Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Közös a cél!" És nem tudom, mi a szeretet? Miért kapok ettől idegbajt? fórum

"Közös a cél!" És nem tudom, mi a szeretet? Miért kapok ettől idegbajt? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. ápr. 17. 10:46

Kedves Szöszmösz! Először is gratulálok a gyönyörű kisfiadhoz!

Ezt a fórumot most láttam meg. Mi újság azóta édesanyáddal? Változott a kapcsolatotok?

Sajnos nekem is hasonló problémám van, anyukám mindenben okosabb nálam, mindenben kioktat és sokszor rosszindulatú. Nem egyszer a gyerekeket is ellenünk hangolja! Hogy lehet ezt a mindennapokban kibírni??? Ebből kifolyólag hullámzó a kapcsolatunk, most éppen 1 hónapja nem beszélünk, ami persze bánt, de tudom a békülés után újra kezdődne minden... :(

2012. nov. 2. 13:37
legközelebb egy ilyennél mondd neki azt (csizmavétel) hogy nem pénzben méred a férjed szeretetét
2012. nov. 2. 13:35
drága szöszmösz az a helyzet, hogy visszaél a helyzettel anyukád. ha elengeded a lelkiismeretfurdalásod sokkal könnyebb lenne az életed. valamint határozottabban kellene kiállnod magadért vele szemben
2012. nov. 2. 08:08

Ez nagyon durva!!!!!"olyan idegbeteg lesz,mint Te,csak csináld,amit mondok! Ne hallja a gyerek,h ennyit nem vagy képes megtenni! Közös a cél"

Semmiképpen ne hagyd,mert valóban az anyai szereped sérül!!!!

28. 7d6739e46c (válaszként erre: 19. - 07016ed7ac)
2012. nov. 2. 08:07
Na ez nagyon durva!!!!A saját anyád még a saját gyereked előtt is rontja a hiteledet!Semmibe néz,nem tart alkalmasnak hogy anya legyél!Én biztos hogy leülnék vele egyszer egy nagy beszélgetésre,ahol ÉN beszélnék,keményen és határozottan.Azt hizsem etttől tényleg rájönne hogy felnőtt vagy és jó anya!Nem kell ordítani vele,hanem leülni és elmondani:kikéred magadnak,hogy a gyereked előtt is rontsa a te anyai hitelességedet.mert ha ez így folytatódik,sajnos az lesz a vége hogy a lányod is semmibe fog nézni.nagyon nehéz helyzet ez,nem lennék a helyedben!
27. Cucicsillag (válaszként erre: 25. - 4244093cd0)
2012. nov. 1. 23:41

Nekem anyummal sosem volt ilyen problemam:))

Tuti ram hagyna, ha akarom kenjem be tyuxarral,ha azt latom jonak:)

2012. nov. 1. 23:40

Legyél határozott és magabiztos.Higgy magadba!

Az apukám 4 éve halt meg,anyu akkor rendesen rámszállt.Mindent jobban tudott,mint én.Többször volt vitánk,volt amikor napokig nem beszéltünk.Szenvedtünk mindketten.majd 2-3 nap mosolyszünet után kibékültünk.Addig is gondolkodott.Azóta már rájött,hogy nem szabad mindenbe beleszólnia.Most ha valamit akar mondani,úgy kezdi:"nem akarok okoskodni...".És tudod mit?Így talán jobban meg is fogadom,amit mond.

25. 4244093cd0 (válaszként erre: 23. - Cucicsillag)
2012. nov. 1. 23:34

Egy anyukát tudod mi elégít ki?:))

Bármilyen furcsa,de az,ha azt látja hogy a gyereke felnőtt,szembeszáll bárkivel,mert tudja mit ,hogyan akar.

Egy anyuka normál esetben ilyenkor hazamegy és mosolyog,mert elégedett a nevelésével!:)))

24. 4244093cd0 (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2012. nov. 1. 23:32

Vagy igen ,ez a válasz is jó:)))

Minden ami nem a mentegetőzésről szól,hanem tudatosságról.:))

23. Cucicsillag (válaszként erre: 22. - 4244093cd0)
2012. nov. 1. 23:21
Ahogy nezem, anyukat ez a valasz nem elegitene ki:)))
22. 4244093cd0 (válaszként erre: 19. - 07016ed7ac)
2012. nov. 1. 23:20

Lányom,miért nem kened be neki a balzsammal??

Mert majd meggyógyul magától is:))Ennyi:))

21. spinneli (válaszként erre: 19. - 07016ed7ac)
2012. nov. 1. 23:19
"Anyu légyszíves hagyd rám, hogy mit csinálok a saját gyerekemmel."
20. Regin_a (válaszként erre: 19. - 07016ed7ac)
2012. nov. 1. 23:15

Waaaaaaaaaaaaaaa!


Én nem értek az anyós neveléshez, de nem hiszem hogy ha keményen megmagyaráznád hogy hagyja a hülyeségeit/persze nem ilyen szavakkal/ akkor annyira +sértődne hogy nem jönne többet


Annál kiváncsibb lehet ő hogy mi van veletek, különösen ha egyedül él, nincs mást csinálnia

19. 07016ed7ac (válaszként erre: 18. - 4244093cd0)
2012. nov. 1. 22:49

Elmesélem akkor a szituációt. Ülünk a kanapén. Lányom piszkálja a körmét. Anyám az ölébe veszi,h mi baj. Meglátja. (bőr fel van tépve,vörös,lóg a bördarab a körme mellett). -Lányom,miért nem kened be neki a balzsammal?? -Anyu,azért,mert az semmit nem használ,max felcsípi neki,és még jobban fáj.

-De az mindenre jó!!

-De erre nem való!

-De miért mondasz nekem ellent,hát az mindenre jó!!

-Anyu,nem érted,h a mentol csíp?

-Miért kell a gyerek előtt veszekednünk,olyan idegbeteg lesz,mint Te,csak csináld,amit mondok! Ne hallja a gyerek,h ennyit nem vagy képes megtenni! Közös a cél,miért nem hiszel nekem?

Te,Kedves Fata,erre mit reagálnál?

18. 4244093cd0 (válaszként erre: 16. - 07016ed7ac)
2012. nov. 1. 22:39

Nem ezt mondtam.

Hanem azt ,hogy mondd el a véleményed neki.

Azt,hogy ezt csak úgy tudnád megtenni ,hogy leordítod a fejét ,elhajtod ,ez rólad szól ,te tudod csak így elképzelni ,hogy rád figyeljen,ezek szerint.

17. 07016ed7ac (válaszként erre: 14. - 7d6739e46c)
2012. nov. 1. 22:36

Férjem nincs itthon,amikor a Mama jön,és amúgy sem szeretném a "kettőt keverni" ,mindenki a saját családjával rendezze a dolgait.

Anyukám el van foglalva magával,de én vagyok neki a minden sajnos,és ez megint egy hosszú,szomorú történet...

16. 07016ed7ac (válaszként erre: 15. - 4244093cd0)
2012. nov. 1. 22:30

Téged most az bánt,h ez a fórum létezik,vagy mi?

Nem hallottam mást tőled,csak hogy álljak a sarkamra,és mondjam meg neki a magamét. Elmondtam,miért nem szeretném ezt tenni. Erre te megint támadsz,h ha nem akarom elhajtani a saját anyámat,akkor mit sírok itt. Nem lehetne,h Te veszel vissza egy kicsit? Mert ezzel nem segítesz.

15. 4244093cd0 (válaszként erre: 13. - 07016ed7ac)
2012. nov. 1. 22:20

????

Tudod mit?

:))


Kussolj mint eddig ,és hajbókolj neki,aztán amikor elmegy add ki a mérged itt ,miközben megnyugtattad a lelkiismeretedet egy hétre ,hogy azt legalább tudod ,csütörtökön még élt.

Hol itt a probléma?Vagy milyen tanácsra vársz,hisz eszedbe nem jut hogy változtass bármit is?

2012. nov. 1. 21:50

szöszmöszke:nem csak ez a két véglet létezik!valahogy meg kellene találnotok az arany középutat!Csodálom hogy a férjed még bírja a mamát.

Anyukádnak meg kellene találnia a saját hobbijait a hétköznapi életben és ha boldogan élné a nyugdíjasok hétköznapi életét,akkor nem veletek lenn egyfolytában elfoglalva.Valószínűleg anyukád marhára boldogtalan,hogy rajtatok akarja helyrehozni az elcseszett életét.Téged pedig ezek szerint totál úgy nevelt,hoyg lelkiismeret furdalásod legyen minden miatt.

Én ismerek nem egy olyan nagymamát,akik egydül élnek,megtalálták a saját hétköznapi elfoglaltságukat,amiben örömöt lelnek(piac,barátnők,cica,kutya,virágok,kiskert stb.)és az unokalátogatás valóban csak látogatás,nem pedig az elcseszett gyereknevelése helyrehozatala.

Ezek szerint ha elmondanád anyukádnak hoyg mi az ábra,akkor feléd sem nézne,megsértődve és akkor téged furdalhatna a lelkiismeret.Na ez nem szép dolog tőle!

Ezért is írtam hogy igazi zsarnok!!Elszomorítalak:ez soha nem fog változni!!!!Ő minidg zsarnokoskodik majd(csak szépen csendben)te meg örökké aggódsz,hoyg megbántottad és magárahagytad.

Az én anyukám és a nagymamám között mai napig ilyen a viszony,pedig ők már 54 és 75 évesek,de még minidg megy közöttük ez a huza-vona.és ez így is lesz....

13. 07016ed7ac (válaszként erre: 12. - 4244093cd0)
2012. nov. 1. 21:10
Ja,értem,szóval kuss a nevem,ha nem tetszik,amit mond,vagy leordíthatom a 64 éves fejét,és kizárhatom az életemből,ez a 2 lehetőségem van. De tanácsot itt ne várjak. Oké,köszi.
12. 4244093cd0 (válaszként erre: 11. - 07016ed7ac)
2012. nov. 1. 21:06

Azt te tudod.

De semmi esetre sem képmutatással,bólogatással ,miközben itt szidod,vagy idegeskedsz miatt ,hogy kiadd a gőzt amit ő okoz neked...hetenként egyszer.

11. 07016ed7ac (válaszként erre: 10. - 4244093cd0)
2012. nov. 1. 21:03
Hát ha a szülőmmel kapcsolatban nem ott kezdődik a felelősségem,hogy él-e vagy hal-e idős korában,akkor kérlek,világosíts már fel,hogy mégis hol kezdődik?
10. 4244093cd0 (válaszként erre: 9. - 07016ed7ac)
2012. nov. 1. 21:00

De.Pontosan így működik.

Az érte való felelősséged,pedig nem itt kezdődik.

De ha te így látod a dolgokat,akkor nem értem hol a probléma?:)))

9. 07016ed7ac (válaszként erre: 7. - 4244093cd0)
2012. nov. 1. 20:55
Egyem a szíved,de ez nem így működik :D Tudod,az a helyzet,h ő otthon van egyedül gyakorlatilag 7 napból 6-ot egy nagy családi házban. Ergo,ha leesik a lépcsőn és meghal,és én nem keresem,akkor max a szomszéd szól,a rendőrségnek,h hullaszag van,és akkor megy ki mentő...Felelősséggel tartozom érte...Ha közölném,h nem érdekel,amit mond,magába is roskadna,nem is keresne,és én élhetnék életem végéig a lelkiismeret furdalással...
8. 07016ed7ac (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2012. nov. 1. 20:52
Pont ez az,h nem bírom vele megértetni,h az ÉN dolgom,h mit csinálok a gyerekemmel. De az az igazság,h azt sem tudom megértetni vele,h az is az én dolgom,h magammal mit csinálok,mert abba is ugyanilyen erővel próbál beleszólni. Ma épp a cipővételen vesztünk össze keményen. Szerinte nekem minimum 20ezerért kellene csízmát vennem télire,én meg 5ezerért többet nem vagyok hajlandó kiadni érte,mert tudom,h ki se fogok mozdulni egész télen. Szerinte ezért a férjem szar ember,mert nem vesz nekem jó csizmát,én meg felelőtlen kis "zöld" vagyok,aki nem tudja,mi a jó a gerincének...ergo én idióta vagyok,a férjem meg szintén nem tudja,mi a szeretet...
7. 4244093cd0 (válaszként erre: 6. - 07016ed7ac)
2012. nov. 1. 20:50

Akkor rettentsd el te :)))

Egyszerűen mondd meg neki,hogy ne szóljon bele,és úgy csinálsz mindent ahogy te jónak látod,de ha tanácsra lesz szükséged,mindenképpen hozzá fogsz fordulni ,majd akkor!:))

6. 07016ed7ac (válaszként erre: 4. - Cucicsillag)
2012. nov. 1. 20:47
Anyuka sajnos az én lelki gyengeségemnek köszönhetően hetente megmondja a tutit,mert jön hozzánk,ha kell,ha nem. De ez nagyrészt az én hibám,mert én vagyok gyenge. Amúgy saját lakásunk van ,minimum 1 órás busz-útra Anyámtól,de sajnos ez nem rettenti el semmitől. :D
5. mkriszti81 (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2012. nov. 1. 20:44

Ugyan már!

Ha ennyire távol állnak tőled anyukád nevelési módszerei, akkor azok valószínűleg nem voltak túl jók. És talán azért akarja rád erőltetni most is azokat, mert próbálná helyrehozni, amit nálad elrontott, minta az unokánál másképp lehetne csinálni.

Ahogy előttem írták, egy igazi zsarnok típus, nem engedett el még mindig téged. El kellene fogadnia végre, hogy bár a lánya maradsz, de már külön saját családod van, és a kislányod nevelése 100%-ban a ti dolgotok, ő max tanácsot adhat, de helyesen fogalmaztál: neked közös célod csakis a férjeddel lehet. Köszönöd a tanácsát, de nem értesz vele egyet.

4. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2012. nov. 1. 20:41

En sem kennem be a gyerekem ujjat lobalzsammal, de mondjuk anyum sem szolna bele...:)

Egy fedel alatt eltek vagy milyen idokozonkent "mndja meg a tutit anyuka"?

2012. nov. 1. 20:40
Na ettől én is idegbajt kapnék!Neked kell határozottnak és következetesnek lenned az anyáddal.Ha besértődik,az ő baja!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook