Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nevezünk bizonyos könyveket 'ponyvának'? fórum

Miért nevezünk bizonyos könyveket 'ponyvának'? (tudásbázis kérdés)

1 2
11. c1e9612cd3 (válaszként erre: 2. - Nénje)
2010. okt. 7. 21:48
nekünk ezt még annó irodalom órán tanították így! :)
10. BizsuMelí (válaszként erre: 9. - Nénje)
2010. okt. 7. 20:58
Köszönöm :) Elkezdtem írni, remélem jó lesz... Még sosem írtam egyedül könyv bemutatót...szerintem nem is jól csinálom, de legalább neki kezdtem... :)
9. Nénje (válaszként erre: 6. - Homern)
2010. okt. 7. 20:55

Tényleg,lehet hogy neked van igazad,bár én bevallottam,hogy nem 100%-ban emlékszem rá...

Reméljük azért még sikerál a házid Meli!A neten nézz körül,bizi ami bizti!

2010. okt. 7. 20:36

értem... mostmár tudok mit írni...nagyon köszönöm!

Megmentettétek a házim :)

7. homern (válaszként erre: 5. - BizsuMelí)
2010. okt. 7. 20:20
Ilyet olyanra szoktak mondani,ami nem "értelmes" mű,hanem csak olyan "gyorsan elolvasom,jól szórakoztam,mondanivalója nem nagyon volt" típus.
6. homern (válaszként erre: 2. - Nénje)
2010. okt. 7. 20:18

Én úgy tudom ezek kevés oldalszámú kis regények,füzetecskék voltak,a legtöbbjüket betiltotta az akkori rendszer.Ezért úgy árulták,hogy leterítettek a földre egy ponyvát,aztán ha jött valami ellenőrzés felkapták és rohanhattak is..

De biztos van neten róla info,lehet hogy hülyeséget írtam :S

2010. okt. 7. 20:16
Igazából, akkor sem értem...mert többen azt mondták, hogy azért nem olvassák, mert hogy ponyva...
4. BizsuMelí (válaszként erre: 2. - Nénje)
2010. okt. 7. 20:14

Szia,

Nagyon köszönöm...

2010. okt. 7. 20:14

na ez engem is érdekel

sziasztok

2010. okt. 7. 20:11

Szia!

Én valahol olvastam,hogy ezek a regények azért ponyvák,mert régen kis ponyvatetős árusítóhelyeken árulták őket.Az infót asszem a Travoltás Ponyvaregény c.film kapcsán olvashattam,de csak rémlik...

2010. okt. 7. 20:08

Üdv,

Az a házi feladatom, hogy írjak egy könyvről ismertetőt avagy kritikát, és hogy miért ajánlom mindenkinek...

Hát, én gondoltam írok kedvenc írónőmről,és szokták mondani, hogy 'ponyvát' ír. Na mármost...ahhoz, hogy letudjam írni, hogy miért ajánlom, tudnom kéne a szó jelentését...

Nagyon megköszönném, ha segítenétek!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook