Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem virágzik az angyaltrombitám? fórum

Miért nem virágzik az angyaltrombitám? (tudásbázis kérdés)


13. c5d1635e99 (válaszként erre: 6. - 2a69f78972)
2012. júl. 27. 20:05
Én ősszel vágom vissza,hideg,5 fokos a teleltetőm,nem hoz hajtásokat a növény.
12. c5d1635e99 (válaszként erre: 5. - Murva)
2012. júl. 27. 20:04
Igen,egész télen vízben van,tavaszra jó bozontos gyökerei fejlődnek.
11. globus (válaszként erre: 9. - Mafalda)
2012. júl. 27. 19:38
Június tájon még nem hajt, gondolom ekörül már illene, ha egészséges... amúgy maga a bokor hatalmas. Elképzelhető, hogy talaj ph-ja is ludas, mert rhododendron sem fejlődik több éve. Pedig ez alá több vödör erdei földet cipeltem.
10. 72f62a66ed (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. júl. 27. 19:09
Anyukámnak vannak angyaltrombitái, gyönyörűek. Ő télen visszavágja az ágakat, és tavasszal újra kiülteti a szabadföldbe. Télen viszont cserépbe ülteti, és mennek a pincébe.
9. mafalda (válaszként erre: 7. - Globus)
2012. júl. 27. 18:30
Keress cikkeket a hortenziáról,jól leírják h mit kell tenni.Én ősszel vágtam vissza,de nem kell tejesen.A leveleit lehullatja,de tavasszal majd újra kizöldül.Ezeket a csuffadt ágakat nem szabad levágni,tavasszal kihajt.Gyönyörűen virágzik.Ja,és savanyú föld kell neki.Én cserépben tartom és télre beviszem a garázsba.
2012. júl. 27. 18:30
Az én trombitám sem virágzik , ha mégis úgy gondolja, akkor hoz kb 2 db virágot, pedig akkora a mérete, mint a jurassic park fái:-)
2012. júl. 27. 18:16
Tudom, hogy nem idevaló a véleményem, de nem akarnék új fórumot indítani, nálunk a hortenzia nem hoz soha virágot. Azt mondják, hogy nem szabad ősszel levágni. Meg is hagyjuk, de ez a szár minden évben elfagy, kóró-száraz lesz tavaszra, és akkor kénytelen vagyok levágni. Tőből kihajt, és elölről kezdődik az egész, immár vagy húsz éve.
6. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. júl. 27. 17:57

Nekem ládában van mint a leander, fagymentes helyen teleltetem, tavasszal vágom vissza és teszem ki a kertbe.

Azért kell tavasszal visszavágni, mert ha ősszel csinálod, elindulnak rajta kis vézna hajtások, amik az "anyanövény" erejét szívják el és lehet, hogy el is szárad.


Az enyémnek olyan törzse van már, mint egy fának és csodaszép minden évben.

5. murva (válaszként erre: 4. - C5d1635e99)
2012. júl. 27. 17:57
....és egész télen vízben van?
4. c5d1635e99 (válaszként erre: 2. - Pethoevi)
2012. júl. 27. 17:56
Nekem a tavaly ősszel gyökereztetettek is hozzák a bimbókat,azok pedig nincsenek 1 évesek.
2012. júl. 27. 17:54
Az enyém is kivan ültetve,most hozza a bimbókat.Ősszel felszedem,mert télen elfagyna,nem télálló.Gyökereztetni is lehet,természetesen így kevesebb helyet foglal.
2012. júl. 27. 17:53
Az enyém ugyanígy van.Akkora bokor lett,mint még soha.:-) Viszont virága alig van.Azt olvastam,h az egy éves ágak virágzanak.Viszont mi mindig visszavágjuk,így nem tudom.Ahogy írtad,ősszel visszavágod,lehet gyökereztetni nyugodtan,és télre beviszed,h ne fagyjon meg.:-)
2012. júl. 27. 17:48
Miért nem virágzik szerintetek az angyaltrombitám,tavasszal kiültettem a kertbe,akkora hatalmas bokorrá nőlt és nem hoz virágokat.eddig mindig edénybe volt,ősszel szerintetek edénybe rakjam vissza,hogy ki tudjam teleltetni?Hallottam olyat,hogy az ágait levágni,vízben gyökerezik télen és tavasszal ki kell ültetni,a gyökér gondolom el fagy télen a kertben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook