Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nehéz a légzés közvetlenül kávé fogyasztás után? fórum

Miért nehéz a légzés közvetlenül kávé fogyasztás után? (beszélgetős fórum)


13. Alnisa
2023. jan. 25. 07:37

Mert felnyomja pulzusod és ettől nehézlégzés van.

Nekem a covid óta magas a pulzusom, akkor csak a 140 felettit éreztem meg, 120-ig meg se kottyant....

Azóta gyógyszert szedek és ha mondjuk emelkedőn megyek és felmegy a pulzus rögtön érzem és nehéz venni a levegőt.

Erre jók az okos órák, hogy tudod nézni a pulzust.

Mert nekem pl nyugalmi helyzetben 75, de terhelésre az egekben volt.

2023. jan. 25. 04:37

Valószínű, hogy az erős kávé és az energiaitalok napi fogyasztása összefüggésben van a nehézlégzés tüneteiddel.

A koffein egy stimuláns, ami a szívritmust és a vérnyomást is befolyásolhatja. Ha a szervezeted nem szokta meg a magas koffeintartalmú italokat, akkor ez a stimuláció erősebb hatást fejthet ki, ami nehézlégzést okozhat.

A koffein hatása a szervezetre erősebb lehet éjszaka, mivel a test természetes ritmusa akkor várja el a pihenést. A napi energiaitalok fogyasztása is hozzájárulhat a nehézlégzés tüneteihez, mert ezek az italok általában magas koffeintartalmúak és más stimulánsokat is tartalmaznak, amik tovább erősíthetik a koffein hatását.

Azt javasolnám, hogy vigyázz a koffeinfogyasztásodra, és próbálj minél kevesebbet fogyasztani belőle, különösen éjszaka. Próbálj meg inkább más, koffeinmentes italokat fogyasztani, mint például tea, vagy víz, hogy megnézd hogyan reagál a szervezeted.

Beszélj a orvosoddal a nehézlégzésedről, hogy kizárják más, súlyosabb betegségek lehetőségét, ami miatt ez a tünet jelentkezik.

2023. jan. 24. 18:43
A koffeintúladagolás tünete. Vigyázz magadra, mert a túl sok koffein kicsinálja a szívet.
2023. jan. 24. 15:23
Van, reflux tünetei ezek. Egyértelműen a kv miatt!
9. libikóka (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. jan. 24. 15:21

Itt már nem is helyes kérdés,, miért.


Észrevetted hogy ez van,,vegyél vissza,,lehet ha csak az energia italt veszed el már elég lesz.

8. globus (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. jan. 24. 14:42
Mérjél vérnyomást és pulzusszámot ilyenkor. Ha a pulzust kergeti meg, az hasonló ahhoz, mintha futottál volna, légzés próbálja "lekövetni" . Utóbbihoz mérő sem kell, 1 percig számold.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. jan. 24. 14:23
Hiszen te írod, hogy kávéfogyasztás után nehézlégzés tör rád. Azaz van összefüggés, amit észtre is vettél.
6. halao12 (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. jan. 24. 14:22
Én is ez miatt szoktam le az energiaitalról. Kiderült nagy sokára hogy nem a koffeintől volt bajom, hanem a gyomorsavtól amit csinált. Az is tud nehézlégzést vagy torokszorítást produkálni, gyomorfájás nélkül.
2023. jan. 24. 13:49
Egyértelműen van összefüggés, igyál kevesebb koffeint és el fog múlni.
2023. jan. 24. 13:20
A túl sok koffein nagyon káros is tud lenni. Én is ezzel a problémával küzdök! Mellkasfájdalom és köhögés kíséri. Max 2 kávé, de az is sok.
3. b9e097a9f6 (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. jan. 24. 13:15
A nehézlégzés lehet a túl sok koffein fogyasztásának velejárója. Ha azóta tart, hogy megnövelted a napi adagodat, akkor lehetséges, hogy ez okozza.
2. 3272f5ad6f (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. jan. 24. 13:12
Van.
2023. jan. 24. 12:46

30 éves férfi vagyok. Nem dohányzom,nem iszom és heti háromszor megyek sportolni.


Ám mégis, valahányszor egy erősebb kávét elfogyasztok, ilyen a kotyogós, vagy egy dupla espresso nehézlégzés tör rám.



Munkámból kifolyólag (éjszaka) sajnos az utóbbi időben eléggé megnőtt a koffein fogyasztásom, és minden nap megiszok egy energiaitalt is.


Szerintetek van összefüggés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook