Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem gumós a csicsókám? fórum

Miért nem gumós a csicsókám? (tudásbázis kérdés)


10. Zümm2
2011. márc. 15. 20:55
Egy termesztő szóljon már hozzá,kanyargom!Nekem is csak 1-2 a gumó, a többi 1 gumó kb. 4-6 vastag lábbal.Fogkefével jól pucolható,melós.Héjában sütöm,olajon.Valóban szelesít,hát azt ki kell engedni...és kész.Megéri a tápértékei miatt.Ősztől tavaszig lehet/kell!! kiásni a napi adagot.De nyáron miért nem szedhetem?Tom, h. a zöld héjas mérgező. Ja, az enyém elefántcsontszínű,ekrü.
2011. márc. 15. 17:07
Mert amit ültettél az nem csicsóka. Hoppá...
2011. márc. 13. 16:23

Most, hogy jobban "beleástam" magam a csicsóka kérdésbe, találtam a net-en:

a régebbi csicsóka fajták "amorfok", az újabbak viszont könnyebben tisztíthatóak, kerekek!


Lehet, hogy ez is egy válasz a kérdésemre?

A miénk bizony rettentő régi fajta, hisz már én sem vagyok fiatal, s az az idős házaspár is rég elhalt már, akiktől annak idején kaptuk.

Ők rendszeresen használták, cukorbetegek voltak.

Arra viszont nem emlékszem, hogy akkor is ilyen alaktalan volt, vagy gumós?


Tettem fel képet róla a naplómba.

7. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - 349c96a2d9)
2011. márc. 13. 16:10
Javasolom, hogy ássátok fel az egész területet, ahol a csicsóka van, kicsit trágyázzátok meg és ültessétek újra. Amit ősszel levágtok, az meg majd megszárad :)
2011. márc. 13. 16:08

De jó, hogy itt vagytok!


Az lehet a gond, hogy mi nem szoktuk levágni ősszel a szárát, meghagyjuk gyújtósnak a cserépkályhába!

5. fd8e423e9e (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2011. márc. 13. 15:54
ebben igazad lehet, mert mi is minden ősszel levágjuk a hatalmas szárait (azt használjuk fel következő évben pl. babfuttatásra, stb.)
2011. márc. 13. 15:54

:) hát az az igazság, hogy nem nagyon kell termeszteni, kiírtani sem lehet, mert úgy szaporodik!!!


Nem mélyebbre kerültek a gumók véletlenül? Ilyen fás szár végén szoktak megbújni. Elvileg a földben is áttelel a csicsóka, sőt ott nem rohad meg. Nem tudom viszont, hogy tavasszal nem-e ez a fás valami hoz új gumókat? Ennyire nem figyeltük meg, mert nekünk kb. 15 éve a kert végében van a legrosszabb, tarackos helyen, és éli vidáman az életét, alig tudjuk kordában tartani.

2011. márc. 13. 15:53

Először is ajánlott locsolni a csicsókát, ha nincs elég csapadék; másodszor, ami a gumósodást elősegíti: ősszel vissza kell vágni a szárát kb. 50 cm-re.


Nekem 2 héttel ezelőtt ástak ki a kertből gyönyörű nagyokat.

2. 349c96a2d9 (válaszként erre: 1. - 349c96a2d9)
2011. márc. 13. 15:49

Több évvel ezelőtt ültettünk a kertbe csicsókát, de azóta sem használtuk.

Most viszont ástam fel belőle, de nem gumós!

Inkább csak fás szárat találtam a föld alatt.

Szerintem nem ilyennek kellene lennie, legalábbis a neten nézelődve csak gumós csicsókát láttam.


Tud valaki tanácsot adni a termesztéséhez?

2011. márc. 13. 15:46
Miért nem gumós a csicsókám?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook