Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem emelik fel a gyes összegét a létminimumra? fórum

Miért nem emelik fel a gyes összegét a létminimumra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
108. spinneli (válaszként erre: 107. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 17. 17:37

értem, itt pont ennek az állapotnak a megelőzéséről beszélek/beszéltünk.

a te helyzeted elég szerencsétlenül sikerült, de sztem ez is megerősítése annak, hogy az ember főleg magára támaszkodjon, ne pedig csak az államra, hisz Ő ahogy adta úgy el is veheti.

Én inkább a saját munkámban bízom.

Ilyetén pedig a GYES összegének emelésére nincsen szükség, pláne hogy egyes körökben nagyon sok visszaélésre is adna okot.

107. ec63a7fc29 (válaszként erre: 106. - Spinneli)
2008. máj. 17. 17:32

Nem a kölcsönökről van szó.

Hanem arról, hogy most van olyan állásom, ami mellett elég sokm indent megengedhetek magamnak, s nem kell azt néznem mennyibe kerül, elég ha tetszik az áru.


Már elmehetek olyan helyekre, ahova régebben a GYES alatt a pénzhiány miatt gondolni sem mertem.


Meg ilyesmik....

106. spinneli (válaszként erre: 105. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 17. 17:29

az jó hír.

további erőt kívánok hozzá, gondolom kölcsönökről van szó.

105. ec63a7fc29 (válaszként erre: 104. - Spinneli)
2008. máj. 17. 17:21
Most kezdek kikászálódni a GYES okozta csávából...
104. spinneli (válaszként erre: 103. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 17. 17:13

De jó hírem van: Mindenki csak a sajátjáért felelős.


A GYES összegét a minimálbérrel tenném legalább egyenlővé.


Ez a két mondatod üti egymást, nem kicsit alantabb leírtam miért.


Egyébként sajnálom, hogy nálad így alakult, természetesen mindenre nem lehet felkészülni...de törekedni kell arra, hogy valamennyi tartalékot vagy B terv készítve legyen...legrosszabb esetre.

Mindent persze nem lehet kikerülni, de ilyen alapon fel se keljünk reggel.

103. ec63a7fc29 (válaszként erre: 83. - Spinneli)
2008. máj. 17. 17:10

Kedves Sp!


Amikor terhességet vállaltam, akkor a fizetésem 75%-ra és a férjem fizetésére támaszkodva tettem meg ezt a döntést. Gondoltam, ha kicsit kevesebbet költök ruhára, ennivalóra, akkor nem fog megterhelő lenni a 3 év.

Eddig stimm, ugye???

Na, akkor szép lassan 4 hónapos terhes lettem, honatyáink eldöntötték hogy mire megszülöm a picikét, addigra eltörlik a GYED-et, s csak a fizetésem kb 24%-a marad majd, amit GYES-nek neveznek. Szerinted milyen választási lehetőségem volt??? --->SEMMILYEN!!!


S nem ez a legborzasztóbb. Mivel ő a 3. gyerekem volt, nem vettek vissza a szakmámba, mondván 3 kicsi gyerekkel csak maradjak otthon.


Tudod, az ember hiába tervezget előre józanul, ha átvágják a szándékait.


Igazad van. Át kell gondolni előre. Tiszteletben kell tartani, ki mennyi gyereket vállal. Van aki egyet sem, van aki sokat. De jó hírem van: Mindenki csak a sajátjáért felelős.


Ezért mégis azt mondom: A GYES összegét a minimálbérrel tenném legalább egyenlővé.

102. tücsimücsi (válaszként erre: 98. - Spinneli)
2008. máj. 17. 15:42
Mi 2 gyereket nevelünk, és nem tervezünk többet.
101. tücsimücsi (válaszként erre: 96. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 17. 15:39
Akkor félreeértettük egymást.Azt miből gondolom, hogy nincs gyereked? Kleca megkérdezte, Te pedig nem reagáltál, plussz semmi olyat nem írtál amiből arra következtetnék hogy van. De időhiány miatt még nem tudtam az egész topicot elolvasni, de ha sort tudok keríteni rá ,pótolom. Őszintén szólva én nem is akarok vitatkozni itt senkivel, mert egy párszor bele-belenéztem, és láttam, hogy ebben a témában elfajultak már az indulatok. Mindenki más szemszögből látja a dolgokat.
100. gerna (válaszként erre: 95. - Tücsimücsi)
2008. máj. 17. 15:36
Miért ne lenne benne a helyzetben az, akinek nincs gyereke? elvégre ő (is) fizeti azt a Gyes-t, amit más kap. A Gyes-re nem vonnak le fizetésből %-ot, hanem máshonnan veszik el. De mindenesetre a közös kalapból.
99. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 95. - Tücsimücsi)
2008. máj. 17. 15:32
Látod, hogy te támadsz. Csak éppen ennek semmi köze ahhoz, hogy hány gyereket nevelek. Annyit, ahánynak biztosítani tudom azt, amire úgy gondolom szüksége van, ahánynak a jövőjét egyengetni tudom majd.
98. spinneli (válaszként erre: 95. - Tücsimücsi)
2008. máj. 17. 15:31

hű az anya kártya mindig jó érvek hiányában, mi?


elég pontos elképzelésem van leendő gyermekem ellátásáról, ami 3 év múlva lesz körülbelül.

neked a már meglévőről?

97. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 95. - Tücsimücsi)
2008. máj. 17. 15:29
Ezt vajon miből gondolod?
96. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 92. - Tücsimücsi)
2008. máj. 17. 15:29

Nem támadok. Beszélgetünk. Ez esetben én értettelek félre, bocsánat.


Azért mondtam neki, hogy álljon le, mert pontosan tudtam, hogy milyen reakciókat fog kapni.

95. tücsimücsi (válaszként erre: 91. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 17. 15:26
Most olvastam az előző hozzászólásaidat, amiből az "jön le ", hogy Neked nincs gyereked. Akkor felesleges is volt reagálnom, mert gőzöd sincs az egészről. Olyanokkal meg nem szállok vitában e téren, akik ebben az adott helyzetben nincsenek benne, mert ők nem is tudhatják. Azt hiszem jogos volt Kleca kérdése.
2008. máj. 17. 15:22

nem azt akarom mondani, hogy minimálbérből élők soha nem vállaljanak gyerekeke, de ahogy lentebb is írták, mindenki (remélhetőleg) tudta mit vállal be, és ehhez mennyi támogatást tud adni, mennyi a párja fizetése stb.

ha én ebben a helyzetben lennék, bizony osztanék-szoroznék, hogy mi éri meg jobban visszamenni dolgozni, vagy 3 évig GYES-en maradni, estleg GYEs alatt 4 órába elhelyezkedni.


Senki sem mondja, hogy itt ezek a fenti lehetőségek annyira adottak, ahogy medvemamam mondta nagyon kevés a bölcsőde, nehéz ha anyuka visszamegy a gyerekek felügyeletét megoldani, de könyörgöm aki érez magában annyi felelőséget, hogy gyermeket vállal, akkor arra is érezzne, hogy ne csak az államra akarjon támaszkodni ebben a kérdésre mint megmentőre,hanem Ő is tegyen valamit a SAJÁT gyerekéért.

93. spinneli (válaszként erre: 86. - Tücsimücsi)
2008. máj. 17. 15:17

ki mondta hogy minden szempnotból, ezt az egyet említettem, de itthon ezért is csak siránkoznak.

olvass és láss.

:)

megoldási stratégiámit gyes öszegére lásd alantabb.

92. tücsimücsi (válaszként erre: 91. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 17. 15:17
A 81.hozzászólásra írtál valamit (úgy értelmeztem, hogy le akarod állítani a hozzászólót,bár lehet félreértettem azt az egy mondatodat), amivel egyetértettem. Persze, hogy tisztában voltam a helyzetünkkel, de ha mindig csak azt nézném, az életbe nem lett volna gyerekünk. Én csak a jelenlegi helyzetet "ecseteltem".Nem értem a támadásodat felém.
91. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 87. - Tücsimücsi)
2008. máj. 17. 15:06
Mi dettó? Figyelj én nem akarlak provokálni, de tudtad, hogy mennyi a férjed fizetése. Azt is tudtad, hogy mennyi a tied. Azt is tudtad, hogy mennyi a gyes, a gyed. Nem volt nagy meglepetés, hogy az állam ennyit tesz hozzá, ebből lehet gazdálkodni.
90. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 89. - Medvemama)
2008. máj. 17. 15:02
Az bizony !
2008. máj. 17. 14:59
Nagy az állatkert !
88. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 87. - Tücsimücsi)
2008. máj. 17. 14:47
Ennek mi köze ahhoz, amit írtam?
87. tücsimücsi (válaszként erre: 82. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 17. 14:42
Detto.
86. tücsimücsi (válaszként erre: 81. - Spinneli)
2008. máj. 17. 14:42
"kedvezőbb a helyzet" de MINDEN SZEMPONTBÓL!!! Nézd már meg csak azt, hogy pl. Németországban egy szakmunkás mennyit keres, és itt mennyit. Ha a férjem annyit kapna egy hónapban, mint egy német szakmunkás lesza...nám, hogy milyen kevés a gyes. Ne gyere már nekem itt a nyugattal...légyszi!
2008. máj. 17. 13:38
Nem kéne a gyes miatt aggódni, ha rendesen meg lehetne élni és spórolni is a fizetésből.
2008. máj. 17. 13:35

Semmiből sem tanulsz, te némber??? :))

Egyébként egyetértek veled. Meg azt is megértem, hogy iszonyú nehéz, ha nincs biztos anyagi háttér. De az ország baromi régóta van szar helyzetben, mindenki tudha, hogy mire vállalkozik. Senkit nem ért meglepetésként hogy pénzbe kerül a gyerek. Annyit kell vállalni, ahányat sikerül úgy felnevelni, hogy ne rokkanjunk bele.

83. spinneli (válaszként erre: 82. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 17. 13:32

miért?


már megkaptam itt nemegyszer, a rideg ribanc címert, hogy gyermekáldást kedvező anyagi feltételekkel tudom csak elképzelni, nem hat meg más, új szempontokra viszont gyes témában kiváncs vagyok azon kívűl, hogy mindenkinek itt kurvára szar, mert gyerekekt vállal.

Akkor ne vállajon bammeg.

:)

82. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 81. - Spinneli)
2008. máj. 17. 13:25
Szerintem hagyd ez itt abba! Most :DD
81. spinneli (válaszként erre: 80. - Tücsimücsi)
2008. máj. 17. 13:19

pont azért említettem a hőn áhított nyugatot, ott, hogy ott hogy megy ez...nálunk ebből a szempontból sokkal toleránsabb és kedvezőbb a helyzet.

Úgyhogy ezért legalább nem kéne annyira az asztalt verni.

Vagy ha az anyagiak ennyire szerepet játszanak meggondolni, hogy mikor és hány gyerekekt vállal az ember.

Szerintem.

80. tücsimücsi (válaszként erre: 77. - Spinneli)
2008. máj. 17. 10:40
Persze, igazad van. Elvégre minden csak viszonyítás kérdése. Csak sajna Magyarország nem a NYUGAT!!!!
79. spinneli (válaszként erre: 78. - Medvemama)
2008. máj. 17. 10:37

nem zökkenőmentes persze, de a viszonyítási pontok szerintem szükségesek.

szerintem maga a 3év nagyon kedvező, az összege meg annyi, amennyi.


igen, sajnos a bölcsödei bezárásokkal eléggé tarthahatatlan a helyzet, jobb esetben rokonság, rosszabb esetben a többletpénzből bébiszitter.


A mumkahely kérdése általánosságban kedvezőbb, ha hamarabb mész vissza.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook