Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy van az embereknek ennyi pénze? fórum

Hogy van az embereknek ennyi pénze? (beszélgetős fórum)


1 2
35. ,zumba (válaszként erre: 34. - Krisztikrisz)
2022. dec. 9. 15:14
Pedig sok hitelből vett ajándék lesz idén is. El kellene fogadni: vannak szerényebb karácsonyok is az ember életében.
2022. dec. 8. 20:23
Csak hitelt ne vegyetek fel! Hitelválság előtt vagyunk 2 perccel.
33. supin
2022. dec. 8. 11:40
Nincs mindenkinek.
2022. dec. 7. 18:25
Nyilván boldogabb életük van, márcsak azért is mert nem kell a pénzen aggódniuk. De azért látok arcokat nap mint nap, hiába reggeliznek ott mindig, napi 5-10e forintért, nem tűnnek jobban boldognak mint sok átlag 🤷‍♀️
31. ,zumba (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2022. dec. 5. 12:24
Mint az a bizonyos g.szerelő.... mert más nem dolgozik, azért nem milliárdos.
30. michelle.r (válaszként erre: 20. - Violet18)
2022. dec. 5. 11:07
Boldogabbak, mint azok, akiknek a munkahely, bolt, lakás közötti háromszögben telik az élete, anélkül, hogy lehetősége lenne a feltöltődésre, a stressz levezetésére. A pénz egyáltalán nem boldogít, de nyugodtabb életet, és választásokat biztosít.
29. globus (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
2022. dec. 5. 09:34

Hogyne. Rengeteget számít, hogy hány keresős egy család. Ahol ketten vannak, még ma is átlagos szinten élhetnek. Egyből nehéz. Ha valaki egyedül húzza, albérletben lakik, helyzete nem most romlott el, hanem korábban.

Reméljük, hogy nem tart sokáig. Fogalmam sincs, mi lesz a vége. Felkúsznak az árak, ottmaradnak, lassan utolérjük pénzzel? Vagy egyszer újra visszaesnek elfogadható szintre?

28. andi6020 (válaszként erre: 20. - Violet18)
2022. dec. 5. 09:08
Mert akinek van pénze, az boldogtalan?
27. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - Aszparagusz)
2022. dec. 5. 08:45
Nyilván van olyan mély helyzet, ami ellehetetleníti a felhőtlen boldogságot. De ha ezt a küszöböt megugorjuk, utána az anyagi javak növekedésével nincs összefüggésben a boldogság növekedése. A gazdagok közt is rengeteg a depressziós. Sőt, olykor még az öngyilkos is.
26. aszparagusz (válaszként erre: 22. - PöttyösPanka)
2022. dec. 5. 08:41

A boldogsághoz nem árt egy normális anyagi színvonal.

Nem hiszem, hogy felhőtlenül boldog az, akinek azon kell agyalnia, hogy kaját vegyen vagy villanyszámlát fizessen.

25. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Violet18)
2022. dec. 5. 08:41
Én azt látom a környezetemben, hogy aki kicsit is többet tett bele, annak nem kell hónapról hónapra élnie. Egy szakmunkás hazavisz havonta 4-500e-t. Ha ketten visznek egy háztartást, akkor ez egyből a duplája. Tudom, hogy könnyen beszélek, de olyan munkát nem éri meg végezni, ahol qva sokat kell dolgozni annyi pénzért, amiből nem lehet kijönni. De gondolom vannak eleve rossz helyzetből indulók, akik rokkantak vagy mit tudom én. De remélhetőleg az átlag nem ilyen.
24. aszparagusz (válaszként erre: 20. - Violet18)
2022. dec. 5. 08:40

Azért a kettő között van átmenet.

A nyomor és a luxus között van egy viszonylag normális élet. Amibe belefér (igaz nem 2-3 havonta az egzotikus hely) az utazás, az étterem is.

23. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 5. 08:35

Nyugdíjas vagyok.

Járok wellnessezni.

Hogy lehet? Dolgoztam 41 évet keményen. Mindig beosztottam a pénzt. Nem másokra vártam és nem irigykedtem senkire.

22. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Timycat)
2022. dec. 5. 08:33
Mégtöbbször pedig a kettő közt semmi összefüggés. A boldogság ugyanis javerészt nem ezen múlik.
21. timycat (válaszként erre: 20. - Violet18)
2022. dec. 4. 23:36

Miért lenne valaki attól boldogtalan, hogy van pénze, könnyű az élete, nem kell kuporgatnia?

Általában fordítva szokott lenni.

20. Violet18 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2022. dec. 4. 23:16
...azért nem teljesen. Van az átlagbember, hónapról hónapra él, qva sokat dolgozik, beoszt és csak van. És van a másik réteg akik folyton utazgatnak, 2-3 havonta mennek vmi egzotikus helyre, mindennap drága kavezokban töltik a napjukat és olyan, mintha nem is dolgoznának soha. Fi igaza van, honnan? Irigylésre méltó, de ki tudja mennyire boldogok....
19. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 19:08
A felső tízezer nem fog elszegényedni attól, hogy drágább a kaja meg a benzin. Ezt csak az átlagemberek érzik meg.
18. globus (válaszként erre: 17. - ,zumba)
2022. dec. 4. 13:09
Mindig azok a termékek akciósak, amit ŐK akarnak eladni, nem amire szükségünk van. Emberek zöme hajlamos elhinni, hogy tényleg, kell ez nekünk, holott ha nincs szórólap, eszükbe sem jutott volna.
17. ,zumba (válaszként erre: 16. - Globus)
2022. dec. 4. 12:48
Ez az!
16. globus (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2022. dec. 4. 12:41
Én tovább ritkítom a boltba járást. Kizárólag akkor megyek, ha elfogyott a kenyér, mellette listázom, mi van még fogyóban, és egyben megveszem. Többi napon nincs shoppingolás. Semmilyen akciós újság nem érdekel, csak becsalogatnak az áruházakba, hogy vásároljunk önfeledten, na persze. Majd veszek, amikor kell, és annyit, amennyire szükségünk van.
15. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2022. dec. 4. 12:29
Én cigizek, mégsem megy el havonta a kettőnk nyugdíja. Az áremelkedések óta egyedük a vajat ne vagyok hajlandó megvenni. Ne mondják, hitessék már el velem, hogy 10 dkg. vaj 700-800 forintba kerül előállítani. Marad az Eve margarin, más még nem érintett meg.
14. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 08:10
En kapok Szep kartyara penzt. Most mar nem fogadják el a boltban. Igy mi is etteremben eszunk belole, allatkertbe megyunk vagy wellnest foglalok.
2022. dec. 4. 07:38
Akinek volt, az talán most a tartalékaihoz nyúl.
12. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 3. 23:51
Ezek a szolgáltatások is annyival lettek drágábbak, mint minden más. Használd ki te is, míg le nem húzzák a rolót!
2022. dec. 3. 22:30

Én speciel dolgozom, meg a férjem is. Egy gyerekünk van, keveset fogyaszt (nem jár még bulizni, nem divatozik) Mondjuk wellnessezni nem megyünk, de járunk koncertre.

Meg is bolondulnék, ha nem tudnánk kikapcsolódni.

10. horex (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2022. dec. 3. 22:23
ja, lakkbenzint akartam irni, csak rö vidítettem :)
9. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 3. 22:19
Mi általában többen megyünk. Ilyenkor x részre osztódnak a költségek. Kaja persze nem mindig, csak ha mi főzünk. De benzin, szállás igen.
8. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Horex)
2022. dec. 3. 22:17
Milyen benzin? Nincs is benzin. 😀
7. bnedora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 3. 21:23

Nem vagyok vagyonos, csak egy középkategóriás nyugdíjas. Szerencsére kapunk a férjemmel annyi nyugdíjat, hogy megtehetjük, hogy elmenjünk wellnessezni. Tegnap jöttünk haza. Vannak aránylag olcsó senior csomagok, amit még meg lehet fizetni. Tudni kell hozzá, hogy nem dohányzunk, nem vagyunk italosak, mert bizony ezek sok pénzt elvisznek.

Hogy ki jár luxusszállodába azt gondolom, sokan tudják.

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 3. 21:17
dolgoznak, úgy
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook