Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért jó? (Olvasd el a fórumnyitót, mielőtt válaszolsz.) fórum

Miért jó? (Olvasd el a fórumnyitót, mielőtt válaszolsz.) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
95. a.girl (válaszként erre: 92. - Dfc04c70e4)
2022. szept. 19. 17:56
”...ilyen gyenge felhozatal mellett...” - pontosan erre gondolok én is – ha ilyen, akkor minek? Ha száz téma és játék közül csak kettő-három érdekel vagy szórakoztat, akkor érdemes ennyi időt tölteni itt? És ezt magamtól is kérdezem, mert én is túl sokszor és sok helyen vagyok feleslegesen, ahelyett, hogy pl. sétálni mennék vagy kialudjam magam.
94. a.girl (válaszként erre: 93. - Syria)
2022. szept. 19. 17:55

Hűha, ez aztán a frankó részletes válasz, ezer köszi. :)))

Igen, az ismerkedés, barátkozás nagyon fontos szempont bármilyen fórumozó helyen, ezért is fura nekem, hogy egyesek miért lökik ezrével azt a sok primitív igen/nem/stb. választ, és egyáltalán miért indít valaki olyan fórumot. Szerintem abból csak az derül ki, hogy valaki milyen igénytelen és mennyire nincs semmi értelmes elfoglaltsága, és ez senkit nem vonz arra, hogy az illetőt jobban megismerje.

Az tényleg nagyon jó a hoxában, hogy regisztráció nélkül is olvasható minden – elég sok olvasás, nézelődés után én is csak akkor regeltem, amikor már írni is akartam itt valamit.

A bakancslista és a dominó azért nem tetszik, mert az egyes lépések között lévő hosszú várakozási idő kifejezetten arra megy, hogy minél tovább az oldalon tartsa az embereket, és ilyen erőszakra nekem az az ösztönös válaszom, hogy így nem kell, megyek inkább máshova. Oké, ha nincs elég pontom, akkor nem tudok újabb dominót vagy kártyát venni, és akkor ügyeskedem, hogy többet csináljak, de csak azért várni két órát, mert a hoxa azzal azt reméli, hogy közben máshol bóklászom és sok reklámra is rákattintok, hát azt már nem, ahhoz nincs kanalam.

Hat haragos ilyen sok év alatt semmi, nekem talán három nap alatt is lett annyi. :DD

És arra gyanakszom, hogy ezek a haragosok sose nézik meg rendesen, hogy mit csinálsz, még akkor se, ha válaszolsz nekik, és mondod, hogy hé, várj csak, biztos úgy van, ahogy gondolod? Ha nem értik, mit csinálsz, azt mondják, troll vagy, és a végsőkig kitartanak emellett. :))

93. syria (válaszként erre: 85. - A.girl)
2022. szept. 19. 15:11

Úgy látom, az oldalt úgy rakták össze, hogy minél több ember találjon magának kedvére valót. A honlap többfunkciós:

- a fórumokon, cikkeken keresztül tájékoztat, tanácsot, ötletet ad(hat)

- szórakoztat a játékokkal, fórumozással, cikkekkel

- nevel, fejleszt

- ismeretségeket, barátságokat lehet kötni

- ki lehet élni a versenyszellemet is

- lehet beszélgetni, ha úgy adódik, a semmiről, de a hangyák társadalmának felépítésétől akár az űrkutatásig is el lehet jutni egy fórumon belül.

Van aki, szinte csak olvasni jár ide, a fórumok olvasásáshoz nem kell bejelentkezni, de még regisztrálni se.

Sokan szeretik a játékokat, (amik gyerekkorunktól kezdve nagyon fontosak) melyek közül a legrégebbiek a dominó, és az akasztófák; utóbbiak nagy kedvenceim.

Na és a bakancslista! Első véleményem az volt, hogy nem fogom még azzel is az oldalhoz láncolni magamat, gondoltam csak napi egy feladatot oldok meg (a törzspontért 😊 – téged ez izgat a legjobban, majd erre is kitérek). Aztán sorra fedeztem fel a játék erényeit s elkapott a gépszíj, mert nem kevés matematika, logika van benne és még tucatnyi erényét tudnám felsorolni. Az elején annyira utált napi feladatokról is megváltozott a véleményem. Odáig „süllyedtem”, hogy szinte elvonási tüneteim vannak, ha nem oldhatok meg naponta legalább tizet. Jobban szórakoztat, mint a célok teljesítése, és sokkal kevesebb időráfordítással több teljesítménypont szerezhető.

A fórumjátékok némelyike látszólag bugyuta, de azoknak is van létjogosultságuk.

Sok fórumon (de naplókon keresztül is) kötődnek ismeretségek, barátságok. Nem tudom megszámolni az ujjaimon azokat, akiket személyesen is ismerek (pl. a manikűrösömet itt ismertem meg kb. 2012-ben), a távolabb élőkkel pedig telefonon, messengeren keresztül beszélgetünk. Olyanok is vannak, akikkel levélküldeményt váltunk, de ajándékoztam már el itt 2014-ben összecsukható ruhaszárítót, működő gáztűzhelyt, aranyozott, 3*6 db-os terítéket + 8 db porcelán süteményes tányért is, valamint én is kaptam egy könyvet. Pl. egy első ránézésre semmitmondó egyszavas fórumbejegyzés is indíthat el ismerkedést.

Az emberi természetből fakadóan születnek haragosok is, amire nem tudok gombot varrni; pl. engem minimum hatan utálnak itt.

Azért írtam ezeket, hogy lásd: a „Miért jó?” kérdésedre kisezer válasz adható, pedig a pontok gyűjtéséről és sok egyébről még nem is beszéltem. Első nekifutásra ennyi. 😊

92. dfc04c70e4 (válaszként erre: 86. - A.girl)
2022. szept. 19. 10:13

Előfordult velem is, hogy hoxázós nevemhez méltón 😀„sablonos” kérdésekhez szóltam hozzá. Miért? Mert néha az volt az érzésem, hogy ilyen gyenge a felhozatal mellett - ha már felnéztem - akkor nyekkenjek valamit.


Többen írták itt, hogy törzspontokért írnak egyesek. Hát, akkor azt mondom: én nem az egyesek táborát gyarapítom. A törzspontok nem érdekelnek.


Ritka az olyan téma, amihez igazán érdemes hozzászólni. De ha már itt vagyok (tudod, hányszor kérdeztem már magamtól, hogy mi a frászt keresek itt?) - akkor néha böffentek egyet-egyet. Egészségemre!

91. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - A.girl)
2022. szept. 19. 09:41

Mit érek velem, ha elolvasom, más mit írt egy olyan kérdésre, hogy nálatok hány fok van, vagy éppen esik-e az eső, vagy ittál-e már kávét???

Miért kellene elolvasnom mások válaszát, és nekem magamnak csak azok után odaírnom.


És miért jó ez neked, ha én megírom, hogy miért jó nekem???

90. unom (válaszként erre: 80. - A.girl)
2022. szept. 19. 07:31

Én a fórumjátékokat nem látom, van bőven ilyen a rendes topicok közt is.

Én eddig egyszer töröltem magam, majd pár hónap után visszajöttem. Miért? Mert ehhez volt kedvem 🙂

89. a.girl (válaszként erre: 88. - Józsibirka)
2022. szept. 19. 07:26

Na, ez a tipikus offtopik, amit az imént említettem. :))

Nincs ellenemre, hogy írjatok itt bármit, mert abból is tanulok, de sajnos ha nincs kapcsolatban a témával, amit indítottam, akkor nem hiszem, hogz részt veszek benne. Mivelhogy az ide nem tartozó dolgokról nem inkább ott kellene írni, ahova tartoznak? :))

(Mellesleg tetszik a stílus, amiben írsz. :D)

2022. szept. 19. 07:04

Ne kötözköggyé pajtás, mert hoxa begurul, 🙃

Imkább meséjé má valamit, mivel jársz dóógozni, mik a témák miket beszélnek honfitársaink, 🙃 mostanság a buszon, villanyoson STB ?

87. a.girl (válaszként erre: 75. - Cidanoi)
2022. szept. 19. 06:57
A fórumnyitó nem lehet off, mert ott adják meg a témát. Az offtopik az, amikor valaki nem a témával kapcsolatos dologról beszél.
86. a.girl (válaszként erre: 71. - Dfc04c70e4)
2022. szept. 19. 06:56

Köszönöm.

És szerinted miért jó?

85. a.girl (válaszként erre: 70. - Syria)
2022. szept. 19. 06:56

OK, köszi, várom. :)

A képeslapdolog és a törlés/újraregelés nem is jutott még eszembe, de tényleg, az is érdekes téma. :)

84. a.girl (válaszként erre: 63. - Bichi)
2022. szept. 19. 06:55

Nem csak hogy kibírom, de örülök is neki; kár, hogy csak ilyen rövid szünetem volt.

Érdekel, hát nem azért nyitottam ezt a fórumot, hogy választ kapjak pár kérdésemre?

83. a.girl (válaszként erre: 59. - Globus)
2022. szept. 19. 06:54
De miért kapcsolnák ki, ha írni akarnak oda? (A kérdés az volt, hogy miért írnak olyan helyekre, és miért ilyen primitívséget.)
82. Józsibirka (válaszként erre: 64. - Kannanana)
2022. szept. 19. 06:54
👍 Úgy igaz, nekem is vannak ismerőseim,és érdekel mi van velük, pár embert már énis megkedveltem itt!🙂
81. a.girl (válaszként erre: 58. - Napsugár8)
2022. szept. 19. 06:54
Azt mondtam, hogy remélhetőleg. Mert a jóérzés komoly témák esetében úgy diktálná.
80. a.girl (válaszként erre: 55. - Napsugár8)
2022. szept. 19. 06:53

Nem a másiknál, hanem annál érdekesebbek lehetnének, mint hogy csak egy-két rövid szóval válaszolnak olyan kérdésekre, hogy milyen ruha van rajtad, hány fok van, hogy érzed magad stb. stb., és ezt minden nap egy tucat helyen megteszik ugyanezekkel a szavakkal, és a többi hozzászóló is ugyanazt a két-három szót használja. Nem lenne érdekesebb nekik saját maguknak is, ha kicsit változatosabban válaszolnának?

Nem beszélve arról, amikor számokat kell beírni sorban egymás után, és ezt többszázan naponta megcsinálják minden értelem nélkül – ez miért jó?

Ne mondjátok, hogy a pontokért, hiszen ezek a kérdések főleg a játékfórumon vannak, ahol a hozzászólásért semmilyen pont nem jár.

79. a.girl (válaszként erre: 73. - Unom)
2022. szept. 19. 06:52
Igen, a legtöbben a pontszerzést említik. Tök jó, hogy nem mész felesleges fórumokra. :)
78. a.girl (válaszként erre: 64. - Kannanana)
2022. szept. 19. 06:51
Tömör és tartalmas válasz, köszi. :)
77. a.girl (válaszként erre: 76. - Tuskoledi)
2022. szept. 19. 06:50
Ez nagyon jó válasz a miért kérdésre, és teljesen érthető, ha ezért csinálod. Köszi. :)
76. tuskoledi (válaszként erre: 3. - A.girl)
2022. szept. 17. 19:52
Merítek ötletet mások főztjéből, hogy én mit főzzek, ha egysíkúvá válok a főzést tekintve.
75. Cidanoi (válaszként erre: 1. - A.girl)
2022. szept. 16. 16:40
Ezt nem lehet megválaszolni, mert ez az "Off" kategóriába tartozik. Off :)
74. csemár (válaszként erre: 72. - Futóbajnok)
2022. szept. 16. 16:37
Ez jó! :-)
73. unom (válaszként erre: 1. - A.girl)
2022. szept. 16. 16:20

Nem megyek ilyen fórumokra.

Általában törzspontokért csinálják. Van, akinek játék,verseny,van,aki azt képzeli, a sok pont valamiféle előnyökkel jár.

72. futóbajnok (válaszként erre: 12. - Csemár)
2022. szept. 16. 16:13
Hát pont azért csinálja így, mert a GÉP előtt ül:))
2022. szept. 16. 15:28

„Miért jó? (Olvasd el a fórumnyitót, mielőtt válaszolsz.)”


Elolvastam.

70. syria (válaszként erre: 1. - A.girl)
2022. szept. 16. 11:54

A kérdés jó, de a helyedben másképp tenném fel. Pl.:

Miért jó, hogy valaki n-szer törli magát és n+1.-szer is regisztrál ide? vagy:

Miért jó, ha valaki egy nap minimum 6 képeslapot tölt fel?

A kérdésedre érdemben is fogok válaszolni, de előtte alszom rá egyet. 😁

69. e620d9d97b (válaszként erre: 62. - Napsugár8)
2022. szept. 16. 07:59
😄
68. Napsugár8 (válaszként erre: 65. - Panna.33)
2022. szept. 16. 07:54
Jó, hogy mondod. Venni kell teljes kiőrlésű lisztet, mert holnap kenyeret kellene sütnöm.
67. bnedora (válaszként erre: 48. - A.girl)
2022. szept. 16. 07:52
Itt jön be a 14. hsz.-om.
66. e620d9d97b (válaszként erre: 61. - Napsugár8)
2022. szept. 16. 07:51
Azt hiszem, tudom, kikről beszélsz. Az első jutott eszembe.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook