Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért pusziszkodnak mostanában a férfiak? fórum

Miért pusziszkodnak mostanában a férfiak? (beszélgetős fórum)

1 2
49. 7c79ff1565 (válaszként erre: 48. - C82705dc5a)
2010. júl. 29. 20:34
de ez ölelés, mégsem puszi
48. c82705dc5a (válaszként erre: 47. - 7c79ff1565)
2010. júl. 29. 20:33

Nem feltétlen!!

Vannak olyan helyzetek, és olyan őszinte, valamint mély barátságok, ahol elmaradhatatlan kelléke, az üdvözlésnek, a kézfogás melletti baráti ölelés és a "puszi"

Pl. Rég látott vadászok bal kezükben a levett kalap, jobb kezük kézfogásban, és így ölelik meg egymást.. Ez is hagyomány. Mint olyan, kultúránk része. Kezdetben furcsának találtam Én is, de mára, számomra is teljesen természetes formája a üdvözlésnek..

2010. júl. 29. 20:09

miért? mert "buzik". Ez valahogy egy trendként jelent meg már jó pár éve. Én a fiatalok között látok ilyent.


Más dolog, és szerintem érthető, ha valamelyik férfi családtag azonos neművel puszilkodik(apja-fia, testvér, vő..stb). Szerintem ez természetes. De az tényleg nem, hogy osztálytárs, haver, cimbora is ezt csinálja egymással, mintha lányok lennének. (nőknél más ez a puszi puszi, bár ahogy láttam múltkor is, nekem nagyon nem jön be a szintén nagy divattá vált nő nővel szájra vagy közvetlen mellé puszi, meg a nyalás-falás, agyon ölelgetés, testhez simulás... )

2010. júl. 7. 12:49

nem túl férfias

az biztos

most divat ez a metroszexualitás

2010. júl. 7. 12:47
pedig elhiheted.
2010. júl. 7. 12:36
még ilyet nem is láttam
43. 494fcbfa12 (válaszként erre: 42. - Rochlitz Szilveszterné)
2010. júl. 7. 12:34
szerencsés vagy...
2010. jún. 30. 15:00

Szerintem a férfiak inkább ma is kezet fognak.

Ha rokonok, és ritkán találkoznak, akkor jogos a puszi.

Még nem láttam, hogy akik csak barátok v. ismerősök, azok megpuszilták egymást, vagyis csak akkor, ha már nagyon régen barátok és inkább a közép-korosztály.

2009. szept. 2. 09:58

Teljesen felcserélődnek manapság a férfi és a női szerepek. Azért szerintem ez nem túl jó.

Persze ezt nem csak a pusziszkodásra értem, hanem általánosságban.

40. 494fcbfa12 (válaszként erre: 39. - 9bc5015697)
2009. szept. 2. 01:26
Ezt szinte látom ...Fél órája röhögök magamban.
2009. szept. 1. 21:39

Nem hiszem, hogy azért mert buzik... :D De sztem röhejesek... Ültem egy gyorsétteremben egy asztalnál, ült velem szemben 3 srác. Aztán jött még kettő, és 1 perc azzal ment el, hogy mindeki körbepuszilt mindenkit.... Azt hittem kipukkadok, csak h ne röhögjem őket körbe. :D

Mondjuk én még lányoknál se nagyon szeretem, hogy ha mindennap látják egymást, minek kell elvenni a napjukból 10 percet, mire mindekit körbesmaciznak...

A mai "pasik" pusztán metroszexuálisok. Lassan menstruálnak is. :D

38. beszter3 (válaszként erre: 37. - Kiki71)
2009. szept. 1. 21:17
Jaj, de milyen igaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)))
37. kiki71 (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2009. szept. 1. 19:50

Nem akarom kiforgatni a szavaidat, hidd el :D

De ez most megint milyen megjegyzés, hogy az egészségeseknek nem kell megtanulni???? Ezekszerint a környezetemben csupa "beteg" férfi él? :)))

Tényleg nem értem ezt. Ha valaki másképpen látja a világot, másképpen ítél meg dolgokat, akkor azzal már tuti, hogy baj van?

Ugye emlékszel rá ( bár nem néztem meg, hogy mennyi idős vagy ), jó pár évvel ezelőtt "elítélték" azokat a férfiakat, akik fülbevalót kezdtek viselni. Pedig, ha valaki figyelemmel kíséri a történelmet, az tudja, hogy ez egy nagyon ősi szokás, csak egy időben nem volt "divat", hogy én is erre a buta szóra hivatkozzak. Mégis, amikor újra kezdték hordani a férfiak ezt az ékszert, szintén "lebuzizták" őket!

De beszélhetnénk ugyanígy a tetkókról vagy bármi másról is.

Tulajdonképpen, az én meglátásom szerint, egy olyan ál-demokráciában élünk, ahol bár elmondani elmondhatjuk a véleményünket, a toleranciát viszont még hírből sem ismerjük :)

36. spinneli (válaszként erre: 32. - Kiki71)
2009. aug. 31. 19:41

ne forgasd ki a szavaimat, ha nem érted, kérdezz.

:)

a férfiak alapvetően másképpen fejezik ki az érzelmeiket ez szimpla társadalmi dolog, az egészségeseknek nem nagyon kell megtanulni, hanem maguktól tudják.

:)

2009. aug. 31. 19:38
Hát... ööö... nem tudom, ez egy jó kérdés, engem nem zavar, csak kicsit furi. :S
34. kiki71
2009. aug. 31. 18:55
A celebek között elég kevés is a férfi :D
2009. aug. 31. 18:53
Én sem ismerek puszilkodós férfiakat. A celebek nem számítanak :)
32. kiki71 (válaszként erre: 31. - Spinneli)
2009. aug. 31. 18:32
Ja, bocs. Nem tudtam, hogy a szeretetet és érzelmeket szabályozni kell :D
31. spinneli (válaszként erre: 30. - Kiki71)
2009. aug. 31. 00:13

nem ellentmondé

ás, megvannak azok a társadalmi szabályok, hogy a nemek mit hogyan fejezzenek ki.

ez alapján és még biológiai okokból is a nők másképpen élik meg a dolgokat, mint a férfiak, és máshogyan is fejezik ki.

A férfiak közötti puszi, vagy ahogyan lentebb írtam a nők közötti kézfogás (baráti kapcsolatban) nem tartozik közéjük.

30. kiki71
2009. aug. 30. 13:45
Igazad van, szerintem sem baj, ha másképp fejezi ki az érzelmeit valaki. De akkor az miért "baj" vagy "furcsa" ha puszival fejezi ki? Nekem ez kicsit ellentmondásosnak tűnik :)
29. spinneli (válaszként erre: 26. - Kiki71)
2009. aug. 30. 13:33

szerintem nem baj, hogy a férfiak másképpen fejezik ki az érzelmeiket.

én továbbra sem tartom férfiasnak a puszizást.

28. kiki71 (válaszként erre: 27. - 494fcbfa12)
2009. aug. 30. 13:31

Azt a megjegyzést Kriszta70 beírására tettem.:D

Az ő kollegái mondták ezt. Látod lejjebb.

27. 494fcbfa12 (válaszként erre: 26. - Kiki71)
2009. aug. 30. 12:45

szia..

Szerintem félreértettük egymást.

Nem az apa-fia pusziszkodástól kapok frászt...

26. kiki71 (válaszként erre: 23. - Beszter3)
2009. aug. 30. 10:23

:))) Nagyon egyetértek!!!


De az én fejemben az is megfordult már, hogy azok a férfiak, akik "buzisnak" tartják a puszilkodást, talán azért óckodnak annyira tőle, mert félnek... Attól tartanak, hogy őket is lebuziznák és ezért megpróbálnak nagyon férfiasak lenni! Nem lehet?

Egyébként, nagyon sajnálom az olyan pasikat, akik a saját apjukkal is csak kezet fognak puszi helyett! :( Elég vacak gyerekkoruk lehetett :) És sajnálom a fiaikat és párjukat is, mert ezek szerint tőle nem fogják megtudni, hogy mi a szeretet. Mert az ugyebár nem lenne férfias kinyilatkoztatás...

25. 494fcbfa12 (válaszként erre: 23. - Beszter3)
2009. aug. 28. 16:04

Nem tör pálcát senki, azt sem gondolom, hogy minden pasi "buzi" aki pusziszkodik.

Egyszerűen csak viszatetszést kelt bennem.

2009. aug. 28. 15:29

Nincs ebben semmi rossz!

Semmivel sem különb, ha mi nők elkezdjük üdvözölni egymást két, három puszival az utca közepén.

23. beszter3 (válaszként erre: 20. - Ad96793c81)
2009. aug. 28. 15:17

Hát nem tudom...ha egy motoros találkozón "lebuziznád" a motorosokat, csak mert kézfogással és két puszival üdvözlik egymást...

Na mindegy, de szerintem sem kellene pálcát törni. Ki így, ki úgy!:)

2009. aug. 28. 12:32
Ami engem illet, nem járkálok nővel kézenfogva. És nem is ismerek ilyen nőt. Az én szememben egyébként ez pont olyan, mint a férfiak pusziszkodása:) Nagyon fiatal lányok körében divat ez mostanában. Pont úgy, mint a leszbikusság eljátszása. Gondolom többségük nem az, de ez olyan trendi... legalábbis szerintük.
21. kiki71
2009. aug. 28. 12:16

Persze ahány ember, annyi vélemény :D

A mi környezetünkben élők között ez elfogadott üdvözlés, nemtől, kortól, végzettségtől függetlenül... és egyikük sem tartja buzisnak.

Ja, és egyiküknek sincsenek meleg hajlamai! Sőt! :D

Szerintem ez nézőpont kérdése és megegyezésé. Aki nem akar pusziszkodni, az ne pusziszkodjon, de akinek ez egy jó gesztus, az tegye.

Úgy őszintén: hány nőt "leszbiznek" le, ha a barátnőjével, nővérével vagy nem is tudjuk kijével kézenfogva sétál? Pedig, nem hiszem, hogy csak leszbikusok járkálnak az utcán :))

2009. aug. 28. 12:02
Most megkérdeztem a fiú kollégákat. Még az apjuknak sem adnak, kezet fognak vele... Szerintük egyre jobban "buzul" a világ, lassan már a férfi tűsarkú is elfogadott lesz. Igenis van férfias viselkedés, és ez nem tartozik abba. Az egyik meséli, hogy életében egyszer kapott két puszit, teljesen váratlanul egy pasitól. Megakadályozandó a legközelebbi hasonló üdvözlést, a kolléga jó hangosan így szólt:"Na ne cináld már édesz...:)". Azóta nem kap puszit:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook