a többi keleti hordozóeszközt nem tudnák eladni.

Szerintetek mi az igazság? Mi változott az elmúlt 10-20 évben, hogy előtte még senki nem mondta, hogy kenguruban befelé vagy kifelé vinni a gyerkőcöt káros?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook