Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem tudjuk elfogadni a másik véleményét? fórum

Miért nem tudjuk elfogadni a másik véleményét? (beszélgetős fórum)


2010. szept. 3. 12:28

Köszönöm a válaszokat.


Tudjátok máshol is tapasztaltam,amikor még a kislányomat vártam, egy másik portálon,hogy akár aki kérdezett is,segítséget várt,mert tényleg várandós volt első babájával és fogalma sem volt bizonyos dolgokról,és jól lehülyézték hogy lehet tudatlan,és ehhez hasonló történetek.De ugyanígy ha valaki válaszolt is bármilyen témában ,és másképp tapasztalta,egyből el lett mondva mindennek.

Természetesen tisztelet a kivételnek.Szerencsére nagyon sok kedves,rendes ember van,akivel értelmesen el lehet beszélgetni,de tényleg néha van aki csak direkt kelti a feszültséget a hozzászólásaival.Ahelyett hogy annyit mondana,jó neked ez vált be nekem meg az,és kész,ennyi.

2010. szept. 3. 11:39

Ha valaki állít valamit, érez valamit, tapasztalt valamit, tolerálni kellene. Nem pedig lehülyézni, mert én, vagy más másképp állítja, érzi, tapasztalja.

Tipikus fórum, amiben sz@r lehetsz : duhányzó fórumok, megcsalt nők... stb.


Tipikus duma : "ez itt egy fórum, csak a véleményem írom le" Ige, közben hergelve, csesztetve a másik félt... EZEN csak az tud változtani, aki ilyen. Pl azzal, hogy kirörli a mocskot, rosszindulatot a lekéből.

2010. szept. 3. 07:57
Ebben igazad van sokan nem tudják mi is az udvariasság és a kulturált viselkedés kedves 7.hozzászóló. Joga van mindenkinek véleményt nyílvánítani lehet másnak jó ötletei tanácsai, kedves szavai és, ha megvalósítható, használható akkor még talán segíti a másikat vele. Hangsúlyozni kívánom bármilyen témához szóljunk is hozzá ne gorombán, hanem tartsuk féken a nyelvünket és ne sértegessük a másikat. Hiszen egyenlőek vagyunk ne tegyünk külömbséget és mindannyian hibázunk akkor ennek megfelelően kell helyretenni az illető beírót. Üdv.Ágnes
2010. szept. 3. 07:43

Semmi gond nincs azzal ha valakinek más a véleménye! Szerintem mind két táborba vannak akik a beszélgetést és személyes sértésnek veszik!

Ha forumot nyit valaki , tudnia kell lessz akinek más lessz a véleménye!

Én inkább abban látom a hibát, hogy sokan nem tudnak kulturáltan hozzászólni egy adott fórumhoz!

2010. szept. 3. 07:19

Zsu tapintott rá a lényegre.

Aki nem tudja elfogadni a másik embert, az alapból saját magát nem képes elfogadni.

Nincs meg bennünk az egyensúly. Nincs meg a harmónia.

Vannak félelmeink, szorongunk, feszültek vagyunk, aggodalmaskodunk, van aki bűntudattal él, és sorolhatnám. Ha engedjük addig fajulni ezt a helyzetet hogy huzamos ideig megoldatlanok maradjanak ezek a lelki gondok, akkor a tudatalattinkban gócok alakulni ezekből. Ekkor kezdődik el az a folyamat, amikor betegségtünetek alakulnak ki, mi pedig tanácstalanul kérdezgetjük: Mitől?

Sokan nem is gondolnák, hogy amikor mások felett törik a pálcát, valójában maguknak ártanak a legtöbbet. Negatív gondolataink negatív érzelmeket szülnek bennünk. Pl. Ha szidunk valakit, haragot, feszültséget érzünk. Ezek az érzelmek hozzánk tartoznak. Mi érezzük, bennünk indít el egy negatív folyamatot, nem másban. Viszont ha megértőek, elfogadóak, szeretetteljesek vagyunk,azzal azt érjük el, hogy akadálytalanul áramlik bennünk az életenergia. Ez pedig az egészség kulcsa. érdemes erre figyelni.

5. hobnobs (válaszként erre: 1. - 3e98087e57)
2010. szept. 3. 07:10
Én azt vettem észre, hogy főként akkor nem elfogadható a másik ellenvéleménye, ha "olyan" stílusban írja...
2010. szept. 3. 06:56
Hiányzik az emberekből a tolerancia, és sajnos ez itt is megmutatkozik!
2010. szept. 3. 05:42

Ezzel én is így vagyok. Ezért a mostani regisztrációmnál meg is fogadtam, fórum kerülve!!!

Most kivétel:)...vagy max. csevegős témák, egy-egy szavas válaszok.

Sok támadásnak vagy itt kitéve, sokszor nem is egy ember, hanem jön egy egész csapat, akik át is veszik az egész fórum irányítását...

Az a véleményem, hogy az ilyen ember itt éli ki magát, és a való világban sem tudja elfogadni a másik embert...

Pedig mindenkit el kell fogadni...:)

2010. szept. 3. 05:41
Én írni szoktam akkor is ha más a véleményem. Nem vettem még észre, hogy ezért bántanának.
2010. szept. 3. 04:32

Sziasztok!



Nem tudom ki hogy van vele,de rengeteg olyan témát látok,amihez kedvem lenne hozzászólni,aztán mégsem teszem.Azt látom hogy nagyon sok esetben nem tudjuk elfogadni ha valakinek más a véleménye.Egyből ráugrunk,nekiesünk,mocskolódunk.De miért?

Miért nem lehet azt mondani,oké rendben Te így gondolod,én meg másképp.Miért nem lehet kulturáltan társalogni? Hiszen nem vagyunk egyformák,mindenkinek más jön be,mindenkinek más lehet a véleménye dolgokról,és ez így természetes.

És azért valljuk be ez leginkább ránk,nőkre jellemző.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook