Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért rettegünk mi nők a bogaraktól, rágcsálóktól, stb? fórum

Miért rettegünk mi nők a bogaraktól, rágcsálóktól, stb? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 10. 18:19
Én nem rettegek.
41. ina87
2014. jan. 10. 18:17
Nem félek tölük,ha be téved egy bogár a házba szépen kiteszem az udvara.
2013. dec. 13. 06:59
nem rettegek toluk.nem mindenki egyforma.
2013. dec. 11. 21:48
Én ugyan nem.
2013. dec. 6. 14:49
nem rettegek
2011. ápr. 28. 14:38
Jah és persze azért olvastam ezt a régi fórumot mert ma reggel is láttam egyet :)
2011. ápr. 28. 14:37
Tudom hogy már régi a fórum, de úgy érzem le kell írnom , hogy oldódjon a feszültség. Én ha meglátok a házon belül egy icipici bogarat is nem sikítok még meg is ölöm ha kell, de olyan szintű sokként élem meg hogy napokig csak nézek ki a fejemből, nem érzem otthon magam a világban, mindent huszonhatszor megnézek nincs e ott bogár, már a gondolattól viszket mindenem, és napokat szánok rá hogy megkeressem a neten milyen bogár volt ( persze ez általában nem sikerül ) . Aztán kb. egy- két hét alatt lecseng ez, pár nap pihenő, boldogság, nem is bántanak a bogarak gonolatok. Majd megint megjelenik egy és kezdődik előről. Nem tudom mit tehetnék ez ellen. Kihívás az élet : D
2009. máj. 12. 20:33

Ja, és az unokáim félnek nagyon a pókoktól (apukájuknak van pókfóbiája). Most kitaláltam, hogy a nálunk azért vannak pókok, mert azok az én házipókjaim....:)

Végül is nem hazudtam nekik...:) De falun lakunk, már hogyne lenne pók!:) A kicsik meg 5 évesek. A múltkor fogtunk levelibékát, azóta hősként tekintenek rám:) Anyukájuk meg attól fél...:)

2009. máj. 12. 20:29
A kaszáspóktól és az egerektől nem félek. De a hernyókkal, esti pillangókkal, amik berepülnek az ablakon, ki lehet kergetni a világból. Jah, meg a meztelen csigákkal... (Mindjárt sikítok....)
2009. máj. 7. 16:31

Nem csak a nőkben van ilyen félelem hanem a férfiakban is.Csak mi jól palástolják mert a nők előtt erősnek kell látszani és ez az amitől a férfi mindig erős akar lenni és így nem csak látszatra lesz az hanem erős is lesz valóban.Ezt a nőknek köszönhetjük:)

Ezek mellett magától a kontaktustól irtózunk.Ahogy hozzánkér vagy megcsíp.

Egyszer berepült hozzánk egy imádkozó sáska.Egy német lexikont vágtam hozzá.Közel 5kg könyvről beszélek.A sáska a szekrény oldalán mászott én meg másfél méterről rádobtam:)

Nem nagyon finomkodtam :)

32. winny
2009. ápr. 16. 12:38
Mert annyira undorítók. Főleg a bogarak:(
2009. márc. 31. 00:24
Segítsetek mit csináljak!!Pók fóbiám van,és az ágyam mindkét felén a sarokban van 2 pók megakartuk ölni őket közösen a párommal de sikerült nekik eliszkolni,és már nem nagyon volt kedvünk a szomszédokat azzal idegesíteni hogy este 11-kor húzogatjuk az ágyat a behatolók miatt(panel lakás)!Most nem merek bennt aludni a hálószobámban mert a pókok átvették a hatalmat!!
2008. okt. 10. 20:40

Hú, én nagyon sokáig rettegtem a bogaraktól/rovaroktól. Az utóbbi 2 évben vettem észre, hogy ez a fóbiám alábbhagyott. A nagyobb rovaroktól és bogaraktól még mindig tartok, de elég soktól már nem. Korábban például rettegtem a szöcskétől, ha csak rám ugrott. Ma már nem zavar... Egyáltalán. :-)

Egerek, patkányok, békák, kígyók, no problem. Velük semmi bajom, szerintem aranyosak. :-) Más dolog, hogy betegséget terjeszt pl. a patkány, meg mindent megrágnak a rágcsálók, de ettől függetlenül én bírom őket, aranyosak. Brekkencset is bármikor kézbe veszek. Fogtam már varangyot is. Persze nem csókoltam meg. X-D

Ami vicces, az az, hogy a párom, aki 35 lesz januárban, retteg az ízeltlábúaktól. Még nálam is jobban... Kettőnk közül ilyen téren meglepő módon én vagyok a bátrabb, pedig aztán én... Én is képes vagyok "sikítófrászra". :-D Ma például az erkélyen egy ilyen nagyobb ruhadarab (lepedőméretű) volt a földön. Mondta a párom, hogy nem mer kimenni az erkélyre, mert tele van bogárral. Mondom, ezt látnom kell. Kimentem, és tényleg, a ruhadarab szó szerint televolt poloskákkal. Összefogtunk, én felemeltem a ruhát, a kedvesem meg partvissal lesöpörgette róla a bogarakat. Poénos volt. :-) Aztán miután végeztünk, jól megölelgettem és ennyit mondtam: "Én hősöm!" X-D

2008. szept. 13. 11:15
Ártatlan álatkák ezek aki szereti termeszetet es sokat kitjár megfigyeli hogyan elnek más lesz velemenye. Ök hatudnának beszelni nitmondanának mi is rosszul festünk ö szem szögükböl jóbban felnek töllünk mit egyesek reagálnakrá
2008. júl. 31. 18:33
Nálunk sem volt jellemző, hogy ugráltak volna a szüleim mindenféle bogár láttán. :) Mint alább írtam, gyerekkoromban abszolut nem féltem semmitől. Felnőtt koromra bolondultam meg. :))
27. Zsuzsa88 (válaszként erre: 26. - Alsi)
2008. júl. 31. 16:11
Engem nem "kondícionáltak" úgy a szüleim. Sőt... Apum engedte, hogy a tenyerében másszon a cserebogár, Anyum a pókokat másztatta a kezén. Ő viszont mindig is félt az egerektől és a békáktól. Én azoktól nem félek, a békát megfogom, és arrébb rakom, ha épp elállja Anyu útját :) Az egereket bár nem fogom meg (a nagyok harapnak, esetleg a kicsiket megfogom), de nem félek tőlük és nem ugrom rögtök a konyhaszekrény tetejére, ha meglátok egyet. Na jó, ezt a konyhaszekrényeset csak képletként mondtam, nem szaladgálnak egerek a házban (Anyu legnagyobb örömére). A családból senki nem fél a pópoktól, sem a cserebogaraktól, csak én... Hááát, így egyedül lenni ezekkel a problémákkal... :(
26. alsi
2008. júl. 29. 08:50

Valószínűleg azért, mert kicsi korotokban erre kondícionáltak benneteket. Én nem félek ezektől a jószágoktól, meg a békákat is megfogom és a gyermekemet is így nevelem, nem akarok belőle egy sikítozós felnőttet csinálni.

Egyébként szerintem teljesen nem küzdhető le ez az rzés, amiről írtok, de azért kordában tartható. (Én a sötét lépcsőházban féltem gyerekkoromban, minidg rohantam felfelé, aztán egy-két évvel később kényszerítettem magam, hogy lassan menjek fel. Most már nincs olyan kényszerképzetem, hogy oson valaki utánam... - mondjuk ebből is látszik, hogy majd' mindenkinek van valami "dilije" :) )

2008. júl. 17. 19:04
Tegnap a kezemben volt a telefonom, meg stb. és észrevettem egy nem olyan kicsi bogarat a kezemen...a reakció az volt h eldombtam mindent ami a kezembe volt, a telómról leesett a külső antenna (ugymond) fedője :S azt hittem az antennát törtem le...de megúsztam :S és mindez egy fránya bogár miatt ..pff :)
24. 0c97fbb607 (válaszként erre: 18. - Cfa2b2f0b0)
2008. júl. 17. 16:37

Elhiszem:)

Tapasztaltam.

2008. júl. 17. 16:23
Én is hasonlóképpen vagyok. :) Szerintem nem normális, de nem tudok vele mit csinálni. Gondolom te sem. :)
2008. júl. 17. 16:16
Pókok és cserebogarak. A cserebogaraktól "simán" hisztirohamot kapok, és toporzékolva, igen mellécélzott szélsebes mozdulatokkal igyekszem lesöpörni magamról, viszont ha egy pók elállja az utamat, kitör belőlem a hisztis sírás. Elmegy a hangom, hirtelen elkezdek fázni, mikorben elönt a víz, topogok a lábaimmal, és úgy folynak a könnyeim, mintha hagymát vágnék épp apróra. Ez normális?! :)
21. cfa2b2f0b0 (válaszként erre: 20. - Franc22)
2008. júl. 17. 16:12
Na, ha a párom is így lenne ezzel, az szép csapat lenne! :D Szerencsére ő minden ilyet elintéz. Akár az éjszaka kellős közepén is. :D
2008. júl. 17. 16:07
én a pókoktól irtozom. Föleg a hosszúlábú nyavajáktól. Ha már csak meglátom kiráz a hideg. Régen még ha csak rám mászott sikitottam. Mára már leveszem magamról, de ha nem muszály nem talizom velük. Az egerektől nem , de a patkányoktól félek. Ezt én nem szégyenlem és azért sem mert a legtöbb, férfi is igy van ezzel:)
19. cfa2b2f0b0 (válaszként erre: 17. - Smudlaagi54)
2008. júl. 17. 12:55
Szerencsére ezekkel ritkán találkozok, de kb. ugyanaz van, mint az ízeltlábúakkal. :) Menekülés!
18. cfa2b2f0b0 (válaszként erre: 15. - 0c97fbb607)
2008. júl. 17. 12:53
Nekem még nincs gyerekem, aki kontrollálhatna. :) Nálam is így volt ez gyerekkorban. Mondjuk csak mamámnál találkoztam velük nyaranta, de akkor tényleg mindent megcsináltam velük. Lábakat szaggattam, etettem, meg mindent, amit egy gyerek megcsinál. :) Egyszer kiköltöztünk albérletbe egy kertes házba. Ez 22 éves korom körül volt. Na, ott aztán megtudtam, mi a magyarok istene! Hatalmas, fekete pókok jöttek elő nyáron, és érdekes volt, mindig ugyanazon a falon, ugyanott... Egyszer aztán velem is történt egy hasonló, mint veled. Feküdtem oldalt az ágyban, és a tenyeremben éreztem, hogy valami mászik. Természetesen egy ilyen nagy fekete pók volt! Na, ott is volt sírás, rívás... :) És ha hiszed, ha nem, írok róla, és futkos rajtam a hideg...
2008. júl. 17. 12:49
Én a kigyót,békát,patkányt utálom.Kiráz a hideg tőle.Annyi béka van a kertben,hogy meg kell néznem hova lépek.Amit még eső után utálok,amikor tele van az aszfalt gilisztával.Akkor úgy közlekedek,hogy az orrom az eget szántja.
2008. júl. 17. 12:37
na, én az egerektől meg patkányoktól félek. illetve nem is félek, inkább rettenetesen undorodom. Pedig a L'ecsót szerettem:) nekem a kis rózsaszín csupasz lábuk, meg a hosszú farkuk a legvisszatszítóbb. de azért kicsit sajnálom szegényeket, amikor sikerül likvidálni őket
15. 0c97fbb607 (válaszként erre: 12. - Cfa2b2f0b0)
2008. júl. 17. 12:33

Akkor majd megkapod te is a kérettlen "terápiát",ne aggódj,idővel elmúlik:)

A velőtrázó sikításból ,lesz majd egy kis sikoly,az ijedségből higgadság.

Nálam a gyerekek is segítettek,amikor azt vettem észre ,hogy ők is félnek,megijednek a bogaraktól.

Muszáj volt nekem hősnek lennem és nem sikongathattam ,halálra ijesztve őket.

Hozzá tartozik az is,hogy én "bogaras " voltanm kislány koromban,sőt a pókokat is nagyítóval nézegettem,meg legyeket fogtam nekik,amikor néhanapján betévedt egy-egy az első emeletre.

De egyszer amikor alföldön a nagyinál nyaraltunk, napoztam épp és végig gyalogolt a hátamon egy hatalmas ,szörös lábú keresztes pók,amilyenek csak ott vannak.

Szóval szembe néztem egy nagy 8 szemű szörnnyel ,megvártam míg lemászik és utánna sikoltozva rohantam be.A hátamon végig pirosodott másnap a csík ,amerre végigment rajtam ,annyira megijedtem.

Szóval innen indúlt,és attól fogva ha pókot láttam ,bizserekni kezdett a hátam ,azt éreztem ,ahogy végig kapar a hátamon.

Szóval alapjáraton ,kígyós békás ,gilisztás lány voltam,semmitől sem féltem,de ez az eset elég volt ahhoz ,hogy fóbiás legyek:))

De a pókok megoldották a dolgot:))

14. caravell (válaszként erre: 11. - 754c7e07c3)
2008. júl. 17. 12:28
igen, idővel többé-kevésbé én is elfogdtam őket,de sztem ez ősi ösztön, még a civilizálatlan időkből maradt,mint "szükséges rossz". csupa olyanra vagyunk fóbiásak, ami veszélyes volt az emberre nézve: kígyók, rovarok-pókok, hüllők stb.
13. cfa2b2f0b0 (válaszként erre: 11. - 754c7e07c3)
2008. júl. 17. 12:23
Én inkább kerülöm a természetes közegüket. Júniusban pl. rengeteg volt a szarvasbogár. Akárhányszor kimentem a kertbe, minimum 5 db mindig ott volt a medencében a víz tetején. Amint megláttam, hidegrázás, és indíts vissza a házba... Tudom, hogy nem jó, ahogy reagálok, de egyszerűen rosszul vagyok. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook