Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért kevés a szeretet, amit kapok? fórum

Miért kevés a szeretet, amit kapok? (beszélgetős fórum)


21. Fizzy
2021. dec. 11. 14:24
Én ugyanígy vagyok, van párom, gyermekem, szüleim, minden kerek, úgy tűnik. De én sem érzem, hogy szeretnek, hogy elég vagyok, akár mint társ, akár mint anya, mint gyerek, munkatárs. Folytonos kétségek gyötörnek, irtó kevés az önbizalmam minden téren. Páromtól azt kértem, mert ő keveset beszél, írja le egy papírra, miért szeret, mit értékel bennem, talán az majd erőt ad. Tuti, hogy gyerekkorból ered, nekem jóanyám mindig csak másokat dícsért, engem szerintem soha, bár jó gyereke voltam, amolyan bólogató kislány. Mindig azt mondta, inkább dícsérjen más, mert az az igazi dícséret. Ezt próbálom most a fiamnál pótolni, igyekszem rengeteget dícsérni. Nem akarom, hogy úgy járjon mint én, sok önbizalommal lehet boldogulni a mai világban. Szóval megértelek, de ne csüggedj, szeretetre méltó vagy! :)
20. semleges (válaszként erre: 19. - C9155193c4)
2021. dec. 11. 07:47
:)
19. c9155193c4 (válaszként erre: 17. - Semleges)
2021. dec. 11. 01:42
Ne is tegyél érte semmit, annál értékesebb vagy, hogy rá pazarolj.
2021. dec. 10. 10:18
Eltűntél?
17. semleges (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2021. dec. 10. 10:17
Ismerem ezt az érzést. Eljött az idő mikor annak már nem adok. Nem, nem azért mert haragszom, vagy mert én jóval többet adtam, hanem mert nem értékelte és nem érdemli meg. Nem érdemli meg az érdeklődésem és a tenni akarásom. Már nem akarok érte tenni.
16. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 10. 09:41

"Miből fakadhat ez a hiányom?"

Elképzelhető, hogy nem kapsz annyi figyelmet mint amennyit adsz. Nem kérdezik meg tőled úgy hogy hogy érzed magad, hogy érezd a kérdésből, tényleg érdekli a kérdezőt. Lehet hogy nem kapsz annyi támogatást sem amennyit adsz. Az ember magában még tudattalanul is mérlegel. Adok-kapok az élet. Ha te túlteljesítesz másoknál, abból adódhat hiányérzeted.


Ha nem ez van veled akkr bocs. Magamból indultam ki. :)

15. semleges (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2021. dec. 9. 22:20
Úgy és még unatkozik is.
14. c9155193c4 (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2021. dec. 9. 20:51
Egyetértek!
13. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 9. 20:46
Soha senki nem figyelt rád eléggé? Az sem, akinek a felesége lettél?
2021. dec. 9. 19:42
Nem értékeled kellően azt, ami van.
11. PöttyösPanka (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2021. dec. 9. 18:34

Gunagriha szavai csengenek vissza :)

Amúgy teljesen egyetértek.

2021. dec. 9. 16:34

Talán mégse volt minden kerek gyerekkorodban.



Menj el egy családállításra. Ott meglepő választ kapsz.


Ha komolyan érdekel.

2021. dec. 9. 15:26

Nekem erről kicsit az "tanmese" jutott eszembe ,,amikor elmegy a bölcshöz a családfő,,és panaszkodik hogy alig férnek el a házban.

A bölcs azt javasolja neki ,,1 hétre vigyék be a házba a kecskéket,kutyát, stb.

Aztán egy hét múlva arra jár a bölcs és beszól hozzájuk hogy mostmár kiengedhetik az állatokat.

Ki is engedik őket,,és lám nem győznek hálálkodni a bölcs embernek,,,,mert hogy mennyi helyük lett és milyen szépen elférnek:))


Azt hiszem ha valami"véletlen" folytán úgy 1 hétre eltűnne mindaz ami körülötted van,,Jobban tudnád értékelni.


De ez csak egy mese....

8. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2021. dec. 9. 14:18
Nem is írtam feltétlen orvosit. Ezért írtam kineziologust is. De van aki csak pszichológus van bízik és igenis az is segíthet, magának ezt az lehet megoldani szerintem nem tudja. Akkor már nem érezné így, ennek oka van amit ki kell deríteni és az csak így magàtol nem fog menni valószínűleg m
7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
2021. dec. 9. 13:54
Szerintem ez nem orvosi eset, az ilyenfajta önvizsgálatot mindenki meg tudja csinálni, aki akarja, és aki időt, energiát áldoz rá.
2021. dec. 9. 13:26
Szerintem ez változni magától nem fog. Kérj külső segítséget. Couch, kineziologus, pszichológus biztos tud segíteni. Simán lehet valami hozott oka vagy akár az hogy gyerekkorodban sem kaptad meg, hiába rendes normális családban nőttél fel. Komoly önismereti munkàval ez biztos javulni fog.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 9. 13:20

A szeretet nagyon furcsa dolog. Teljesen másként működik, mint bármi más.

A szeretetből minél többet adsz másoknak, annál többet kapsz vissza! Még egy titka van a szeretet működésének: először nagyon-nagyon sokat kell adni ahhoz, hogy elkezdjen visszafelé is áramlani.


És ezt ne csak a családodra értsd. A szeretet egy érzés, de a mások felé nyújtott önzetlen segítség, egy jó szó, egy mosoly, amely szívből fakad, mind-mind szeretetet generál, és azt kapod idővel vissza. És nem azoktól, akiknek adod, hanem elsősorban olyan emberektől, akiket ma még nem is ismersz. Mert a szeretet terjed, nő és növekszik, és ha elindítasz valamelyik irányba egy picinyke darabot belőle, bejárva a maga útját, megsokszorozva tér vissza hozzád.


Felnőttek a gyerekek, megszokásból, rutinból élitek a hétköznapokat. Kezdj el keresni magadnak új célokat, új feladatokat, ahol kipróbálhatod önmagadat, ahol még megmutathatod önmagadnak és a világnak, mi minden érték, szép és jó van benned.

4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 9. 13:16
Mire vágysz? Ha egyedül nem tudsz boldog lenni, mi/ki adhatja meg neked?
3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 9. 12:54
Meg tudod egyáltalán fogalmazni hogy Te mit akarsz?
2021. dec. 9. 12:50
Uncsi?
2021. dec. 9. 12:37

Sziasztok!

40-es èveimben járó, kétgyermekes anyuka vagyok. Rendezett anyagi körülményekkel, férjjel, kívülálló számára idilli èlettel.

Hàzassàgunkat felőrölte a gyereknevelès, a rohanó életmód. Nincsenek problémák, de nagy érzések sem, szerelem az egyáltalán, talán szeretet, megszokás.

Valahogy az egész életem végigkíséri egy szeretetèhsèg, nem kapom meg, amit szeretnék, mindig arra vágyom, hogy figyeljenek rám, hogy foglalkozzanak velem, hogy làssam fontos vagyok.

Egyszerűen nem elég amit kapok.

Normális családban nőttem fel, egy nővérem van. Apa, anya, szóval teljes családban, hagyományos értékrend szerint neveltek.

Miből fakadhat ez a hiányom?

Valami gyerekkori dolog, vagy előző élet, vagy magamban keressem? Mit tudok tenni, hogy megelégedjek azzal, ami van, és boldog legyek így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook