Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ERASMUS ösztöndíj / Van - e valaki köztetek aki ezzel tanult külföldön? fórum

ERASMUS ösztöndíj / Van - e valaki köztetek aki ezzel tanult külföldön? (beszélgetős fórum)

2010. febr. 9. 17:50

Sziasztok!


Végzős biológiai bsc-és hallgató vagyok. Az msc első félévében szeretnék ki menni tanulni az erasmus program segítségével. valaki tudna írni tapasztalatokat, hogy a kinnti tananyagok elbírálása hogyan történik, ill. ha msc első félévében megyek ki akkor az itteni tantárgyi hálót kell követnem és ezeket a tárgyakat felvenni vagy esetleg bármilyen tárgyat felvehetek ami a témakörömmel kapcsolatos?

29. ancika22 (válaszként erre: 28. - Dogiz)
2010. jan. 2. 19:24
szia!oké, köszi szépen!várom a levelét! :)
28. dogiz (válaszként erre: 27. - Ancika22)
2009. dec. 30. 11:02
Szia! Mindenképpen próbáld meg, biztos lehet, mert a fiammal voltak kint Krétán olyanok akik csak a gyakszi miatt, de majd ha hazajön megmondom, hogy írjon neked bővebben. (hétvégén)
2009. dec. 29. 23:38

Sziasztok!

én is az erasmussal kapcsolatosan szeretnék érdeklődni. most áll szándékomban megpályázni, és jövő szeptemberben szeretnék kimenni. én nem tanulni, hanem szakmai gyakorlatra szeretnék menni. van esetleg valaki aki volt gyakon kint?én szgeden tanulok gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöknek. nem nagyon vagyok tisztában vele, hogy gyakorlatot csak szakmának megfelelő helyen tudom letölteni??

26. dogiz (válaszként erre: 25. - Grumpy)
2009. nov. 10. 10:14

Szia! Nekem a fiam Krétán volt, csak erről tudok írni, de az a javaslatom, hogy olyan helyre menj ahhol sok szépet látsz:)

Komolyra fordítva próbálj meg regisztrálni a FACEBOOK-o ott általában olyanok vannak akik már megjárták a "hadak útját:)" és ott biztos fognak tudni neked konkrét információkkal szolgálni. Ha nem ismered ezt a társaslapot ez az iwiw-hez hasonlít, csak nemzetközi. Konkrét témák vannak az erasmus-ról. Sok sikert és kívánom, hogy neked is olyan gazdag legyen élményekben mint az én gyerekemnek. (párkép van az adatlapomon). Ha esetleg valamiben még tudok segítni írjál.

25. grumpy
2009. nov. 9. 22:20

Sziasztok,

Lenne egy két kérdésem ERASMUS-sal kapcsolatban.

Következő félévben tudnék Erasmussal kimenni tanulni és a következő lehetőségek vannak Finnország, Norvégia, Hollandia, Törökország.

Azt szeretném kérni, hogy aki már volt valamelyik országban meg tudná nekem mondani, hogy mennyi az albérlet vagy kolesz és hogy mennyiből lehet kijönni egy hónapban? Fontos lenne minél hamarabb, mert a héten döntenem kell. Előre is köszi, A.

24. dogiz
2009. febr. 17. 15:55
Ha valakit érdekel a téma, mostmár tapasztalatból is tudok néhány tanácsot adni. Igazán mi is sok haszno tanácsot kaptunk iwiw, hoxa .... és más fórumokon, azoktól akik előzőleg márvoltak kint.
23. dodic
2009. jan. 11. 16:56

jah bocsi :D

igen köszönöm szépen... már írtam is neki :D

22. dogiz (válaszként erre: 20. - Dodic)
2009. jan. 11. 12:00

Helló! Itt a portálon mindenki mindenkit tegez:)

Írt neked privit, olvastad az üzeneteid közt?

2009. jan. 11. 11:20
A fiam tanult Norvégiában két éve ezzel.
20. dodic
2009. jan. 11. 11:17

köszönöm szépen :)

meg még annyit megkérdezne nekem, hogy a fia tudja-e hogy pontosan mikor kezdődik ott kinnt a félév, mert az az igazság hogy a mi iskolánkban lévő erasmus koordinátor nem túl tájékozott és nem nagyon tud semmit...:S ezért kicsit ideges is vagyok.

19. dogiz (válaszként erre: 18. - Dodic)
2009. jan. 11. 08:05
Szia! Ő már aláírta a szerződést és febr.08-tól 5 hónap. A szállást még most akarja lefixálni, felvette valakikkel a kapcsolatot akik most ott vannak és szeretnének maradni a jövő félévre is. Lehet őket kéri meg, h. szállást foglaljanak neki. Ha tudok pontosat írok:)
18. dodic
2009. jan. 10. 20:46
Dogiz! Én és pár barátom is ebben a félévben megyünk heraklionba erasmussal :D bár nekünk még nincs teljesen lefixálva...de remélem összejön. A fiának a szállás hogy lesz megoldva? az első pár napban hol lesz? ő már aláírta a szerződést?
17. Awela (válaszként erre: 16. - Dogiz)
2009. jan. 10. 09:02
Hát igen, Azért Németország anyagilag sem annyi és persze nincs is túl messze. (az a pár kilóméter...:)) Ott úgy láttam, többet adnak és úgy számoltam, ki tudnék jönni belőle. De persze kérdés, hogy mehetek-e majd. Én nagyon szeretnék.
16. dogiz (válaszként erre: 15. - Awela)
2009. jan. 10. 08:40

Biztos egyetemje válogatja, hogy mennyi ösztöndíjat ad, meg lehet függ a jegyektől (nem tudom) mi 300.-EU/ hónap fogunk kapni, hát nem biztos h. túl jól fizetnek (ezt mindenki maga kell eldöntse mennyiből jön ki) Itt kb. 130 a szállás, 30 a bérlet, 2 EU a mosógép/alkalom, 5-6 EU / 1 ebéd, + vizet amit fogyaszt azt fizetnie kell. Szóval kb ennyiből ezek jönnek ki havonta, a többi ennivalót, oda - vissza utat füzet - könyv ezt nekünk biztos külön kell fizessük. (csak a rep.jegy oda 35 ezer Ft Athénig, onnan kb 40 euró a hajó Heraklionig, és még haza is kell jöjjön) De aki ki akar menni az ezekkel nagyrészt tisztába van. Mondjuk Németország az közelebb van az út miatt mondom.

A fiam úgy döntött, h. nem jön haza közben (az min. 100 ezer Ft) így ennyivel olcsóbb lesz.

15. Awela (válaszként erre: 14. - Dogiz)
2009. jan. 9. 16:16
Majd februárban, még kellenek hozzá a mostani jegyeim.:) De én Németországba szeretnék menni, egyszer már voltam középiskolában, most mennék még egyszer. Sok jót hallottam róla, állítólag jól is fizetnek, meghatározott helyen van minden, így bele merek vágni.
14. dogiz (válaszként erre: 13. - Awela)
2009. jan. 9. 14:54
Nem tudom hogy, de ez a kinti egyetem nem biztosítja nekik, mert kevés a férőhelyük, és megérdeklődte olyanoktól akik előzőekben voltak kint, a panzió sem drágább mint a koli, így lehet jobban megéri. Mondjuk ezen én is felkaptam egy cseppet a vizet, de most, h. mondták ezt a panziós lehetőséget (és így szezon előtt van bőven) egy kicsit megnyugodtam. Szerintem általában minden suli biztosít. Beadtad már a pályázatodat? vagy februárba adod be?
13. Awela (válaszként erre: 11. - Dogiz)
2009. jan. 9. 10:31
Hogyhogy nincs szállás? Én úgy tudtam, azt kellene adniuk... Bár én még nem voltam kint, de tervezek egy németországi szemesztert.
12. bomee
2009. jan. 8. 09:43
Portugáliában voltam kint egy szemesztert. NAGYON jó volt. Egy ilyen lehetőséget nehogy kihagyjon senki. Kaptam egy kis ösztöndijat, de felvettem a diákhitelt is arra az időre. Tudtak kolit biztositani,amit nagyon hamar le kellett foglalni. Jó volt mert az egész koli 35 szobás azaz 35 fős volt és szinte mindenki erasmusos. Egy kulturális olvasztótégely.
11. dogiz
2009. jan. 8. 09:33
Febr.08-án indul a fiam, végül repülővel megy Athénig, ez tünt a legésszerübbnek, onnan hajóval Heraklionig. Szállás igaz nincs, kolit valószínű nem kap, de többen akik voltak a panziót javasolják.
10. frollo
2009. jan. 7. 17:42
Én Leonardóval voltam kinn, az is hasonló.
2008. szept. 15. 09:53

Szia!


Én 96-ban Tempussal tanultam kinn Hollandiában.

Jó volt, a pénzből ki lehetett jönni, még spórolni is tudtam.

Nyilván azóta változott a világ, szerintem lépj kapcsolatba az Erasmus "központjával", és kérj tőlük infót. Biztos van ilyen.

Sok sikert.

8. dogiz (válaszként erre: 7. - Papaya20)
2008. aug. 13. 11:05
Látom senki nem akar nekünk válaszolni:(
2008. aug. 9. 00:16

Sziasztok!


Engem is érdeklene, hogy van-e valakinek közvetlen tapasztalata az erasmus programról. Én az idén szeptembertől Thessalonikiben fogok egy szemsztert tölteni. A jótanácsokat úgy általában, vagy esetleg magáról erről a görög városról nagyon szívesen veszem. Ha valaki nem szeretné gondolatait itt megosztani a nagyérdeművel, akkor írhattok a konyari15@hotmail.com e-mailcímre is. Előre is köszönöm!

2008. júl. 17. 08:57
Sziasztok ! Így nyár közepén senki sem akar már tanulni, úgy látom, de tanácsot , tippeket sem adtok?
5. dogiz (válaszként erre: 4. - 1a50c86bb0)
2008. júl. 7. 17:20

Én nem, a fiam a Debrecenbe jár és ő kapott ösztöndíjat de Krétára csak ő megy az egész MTK-ról

8-ik félévbe ( februártól) azért érdeklődök, hátha valakinek van konkrét tapasztalata ezekről a dolgokról.

2008. júl. 7. 15:34

Annyi benyomasom van az Erasmusrol, hogy nemregiben veletlenul erasmuszos jelentkezesi lapokat toltottem le magamnak, meg is ijedtem rendesen.

Melyik orszagba illetve egyetemre akarsz jelentkezni?

2008. júl. 7. 14:09
Sziasztok! Esetleg más típusú ösztöndíjjal? Senki?
2. dogiz (válaszként erre: 1. - Dogiz)
2008. júl. 7. 11:18

Ha nem ott voltál akkor is írj, minden ötlet, tanács jól jöhet.

Köszi:)

2008. júl. 7. 11:17

Szisztok! Érdekelne, hogy van - e köztetek aki ilyen ösztöndíjjal volt kint külföldön tanulni. Mik a tapasztalata, esetleg tanácsok. (fél éves)

Hogy jöttél ki a pénzből? Mit érdemes vinni.

/Ez konkrétan Kréta - Heraklion/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook