Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért kell a tanult fiataloknak külföldön munkát keresni? fórum

Miért kell a tanult fiataloknak külföldön munkát keresni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
52. 88e297a0b8 (válaszként erre: 49. - BollerKrisz)
2009. márc. 7. 17:18
Ez egy jó kérdés. Én csak annyit tudok, hogy 30 éves vagyok, és nincs időm kivárni. Olyan gyökeres változások kellenének, amiket emellett a régről megmaradt generáció mellett nem lehet érvényesíteni. Ragaszkodnak a székükhöz, kormánytól függetlenül. Még évtizedek, mire kihalnak a posztjukról, és a változás akkor még csak kezdődni fog, az eredményre várni kell. Hogy addigra mi marad az országból?!
51. emagdi (válaszként erre: 49. - BollerKrisz)
2009. márc. 7. 17:17

tulajdonképpen mit szeretnél, mi történjen?


az adott, hogy van egy nagy rakás tartozása az országnak, amit az elmúlt kb 50 év alatt sikerült felhalmozni.

azt még egyetlen kormány sem merte bevállalni, hogy ezt az adósságot - megszorítások által- megpróbálja ledolgoztatni a néppel. kivéve bokrost, de akkor sem láttam sok embert örülni, hogy végre történt valami pozitív és konstruktív lépés...


persze, lehetne jönni azzal, hogy mekkora a korrupció, és mennyi pénz folyik ki a "lyukakon", de ez - bárki kerül is a politikai döntéshozás élére - így marad, talán a mérték változhat egy kicsit (de nem sokat alighanem).


szóval pontosn mit szeretnél, hogy mi legyen?

50. Virág3 (válaszként erre: 49. - BollerKrisz)
2009. márc. 7. 16:48
Nah ez egy jó kérdés...
49. BollerKrisz (válaszként erre: 46. - 88e297a0b8)
2009. márc. 7. 16:25
Meddig kell még tehetetlennek lennünk? És meddig tűrjünk még? Vagy mindenkinek el kell hagynia az országot, hogy történjen valami?
48. Khatif (válaszként erre: 39. - 88e297a0b8)
2009. márc. 7. 16:23

Igen tudom.


Én pontosan abban a cípőben járok mint te. Diploma, nyelvvizsga (használható nyelvutdás) meg van. Ja és persze a diákhitel, amit havonta fizetni kell.


Munkát otthon nem lehet találni, mert kevés a hely és sok a jelentkező, viszont élni kell, tb-t fizetni kell.


Haza szeretnék menni, de erre egy pár évig esélyem sem lesz.

47. zsiicii (válaszként erre: 45. - Spinneli)
2009. márc. 7. 16:22
és te mit kapsz érte? szinte feleannyi fizetést.
46. 88e297a0b8 (válaszként erre: 42. - Zsiicii)
2009. márc. 7. 16:22
Egyetértek. És szerintem ezzel nagyon sokan tisztában vannak, csak tehetetlenül nézheted, és fizethetsz. Már amíg teszed, én remélem már nem sokáig.
45. spinneli (válaszként erre: 42. - Zsiicii)
2009. márc. 7. 16:21
jah, ilyen ez társadalmi lét, közös a kalap.
2009. márc. 7. 16:21
Amúgy meg akinek jó 60ezer forint diplomásként az maradjon. Aki többet szeretne az menjen. :)
43. spinneli (válaszként erre: 40. - Zsiicii)
2009. márc. 7. 16:20

iróniát érteni is tudni kell.

:)

Nem hiszem, hogy ez kedv kérdése lenne, én szeretek itt élni, nagyjából tisztába vagyok a jelenlegi lehetőségeimmel is, akinek egyik sem megy, próbálkozzon a saját szekotoron belüli felemelkedéssel, vagy menjen máshova, sok szerepe van az adott országnak is abban, hogy milyen alapra tudsz építkezni, de építeni helyetted senki nem fog.

42. zsiicii (válaszként erre: 39. - 88e297a0b8)
2009. márc. 7. 16:20

És tudjátok mire adóztok?? Hogy a börtönben lévő embereket jól kiszolgálják.És ne mondjátok hogy nem így van.

Meg az a nő aki szül 10 gyereket a mi adónkból tartja el őket. a roma gyerekeit. önmagában még nem lenne baj ha roma. de a legtöbben nem ártatlanok..

41. emagdi (válaszként erre: 36. - BollerKrisz)
2009. márc. 7. 16:18
nalátod. ezt mondom én is. ha ott jobban meg tudsz élni, akkor teljesen jó, hogy oda mentél, és ott élsz.
40. zsiicii (válaszként erre: 38. - Spinneli)
2009. márc. 7. 16:18
Nem ezt mondtam -.- de olvasni is tudni kell. Hanem nem mindenkinek van kedve ilyen országban élni(Nem magamról beszélek, nekem még jó itt.) de elég elszomorító a helyzet.
39. 88e297a0b8 (válaszként erre: 33. - Khatif)
2009. márc. 7. 16:18
Igen, látod itt ez a gond, hogy itt is magas az adó, tb, de milyen színvonalat kapsz érte?! Ezért nem érdemes itt kínlódni, adót fizetni, hogy utána a lepusztult rendelőben várd, hogy esetleg leköp-e az orvos, vagy hogy kirimánkodd, hogy ugyan, agydaganatra utaló tüneteid vannak, csináljanak már egy CT-t! Nekem őszintén szólva ez a legnagyobb bajom, hogy szolgáltatásért fizetem a nagyon komoly adót, és mit kapok érte?!?!
38. spinneli (válaszként erre: 37. - Zsiicii)
2009. márc. 7. 16:17
szerintem is miattuk nem keresel eleget.
2009. márc. 7. 16:16
Ja és külföldön (a jobb országokban) nincsenek lopós cigányok, akik megölik az embereket (Horák Nóra és még sorolhatnám)..
36. BollerKrisz (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2009. márc. 7. 16:16
Külföldön ha nincs piacképes szakmád, akkor is meg tudod állni a helyed, pl takarítóként min.3-400 ezerért, de valamit mindenki elfelejt, friss diplomával ne akarjunk már egyből bársonyszéket a s.. alá, és diploma ide vagy oda igenis meg kell fogni a munka végét, nem csak mímelni azt. Tudom mit beszélek mi most kinn vagyunk norvégban és hiába műszaki főiskola és mérlegképes, meg boltvezetői stb.. itt takarítunk egy vagyonért, de nem szégyelljük a munkát, hát megfizetik
35. spinneli (válaszként erre: 32. - Zsiicii)
2009. márc. 7. 16:14
nem ezt mondta, azt mondta ha van kereslet, jól megfizetnek.
34. emagdi (válaszként erre: 30. - 1247d35ab8)
2009. márc. 7. 16:14
ez így van. sőt, még egy sor közhelyet fel lehetne sorakoztatni:))
33. Khatif (válaszként erre: 17. - Zsiicii)
2009. márc. 7. 16:13

Nem drágábbak?


Ne légy nevetséges. Elmesélhetném neked, hogy mennyit fizetek tb-re, a lakásra, a számlákra havonta.


Több a fizetés az igaz, de az arányokat kell nézni.


Szerintem senki sem tagadja, hogy a nyugati országokban jobban élnek ez emberek, de nem kolbászból van a kerítés sem.


Csak, hogy kicsit jobban tájékozott legyél elmesélem neked, hogy egy átlag hollandia óvodában egy gyermek teljes havi ellátása olyan 1200-1700 euró között mozog, amit nem az államfizet. Na ehhez kell is a dupla annyi fizetés.

32. zsiicii (válaszként erre: 28. - Emagdi)
2009. márc. 7. 16:13

JESSZUSOM.


szerinted Magyarországon bárkit is jól megfizetnek?? Kivéve a politikusokat. És még azok is sok pénzt keresnek akik jó befektetést csinálnak, de az ilyenek általában nem valami tanult emberek csak szerencséjük volt

31. emagdi
2009. márc. 7. 16:13

de persze az is nagyon konstruktív, ha tovább hergelitek egymást, hogy milyen szar a világ:))

értem, ha ez kell, akkor hajrá:)

30. 1247d35ab8 (válaszként erre: 26. - Emagdi)
2009. márc. 7. 16:12

Az élet nem fekete vagy fehér!

Az élet színes. A fekete és a fehér pedig nem is számítanak színnek!

;)

29. emagdi (válaszként erre: 27. - Virág3)
2009. márc. 7. 16:12

nem, azért hogy neki jobb legyen:))

ha máshol jobban boldogul (vagy legalábbis úgy gondolja), akkor lehet oda menni. most már nem az van, hogy csak csorgatod a nyálad, de nem mehetsz sehova...

28. emagdi (válaszként erre: 25. - Virág3)
2009. márc. 7. 16:10

ez van. ez a piacgazdaság.

ha van kereslet a munkádra, tudásodra, akkor sokat keresel, ha nincs, akkor kevesebbet. ennyi.

ez így működik.

27. Virág3 (válaszként erre: 26. - Emagdi)
2009. márc. 7. 16:10
Tehetne? Mit? Azért, hogy jobb legyen az ország?
26. emagdi (válaszként erre: 23. - Zsiicii)
2009. márc. 7. 16:09
nekem az az érzésem, hogy ez is olyan jellegzetes "jajj de szerencsétlen vagyok, mert ide születtem" topik. valahogy mindenki csak sír, és várja a sült galambot, de tenni nem tesz semmit, holott ha annyira rossz neki, akkor tehetne.
25. Virág3 (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2009. márc. 7. 16:09

Igen...de ez szerinted normális?

Tanult embernek, aki mondjuk a tudását a saját országában/nak szeretné kamatoztatni, nincs más lehetősége?

2009. márc. 7. 16:08
Két éve diplomáztam, most nyelvvizsgát teszek. Van 1,8 millió diákhitelem, és nincs lakásom. Itthon egész egyszerűen kilátásom sincs arra, hogy visszatörlesszem a hitelem, közben gyűjtsek lakásra, és hamarosan gyereket tervezzek. Mi ezért megyünk ki, amint én is készen állok.
23. zsiicii (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2009. márc. 7. 16:08

Persze nem mindenki megy ki akkor mégnagyobb sz*rban lenne az ország.


És ki mondta hogy nem a saját döntése?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook