Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem virágzik a ciklámenem? Levele van bőven, de nem virágzik fórum

Miért nem virágzik a ciklámenem? Levele van bőven, de nem virágzik (tudásbázis kérdés)


14. mmacus (válaszként erre: 12. - Ce2b61cb1a)
2014. jan. 4. 17:29
Van virágzásindító tápoldat, próbáld azzal öntözni.
13. bnedora (válaszként erre: 12. - Ce2b61cb1a)
2014. jan. 4. 14:33

Nyáron pihentetve volt?

Nekem kint volt árnyékos helyen, majd eldobta a leveleit, és ősszel kezdett ismét észhez térni. Most tele van virággal. De nem minden virágom maradt így meg.

2014. jan. 4. 13:47
ablakban van, alulról öntözöm, a neten olvasottak szerint tartom és virágot mégse hoz :(
11. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Ce2b61cb1a)
2014. jan. 3. 19:02

Nincs kedve :D

De komolyan..nekem az orchideaim ilyenek, ugyanazt a szeretetet, kezelest, apolat kapjak es van egy amelyik sztrajkol...

:)

Laikuskent adj neki vmi tapos cuccot :)

2014. jan. 3. 18:18

Ciklámen a kedvenc virágom, de nem minden évben marad meg. Régebben tiszta üveg volt a lépcsőházunk, ott csodálatos volt. Öklömnyire megnőtt a gumója, egyszerre 24 db virágot hozott, tenyérnyi volt a levele. Sajnos, amikor elköltöztünk, tönkrement.


A ciklámen szereti a hűvösebb helyiséget, és nem szabad, hogy a gumóját víz érje felülről, így a tányérba kell önteni a vizet. Javaslom a google-t, mert ott bőséges választ lehet kapni ápolására, virágzására.

2014. jan. 3. 18:05

Nekem sajnos nem sikerült megmentenem.

Gyönyörű volt, dús tele virággal bimbóval.Tányérjába tettem vizet, nem sűrűn. Világos ablakpárkányon volt. Sárgulni kezdett a levele,konyultak le a virágok, bimbók is. Átraktam másik helyre, de az sem használt.

2014. jan. 3. 18:03

kb. 1 éve vettem egy cserép cikláment. Azóta folyamatosan virágzik. Az ablakban tartom, egész nap éri a fény, hetente kétszer öntözöm. Annyi örömöt okoz nekem. Még soha nem volt ilyen hálás növényem. Most decemberben vettem neki egy "párt" :)))),ne legyen egyedül. Hát mit mondjak, ez is gyönyörű!


Biztosan Nektek is sok örömötök lesz benne!

7. a09f2d5a0a (válaszként erre: 6. - 4740439ec6)
2014. jan. 3. 17:43
Nagyon köszönöm!
2014. jan. 3. 17:41
Alulról kell locsolni,szereti a fényt.
2014. jan. 3. 17:22
Nagylányom dec. 29-én kapott ajándékba egy cserép cikláment. Mivel még nedves a földje, azóta nem locsoltuk. Az ablakpárkányon van. Panelban lakunk. Hogy kell gondozni, hogy sokáig szép legyen? Köszi a segítséget!
2014. jan. 3. 16:47
tudom hülye a megfogalmazás :)
2014. jan. 3. 16:46
nyáron "aludt"? mert ha nem száradt ki teljesen nyáron és hajtott ki újra, akkor ne várj virágot
2014. jan. 3. 16:02

Nem könnyű a választ megtalálni.


Valószínűleg nem érzi jól magát a helyén.


Vagy melege van, vagy fázik, vagy sok vizet kap, vagy keveset; szóval ember legyen, aki kitalálja.


A fény fontos lenne neki, de azt honnan vegyünk?

2014. jan. 3. 15:40
Miért nem virágzik a ciklámenem? Levele van bőven, de nem virágzik

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook