Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem tudom élvezni a jelent? Miért a rosszon gondolkodom ennyit? fórum

Miért nem tudom élvezni a jelent? Miért a rosszon gondolkodom ennyit? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
36. Channa* (válaszként erre: 29. - Katt2)
2020. nov. 8. 15:31
Sajnálom, hogy ennyit kellett gürizned. Igazán tolhattak volna valamit a szüleid a feneked alá, hogy könnyebb legyen az éledet.
35. katt2 (válaszként erre: 32. - Channa*)
2020. nov. 8. 15:31

Hát, nekem már semmit nem kell a seggem alá tolnod. Mindenem megvan, de azért te dolgozzál, mert különben miből lesz nyugdíjam?

Egyébként villamosmérnök vagyok.


És téged is megkérnélek, hogy mellőzd a személyeskedést.


Általában, az emberek többsége úgy intézi az elmúlás kérdését, hogy ha lehet nincstelen legyen... Nem vagy egyedül az elképzeléseddel.

34. Lávli* (válaszként erre: 31. - Andussz)
2020. nov. 8. 15:28

Ugyan, szóra sem érdemes

Csak ne vedd semmibe, ne legyints rá, mert a test és a lélek együtt ép.

33. Channa* (válaszként erre: 30. - Andussz)
2020. nov. 8. 15:26

Azt is a szüleidtől kaptad, mármint a szorgalmat, kitartást, stb., és ebben nincs semmi szégyellni való.

Ők azt adják neked, amit tudnak, mert ők a szüleid. Élj vele nyugodtan! Majd ha lesznek gyerekeid, akkor te is hasonlóan fogsz cselekedni.


Ez a lelki mizériát valahogy rázd le magadról. foglald el magad valamivel. Sport, hobby.


Egyszer az egyik nénikém azt mondta, hogy ne agyaljak azon, hogy én se fogok tovább élni, mint anyukám (40 évesen meghalt), mert be fog következni...

32. Channa* (válaszként erre: 26. - Birebora)
2020. nov. 8. 15:22

Hát de nem?


Nekem is fenekem alá toltak a szüleim, mindent amit tudtak, én meg a gyerekemé alá.

Szép lenne, ha azon járna az agyam, hogy Katt2-nek mit toljak a feneke alá! Főleg, ha még azon is agyalnom kellene, hogy vajon tett e le már annyit az asztalra, hogy érdemesnek tartsam a támogatásomra? Vajon orvost lett vagy építész? Mert akkor talán megérdemelné, na de ha Alekosz (ki az az Alekosz?), akkor lehet, hogy nem?


A gyerekeinket nem azért szeretjük és támogatjuk, mert okosak, szépek és sikeresek, hanem azért, mert a gyerekeink, és nincs feltétel.


Én még arra is figyelek a fenék tolás közben, hogy ha majd meghalok, akkor se kelljen neki foglalkozni a jogi tortúrákkal. Én pl. úgy fogok meghalni, hogy nem lesz semmim, se vagyonom, se adósságom, így a gyerekemnek nem lesz gondja;)

31. Andussz (válaszként erre: 28. - Lávli*)
2020. nov. 8. 15:21
Zseniális vagy!!! Hálás vagyok és köszönöm !!!
30. Andussz (válaszként erre: 23. - Papája)
2020. nov. 8. 15:19
Ez nem igaz hogy ők tartanak el sosem kérek pénzt tőlük. Nem szereztem diplomát se nyelvvizsgát, nagyjából semmit. Ellenben a szorgalmamat Apukamtol örököltem, értékesítésben dolgozom egy multinál ahol az év kollégája voltam tavaly is, jobban keresek mint sok diplomás ismerősöm. Elértem e valamit? Valószínűleg nem. De kitartás szorgalom és alázat miatt nem kellett a szüleimhez fordulni soha anyagiakért, el tudunk menni külföldre nyaralni, és nem szűkölködünk.
29. katt2 (válaszként erre: 24. - Unom)
2020. nov. 8. 15:18

Egyikbe sem. Mindent magamnak teremtettem meg. Családi ház, balatoni nyaraló, autók és egy nagyon zsíros bankbetét.


Egyébként, próbáld meg a személyeskedést mellőzni.

28. Lávli* (válaszként erre: 19. - Andussz)
2020. nov. 8. 15:17

Jó, megmondom.

Nálad az egészség hiányzik, a lelki egészség.

Képzelt betegségek, félelem a jövőtől, állandó szorongásban élsz.

Ezen az úton kellene elindulnod, ezen javítani.

27. Channa* (válaszként erre: 25. - Katt2)
2020. nov. 8. 15:17

Érdekes! Én se rajtad;)

Irigység.

Azt csinál amit akar, azt tanul amit akar.

Neki ez jutott, majd legyőzi a félelmeit.


Az, hogy neked vannak elképzeléseid, nem biztos, hogy másnak is ilyen elképzeléseinek kell, hogy legyenek...

26. birebora (válaszként erre: 21. - Channa*)
2020. nov. 8. 15:16
A kérdés jó.
25. katt2 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2020. nov. 8. 15:13
Ezen nem csodálkozom...
24. unom (válaszként erre: 20. - Katt2)
2020. nov. 8. 15:13

Ezt a két lehetőséget ismered? Vannak az orvosok, építészek, és az Alekosz félék?

Te melyikbe tartozol? Friderikusz, Alekosz... valószínűleg a másodikba.

23. papája (válaszként erre: 17. - Andussz)
2020. nov. 8. 15:12
Kiszolgál a család. Anyagilag a tenyerükön hordanak. Te mit tettél le az asztalra ? Szereztél diplomát, vagy jó szakmát, egzisztenciát ? El tudod magad tartani, - ha kell? Ha nem a válasz, akkor félhetsz is. Kihal a család és te ott maradsz, mint egy nagyranőtt baba. Nőjj fel végre, viselkedj önálló felnőttként. Szülj gyerekeket ! Rögtön nem lesz időd butaságokon merengeni. Tegyél te is valamit ebbe a világba. Meglátod eltűnnek a rossz gondolatok.
22. Channa* (válaszként erre: 15. - Unom)
2020. nov. 8. 15:09
Ja, nem is értem az embereket...
21. Channa* (válaszként erre: 12. - Dfc04c70e4)
2020. nov. 8. 15:08
Hát nem tudom... Apuka a feneked alá tolt egy lakást. Miért? Kinek a feneke alá kellett volna?
20. katt2 (válaszként erre: 15. - Unom)
2020. nov. 8. 15:08
Az nem. De megérthető, megtanulható valami, amivel értékesebbé tehetjük az életünket. Vagy te úgy élsz mint Alekosz? A Friderikusz ébresztette rá, hogy milyen értéktelen az élete.
2020. nov. 8. 15:04
Múltkor mondtam viccesen Apukàmnak Valamire hogy “Apu a következő 40 évben se legyen nagyobb problémád..” válasz “következő 40 év az már kicsit sok lesz nekem kislányom. Annyira rosszul érintett egész este szomorú voltam. Most még életerős, dolgozik, pakol de 60 felé jár és 20 év múlva itt lesz még velem? Vagy egy erőtlen bácsi lesz belőle? Apukám az én hősöm és egyiket sem tudnám elviselni :(
18. Lávli* (válaszként erre: 17. - Andussz)
2020. nov. 8. 14:58

Egyáltalán nem veszem felvágásnak.

Hidd el, hogy valami mégis hibádzik. Azt kell megtalálnod, hogy mi, magadnak feltett kérdésekre őszintén válaszolva.

Mindenkinek van miért küzdeni. Vagy nem ismeri fel, hogy miért, vagy nem akarja. Más opció nincs.

17. Andussz (válaszként erre: 16. - Lávli*)
2020. nov. 8. 14:53
Megpróbálom. De szerintem tényleg megvan! Szeretet körbevesz. Egyrészt mert velem van a szerelmem, akivel 2 évig küzdöttünk egymásért! Anyagilag sincs gond. Kb 50 milliós lakás amiben élünk.. egészség is hála a jó Istennek van, leszámítva hogy nagyon félek a betegségektől. Nem felvàgásból irom ezeket, hanem tényleg tanácstalan vagyok. Lehet az a baj hogy nincs miért küzdenem?!
16. Lávli* (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. nov. 8. 14:48

Egészség, pénz, szeretet.

Nem létezik olyan ember a világon, akinek mindene megvan.

Ha egészséges és van pénze, szeretet nincs, vagy kevés az életében.

Ha szeretik és egészséges, akkor a pénz kevés.

Szeretik, anyagiakban nincs hiány, de nincs egészség.

Azért, hogy legyen miért küzdeni. Ha megszerzed, ami hiányzik, közben elvész más, hogy újra küzdhess.

Vizsgáld meg, melyik téren van tennivalód, és tegyél érte.

15. unom (válaszként erre: 14. - Katt2)
2020. nov. 8. 14:43
Nem értelek. Szerinted a pénzhez automatikusan tehetség is társul?
14. katt2 (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. nov. 8. 14:41

Csak egy kérdésem van. Hogyan sáfárkodtál a kapott anyagiakkal, a lehetőséggel, azzal, hogy semmivel nem kellett foglalkoznod, mindened megvolt, megvan? Lehet, hogy nagy szavak, de mit tettél meg az emberekért, hogy jobb, szebb legyen az életük? Mire jutottál azzal a szabadsággal, amit a pénz tett lehetővé? Esetleg orvos lett belőled és gyógyító? Vagy talán mérnök és csodálatos épületeket tervezel? Vagy mi? Kérdezd meg magadtól, hogy az eddigi életednek mi volt az értelme...


Az, hogy öregszel, meg elmennek a szüleid, nagyszüleid sajnos hozzátartoznak az élethez... Ennél sokkal fontosabb dolgaidnak kellene, hogy legyen.

13. dfc04c70e4 (válaszként erre: 10. - Syria)
2020. nov. 8. 14:30

Bocs, úgy tűnhet, mintha másoltalak volna.

Saját gondolataimat írta le, véletlen szinte szó szerint hasonlókat. :)

12. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. nov. 8. 14:28

Te jó ég!

Erre csak azt tudom mondani, hogy te jó dolgodban jutottál idáig, hogy ilyen dolgokon mélázz.

Már gyerekkorodban bejártátok a fél világot, aztán apuka a feneked alá tolt egy lakást. Boldog párkapcsolatban élsz, és az a legfőbb gondod, hogy meg fognak öregedni a szüleid és a nagyszüleid. Igen. Megöregszenek.

Nekem az jön le az írásodból, mintha attól tartanál, hogy mi lesz veled, ha nem állnak többé melletted. Igen, akkor bizony az élet elvesz tőled valamit. Az anyagiakat.

Ahogy mondod, bizony nem ilyen dolgokon kellene rágódnod.

11. globus (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. nov. 8. 14:21
Ahogy korosodunk, rájövünk, hogy az igazán fontos értékek pénzzel nem vehetők meg.
10. syria (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. nov. 8. 14:20

Azért, mert jó dolgodban nem tudod, hogy mit csinálj.

Szomorú, hogy valakinek az ölébe hullik minden jó, s ahelyett, hogy élvezné, retteg az elvesztésétől.

9. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. nov. 8. 14:14

A múltban ragadva soha nem lesz boldog a jelenünk...

A múltat emlékkénk kell elkönyvelni. ..és tenni valami szuper jó dolgot a jelenben!

Vajon a mostani jelened a jövőben hogyan fogod látni?

8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. nov. 8. 14:09

Ahogy közeledett a 40.-ik szülinapom, úgy nőtt bennem az ellenállás, hogy én nem akarok megöregedni, és fiatal akarok maradni... és azt hittem megőrülök, mert a napok egyre csak múltak, és az a rettegett nap egyre közelebb került hozzám.

Azon a napon, amikor felébredtem, az első dolgom volt, hogy kezembe vettem egy tükröt, és alaposan elkezdtem szemlélni magam, mi változott rajtam! Aztán elkezdtem röhögni. Semmi változás nem volt, ugyanúgy néztem ki, mint előző nap.


Azt senki nem tudja elkerülni, hogy az idősebb szeretteink ne menjenek el. Ezzel te is tisztában vagy, figyelj oda rájuk még most, amikor veled vannak, segítsd őket, igyekezz minél több örömet szerezni nekik... ezzel töltsd a napodat, ezzel foglald le gondolataidat, és ne azzal, hogy veled mi lesz, ha majd ők már nem lesznek!

7. Alessandro (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2020. nov. 8. 14:01
Jó esetben....
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook