Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem emelik fel a gyes összegét a létminimumra? fórum

Miért nem emelik fel a gyes összegét a létminimumra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
78. medvemama (válaszként erre: 77. - Spinneli)
2008. máj. 17. 10:32
De nincsenek bőlcsödei féröhelyek.A munkahelyekről meg nem beszélve!
2008. máj. 17. 10:07

Csak úgy mellékzárójelben:

A magyar gyes rendszeres az egyik, ha nem a legtoleránsabb Magyarországon.

Tőlünk nyugatabbra ugyanis 6 hét a szülési szabadság, utána vissza kell menni dolgozni.

6 hét és 3 év között kicsit nagy a különbség, nemde?

És ha kevés vissza lehet menni dolgozni is.

76. ec63a7fc29 (válaszként erre: 64. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 7. 16:25

Szóval akkor még egyszer:

(Mivel nem kaptam rá választ.)

Jelenleg hány gyereket nevelsz?

2008. máj. 7. 11:56

Szóval, olvasom a hozzászólásokat és aajnos, tényleg, de tényleg mindenkinek igaza, attól függően,hogy kinek a szemszögéből nézzük.

Igazad van kleca neked is , mert tényleg hadakozunk minden ellen...mert, hogy miért nem emelik meg a gyes összegét, csak elfelejtjük ,hogy miből...mert már nincs úgymond államkassza...és teljesen egyetértek veled....őgyhogy ezt igazán nem is kell tovább kommentálni...most kéne egy kicsit meghúznunk magunkat és egy kicsit elfogadni a megszorításokat, mert később legalább hátha a gyermekeinknek lenne jobb, persze mindig van aki megszívja...,de hát áldozat nélkül ...nincs siker....közben, ha a másik részt nézem, persze nem lehet kijönni a gyes összegéből, mert tény és való,hogy képtelenség....

Jómagam pl. nekem, sajna nincs nagymama és rokonok, akik kicsit segítenének egy-két dologban és tudom,hogy megkell gondolnom,hogy mit veszek mennyiért, de ez van és kénytelen vagyok elfogadni és persze én még nem is vásároltam bababoltban...mármint új cuccot, vagy már nem tudom,hogy mikor vettem magamnak egy új cipőt, de sebaj, lesz ez még jobb is...persze, nem mindig vagyok ilyen derúlátó, csak hát akkor sem lesz jobb, ha állandóan azon agyalok,hogy miért nem adnak többet...Ezt sajnos elcseszték...,de ezt 1-2 év alatt nem lehet rendbehozni, és persze ennek mi isszk most az árát.

Megértem,hogy mindenki azon van,hogy mennyibe kerül ez meg az, én is pénzből élek és sokszor rosszul esik nekem is, hogy ez miért is így van, hogy miért nincs...csak akkor sem lesz több...

Szóval, csajok kár a gőzért, mert a gyerekeket,ha már vállaltuk , akkor fel kell nevelnünk becsületesen és persze nem a gyes-ből...ez van...mert abból nem lehet..., de ezen változtatni jelenleg nem tudunk...

74. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 73. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 6. 14:13

Nem én kezdtem. Te szólították drágának tegnap is, te kérdezed, hogy hova járok agymosatni? Mikor mondtam én neked csak hasonlót is? Ja, és nem látod a józan paraszti ész nyomait sem....


Hagyjuk, személyeskedéssel és indulatokkal nem szeretek eszmét sem cserélni. Úgy látszik, itt csak egyféle válasz a jó :DDD

73. ec63a7fc29 (válaszként erre: 72. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 6. 14:08

Te kezdted...


Egyébként ezt az időszakot majd 20 éves távlatból elég nehéz lesz elemezni!


Nem fáj az élet, csak nem látom a józan paraszti ész nyomait sem!

72. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 71. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 6. 13:46

Figyelj, ha személyeskedni akarsz, akkor ezt itt és most befejeztük.


Arról nem én tehetek, hogy fáj az élet.

71. ec63a7fc29 (válaszként erre: 69. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 6. 13:36

Nem tudom, kihez jársz agymosásra, de jobb lenne, ha kicsit belemélyednél a politikai gazdaságtanba, megismerkednél a GDP-vel és a baráti körével, majd a KSH adatait átfürkészve tennél gazdaságilag korrekt kijelentéseket.


Egyben igazad van: A mostani államadósság Qva nagy!!!

Hogy ez mitől lett ekkora, mikor mennyi volt, tények bizonyítják.


Nem lesz kisebb az államadósság, ha elfogy a nép.

Ezt már BOKROS ÚRNAK IS TUDNIA KELLETT VOLNA, mégis miatta és az akkori rendelkezései miatt kellett mostanában elkezdeni panaszkodni, hogy alig van iskoláskorú gyerek!!! Tudom mit beszélek, akkor voltam terhes!


Az az anya, aki most otthon van GYES-en, bizonyára a gyerek X éves korában vissza akar menni dolgozni, hogy fel is nevelje, s újra adófizető lesz. Nem kéne lenézni, sem megalázni 26 000Ft-tal. Erre mondtam azt, hogy a minimálbért mindannyian megérdemelnék.

Akit nevel, az X év múlva remélhetőleg szintén adófizető lesz.


Azt, hogy ki mennyit dolgozott a nyugdíjáért, nem tisztem megítélni, de sajnos, akik végigdolgozták az életüket, több gyereket neveltek, azok most a GYES-hez közeli összeget kapják nyugdíjként.

Akik viszont az egyetlen választható párt aktivistái voltak, azok minimum a hatszorosát.

Nálunk vértelen forradalom volt. Én csak egyetlen "büntetést" adnék nekik: éljenek a minimálnyugdíjból nyugdíjas éveikben, a többit életük dolgozó éveiben úgyis összeszedték. Ugyanis az ő nyugdíjaik jelenleg a viszonylag magasak.(120 000Ft /fő és felette...)


S könyörgöm, ne azokat szívassák, akik ezekben a nagyon nehéz években gyereket vállalnak.

70. tixtina (válaszként erre: 61. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 6. 13:23
Van sajnos olyan anyuka is,akinek valamilyen okból kifolyólag nincs teje,és újszülött kórtól tápszerezni kell a kicsit.Talán 6 hónapig van támogatás,de úgy sem olcsó,mert rengeteg kell.
69. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 66. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 6. 13:16

Nyilván nem jutott abból semmire. Abból nem jársz se fodrászhoz, se kozmetikushoz, se színházba. Jól tudjuk, hogy az pelenkára sem elég, ezen nem vitatkozunk.


De a kérdés nem is ez volt, hanem az, hogy miért nem emelik meg a juttatást? Azért mert nincs rá költségvetési tartalék, remélhetőleg egyszer az is eljön, de a nyugdíjasok, a fiatal pályakezdők helyezete éppen annyira kétségbe ejtő, mint az, hogy 26.000 ft-tal járul hozzá az állam a gyerekneveléshez.


Ez kva ross, tudom, de nézzük meg, hány ember fizet adót? Persze lehet a kormányt szidni, az előzőt is, meg a mostanit is, meg a következőt is. De nézzük meg, mennyi volt az infláció 20 éve? És mennyi most?


Anyáink, nagyanyáink éltek az álbiztonságban, olcsó volt a kenyér, 4 ft a benzin, közben az ország akkora adósságokat halmozott fel, amiket még évekig nyögni fogunk. Talán majd az unokáinknak jobb lesz. Kétségtelenül mi szívjuk ezt. Ha nem gondoskodunk magunkról, éhen fogunk halni. Állati nagy bajok vannak a nyugdíj alappal, a mi generációnk felejtse el, hogy abból meg fog élni. És tök mindegy,hogy ki lesz a miniszterelnök, ő sem fogja tudni ezt megváltoztatni pár éven belül.

68. ec63a7fc29 (válaszként erre: 67. - Tücsimücsi)
2008. máj. 6. 13:06

Igazad volt, nem írtam összeget.

Nekem 5 emberre kell mosnom, nem mertem beírni ez nekem havi szinten mennyibe kerül...

67. tücsimücsi (válaszként erre: 65. - Tücsimücsi)
2008. máj. 6. 13:01
Most nézem, futólag megemlítetted a mosást, elkerülte a figyelmemet.
66. ec63a7fc29 (válaszként erre: 64. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 6. 12:54

Pl abból a szempontból, hogy végigélted-e amint megilletett az a 28000Ft? Hogyan osztottad be?

Jutott-e magadra belőle? Ebből jártál kozmetikushoz, fodrászhoz, moziba, vagyis milyen egyéb luxusra tellett?

65. tücsimücsi (válaszként erre: 61. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 6. 12:33
Hellóka! Amit kifelejtettél és nagyon fontos, az a mosópor és öblítő. Nekem 2 gyermekem van ( 6 és 2 1/2 évesek), rengeteget kell rájuk mosni, és akkor ebben már az áramszámla is benne van... Tényleg nevetséges ez a 26000 ft. A múltkor pedig amikor egyszerre voltak betegek kb. 8000 ft.-ot hagytunk ott a gyógyszertárban ( pl. a Klacid több, mint 2000 ft. volt).Szerintem se okoskodjon olyan ebben a témában akinek gyereke sincs.
64. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 63. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 6. 12:17
Ez milyen szempontból fontos?
63. ec63a7fc29 (válaszként erre: 62. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 6. 12:11

KeA!

Te hány gyereket nevelsz?

62. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 61. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 6. 12:08
A GKI valahol közzétett egy statisztikát, pár hónapja olvastam, sajna nem tudom hol, valahol a neten, hogy egy gyerek a születésétől az egyetemig bezárólag 30 millióba kerül.
2008. máj. 6. 12:01

Vannak itt néhányan, akiknek fogalmuk sincs mit jelent gyereket nevelni, azoknak próbálom összeszedni milyen kiadásai vannak az első 3 évnek:(Ha valamit kihagyok, segítsetek ti, akik most vagytok ebben a cipőben.)


Újszülött:

Neki a "legolcsóbb" az ennivalója, anyatej.

--Nem árt, ha az anya naponta vitamindúsan étkezik, így kicsit drágább, mint a fogyitábor ennivalója. Nem koplalhat, nem éheztetheti a gyerekét.

Pelenkán itt spórolni nem lehet: KB havi 12 000 Ft

Ezen kívül a spéci babakozmetikumok:

Kb havi 3000Ft

Méretenként 2-3 rugi, kombidressz 2-3x2000Ft

( Ha valaki nem ad ajándékba, akkor be kell szerezni, tehát pénzbe kerül.)

Tápszer: 2000Ft Ugyanis egyetlen anya sem bízhat abban, hogy állandóan van teje, vagy valamilyen betegség/gyógyszer miatt a gyerek nem fogja elfogadni a tejét...

Ugye kell menni levegőre, tehát kell babakocsi, pléd, stb. Ugye a fürdőlepedőt nem hagytam ki?


Csecsemőkor:

Ekkor már a baba is eszik dolgokat, aminek az alapanyagát vagy a készételt meg kell vásárolni.

Elkezd a gyerek játszani, nem árt neki játékot, könyvet venni... S a pelusról nem fog még jóideig leszokni.

Majd jönnek a kósza náthák gyerek / 3000Ft, felsőlégúti megbetegedések: gyerek / 5000Ft, stb...


Mire lábra áll, kinövi az ember a GYES összegét.

A cipője csak 10-20 000 Ft között lesz, mert első cipőket nem jó használtat ráadni, mert mire serdül, az ortopéd orvosnak lehet majd adni a cipőn megspórolt pénzt.


Mire lejön a pelus, felkerül a kiscipő!

Nagyon gyorsan nő a kicsi lábuk, évi 2-4 pár cipőt szétszaggatnak.

Jönnek a nadrágok, pólók, kabátok vásárlása...

S majd minden nap mosni kell, mert vagy leette, vagy elesett. S egyre többet eszik. Már nem fél barackot eszik uzsonnára, hanem 4-et, (vagy többet), s ha jó étvágyú egészséges gyerek, akkor egy fél adaggal (vagy egésszel) be lehet szorozni a családi ebédet és költségvetést.

...és még nem óvodás!!!

Ebből a GYES-nek nevezett összegből nem dőzsöl egyetlen anyuka sem. S a legtöbbször már saját ruhára nem futja, pedig hiába fogyott le, azért a csontjai kissé átalakulnak...

60. cskata (válaszként erre: 56. - 1e958693ca)
2008. máj. 6. 11:59

az, hogy a fejlett társadalmak (és bármilyen hihetetlen, Magyarország is ide tartozik!) fokozatosan elöregednek és fogynak, természetes jelenség és folyamat!

Nem azt akarom mondani, hogy ez jó egy társadalom/ország számára - de É-Amerikától Európán át a fejlettebb Ázsiai országokig ez mindenhol megfigyelhető jelenség.

Szóval ez a születési-halálozási aránypár nem csak itt ilyen, hanem mindenhol probléma..

(bár ha a túlnépesedés és a környezetszennyezés problémáját nézzük, akkor "direkt jól jön"..)

59. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 56. - 1e958693ca)
2008. máj. 6. 11:32

Igen, épp ezt írtam le.

Nagyon szomorú, hogy aki tényleg felelősségteljesen gondolkodik, annak a pénztárcája fogja megszabni azt, hogy vállal-e, és ha igen, hány gyereket. Ehhez a gyes nemhogy segítség, nemhogy luxus, hanem gát. Röhej. És az állam ha jót akarna magának, a társadalomnak, akkor ezt már rég orvosolta volna valahogy. De nem akarok politizálni...

58. tixtina (válaszként erre: 55. - Tóthné ildi)
2008. máj. 6. 11:12

Úgy tudom,már megszavazták a kismama bérletet.

Tudja valaki,mikórtól lehet venni?

Bár,lehet én nem vagyok jogosult rá,mert gyedet kapok,és csak a gyesen lévők vehetik igénybe.

57. medvemama (válaszként erre: 56. - 1e958693ca)
2008. máj. 6. 11:02
Igen maximálisan igazad van!
56. 1e958693ca (válaszként erre: 6. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 6. 07:23
Az OK, h ott másképp van, de mi vészesen fogyunk. 130 halálozásra jut 90 születés.Ez tavalyi adat és tavaly többen vállaltak gyereket, mint a megelőző években. Azonkívül, amíg a bérek nincsenek rendezve, az emberek nagy többsége nem tud félrerakni kicsike pénzecskét sem arra az időszakra, amíg a gyerekkel otthon van.Lehet, hogy a 3 év tényleg sok egy kicsit, de úgy gondolom, hogy az nem túlzás, hogy az anya tanítsa meg a gyerekét járni,ne adj' Isten bilizni.Én pl. többet keresek a minimálbérnél, de évek óta nem vettem cipőboltban cipőt, vagy butikban ruhát, turiba is tavaly nyáron voltam, kajából a legolcsóbbat veszem. Abszolút nincsenek nagy igényeim, de emellett sem tudok számottevő összeget félretenni.
2008. máj. 6. 07:01
Hát, csajok teljesen, igazatok van, sajnos viccesen kevés a gyes összege, és az igaz,hogy nem volna luxus, hogy az ember otthon maradjon a picivel 3 évig, csak sajnos sokszor épp ezért nem engedhetjük meg magunknak...és akkor még a BKV bérlet is milyen drága...sajnos én nem tudom megvenni, ezért lenne igazán jó,ha bevezetnék a kismama bérletet..., de rajtam kívül még sokan így vannal....és hát mindenben...
54. medvemama (válaszként erre: 51. - Csillubaba)
2008. máj. 5. 10:54
Oké értem és tudom ,hogy velem értesz egyet!
53. medvemama (válaszként erre: 39. - Cskata)
2008. máj. 5. 10:53

Szia!Én nem rád értetem ,hogy karrierista vagy elnézést ha igy jött le.

Azok ugy is csak egésznap dolgoznak nem érdekli őket ez a téma.Nem leléptem a munkahelyemről hanem gyerekeket nevelek a kedves férjemel együtt aki 3 műszakba dolgozik a főld alatt vájárként.Segitségem nincs nagymamák betegek.Én a témát felvetetem mert kb erre számitotam ami hozzászolásokat olvasok.Üdv:Krisz

52. medvemama (válaszként erre: 50. - Fa3d5b4d84)
2008. máj. 5. 10:39

Teljesen igazad van!Mindent leirtál amit még szeretem volna hallani!

Ja és a főállásu anyasági pénz sem sokkal több 28800!

51. csillubaba (válaszként erre: 29. - Medvemama)
2008. máj. 5. 09:58
Kedves Medvemama! Nem írok összevissza, a Te álláspontodon vagyok én is. Visszaolvastam az eddigi hozzászólásaimat, biztos a 8. nem volt egyértelmű, ugyanis kifelejtettem belőle az idézőjelet. Azzal a mondatommal összegeztem 1-2 "kedves" hozzászóló véleményét.
2008. máj. 5. 09:10

Sziasztok!

A gyes összege mómegalázó! Elhiszem, hogy üres az államkassza, DE! Az is egyszerű matematika, hogy jóval kevesebb gyerek születik, mint amennyien meghalnak. Vészesen fogy a népességünk, és igenis az állam érdeke, hogy tegyen valamit. Nem azt mondom, hogy horribilis mértékben emeljenek a 26.000 forinton, de kéne valami kis ösztönzés.


Nekem két gyerekem van, a lányom 1995-ben született. Akkor volt a gyes 21.000 körül. Azóta eltelt 13 év, és most olvasom, hogy 26.000? Hát ez hihetetlen...


A lányom egy éves volt, amikor visszamentem dolgozni. Bár volt akkora szerencsém, hogy a nagymama tudott rá vigyázni, de a mai napig bánom, hogy olyan hamar visszamentem. Sajnos azért tettem, mert kellett a pénz, kevés volt a gyes. A fiammal - 2000-ben született - már nem így volt. Jól meghúztuk a nadrágszíjat, és majdnem három éves korában mentem vissza a munkahelyemre.


És szeretnék még egy harmadik gyereket is... :-)


A másik, hogy szerintem a gyereknek kell az a három év, amit otthon töltünk, és ez nem luxus. Egyszerűen kell az anyuka állandó jelenléte ahhoz, hogy egészségesen fejlődjön az a baba, kisgyerek. És ez is az állam érdeke. Hogy lehetőség szerint kiegyensúlyozott felnőtté váljon minden gyerek.

2008. máj. 5. 08:49

Csak az él jól, aki lop, csal hazudik???? Hagyjuk már ezt a demagóg szöveget!!!


És azt sem hiszem, hogy olyan baromi jó üzlet manapság nyugdíjasnak lenni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook