Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem virágzik az amarilliszem? fórum

Miért nem virágzik az amarilliszem? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 31. 13:21
Nekem az amarilis mindig a hideg és sötét garázsban van télen. Vissza nem vágom soha, és nagyon keveset öntözöm (3 hónap alatt talán 2-3 alkalommal). Március elejére megjelennek rajta a virághajtások. Most 2 van rajta és mire kitetteem a teraszra teljesen kinyíltak.
19. labi
2012. márc. 31. 13:16
két évig az enyém sem virágzott,ma vettem észre,hogy a levelekkel együtt nő a virághajtás is.
18. molnárka (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2011. márc. 14. 19:34

Nincs mit, szívesen!

Nagyon szép lehetett!

Én most sötétbordóra vadászom, találtam is, de jó drága!:))

17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Molnárka)
2011. márc. 14. 19:26

köszönöm a "szakértést" :))

kert nincs, erkély van, oda kerül majd ki


akkor még sokat kell várni a virágra :(


amúgy pirosas-rózsaszín volt

16. molnárka (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2011. márc. 14. 19:23

Most tuti nem fog virágozni altatásig.

A virághagymának mindenképpen pihenésre van szüksége. A javaslatom az, hogy most öntözd tovább heti 2 alkalommal ( ne pangjon alatta a víz)és ha elmúltak a fagyok, ültesd ki ha van rá lehetőséged.

Ha nincs a cserépben is hagyhatod, de nyáron kapjon sok fényt! Ősztől ne locsold,Vágd le az elszáradt részt és hagy pihenni, míg ki nem pattan!

Milyen színű a virágod?

15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2011. márc. 14. 19:04
(most nézem: a kérdésem ugyanarra az amarilliszre vonatkozik, mint a 2010.decemberi kérdésem :)))
14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Molnárka)
2011. márc. 14. 19:03

megkéstél kicsit :))) de nem baj, így is köszönöm a hozzáértő segítséged! Még szerencse, hogy anno betettem a kedvenceim közé ez a fórumot.


Van megint egy amarilliszem, amit decemberben kaptam, bimbós volt, pár nap alatt kinyílt, csak leesett a polcról. A levelei megmaradtak, de a virág letört :(

Él, a levelei egészségesek, de az lenne a kérdésem, hoz majd még virágot?

Ablakban van, világosban, de nem közvetlen napfényben. Mennyit locsoljam?

2011. márc. 14. 18:53

Semmi különös dolgot nem kell vele csinálni azon kívül, hogy öntözöd, mert elég tartós a virága. Ha kinyílt ne tedd napos ablakba, hanem csak világos helyre a lakásban.

Ha elnyílott akkor sem kell még levágni a virágot, hanem csak ha elszárad a szár, mert a tápanyag visszajut a hagymába belőle. Fagyok múltával ültesd ki a kertbe, majd ősszel szedd fel és egy papírdobozban hűvös helyen teleltesd. Akkor kell elültetni amikor már megjelenik a bimbó.

Remélem ha megkésve is, de tudtam segíteni!

Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok!

2010. dec. 14. 21:46

ma kezdett kinyílni az amarilliszem,

milyen praktikák vannak, hogy minél tovább megmaradjon a szép virága?


és utána mit kell vele csinálnom?

maradhat a szobában, mikor elnyílt?

2010. febr. 18. 09:19
Sziasztok! Szeretnékl amarillisz hagymát venni. Mit tanácsoltok, hol érdemes?
2008. ápr. 15. 13:53
Boldog vagyok,az egyik amarilliszem kezdi hozni a virághajtást.
9. 9c8432d068 (válaszként erre: 7. - Szrozi@freestart.hu)
2008. ápr. 8. 16:56

Ha jól értem,akkor ki sem veszed a virág gumóját a földből,hanem cserepestől teszed a pincébe?

Mennyi időbe telik,míg megjelenik a virághajtás?

Mekkorák akkor a levelek?

Az enyémeken most kb. 20-25 cm-es levelek vannak,úgy 3-4 db. Szép zöld színük van.

8. Ági28 (válaszként erre: 7. - Szrozi@freestart.hu)
2008. ápr. 8. 13:14
Köszi szépen! Nagyon szép ez a virág. Januárban vettem a bauhasban. Vasárnap láttam 2500ft-ért, aztán kedden visszamentünk valamiért és csak 500 ft volt, így vettem egyet. 2x is virágzott, de most "csendben" van. Kicsit besárgultak a levelek, de vannak szép zöldek is. Remélem nem lesz baja és sokáig bírja nálunk a kiképzést. Köszi a tanácsot!
7. szrozi@freestart.hu (válaszként erre: 6. - Ági28)
2008. ápr. 8. 12:21
Nekem 10 éve van amarilisem, én így kezelem, hogy virágozzék: minden év augusztus 20-án abbahagyom a locsolását és leviszem a pincébe(száraz, sötét, hűvös helyre)A karácsonyi ünnepek alatt, vagy közvetlen utána elkezdem locsolni, néha tápozni és felhozom a pincéből.Az ablakba helyezem. Azt ajánlották, takarjam le egy sötét papírcsákóval és ha megjelenik a virágszár levehetem a csákót és várhatom a teljes viárgba borulást.Így is, de csákó nélkül is, ha előbb a levél jelenik meg, utána mindig jött-jöttek a virágok is. Sok örömöt az amarilis virágoztatásához.
6. Ági28 (válaszként erre: 4. - Smudlaagi54)
2008. ápr. 8. 11:57

Szia!

Egyáltalán nem szoktad kivenni a földből? Nem szükséges évente kivenni őket pihenni?

5. 9c8432d068 (válaszként erre: 4. - Smudlaagi54)
2008. ápr. 8. 11:48

Akkor talán csak türelmesen kell várnom,és egyszer csak előbújuk a virág is. 3 db 2 éves gumóm van,a többi még fiatal.

Köszönöm a válaszodat.

2008. ápr. 8. 07:38
Lehet az is hogy még fiatal a gumó.Amiket én szétültettem ,azok sem virágoznak még,csak az öreg.Én nem szoktam pihentetni,télen nyáron általában hetente egyszer locsolom.Nyáron kirakom őket az előszobába,télen be a szobába,ott általában 15-16 fok körül van.November környékén szoktam nekik tápot adni,meg a karácsonyi kaktuszaimnak.Ha szertei a kaktusz a helyét akkor 2x is virágzik mint nállam,ugyanis most is nyilik,meg karácsonykor is nyilt.Ja és nálam levél van rajta,és úgy hozza a virágot.
3. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - 'szti)
2008. ápr. 7. 15:24

Kedves 'szti!

Nagyon köszönöm a válaszodat. De sajnos még most is tanácstalan vagyok,mert mint jeleztem is,ősztöl tavaszig pihentetve voltak a gumók,és március elején tettem csak cserépbe.

Sőt,még egy olyan eljárást is kipróbáltam,amit másoktól hallottam:mikor a gumó cserépbe kerül,akkor le kell sötétíteni,és levél helyett elsőnek a virághajtást hozza.

Sajnos,nálam ez sem vált be.Csodálatosan hajt,de csak leveleket.

Most napos helyen,ablakban tartom.Megfelelő nedvességet is kap,és tápoldatot is.

2. 'szti (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2008. ápr. 7. 14:06

Ezt találtam:

Akkor marad el az amarillisz virágzása, ha nem tartjuk be a téli pihenő időszakot nevelése közben. Elvirágzás után tavasztől őszig tápoldatozzuk, hogy elég tápanyagot gyűjtsön a virágképzéshez. Késő ősszel vegyük ki a gumót a földből és hűvös helyen teleltessük. Decembertől kora tavaszig ültethetők az amarillisz gumói. Ha ezt betartjuk, virágoznia kell az amarillisznek.

2008. ápr. 7. 13:55

Második éve vannnak amarillisz hagymáim.

Tavaly tavasszal vettem a hagymákat,elültettem szabály szerint (gumó félig a földben),és csak leveleket hozott.Ősszel szellős, hűvös helyre tettem,3 hete cserépbe kerültek,de megint csak leveleket hoz.

Mit rontottam el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook