Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem emelik fel a gyes összegét a létminimumra? fórum

Miért nem emelik fel a gyes összegét a létminimumra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
48. gerna
2008. máj. 5. 07:05
Jav.: persze hogy "kényelmes üldögélésükkel"
47. gerna (válaszként erre: 46. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 5. 06:47

A TI nélkülözésetek csak látszólag áll kapcsolatban a nyugdíjasok dőzsölésével és kényelmes üldögélésetekkel. Vannak országok, ahol a nyugdíjasok élik világukat, szines ruhákban járnak és a tengerparton süttetik a hasukat.

Elvándorlás nyugatra? mindig is volt, csak most már szabad is (az irány mindig kelet--> nyugati volt).


Ha a radikális gondolkodású fiatalok csak a saját "öregjeikkel" fognak kivételt tenni, az szép lesz tőlük ;-)

46. ec63a7fc29 (válaszként erre: 45. - Gerna)
2008. máj. 5. 06:38

Tudod Gerna, ez a tini 1620Ft-ért megveszi a bérletét, hogy eljusson a suliba. Ha nincs rá pénze, akkor kilométereket gyalogol.

Ugyanakkor a busz 80%-a tele van olyanokkal, akiknek nem kell fizetniük érte, de az iskolásokat mindenért megszólja: Ne ott kapaszkodj, ott én akartam! Vedd le a hátadról a táskát, mert zavar, ne ülj le, mert én öreg vagyok, ott én szoktam ülni! stb... Ugyanakkor ha elbeszélget ez a tini a szülőjével nagyszülőjével, akkor kiderül, hogy a nyugdíjak magasabbak, mint a dolgozók bérei.

Valószínű megint kidobtuk a fürdővízzel a gyereket is!!!

Valamit ebben a rendszerben nagyon át kellene gondolni! Sokan elintézik, hogy leszázalékolt nyugdíjasok legyenek, hogy így egy fix bevételhez jussanak. Én úgy látom, mindig a becsületes ember szívja meg manapság.

Nem kívánom, hogy nélkülözzenek a nyugdíjasok, de így mi nélkülözünk, akik becsületes napi 8 órai munkával keressük a kenyeret és próbáljuk nevelni a gyerekeinket.


...vagy szokjak rá a lopásra, hazudozásra, stb???

Mert akkor lehetne lehetőségem jóval több pénzből élnem. De becsületesen, a törvényeket betartva nem.:(((


Igen, radikális gondolkodásúak a fiatalok. Ők már valami távoli múltnak értéklik az előző rendszert, az összes sajátosságával. Látnak és gondolkodnak. ....és nemsokára ha eljön az ő idejük, majd tesznek is.


Vagy megpattannak. Ők már több nyelvet jól beszélnek mire érettségiznek, diplomáznak. Ez a cél???

( Eddig én is maradtam, de nagyon gondolkodok rajta, hogy az anyagi elehetetlenédésemet csak egy külföldi bérrel tudnám rendezni.)

45. gerna (válaszként erre: 41. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 5. 05:57

A nyugdíjnak, amit most fizetnek ki, elvileg van a 25-30-stb. éven át befizetett nyugdíjalapja! A ma-született-gyerek témában ilyen még elvileg sincs.


Mekkora érték az államnak a gyerek? majd csak LESZ érték, ha ő maga is felnő értéket termel. Az "államnak" (társadalmnak) az öregek, gyerekek, betegek stb. csak eszmei értékei, anyagilag teljes ráfizetés.

Radikális gondolkodású tinik? talán vezessük be újra a büdösbarlang intézményét (ahová az öregek önként elvonultak meghalni)


Úgy beszéltek erről a témáról, mintha a gyerekek, öregek, dolgozók nem együtt élnének, mintha sose láttatok volna gyerekeit, unokáit támogató nyugdíjast... vagy olyat, aki az unokáiról gondoskodik, amíg a szülők dolgoznak.

44. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 43. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 4. 23:34
Hát ami itt megy az engem is felháborít, pedig hipp-hopp 40 leszek. Én genya vagyok és szívfájdalom nélkül megadóztatnám a minimálbért úgy ahogy van:))A minimálbéres nem használja a közszolgáltatásokat, utakat, rendőrséget stb? Dehogynem, akkor fizesse meg.Az adócsalókat, mint Amerikában be a börtönbe,vagyonelkobzással.(de mivel a legnagyobbak a Parlamentben ülnek, nehéz lesz:))Ebben az országban az emberek jó része még a szocializmusban él.Ezen tényleg csak a generációváltás segít.
43. ec63a7fc29 (válaszként erre: 42. - 6c4fb2f974)
2008. máj. 4. 23:25

Én a minimálbér fölötti részt a nyugdíjaknál megadóztatnám szívfájdalom nélkül.


Ma a tini lányaimmal ezekről a kérdésekről beszélgettünk. Kérdeztem, ők mit tennének az államadósság csökkentéséért? Nekik sokkal radikálisabb ötleteik lennének! S már csak 10 év és ők ülnek a parlamentben. Ezeket a gyerekeket nagyon felháborítják dolgok!!!

2008. máj. 4. 23:21

majd a betelepítendő 1 millió kici kínai termelni meg nugdijamat:)))

Egyébként tényleg támogatni kellene a gyermeknevelést, mivel lassan elfogyunk, de nem úgy, hogy fűnek fának (értsd:kissebbség) osztogatjuk a lóvét, hanem pl adókedvezmény formájában, vagy csak az kaphatna gyest, akinek több év igazolt munkaviszonya van.A nyugdíjakkal kapcsolatban nagyon igazad van, dehát ez kb 2 millió szavazó fletónak...

41. ec63a7fc29 (válaszként erre: 8. - Csillubaba)
2008. máj. 4. 23:00

Na, ez aztán durva hozzászólás volt!


Ha medvemama nem szül gyereket, akkor vajon ki fogja megtermelni majd a te nyugdíjadat addigra?


Meg kellene nézni, mekkora érték az államnak a gyerek. Onnantól már nincs vita.


Én inkább felülvizsgálnám a nyugdíjakat.

Röhej, hogy ma is az anyám élettársa röhögve mondta, hogy 15000Ft-tal többet kap nyugdíjat, mint amennyit én havonta keresek, s én 560000FT adót fizetek évente. Ráadásul ő az elhunyt felesége után is kap özvegyi nyugdíjat, na, akkor ki háborodjon fel???


S ha megnézed, hogy mennyit fizetnek ki nyugdíjakra, amit csak magukra költenek, s mennyit GYED-re, GYÁS-ra, GYES-re, stb, amiből 1-2-több gyereket nevelnek, láthatsz némi anomáliát.

40. cskata (válaszként erre: 32. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 4. 22:53
:) ott a pont!
39. cskata (válaszként erre: 26. - Medvemama)
2008. máj. 4. 22:52

mi alapján titulálod bármelyik hozzászólást karrieristának..? az a nő már rögtön karrierista, aki nem marad otthon esetleg 3 évet? lehet hogy éppen azért választja az idő előtti visszatérést a munkába, ami miatt ez a topik indult: kevés a gyes..

vagy csak szimplán nem akarja megvárni, hogy kirúgják a mhelyéről amiatt, mert "lelépett" onnan sok évre..

egyébként meg miért ne lehetne véleménye a témáról annak, akinek nincs gyereke??? tudtommal nem tapasztalatokat vártál, hanem véleményeket és gondolatokat!

38. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 37. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 4. 21:50
drága???
37. ec63a7fc29 (válaszként erre: 36. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 4. 21:45

Tudod drága, amikor a bölcsibe adtam a gyerekemet, mert sikerült egy jónak tűnő állást találnom, akkor azt mondták, hogy 6.00-17.30-ig vannak nyitva.


Aztán szembesültem vele, hogy 15.00 után már csak az én gyerekemre vigyáznak. Annak sem örültek, amikor fél nyolckor ő volt az első....


Most pedig akkor veszik fel a gyereket, amikor már elkezd újra dolgozni az anya. De az állásinterjúkra csak nem viheti az anya a gyerekét. Ugye ezzel egyet értesz? Nem messzebb kell vinni a gyereket, hanem a régi bölcsit nyugdíjasotthonná alakították, nincs hely.

36. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 35. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 4. 21:40
Oké, ezzel nem szállok vitába, mert akinek kényelmetlenséget okoz, hogy messzebbre kell menni a bölcsibe, annak ez akkor is kellemetlen, ha tudjuk, hogy a gazdaságtalanul üzemelő bölcsiket, ovikat be kell zárni, mert ha nincs elég gyerek, nem lehet fenntartani. Gondolom egy szülő sem szeretne hozzájárulni a fenntartási költségekhez.
35. ec63a7fc29 (válaszként erre: 31. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 4. 21:32
Csakhogy azokban az országokban meg van teremtve az infrastruktúra ahhoz, hogy a nő visszamehessen dolgozni... Itthon meg bezárják egy csomó bölcsit...
34. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 33. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 4. 21:31

Természetesen. Éppen úgy, mint valamennyi nyugdíjas, és bárki más, aki adófizető állampolgár. De sajnos üres az államkassza. És amíg a legtöbb vállalkozó minimálbéren van bejelentve és az után fizeti a járulékokat, addig ez nem is lesz másképpen. Egyszerű matematika.


Az államadósságunk igen magas, de azért ne feledjük el, nem ez a rendszer és nem is az előző kormány halmozta fel. Volt mit örökölnünk az rendszerváltozás előtti időszakból.

2008. máj. 4. 21:09

Szerintem a minimálbért minden gyereket vállaló megérdemelné.


Csakhogy akkor miből fizetnék a többi kiadást?

Mennyi is most az államadósságunk???

(-Nem baj, majd az unokáink megoldják....)

32. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 26. - Medvemama)
2008. máj. 4. 21:08
Talan kedves "medvemama" mert ok fizetik a gyesed. (igaz en biztos nem, de azert ami meglep, arra reagalok)
2008. máj. 4. 21:03
Már az is elég nagy támogatás, hogy 3 évig az ember otthon lehet a gyerekével. A legtöbb országban pár hónap a szülési szabadság, aztán vagy visszamész dolgozni, vagy fel is út, le is út. Lehet választani, vagy három év otthon ennyi pénzzel dotálva, vagy vissza lehet menni dolgozni.
30. 754c7e07c3 (válaszként erre: 27. - Medvemama)
2008. máj. 4. 20:30

Nem gondoltam arra a kategóriára, csak akkor ne ez alapján gondolj a gyerekre.


Az állam nem tud több támogatást adni, mint a 3 évet, amit otthon tölthetsz a gyerekkel. Ami klassz, sőt, a legjobb. Tény, a gyes elég silány összeg, de ha nem lenne még ez sem, mi változna? Akkor is lenne gyerekem. Ha valaki gyereket akar, akkor ne a gyes miatt akarjon.

29. medvemama (válaszként erre: 28. - Medvemama)
2008. máj. 4. 20:27
Nem értelek tényleg őssze vissza irsz ,igazán most nem értem a véleményedet de ez legyen az én problémám.
28. medvemama (válaszként erre: 18. - Csillubaba)
2008. máj. 4. 20:24
Végre egy normálisan gondolkodo nő!
27. medvemama (válaszként erre: 22. - 754c7e07c3)
2008. máj. 4. 20:20
Nem mondod tényleg én magamnak meg a páromnak szültem a gyerekeimet nem vagyok az a kategória aminek esetleg gondolsz!
26. medvemama (válaszként erre: 8. - Csillubaba)
2008. máj. 4. 20:18

Örülök is és nagyon büszke vagyok rájuk !!!!!!!!!!

csak azt nem éretem miért szol bele olyan ebbe a témába akinek gyereke sincs a sok karierista ?

2008. máj. 3. 06:21
Szerintetek mi lenne a romákkal????????????
24. gerna
2008. máj. 3. 00:24
Mint ahogy, "egyesek" a lakás (szocpol) miatt.
23. gerna
2008. máj. 3. 00:22
HA! ez a remek ötlet megvalósulna, akkor jöhetnének azok az érvek, miszerint "egyesek" csak a pénzért szülnek :(
2008. máj. 2. 23:37
Annyiszor írták már. nem az államnak szülöd a gyereket, hanem magadnak. Talán ezt kellene megérteni.
21. csillubaba (válaszként erre: 20. - 6a062297d0)
2008. máj. 2. 23:12
Ez így van. Igaz nincs tapasztalatom benne, de képbe vagyok azért "mibe kerül" (hú ez csúnya volt) egy gyerek. Nagyon meg kell gondolni az biztos, de reménykedem azért legalább egy gyermeket csak fel tudunk nevelni és útnak indítani. Ezzel el is köszönök. Jó éjszakát mindenkinek!
20. 6a062297d0 (válaszként erre: 18. - Csillubaba)
2008. máj. 2. 23:06
Oké, ezt vágom. A Gyes, meg Gyed, meg a többi valóban nagyon kevés, de a három év viszont elég sok idő. Ellenben te olyan dologról írsz, amiről nincs tapasztalatod. Az nem ugyanaz, hogy látod a környezetedben! Nem könnyű, ez biztos, de éppen ezért kell nagyon meggondolni a gyermekvállalást.
19. csillubaba (válaszként erre: 16. - Cskata)
2008. máj. 2. 23:01
Hogy miért vállal gyereket? Mi történik akkor,ha a terhessége vége felé vagy a Gyed alatt szűnik meg a munkahelye? Vagy véletlenül "becsúszik" a baba? Az vetesse el? Én nem merném. Bár nekem van munkahelyem, most nem is rólam van szó. Remélem nem értettelek félre, és a kérdésedre válaszoltam.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook