Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem alszik éjszaka? fórum

Miért nem alszik éjszaka? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 16. 10:44
Ja, és azt elfelejtettem mondani, hogy akkor mondtuk a doktornőnek, hogy az éjszakát még mindig nem alussza át, és már nem emlékszem, hogy mit adott akkor, de azóta alussza át. Ekkor volt 2,5 éves a fiam.
2013. febr. 16. 10:39
Nagyon sok kérdést tett fel, furcsábbnál furcsábbakat, izzadékony-e? hideg a keze, meg már nem is emlékszem, de ilyeneket. Az első vizsgálat nagyon alapos volt, legalább másfél órát tartott, addig a gyermek játszott. S közben figyelte a doktornő. Lobbanékonyságot, ragaszkodást, ilyeneket. Pontosan akkor tudnád meg, ha elmennél egy képzett homeopatához. Nekünk nagyon bejött. A kisfiam a bölcsi első évében 19 hétből 5 hetet járt, aztán 1 hónapra kivettük. Utána találtuk ezt a homeopatát, és a következő évben két napot hiányzott. Az idén kiscsoportos óvodás, és csak kötőhártyagyulladás miatt hiányzott még. Nagyon jól eltalálta az alkati szerét, meg immunerősítést is alkalmaztunk így. Ajánlom mindenkinek.
26. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 24. - Palenkas)
2013. febr. 15. 22:31
És hogy zajlott ez a vizsgálat? Érdekelne.
25. palenkas (válaszként erre: 23. - Vargatimi25)
2013. febr. 15. 21:17
Ennek ellenére természetesen én is mindent kipróbálok, és megteszek, hátha valami mégis csak bejön, de eddig nem...
2013. febr. 14. 16:13
Hát mi Békéscsabán képzett homeopatához mentünk, aki meg állapított az alkati szerét. Azóta is járunk úgy 4-6 havonta. Ezt szerintem csak így lehet, nem úgy, hogy bemész, és ad valamit a patikus. A nagyobb fiamnál nagyon bevált, most majd megyünk a kicsivel is. Eddig azért nem mentünk, mert azért nagyon meghatározza az anyatejes táplálás, meg a hozzátáplálás megkezdése is a baba hangulatát, fejlődését, s még én sem "ismertem" annyira hogy tényleg a pontos szert meg lehessen állapítani. Majd látjuk.
23. vargatimi25 (válaszként erre: 22. - Palenkas)
2013. febr. 14. 12:30
Szia!Palenkas!milyen homeopátiás szerre gondolsz?Hátha az kicsit segít :-)Kitartás neked is,lesz ez még jobb is,reméljük :-)
2013. febr. 14. 10:09
Szia VargaTimi25! Nekem két kisfiam van, a nagyobb 4 éves, a kicsi jövő héten lesz 6 hós. A nagyobb 2,5 évesen aludta át az éjszakát, külön szoba, meg már 6 hós korától éjjel nem szopott, de rengetegszer felébredt. Gondoltam a kicsinél másként lesz. Egy szobábaban alszik velem, és ha nyüszög, odaveszem magamhoz. De semmi sem használ, ugyanúgy felébred. Rengetegszer, és csak nyüszög, mocorog. Én is nagyon kivagyok, most is mindjárt lefeskszem, csak szellőztetek. A nagynál a homeopátia segített, a kicsivel is ezt tervezem. Egyszerűen nincs mit tenni szerintem. Vannak ilyen babák, és kész. Az nem tudja, akinek nem ilyen a gyereke, hogy már mindent megteszel, és mégsem alszik rendesen. Megértelek, de tényleg csak a kitartás segít szerintem.
2013. febr. 14. 00:24

Én napi 4 órát alszom.

Számold ki, hogy miért nem alszom most! :)

2013. febr. 14. 00:21

Az én kisfiam lassan egy éves... az elején nagyon jól ráállt a 3 órás evésekre, aztán el kezdtek sűrűsödni, és volt, hogy óránként kellett menni, és persze Ő is szopizni akart... akkor már kezdtem magam úgy érezni mint egy zombi..szó szerint volt hogy éjjel már azt sem tudtam jövök vagy megyek... ugrottam fel az ágyba,hogy hol a fiam, hiszen én még az előbb ott voltam a szobájába és etettem, és nem is értettem hogy lehetek az ágyba... nah ennél a résznél éreztük úgy hogy változtatni kell..szép lassan el kezdtük kitolni az időpontokat... először 2 óra, majd 2,5 ,3, 3,5 órára.. ennél sűrűbben nem kaphatott enni.. ha ébredt akkor átmentünk, kapott cumit,megsimi, és kijöttünk.. soha nem szabad villanyt kapcsolni, és mi nem is beszéltünk Hozzá, hogy érezze a nappal és éjszaka közötti különbséget.. persze mikor becsukódott az ajtó volt hogy Neki állt balhézni.. vártunk picit, aztán vissza, cumi, simi, kijövés... egyre hamarabb aludt vissza, sőt a kelések is egyre ritkábbá váltak... amúgy szerintem ez a zűrös időszak nekünk olyan 5-6 hónap körül kezdődtek... most már képes 10-12 órát átaludni. van hogy megébred, de kb nyöszörög egy pár másodpercet, szerintem félálomba, és visszaalszik magától...

persze második gyerek révén tudom, hogy ez is bármikor felborulhat, még csak egy foga van, szóval leszenk még itt kemény éjszakák... de azért ahhoz képest, hogy mennyit keltünk egy időbe szuper helyzet :)

2013. febr. 12. 14:08
Sziasztok!Köszi a tanácsokat.Próbálkozunk.Nem az a cél hogy most hirtelen drasztikusan leszoktassam az éjszakai kelésekről és a szopizásról,ugyhogy lassanként majd megtabuljuk talán hogy éjszaka aludni kell.Most éjszaka is édesem teljesen belémbújt és így aludt egyhuzamba 4 és fél órát.Rég volt ilyen :-)Ugyhogy valószínű hogy csak anya közelébe akar lenni.De még így is sokszor felébred.Majd megtanulja hogy nem kell semmitől félnie,anya mindig itt van :-)
2013. febr. 11. 19:52

Sajnos ezek azok a dolgok, amik sosem derulnek ki. Nekem 3 es fel eves a lanykam, a mai napig hetente kb. ketszer ebred ejjel. Kicsinek ugyanaz volt a helyzet, mint nalatok. Annyi kulonbseggel, h nem velem aludt.

Nekem mindig azt mondta mindenki, turelem, majd lesz mashogy is...

Kitartast kivanok!

2013. febr. 11. 19:35

Olyan jó tanácsokat kaptál itt, hogy gondolod, hogyan tovább?


Én ugye nem mondhatok semmit, mert még nem született meg a pici, de gondolom, hogy nem lesz könnyű menet. A kicsi azt szokta meg, hogy mindig mellette vagy, ha megébred, sírdogál, kap enni, babusgatod, nem fogja érteni, hogy ez most hirtelen miért zavar téged, és miért kéne leszoknia róla, miért is kéne aludnia éjszaka, hiszen neki igazából teljesen mindegy, mikor alszik, és eddig látszólag jó volt így.... Kitartást!

16. vargatimi25 (válaszként erre: 13. - Tbt0801)
2013. febr. 11. 18:46
Szia!tbt0801velem alszik és így is ugyanúgy felkel.
15. Corra (válaszként erre: 13. - Tbt0801)
2013. febr. 11. 15:29

Ez vagy beválik, ahogy NÁlatok is, vagy nagyon nem, és épp ellenkezőleg sül el, ahogy szerintem a többségnél. Én a nagyobbik lányomnál csináltam ezt, velünk aludt, gyakorlatilag addig, míg a kisebbik meg nem született, akkor kényszerből került kiságyba, és mondhatom, hogy mindkettőnket nagyon megviselt, ő magától nem jutott el oda, hogy amikor megnyugodott, akkor már nem lett volna szüksége arra, hogy mellettem aludjon, ha rajta múlik, szerintem még évekig is úgy aludt volna. Ezzel sincs baj mondjuk, ha a szülőknek is megfelel.


Én ezt a módszert a saját tapasztalatom alapján nem merem ajánlani, az a legnagyobb veszélye, hogy kétségkívül megoldja látszólag a problémát: nem kell felkelni a gyerekhez-, csak utána lesz helyette egy legalább akkora: nem tud máshol elaludni, csak anya mellett.

14. Corra (válaszként erre: 10. - Vargatimi25)
2013. febr. 11. 15:21

Vannak ilyen babák, és lehet, hogy nem nagyon tudsz mit tenni...


Esetleg azt még meg lehet próbálni, hogy tudatosan ügyelni arra, hogy amikor nappal eljönne az alvás ideje - nem az óra szerint persze -, akkor előtte már ne kapjon olyan játékot, ami nagyon felpörgeti, ne akkor menjetek programokra, hátha a megfelelő hangulatban jobban alszik. a lányomnál bevált pl. hogy amikor úgy éreztem, már valójában fáradt nagyon, de még pörög, akkor előbb a játékokat cserélgettem egyre kevésbé érdekesekre, aztán besötétítettem a szobát, aztán nagyon halk, altató zenét tettem be, és ha nem is vált be mindig, de volt, hogy "soron kívül" is aludt egyet. Ha megébredt, akkor is gyakran visszaaludt magától, ha látta, hogy ott vagyok, nem kellett rögtön felvenni, és aludt még egy jó fél órát.



Persze nem az a cél, hogy napközben aludja ki az éjszakai adagot is, csak hogy ne legyen annyira túlpörögve, hogy a fáradtságtól éjjel se tudjon igazán jól aludni.


Az meg, hogy anyával akar lennei.... legtöbbször az anyának nehezebb megválni attól a kitüntetett szereptől, hogy csak ő tudja megnyugtatni a babát, és a babájának szüksége van rá, mint magának a babának:) Én legalábbis így voltam. Amikor ezt helyretettem magamban, utána magabiztosan, és lelkifurdalás nélkül ment a leszoktatás az éjszakai szopiról, de nem volt rövid idő, és könnyű sem. Viszont akármilyen hihetetlen, utána a lányom is kiegyensúlyozottabb lett, nyugodtabb volt nappal is.

13. tbt0801 (válaszként erre: 10. - Vargatimi25)
2013. febr. 11. 15:14

Szia vargatimi25!

Nem próbáltad még, hogy Veled aludjon? Hátha akkor nem kelne éjjelente. Nálunk ez elég jó volt a kisfiammal, több mint 1 éves koráig velünk aludt. Most 2,5 éves, ha valamitől fél, akkor odabújik hozzám, de ha megnyugszik, akkor megy önállóan a maga ágyába.

12. Corra (válaszként erre: 6. - Papp Szilvia)
2013. febr. 11. 15:12

AZ én második lányomnál is ugyanígy voltunk. Nincs rá mód, hogy amíg megtanítod neki, hogy nem csak szopizással lehet megnyugodni éjjel, addig ne a lányoddal aludjon egy szobában?


Sírni soha ne hagyj egy babát, feltétlenül ott kell lenned vele, és megnyugtatni, de ha egyelőre csak a szopizástól nyugszik meg, akkor nem várható, hogy csendben átszokjon a simogatásra, majd arra, hogy szépen magától visszaaludjon. És ha nem akarod felébreszteni a lányodat ezzel, akkor nem lesz más választásod, továbbra is meg fogod szoptatni, amit így még nagyon sokáig csinálhatsz.


Szóval ha megszületik a döntés, hogy éjjel már nem szeretnéd szoptatni, akkor gondoskodni kell a "leszoktatás" feltételeiről is, és aztán kitartani.


De soha nem szabad a babán bosszút állni azért, amiről nem is tehet, hogy nem tud egyelőre másképp megnyugodni, szóval inkább tartson egy hónapig, kettőig, de az ő bizalma, kis világa ne sérüljön. Szerintem.

11. vargatimi25 (válaszként erre: 9. - Aidababa)
2013. febr. 11. 15:09
Bízom benne :-)
10. vargatimi25 (válaszként erre: 4. - Corra)
2013. febr. 11. 15:07
Napközben nem alszik többet,sehogysem!Egész nap aktiv,nagyon mozgékony..Eszik eleget napközben,ugyhogy nem az éhség miatt kel fel.Egész éjjel bújni szeretne hozzám,ugyhogy valoszinű h tényleg csak anyával akar lenni éjjel
9. Aidababa (válaszként erre: 1. - Vargatimi25)
2013. febr. 11. 15:05
Az én fiam is ilyen volt. Nem akarlak elkeseríteni, de majdnem 4 éves volt, mikor már rendszeresen végigaludta az éjszakát. Először ő is másfél-két óránként fent volt, aztán már csak háromszor éjszakánként, majd kétszer, és sokáig már csak egyszer. Ahogy nőtt, mindig egy kicsit jobb lett. Mondjuk én is itattam, úgy könnyebben visszaaludt, lehet, hogy nem kellett volna. De nem akartam, hogy az egész családot felébressze. Drukkolok, hogy nálatok ne így legyen, hamarabb megoldódjon a probléma!!:)
8. vargatimi25 (válaszként erre: 3. - Molyka)
2013. febr. 11. 15:03
Kap vacsira más kaját.Próbáltunk tápszert is ,tejpépet is,főzeléket is.Egyik se jött be sajnos
7. vargatimi25 (válaszként erre: 2. - Ee1dc9ba06)
2013. febr. 11. 15:02
Két foga kinnt va.Nurofen se,dentinox se használ sajnos
2013. febr. 11. 15:00

nem üvölt, ha felveszem:) muszáj mert a lányomat felkelti,és ketté nem szakadhatok:P


néha elég az h megsimizem...ezzel egy a baj...3,5hónapja minden éjjel fél óránként kelni nem jó érzés:S

2013. febr. 11. 14:58

detto:((( éhes nem lehet,már rendes ételeket eszik,csak éjjel szopizik,deazt rendületlenül...

4foga van.ok jöna többi de minden nap október végeóta?minden napnemdhatok nekigyógyszert:S kap homeós cuccot,ezt azt,gélstb....

nemaz a baja,hanem h felkel és cici kell:O

tápot utálja,mást is elutasítéjjel,vagyismindent,rajtam kivül:S


tippekre kíváncsi lennék:)


ui.:lányom is ezt csinálta 20hós korig,aztán leszoktattam magamról és egyből aludt:P

fiam most 8hós,még szeretném kis ideig szoptatni...

2013. febr. 11. 14:55

Sok oka lehet.


Egyrészt napközben egyértelműen túl keveset alszik, nem piheni ki magát, ezért lehet, hogy estére sem lazul el annyira, hogy jól és többet aludjon.


Ha valóban éhes, amikor éjjel felkel, akkor nappal nem eszik valószínűleg eleget sem, pedig már gondolom, eszik mást is, mint anyatejet. Kicsivel meg kéne emelni napközben a kalóriát.


Ha azonban nem az éhség miatt ébred, hanem "csak" jó a melleden és veled éjjel is játszani kicsit, akkor attól függően, hogy ez mennyire zavar téged, gyengéden el kell kezdeni leszoktatni róla.


Például meg lehet próbálni nem mindig enni adni neki, amikor felébred, csak megnyugtatni, ringatni, később, ha már evés nélkül is megnyugszik, akkor a ringatást is rövidíteni, elhagyni, ha már csak a kézbevételtől megnyugszik, akkor a következő lépés a csak simogatás a kiságyban, de nem felvenni, stb.


Ha tudja, hogy mindig számíthat rád, amikor felébred, és nem érzi biztonságban magát, meg fogja tanulni hamarosan, hogy éjjel sincs mitől tartani, ha megébred, és szépen vissza fog tudni aludni előbb-utóbb magától.


Mindez persze NEM arra vonatkozik, hogy ha bármi baja van: éhes, fázik, melege van, zavarja a nedves pelenka, mert ezeket feltétlenül rendezni kell.

3. Molyka (válaszként erre: 1. - Vargatimi25)
2013. febr. 11. 14:53
Éhes lehet. Vacsorára tartalmasabb kaja vagy 2-es tápszer.
2. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Vargatimi25)
2013. febr. 11. 14:52

Nyilván jön a foga, ez teljesen természetes ebben a korban, hogy a fogzás miatt rosszul alszanak a babák.

Éjjel adj neki egy fél adag Nurofen Baby-t, és próbáld meg a Dentinoxot, hátha használ.

2013. febr. 11. 14:43
Sziasztok!7 hónapos kislányom nagyon sokszor felkel éjszaka.Nehezen is alszik el.Vagy megitatom vagy szopizik és alszik is vissza,csak átlagosan tízszer fennt van.Napközben is csak kétszer alszik kb 20 percet.3 hónapos kora óta van ez így?Tanács???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook