Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem virágzik a flamingó virág, pedig egészséges és a helye sem lett megváltoztatva? fórum

Miért nem virágzik a flamingó virág, pedig egészséges és a helye sem lett megváltoztatva? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 2. 21:26
Sziasztok. Nekem is van egy flamingóm. Én megtápoldatoztam és már hozza is a virágot,én szerintem tápoldat kell neki a virágzáshoz.
2010. ápr. 16. 07:55
sziasztok. én 2 hete vettem és sárgul a levele. tegnap észrevettem hogy állt a viz alatta, gyorsan kiöntöttem. Tudom hogy elég ha nedves a földje. Ablak előtt van, remélem rendbejön, mert nagyon szép virág, bár nem pirososdik be a virága.Miért?
9. Kék
2009. okt. 12. 21:50
Köszönöm a jótanácsokat kipróbálom!
2009. okt. 4. 16:31
Én ezt olvastam:Késő ősszel vagy a téli hónapok kezdetén 6-8 héten át 12-15Celsius hőmérsékleten mérsékelten öntözzük.Így gazdagabb virágzást kapunk.
2009. okt. 4. 16:02
Az imént azt kifelejtettem, hogy a cserép alatti alátétbe öntöm mindig a vizet, csak alulról locsolom. Télen-tavasszal-nyáron-ősszel, mindig csak egyszer egy héten teleöntöm a kis tálkáját ásványvízzel és ennyi. Fűtőtest közel van, de ez a nappali szobánk amúgy sincs túlfűtve, kb 21-23 fok van egész évben. Fény pedig déltől estig éri, mert ilyen a szoba fekvése. Remélem segítettem ezzel, hogy a ti flamingótok is virágozzon.
2009. okt. 4. 15:53
Én tavaly névnapomra (decemberben) kaptam egy gyönyörű fehér virágú flamingót. Azonnal a szoba középpontjává vált. Az ablakhoz közel, mégis huzatmentes helyre állítottam. Akkor egyszerre 3 óriás virága is volt, pontosan májusig virágoztak el folyamatosan. Azóta is folyton virágzik (most gyorsan lekopogtam 3-szor!:-), de már mindig csak egy virágot hoz egyszerre. Gyönyörű leveleket is hajtott, óriási, méregzöld, húsos leveleket. Na és hogy mit csinálok a virággal? Csak jó minőségű ásványvízzel locsolgatom (megjegyzem minden szobanövényemet!), egyéb tápoldatot nem kapnak. A leveleit minden hónapban egyszer nedves, puha ruhával portalanítom, mert el se merem mozdítani még zuhanyzás kedvéért sem! Úgy tudom, hogy az első évben nem is szabad átültetni, hogy megszokja a helyét. Szóval ennyi...jövő májusban kap egy 1,5 cm-rel nagyon cserepet és folytatok mindent ugyanígy.
5. Kék (válaszként erre: 3. - Cicumaci)
2008. febr. 3. 17:53
Pont ezért nem értem,hogy mi lehet a baj,mert óriási méregzöld kövér levelek jönnek sorban,két hetente zuhanyoztatom,a helyét nem változtattam,nem ültettem át,szóval nekem "csak"levél dísznövény!A virágai pedig gyönyörűek voltak!!:)
2008. febr. 3. 16:17
az én flamingóm is van már vagy 3 éves, és nem virágzik mióta megkaptam akkor virágzott utoljára, és nekem is ugyan azon a világos helyen van. Bár igaz egyszer átültettem. Lehet hogy az nem tetszett neki?
2008. febr. 3. 10:16

Otthoni körülmények között, a szobában kicsit nehéz nevelni,mert világos helyet igényel,nem szereti ha gyakran helyet cserélnek neki,nyáron óvni kell az erős napsütéstől,a meleg helyet szereti,és földjét állandóan nedvesen kell tartani, virágzás idején fontos a magas páratartalom,leveleit sűrűn kell permetezzni,de

kiszáradás és a túlöntözés esetén,leveleie elsárgulnak.Tápoldatot használhatsz,de csak tavasztól őszig ,és időnként át kell törölni a leveleiket puha, nedves ruhával vagy zuhanyoztasd le .Kisebb cserépben tartva gyorsabban hajt virágokat,Nem szereti a hőingadozást, a beteg leveleket és az elszáradt virágokat távolisd el,Ha ezek be vannak tartva,akkor kell virágozzan.

2. Kék
2008. febr. 3. 09:54
Két éve amikor kaptam tele volt virággal, heteken keresztül virított,most is ott van ahol régen ,de csak leveleket hoz ami ugyan gyönyörű,viszont nem értem miért nem virágzik!
1. Kék
2008. febr. 3. 09:51
Miért nem virágzik a flamingó virág, pedig egészséges és a helye sem lett megváltoztatva?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook