Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nehéz magunkat elfogadni olyannak, amilyenek vagyunk? fórum

Miért nehéz magunkat elfogadni olyannak, amilyenek vagyunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
89. b7f7648620 (válaszként erre: 26. - 458101abbf)
2012. jún. 27. 17:24
Én is pont így vagyok vele. Az az irányzat kezd idegesíteni, amikor azzal ámítanak másokat, hogy a külső nem számít. Pedig számít, nagyon is sokat.
88. rekamer (válaszként erre: 84. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 27. 17:09
Ha úgy érzed ez az út volt járható, és ez az út volt az ami téged végül boldoggá tett, akkor ez volt számodra a legalkalmasabb. Végigjártad, és ez jó!
87. 74f8c12b8e (válaszként erre: 74. - 458101abbf)
2012. jún. 27. 16:58

Akkor jó:) :) :)

de 1 fos naptól iyleneket gondolni...

Bár igazad van:itt legalább kiadhatod a mérged,nem bántasz vele senkit:)

86. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 85. - Pepitaofélia)
2012. jún. 27. 16:02

Szintén. Az utolsó mondat a kulcsszó. :)

Tudod, én kívülről marha keménynek látszom, és azt is tudom, hogy az önsajnálatba nem fulladhatok bele, különben lehúzhatnám a redőnyt, és az megint qrva sok meló lenne mire magamhoz térnék. :)))

85. pepitaofélia (válaszként erre: 73. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 27. 15:50
én is tudom, de az ember egyszer felnő, és más felé orientálódik. ahogy mondtad, sosem felejtem el, de az emlék már halvány.berendezkedtem a túlélésre, meg a magamat jólérzem-re
84. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 80. - Rekamer)
2012. jún. 27. 15:46
Ez egy nagyon hosszú, évekig tartó folyamat volt. És tudod mi segített a legjobban? Az egyedüllét, a szabadság, a célok amiket kitűztem magam elé-és elértem, az emberekhez és az élethez való viszonyomat gyökeresen megváltoztatta. A legjobban megismerni önmagunkat csak egyedülléttel lehet, hisz nem alkalmazkodsz, nincs benned megfelelési kényszer, ami nagyon sok embert tévútra visz. :(
83. Pan Dóra (válaszként erre: 3. - Rekamer)
2012. jún. 27. 15:44

Itt már ki is mondtad a megoldást. Ne másoknak akarj megfelelni, hanem magadnak! "Szerető" környezetünk nap mint nap azt akarja elhitetni velünk, hogy akkor leszünk jók, ha azt csináljuk, amit mondanak, és ha olyanok leszünk, mint ők... én ebbe betegedtem bele - a folyamatos megfelelési kényszerbe, aztán mindig azt láttam, hogy soha nem voltam jó.


Már nem érdekel, ki mit mond rólam, mert rájöttem, hogy sokkal jobb vagyok annál, mint amilyenné ők valaha is válhatnak... és ha hiszed, ha nem, a gyógyulás útjára léptem :D

82. rekamer (válaszként erre: 81. - Deni plus)
2012. jún. 27. 15:33
Igazad van :D :D
81. Deni plus (válaszként erre: 79. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 27. 15:19

Nagyon igaz , nehéz megfelelni mindenkinek :)))

A nézőpontok nagyon változatosak ,mint egy színdarabban!:)))

Pl. A bíró egy jogi vitában bíráskodik .Az egyik fél nem kis szónoki tehetséggel adja elő érveit.A bíró le van nyűgözve "Önnek igaza van!"kiáltja.

"Egy pillanat"-kér szót a másik fél,majd ő is előadja nem kevésbé meggyőző érveit.

"Á hogyne !"kiáltja a bíró-"Önnek igaza van."

A törvényszéki írnok illedelmesen köhint:"Megbocsásson ,uram,de mindkettőjüknek nem lehet igaza!"

A bíró megáll egy pillanatra "Nem ,az tényleg nem lehet-ismeri el.-Önnek igaza van "

80. rekamer (válaszként erre: 79. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 27. 15:11
:D Nem arról akartalak meggyőzni, hogy akarj kapcsolatot, vagy ne :D Ez a saját döntésed :D az érdekelne, hogy végül is, hogy gyűrted le a sok "sz.rt" amit beléd diktáltak?
79. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 77. - Rekamer)
2012. jún. 27. 15:05

Nincs bajom az élettel, szeretek élni, és nyoma sincs annak ha épp a lelki nyavalyáimmal küzdök.

Ha elkap a gépszíj, az viszont látványos, és néha bánom, hogy hülye vagyok. (összetörök egy két holmit, csapkodok, de utána jó) :))

Tényleg leszarom, hogy ki mit gondol(nem volt ez mindig így, hisz erősen diktálták belém a "viselkedj, mit szólnak majd mások" szöveget, egészen addig még teljesen gátlásossá tettek). Ezt is nehezen gyűrtem le, de sikerült. Pont úgy mint megannyi mást amivel otthon elnyomtak. Köszönöm a jellemzést, így sem akarok kapcsolatot. ;))

2012. jún. 27. 14:59
Tudjátok mit gondolok, hogy az eredeti fórumtémához visszatérjek. A fogyasztószerek, kapszulák, "csodadiéták" korszakát éljük, amikor egy "Le kéne fogynod" megjegyzéssel bárki gondtalanul beletaposhat a lelkedbe, és még neked kellene köszönetet mondani a megbántásért. Annyi mindent olvastam most tőletek, de a végeredmény mégis ugyanaz. Tényleg önmagad miatt kell elfogadnod önmagad, és ha változni akarsz, akkor azt magad miatt kell(ene) megtedd. Nem állítom, hogy mindenki tökéletes, de állítom, hogy azok, akik a tökéletesség ideáljába tartoznak (lsd modellek stb) valójában azok sem elégedettek magukkal... többre értékelem azt a fajta szépséget, ami tényleg belülről fakad, ami kisugárzik, és lehet, hogy egy nagy orr, szabálytalan szemöldök, ne adj Isten nagyobb termet párosul hozzá, de ettől még lehet önmagában véve "kerek egész" és tökéletes...
77. rekamer (válaszként erre: 76. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 27. 14:52
Életvidám, mosolygós nőnek tűnsz. A képed alapján úgy életrevaló nőnek gondolnálak, aki marhára lekakálja, hogy ki mit gondol róla. Igazából úgy vélem, hogy mindannyiunknak megvan a maga kis stiklije, ami akár a párkapcsolatot, akár a magánélet többi részét megkeseríti, megkeserítheti. Elég egy kisebbségi komplexus, és máris saját börtönébe zárja be az agy magát, és ebből a negatív állapotból nehéz kikerülni. A lélek bonyolult dolog, bonyolult és összetett. Amit hoztál az egy, amit te adsz tovább, az megint más, de így vagy teljes, egy, így vagy maga a nagybetűs "ÉN" elvontan hangzik de szerintem, nincs veled (sem) semmi gond. Úgy vagy tökéletes, ahogy vagy, és a hibákat is humorral kezeled, legalábbis abból ez jön le, amiket írtál... :D
76. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 75. - Rekamer)
2012. jún. 27. 14:36
Nem nem. Azt gondolom, hogy nem vagyok szerethető, hisz a szüleim sem szerettek, (csak az egyik, de nem sokáig élvezhettem)semmibe vettek, ahogy most is. Nem hiszek a szép szavaknak, vagy legalábbis nem tartósan, így ha érzem hogy valaki tényleg szeret, veszélyben érzem magam, és bepánikolok. Vannak napjaim amikor remekül érzem magam, és hagyom magam szeretni(azt hiszem ebből több van) :)
75. rekamer (válaszként erre: 73. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 27. 14:27

Gondolod, hogy egy hosszú távú kapcsolatban is így bánnának veled, gondolod, hogy ezzel könnyebb feldolgozni azt amit mondtak?

(Érdekes, hogy szeretem Anyukámat, mégis a terhességem elején, szabályosan bulémiába hajtott, hogy akárhányszor csak találkoztunk midig hajtogatta, hogy nem szabad sokat hízzak, nem volt elég az émelygés, sokszor úgy éreztem azért hányok, mert bűntudatom van, hogy ettem. Sajnáltam, hogy ha tudat alatt is de ezzel "kellett" foglalkoznom ahelyett, hogy maradéktalanul örültem volna az eseményeknek... )

74. 458101abbf (válaszként erre: 65. - 74f8c12b8e)
2012. jún. 27. 14:25
Ennyire nem kell előre rohanni :) Fos napom volt.
73. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 66. - Pepitaofélia)
2012. jún. 27. 14:19

Ez rettenetes. :(

Ezeket nem könnyű kiiktatni az ember életéből, főleg ha olyan mondja, akitől igazán nem várná.

Én is mindig megkaptam. Örökre nyomott hagyott bennem, ezért nem akarok hosszútávú kapcsolatot, házasságot, felejtős. Mondhat bárki bármit, ez már örökre így marad. Ezt csak én tudom.

72. 74f8c12b8e (válaszként erre: 66. - Pepitaofélia)
2012. jún. 27. 14:19
Aki könnyebben indult az örülhet annak,ami van,te viszont büszke lehetsz magadra,mert saját erőből értél el magadnak egy minőségibb életet.
71. 74f8c12b8e (válaszként erre: 57. - Pepitaofélia)
2012. jún. 27. 14:16

Szerintem tudja az emberek többsége,aki ilyeneket beszél,hogy ez nem lesz jó hatással,de nem érdekli őket.A hatalmukat fejezik így ki,élvezik,hogy el tudnak rontani dolgokat.Ha már megjavítani,vagy teremteni nem tudnak.

Ez a válaszom vki másnak is,aki azt kérdezte,mért kap az ember kevés bókot,hanem sokszor inkább negatív kritikát másoktól.

70. rekamer (válaszként erre: 66. - Pepitaofélia)
2012. jún. 27. 14:16
Mégis nagy eredményed, hogy sikerült ezen túllépned te magad egyedül, vagy volt aki segítsen?
69. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 67. - 06718ca650)
2012. jún. 27. 14:15
Benne vagyok! :))
68. pepitaofélia (válaszként erre: 66. - Pepitaofélia)
2012. jún. 27. 14:15
nekem kb. 8 év kellett
67. 06718ca650 (válaszként erre: 62. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 27. 14:14
akkor egyszerűen szarjunk arra aki megérdemli. :)
66. pepitaofélia (válaszként erre: 59. - Rekamer)
2012. jún. 27. 14:14
igen. akkor még nem voltam-hogyismondjam, a mai ideál szerint túlsúlyos, csak deszka.Pattanásos vagy, nem vagy nőies-rövid a hajad- túl magas vagy, nincsenek domborulataid,nem vagy szép. kösz.13 éves korom óta én vittem a háztartást, a földeket, az állattenyésztést, nyelveket, meg szakmát tanultam(saját erőből, mert nem fizették), oszt ő meg ennyit tudott mondani.Meg mellesleg kitűnő tanuló voltam. De ez a múlt. már megvan a saját családom, és életem, csak nem jó visszaemlékezni, ezekre,
65. 74f8c12b8e (válaszként erre: 54. - 458101abbf)
2012. jún. 27. 14:13

Gondolom,neked kéne empatikusnak lenned a mások nyomorával,ők meg nem azok a tiéddel...A faxságok meg ellened mennek,felteszem.

Ha eltaláltam,akkor ossz ki pár maflást azoknak,akik rád telepednek,hogy tolják odébb a bicajt,te meg élhetsz normális életet.Persze önzőnek fognak gondolni,de ez nem baj.

Lehet,hogy jó pszichopatának lenni,kényelmes,h nem kell törődni(vagyis nem is tud) mások véleményével,de a környezetében kevés ember marad meg.

Ha nagyon melléfogtam az eszmefuttatásommal,elnézésedet kérem.

64. 458101abbf (válaszként erre: 61. - 06718ca650)
2012. jún. 27. 14:12
Akkor először szakmát váltok, mert úgy nem fog menni a dolog :)
63. rekamer (válaszként erre: 60. - 458101abbf)
2012. jún. 27. 14:09
Ebben igazad van tényleg. Van egy határ, amikor már az ember legszívesebben cs.szne rá, hogy ki mit gondol, mit érez, hogy bántsa, vagy éppen hogy ne bántsa meg, de van akkora lelki erőd, hogy tudasd is ezt a határt (nekem nagy hibám, hogy nincs, nem tudok nemet mondani, meghallgatom akkor is, ha az már teher nekem)
62. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 61. - 06718ca650)
2012. jún. 27. 14:07
Jajj ne. :/ :)
61. 06718ca650 (válaszként erre: 54. - 458101abbf)
2012. jún. 27. 14:06
:) inkább légy mizantróp.
60. 458101abbf (válaszként erre: 58. - Rekamer)
2012. jún. 27. 14:03
Mindenki a saját személyiségének a rabja, mert nem tudunk kilépni magunkból. Nyilván van az empátiának is jó oldala. Több mindent átélhet az ember, mint amennyi belefér az életbe. Meg nyilván kell a társas együttéléshez, bla-bla-blaaa... Csak néha egy fok felett teher.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook