Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért kínos az embereknek érzelmekről beszélni? fórum

Miért kínos az embereknek érzelmekről beszélni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
80. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 44. - Lávli*)
2020. okt. 5. 23:06

Itt nem feltétlenül a viszonzásvárásról van szó! Mert ismerek olyan embereket, akik csak a KAPÁS szintjén fixálódtak. Ez lehet lelki megrekedés (egy trauma miatt) és akkor mindig azt nézik, hogy hogyan juthatnak "többlethez" másoktól! Ez a tipikus "energiavámpír"! Tök mindegy hogy miből táplálkozik, fizikai, lelki vagy szellemi javakból! Nem lehet 100%-ig vádolni, mert valahol tényleg nincs miből adnia! De ha ez a tulajdonsága hosszútávon fixálódik, azt 1000 emberből 1 fogja tolerálni és akkor kapni fogja az ívet! Általában azok az emberek tartanak ki az ilyenek mellett, akiknek "többletük" van és sok szeretettel, megértéssel rendelkeznek!


Mutatom a cikket!


[link]


Sokszor az ilyen emberekhez kell a legnagyobb (lelki) ERŐ, mert el kell tudni viselni azt, amire az átlag nem képes! Viszont aki szeretettel viszonyul hozzájuk, annak nem megterhelő (csak nagyon hosszútávon)!


A gond az, mint a terápiában: a gyógyszertől és/vagy a terapeutától való függőség! Hogy nem képes változni! Mindig legyen ott a másik ember és segítsen!


És ezt egy életen át lehet játszani!

Nem egészséges!


Ebbe hosszú távon bele lehet őrülni! (főként az erősebbik fél)


Hadd ajánljam a kedvenc vígjátékomat, ami gyönyörűen kifejezi ezt a helyzetet! 😉


[link]

79. 184481d874 (válaszként erre: 77. - D7ba7bf7ff)
2020. okt. 5. 22:58
Adni és kapni...amig világ a világ.Csak igy működik.
2020. okt. 5. 22:56
Nekem nem kínos,de ha másnak nem megy könnyen segiteni kell neki és hálás lesz érte.Ezt tapasztaltam...
77. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 36. - Dare)
2020. okt. 5. 22:48

Haszonszerzés sok szempontból lehetséges! Ilyenkor semmi más nem lényeg, csak hogy birtokoljuk azt, amiből a másiknak TÖBB van!


Az egó egy "koldus", ami mindig csak KAPNI akar! (Ezáltal érzi többnek magát!) Adni nem képes! És majdnem mindenkit erre treníroz ez a világ!


Úgy szoktam mondani, hogy csak a "kezet" látjuk, nem az EMBERT!


Nem a másik ember számít valójában, hanem az, amit ADNI tud!


Ez nem szeretet, ez nem megbecsülés!


Ez élősködés! Kihasználása a másiknak!


Mindegy, hogy fizikai, lelki vagy szellemi értelemben van többlete a másiknak!


Ha nem fogom meg a kezét, ha nem vagyok kölcsönösen együttműködő partner, ha nem haladok vele együtt az úton, akkor csak HASZNÁLOM! (KIHASZNÁLOM!)


Akkor csak egy "tárgy" a szememben, nem egy EMBER! (sokszor ez sem tudatos)


Az "adok-kapok" nem egyoldalú dolog! Mindkét félnek birtokolnia kell ezt a képességet! Nincs "CSAK ADÁS" vagy "CSAK KAPÁS"! Kölcsönös "ADÁS-KAPÁS" van!


Mindenki a maga területén tud adni és kapni! De az egyensúlynak nem szabad megbomlania!


Poláris dolog ez, mert ha nem két emberen múlna, akkor nem lenne szükségünk egymásra!


Viszont a központban mindig az EMBER van (szeretet, megbecsülés), nem az, amit birtoklunk!


Ez lenne a normális!

76. New(l)
2020. okt. 5. 16:57

Ő az animés srác?

Régebben én is nehezen értettem meg, hogy tud valaki hallgatni, amikor én mindig reagálok, legalább egy rendbent. Aztán megértettem, megtapasztaltam, milyen amikor nem tudsz mit válaszolni.

Elmondtad neki amit akartál, azt írod, ennyi volt a célod, mégis bánt, hogy semmit nem röffentett vissza. Tehát zavar. Nem baj ez, de legalább magaddal legyél őszinte. Nagyon könnyen tűnhetett ez neki (is) érzelmi manipuláció-kísérletnek részedről.

75. _Berry_ (válaszként erre: 74. - Dare)
2020. okt. 5. 15:45
Valójában mi volt a célod? Mit akartál tőle a kedves, érzelmes szinte vallomással?
74. Dare (válaszként erre: 72. - _Berry_)
2020. okt. 5. 14:33
Ha beolvasni szerettem volna, akkor úgy is fogalmazok. Nem az volt a célom. Szerintem érzelmi intelligencián is múlik a közlésmód.
73. Dare (válaszként erre: 71. - Michelle.r)
2020. okt. 5. 14:30

"Mondhatni" = szinte, majdnem. Ezt írtam.

Egyébként csak szerelmi vallomás létezik a világon? Értem. Ne lovagoljunk már a szavakon, ez fárasztó.

72. _Berry_ (válaszként erre: 70. - Dare)
2020. okt. 5. 13:49
Ez nem belekötés, én ezt így látom, mert teljesen más, ha valakinek beolvasok, hogy egy szemétláda volt, vagy ha kedves, érzelmes levelet írok.
71. michelle.r (válaszként erre: 68. - Dare)
2020. okt. 5. 13:38

Hmmm, honnan is vettem, hogy vallomás volt. Talán innen:


"A múltat bolygattam és a jelent is. Nem volt sértő felé, sőt, szerintem nagyon kedves, érzelmes lett. Mondhatni egy vallomás."

70. Dare (válaszként erre: 69. - _Berry_)
2020. okt. 5. 13:26
Megalázás? Mindenbe bele tudtok kötni. Én nem így fogom fel. A saját lelkemnek tettem jót és volt bennem gerinc és bátorság. Az, hogy ő ezt minek veszi, rá hagyom.
69. _Berry_ (válaszként erre: 68. - Dare)
2020. okt. 5. 13:23
Viszont azt írtad, hogy érzelmes, kedves levelet írtál neki. Egy olyan embernek, akiről itt időközben kiderült, hogy több volt vele a rossz, mint a jó. Szerintem így ezzel saját magadat aláztad meg.
68. Dare (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2020. okt. 5. 12:26

Vallomás? Hu, ez messze nem az volt. Nem nevezném kicsinyeskedésnek, hogy írtam egy kedves levelet valakinek.

Nem sértegettem, nem kérdeztem semmit, nem vádoltam semmivel, NEM szerelmet vallottam!

Mit nem lehet ezen megérteni?

67. michelle.r (válaszként erre: 27. - Dare)
2020. okt. 5. 12:16

Ő pedig úgy látszik, elég okos ehhez, átlátta, és hagyja, hogy most ünnepeld a kicsinyes győzelmedet.


Téged nem minősít az, hogy kéretlen vallomásokkal ostromolsz egy embert, aki láthatóan nem kér belőle? Engedd el, ő rég megtette.

66. Dare (válaszként erre: 65. - Unom)
2020. okt. 5. 12:07
Hidegen hagy, hogy melyik pasi mit díjaz. Én nem félek senkitől és tiszta a lelkiismeretem. És nem érdekel, hogy mit gondol ő vagy más rólam. Tartoztam ennyivel MAGAMNAK. Ez egy olyan üzenet volt, amin elgondolkodhat, ha akar. Mivel ismerem annyira, számítottam arra, hogy nagy eséllyel nem reagál. Nem is kértem. A maradék esélyben a válaszlehetőséget láttam. Ha elolvasta, már nyertem.
65. unom (válaszként erre: 64. - Dare)
2020. okt. 5. 11:44

Mit akartál a levéllel elérni?

Ha az volt a cél, hogy kiírd magadból, megvolt.

Miért várod, hogy reagáljon? Jobb lenne, ha megírná, hogy hagyd békén a hülyeségeiddel?

Vége van, semmi közötök többé egymáshoz. Éli az életét, tedd azt te is.

Amúgy kevés pasi díjazza az ezo szövegeket, ha már nem akar semmit.

64. Dare (válaszként erre: 61. - Scherlock)
2020. okt. 5. 11:35
EGO
63. Dare
2020. okt. 5. 11:35
Esetleg kiírni, hogy; "kamerával megfigyelt terület".-nem működő kamerával persze, mert beleegyezés nélkül nem készíthetünk felvételt senkiről.
2020. okt. 5. 11:34
Attól még, hogy valaki kezelt skizofrén, nem veszik el az önrendelkezési joga.
2020. okt. 5. 11:34
Ó drágaság! Tudom, hogy az vagyok. 😉😘
60. Dare (válaszként erre: 58. - Scherlock)
2020. okt. 5. 11:33
Nagyon okosnak hiszed magad. De nem vagy az! Szép napot!
59. Scherlock (válaszként erre: 57. - Scherlock)
2020. okt. 5. 11:30
Jav. : Már hogy ő nem akart... 😊
58. Scherlock (válaszként erre: 41. - Dare)
2020. okt. 5. 11:27

😁😁😁😁😁


Nézz tükörbe! Tudom, nem lesz egyszerű, de túlélhető. 😊


Te elvártál dolgokat, és ez rosszabb, mint amikor kér valaki.

A kérésben letisztult szándék van.

Az elvárásban önös érdek.



Na csudiszép napot! 😍🌞😍🥂

57. Scherlock (válaszként erre: 44. - Lávli*)
2020. okt. 5. 11:24

Nem akartam mártírozni, és igazad van! ✋



Normáliséknál bizony így működik.😉

56. Channa* (válaszként erre: 55. - Dare)
2020. okt. 5. 09:05
Látszik, hogy te meg nem...😉
55. Dare (válaszként erre: 52. - Channa*)
2020. okt. 5. 08:59
Látszik, megértetted a lényeget... 😉
54. Lávli* (válaszként erre: 52. - Channa*)
2020. okt. 5. 08:41

Teljesen igazad van.

Itt nem arról van szó, hogy kínos az érzelmekről beszélni . A negatív érzelem is érzelem, de volt olyan intelligens az illető, hogy legalább nem küldte el a búsba, mert azt minek.

53. unom (válaszként erre: 47. - Dare)
2020. okt. 5. 08:37

Megszűnt a kapcsolat, és idegeneknek panaszkodsz, hogy nem válaszolt valami leveledre.

De nem mártírkodsz...

Nincs köztetek semmi, nem érdekled, lehet, végig se olvasta.

Lépj tovább, ne foglalkozz vele.

52. Channa* (válaszként erre: 49. - Dare)
2020. okt. 5. 08:36

Igen, kellemetlen. Nincs annál kellemetlenebb, mint amikor egy olyan ember nyomul, telepszik rá az emberre, tolakodik, akire egy kicsit sem vagyunk kíváncsiak.


Egy levélre az nem válasz, hogy ok, rendben.


Megköszönni nincs mit, hiszen ez teher és nem öröm.


Elküldeni valakit a melegebb éghajlatra pedig minek?


Ugrálhatsz a témán ezerrel, de akkor sincs igazad! Ne irkálj, sehogy egy embernek, ha az nem kíváncsi rád, és kész. Hagyd békén, keress mást, akit kíváncsi a zaklatásodra, mert ez szerintem felér zaklatással is.


Nem vagy kedves, mert ha az lennél, akkor hagynád, nem pörögnél a témán, hanem elfogadnád azt, hogy nem kíváncsi rád, sehogy!

51. Lávli* (válaszként erre: 48. - Hpetra22)
2020. okt. 5. 08:33
Hogyne. Csak ez a kapcsolat már rég megszűnt. A hangsúlyom az "utólag" -on volt. De még egyébként is.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook