Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem emelik fel a gyes összegét a létminimumra? fórum

Miért nem emelik fel a gyes összegét a létminimumra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
138. Csocsi
2009. nov. 9. 08:09

Egy röpke vélemény, csak hogy kiálljak bizonyos réteg mellett.

9 év együttjárás után 26 évesen mentem férjhez, megbeszéltük, hogy 1 gyereket vállalunk, azt neveljük fel tisztességesen. Mind a kettőnknek nagyon jó állása volt akkor mikor eldöntöttük, hogy jöhet a baba. 9. héten kiderült, hogy spontán összejött egyszerre 2 baba. Egyikről sem mondtunk le, csak azért, mert úgy gondoltuk, hogy csak 1-et tudunk anyagi kereteink között felnevelni...

Szeretném, ha az ilyen anyukák nem éreznék azt, hogy ők a sz.r alakok, mert nincs más támaszuk a nehéz helyzetben, csak a férjük fizetése és a gyes (bár duplán kapjuk, 2 gyerekre 56000 Ft, de minden duplán kell és a ruhát sem örökli egyik a másiktól...)

137. Binky (válaszként erre: 136. - Binky)
2009. márc. 30. 23:44

Ha hozzászólásomból nem derült ki, akkor én a 3 év mellett állok.

Én majd a társadalom hasznos tagjait szeretném felnevelni, igazi tisztességes embereket, akik jó családban nőnek fel.

Évezredekig jól működött ez a családmodell, és eddig nem is voltak ilyen jellegű problémák... ma már egyeseknek szégyen anyának lenni, pedig mennyivel jobban járnak.

136. Binky
2009. márc. 30. 23:39

A gyermekeken nem szabad spórolni, ők fogják majd a mi nyugdíjunkat kitermelni(csak hogy az antigyeseseknek is legyen okuk a gyes támogatására).

Nem mellesleg a kisgyermek kor (=első három év) döntően fontos érzelmi szempontból. Itt kell a gyereknek megtanulnia, hogy mi is az a szeretet, mik az emberi kapcslatok és hogyan kell a másikhoz hozzáállni.

Szép dolgonak tartom, ha valaki hivatásának az anyaságot választja, szerintem ez a legnehezebb munka, és én is ezt szeretném követni, DE!

A körülmények miatt nincs lehetőség többre, ezért irreális követelésekkel előállni butaság és csak még inkább ellentéteket szít.

Magyarországon tényleg nincsenek megfelelő munkahelyek kisgyermekes anyukák száára, de néha erről az anyukák tehetnek. Véleményem szerint csak az nem talál magának munkát, aki nem keres. Édesanyám beindította a saját vállakozását, míg otthon volt velem. Ha valaki beszél nyelveket, akkor nyugodtan adhat magánórákat vagy korrepetálhat gyermekeket. Lejjebb kell adni, igen, de ez is munka.

135. 1e958693ca (válaszként erre: 60. - Cskata)
2008. máj. 30. 19:42
Jaja, ez így van. Nadehát..végre van egy dolog, ami nálunk hellyel-közzel működik. A szegényebb államokban lehet hogy ez nincs így, a gazdagabbakban pedig tudnak az emberek félretenni. Most mondd már meg nekem, hogy egy minimálbéres itt mit tud félretenni? Én sem tudok, pedig többet keresek, és mostmár szinte minden 'luxus'-nak mondható dologról lemondtunk, csak az internet van. Azt meg légyszíves ne írd, hogy akkor ne vállajlak gyereket. Azért, mert nincs sok pénzem, még ezzel is büntetve legyek. Én nem érzem potyautasnak magam a társadalomban csak azért, mert szültem egy gyereket és otthonmaradok vele. Meg mennyivel lenne jobb, ha a felcseperedő gyerekeket idegenek, és nem a szüleik nevelnék? Ha figyelted, én sem szeretnék 3 évig otthon maradni, csak addig, amíg szobatiszta lesz a gyerek.
134. spinneli (válaszként erre: 133. - Gerna)
2008. máj. 19. 23:10

igen,ez a fair play program nem tudom mennyire vált be eddig.

mindenesetre társadalmi hirdetéseken kívűl talán több lehetőséget kéne teremteni a kisvállakozóknak, és csökkenne a fekete foglalkoztatás.

szerintem ez nemcsak fejben dől el.


na, de annyira nem értek hozzá, csak kápárgatom.

133. gerna
2008. máj. 19. 18:29

Ma hallottam a rádióban, hogy 2 millió adófizető van országunkban. Ezek szerint kb. négyszer annyi van, aki nem fizet adót, ki ezért, ki azért.


Hát ezért nem emelik fel a Gyes összegét.

132. Hoxa
2008. máj. 19. 11:48
Amíg én alszom, a robo-hoxa üzemel helyettem. :DDD
131. spinneli (válaszként erre: 130. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 19. 01:05

szerintem nem Ő az egyetlen moderátor.

:)

de ha nem, akkor az utóbbi a megoldás.

130. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 129. - Spinneli)
2008. máj. 19. 00:57
Gondolod, hogy a Hoxa ilyenkor ül a monitor előtt és sasol??? :DD
129. spinneli (válaszként erre: 128. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 19. 00:43

gondolom a reklám miatt rögtön kimoderálták, vagy ennyi volt a cél.

:)

128. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 127. - Spinneli)
2008. máj. 19. 00:42
Az hogy létezik, hogy 00.35-kor még üzenetet ír, most meg már nem tagja a portálnak???? Gondoltam megnézem, ki ez a kis mókamester? :D
2008. máj. 19. 00:37
és ezt így hogy?
126. spinneli (válaszként erre: 125. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 19. 00:34

köszönöm.

a királyfi megvan 3 éve(egykorúak vagyunk), jövőre költözünk a saját lakásunkba, és plusz egy év múlva csak úgy polgárosan jöhet a baba, ha minden jól megy.

:)

125. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 124. - Spinneli)
2008. máj. 19. 00:28

Nahát te kis 26 éves, igazán büszke vagyok rád :))

Összeszedett, korrekt vélemény, higgadt hangnemben.


Van az úgy, hogy az ember elmegy az egyetemre, szerez egy diplomát, majd még egyet, közben megtanul egy-két nyelvet, majd elmegy külföldre dolgozni, egy-egy évet olyan nyelvterületre, ahol megszilárdíthatja nyelvtudását. Igyekszik megalapozni a jövőjét mind szakmailag mind anyagilag. Aztán amikor sikerül, amikor karrier kipipálva, jöhet a királyfi, jöhetnek a kölykök.

Bár mire ideág elér, bizony elmúlt 26 éves, sőt 30 is.

De a jó hír az, hogy bizony van királyfi, aki pont ilyen "vénlányokra" vágyik :))). Még akkor is, ha nem az a követendő példa :)

124. spinneli (válaszként erre: 123. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 18. 23:59

valószínűleg én vagyok hülye, mert nem fogalmazom érthetően:

Nem gondolom, hogy egyátalán nem kell állami támogatás, sőt, kell, elvégre az ország támogassa leendő, ha más szempontból nem is de termelő állampolgárait, de véleményem szerint nem csupán erre kell alapozni, főleg azért, mert a gyereket első sorban "magunknak" szüljük, nem pedig az államnak, másodsorban ahogy a te példád is mutatja ahogy adta el is veheti, tehát bizonytalan.

A gyerekének mindenki a legjobbat akarja, ez pedig véleményem szerint nem az mutatja meg, ha mindenki másra számítunk anyagi támogatásra, magunkon kívűl.

Tehát, ami szerintem az "ideális" (legalábbis itthon) a már meglévő valóban nem jelentős állami támogatás, illetve nagyobbrészt az öngondoskodás

Nekem még nincsen gyerekem, de azt tudom, hogy sokba kerül, ezért nem a GYES-re fogok alapozni anyagilag és elsősorban.


De ezt már nagyon sokszor leírtam, és nagyon bánt, hogy senki nem érti azt, hogyha valamivel nem értek egyet, az nem jelenti a másik opció teljes elvetését...és jó lenne ha személyeskedés meg ki hány éves és hány gyereket tolt ki magából szintű személyeskedés nélkül tudnánk erről beszélni mert bizonyosan mindannyian kaphatunk új nézőpontokat és megvilágításokat a másiktól.

Legálábbis jó lenne.

:)

123. ec63a7fc29 (válaszként erre: 120. - Spinneli)
2008. máj. 18. 23:41

Én biztosan nem tudok semmit megtanítani a gyermekeimnek, ha jól olvasom a nekem jövő üzenetedet, mert én hülye vagyok hozzá.


Ugyanis én is csak úgy vaktában vállaltam gyereket, nem is egyet.


Azért kívánom, hogy legyen gyereked, s te majd gondolom, nem az államra támaszkodva fogsz gyereket nevelni, s igénybe sem veszed a GYES-t és a hasonlókat.


...én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy az ország becsülje meg anyagilag azokat, akik gyermeket vállalnak, s a GYES összege legalább a minimálbér értékét érje el!!!

122. spinneli (válaszként erre: 121. - Spinneli)
2008. máj. 18. 22:42

évben.

bocs.

2008. máj. 18. 22:42

de lehet elbaszott és siránkozó életörténetekkel is tovább telehányni a fórumot, nem kell hozzá nagy szellemi agykacitás, bármelyik ébóvben is született az ember.

:)))

120. spinneli (válaszként erre: 118. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 18. 22:41

jó érzés volt személyeskedésből és skatulyákból írni egy olyan életről, amiről fogalmad sincs?


Ha korból következtetsz arra, hogy nekem milyen a párkapcsolatom illetve a gyerekhez való hozzáállásom valószínűleg nem az én fejemben van káosz.


Én nem személyeskedem egészen addig, míg velem nem teszik ezt, szerintem egészen érhetően leírtam, hogy GYES kapcsán mire gondolok.

Nem gondolom, hogy minimálbéren élők ne vállaljanak gyereket, annyi csak, hogy felelőségteljesebben és ne csupán az állam támogatására számítsunk.

Egészen eddig ennyit írtam, ha ez meghaladja az értelmezési képességeiteket, nem tudok mit tenni, reménykedem, hogy a gyerekeiteknek legalább megtanítjátok.

119. medvemama (válaszként erre: 118. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 18. 20:19
Szép volt KLECA!
118. ec63a7fc29 (válaszként erre: 115. - Spinneli)
2008. máj. 18. 18:53

Kedves 1982-es Spinelli!


Ha igaz adataid vannak a lapodon, akkor 26 éves nagylány vagy.

Abban a világban, amiben mi nőttünk fel, a legtöbb nő már túl volt az első szülésén, s elkezdett berendezkedni a hosszú boldog házasságra, azzal a fiúval, akivel nem 2 hónapja ismerték meg egymást. Akkor akik később álltak neki ennek a projekt-nek, azt ÖREGLÁNYNAK, stb nevezte a köznép, még akkor is ha nem tehetett erről az állapotról.


Azóta nagyot fordult a világ. Felnőtt egy olyan nemzedék, akik nem akarnak férjhez menni, akik már nem csak a fehér lovat keresik a leendő férjen, hanem a menő mosogatógépet, a menő lakást a szép autót, s legalább a fél világon keresztül kell cipelnie a férfinak, mert anélkül valamiről nagyon lemaradnának...

Sok veled egykorú fiatal nő kesereg amiatt, hogy nincs még pasija sem, ugyanakkor a kisasszony csak a bulikon töri a fejét.


Tehát úgy látom, klassz nagy eszmei káosz van ezen a területen a mai fiatalok fejében.


Alapesetben a lányoknak anyagi okok nélkül is merniük kellene a gyerekvállalást, mert sajnos úgy vagyunk kódolva, hogy úgymond a fiatal lány elvirágozhat, mire észbe kap, hogy gyereket szeretne.


Még egy rossz hírem van: Kevés a fehér ló!!!

Azaz, ha találkozol egy kedves fiúval, aki mellett őszinte tudsz lenni, akivel szeretsz együtt lenni, s akit 40 év múlva is szeretnél magad mellett látni, ahhoz kösd az életedet, s vállalj babát, amíg nem késő.

Ha meg nem akarsz babát vállalni, akkor ne nézd le azokat, akik ezt bevállalták, akár szegényen is. Te sem lennél, ha valaki nem vállalt volna.

2008. máj. 18. 18:38
Lassan 38 leszek és 4 gyerekem van!!!!!!!!!!!!
116. medvemama (válaszként erre: 115. - Spinneli)
2008. máj. 18. 18:37
No comment!
115. spinneli (válaszként erre: 111. - Medvemama)
2008. máj. 18. 14:27

persze, hogy ez a legideálisabb, de a gyerek ellátottságának biztosításában gondolom senkinél nincsen pardon, ha ezt a GYES-el nem tudom megoldani, akkor dolgozom tovább.

ennyiről szól az egész.


honnan gondolod, hogy nincs fogalmam, ugyanúgy pénzből élek, mint te ez kizárólag matematikai számításon és elhatározáson múlik.

az anya kártya érvek helyett, mint említettem szar, valamint az is ha nem bírja valaki értelmezni csak azt hogy valami fekete lehet vagy fehér.

114. McKenzi
2008. máj. 18. 11:47
Nekem semmi gondom nem lenne a három hónap szülési szabadsággal, ha megkapnám a munkámért azt az összeget, amit tőlünk nyugatra adnak, az ugyanis kb. min. nettó 400.000 Ft. ebből tudnék spórolni és otthon maradni tovább. Mivel ez nincs így én is méltányosnak tartom, hogy ugyan kevés a gyes, de otthon lehet maradni három évig. (bár az előző megoldással hosszú távon jobban járnék, de azt gondolom születhettem volna rosszabb helyre is :)))
113. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 100. - Gerna)
2008. máj. 18. 11:37
Erről nem is beszélve.
112. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 101. - Tücsimücsi)
2008. máj. 18. 11:36

Továbbra sem fogok reagálni a személyeskedésekre. A magánéletem részleteit sem teregetem ki. Az én indulataimat nem hiszem, hogy láttad elfajulni és nem is fogod.


Továbbra is azt mondom, a topik indító kérdésnek és annak hogy én mit gondolok róla semmi köze ahhoz, hogy hány gyereket nevelek.


Igaz, mindenki más szögből látja a kérdést, csak van aki eszmét szeretne cserélni és van, aki a másik torkának ugrani.


Egy szóval sem mondtam azt, hogy hű de örülök annak, hogy ennyivel járul hozzá az állam a gyerekneveléshez, de ezt te magad is láthatod, ha elolvastad.

111. medvemama (válaszként erre: 94. - Spinneli)
2008. máj. 17. 23:38

Részemről teszek és tenni is fogok!!!!!!!!!!!!!

de a legideálisabb az lenne ha 3 évig otthon lehetnél a gyerekedel.

De nem nyitok vitát mert van aki nem veszi a lapot.és olyan dologról ir vélemény amihez nem sok fogalma van!

110. spinneli (válaszként erre: 109. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 17. 17:46
nem kizárólag miattuk, de ez is egy szempont a többi közül, amit mint ismétlem magamat, leírtam.
109. ec63a7fc29 (válaszként erre: 108. - Spinneli)
2008. máj. 17. 17:43

Igen, gondolom a "szelektív hulladékgyűjtők"-re gondolsz, akik abból élnek, hogy gyerekeket hoznak világra.


Teljesen mindegy, mert ők egyéb extrajuttatásokat is kapnak, amikre én soha nem voltam jogosult.

Miattuk kár alacsonyan tartani a GYES összegét.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook