Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért jó nagycsaládosnak lenni? fórum

Miért jó nagycsaládosnak lenni? (beszélgetős fórum)


1 2
25. 3b41f6053f (válaszként erre: 21. - Suesue)
2010. jan. 27. 13:54

De ha én szeretném azt a babát,akkor az,hogy valami baja van,nem elég arra,hogy elvetessem.


A doki is meg tudja mondani,hogy mit lát ,mi baja van a babának,az uh-s leletre is ráírják ha van valami gond!!

24. jucusmucus (válaszként erre: 23. - Suesue)
2010. jan. 27. 13:53

Hát ez rém érdekes.... ha ez így van, akkor felháborító!!!!

Én tuti a médiához fordulnék a barátnőd helyében...

23. Suesue
2010. jan. 27. 13:51

Igen Ő mondta, de nem a barátnőm, hanem ismerősöm, van 3 gyerkőce egyébként.

Szeretnének egy negyediket is csak ez az eset történt meg vele.

A kórházban kérdezte az Őt kezelő orvost, és tőle tudta meg, hogy napi több ilyen eset is előfordul.

22. jucusmucus (válaszként erre: 21. - Suesue)
2010. jan. 27. 13:49
És a barátnőd mondta, hogy abban a kórházban másnál is ugyanez volt? vagy hogy csinálhatnak naponta több ilyet??? nem is értem.... főként azt, hogy ebből még eddig nem volt médiahír....
21. Suesue (válaszként erre: 19. - 3b41f6053f)
2010. jan. 27. 13:47
Valamilyen kórt állapítottak meg nála (babánál), és emiatt kellett, a baj csak az, hogy nem kapott semmilyen magyarázatot.
20. Juca80 (válaszként erre: 15. - Vviki2)
2010. jan. 27. 13:47

Nálunk a két nagy nagyjából rendet tart a szobájukban (közös a szobájuk), de a kicsi lassan elindul négykézláb... Na, akkor nálunk is felesleges lesz a pakolás. :)

De igen, mégis mindig megcsináljuk. Holott ez csak minket, anyákat zavar. :) Se a pasikat, se a gyerekeket. :)

19. 3b41f6053f (válaszként erre: 11. - Suesue)
2010. jan. 27. 13:44

Én ezt nem értem!!!!


Ha nekem azt mondja valaki,hogy BETEGEN!! születne a babám(DE! megmondaná,hogy mi baja van,élettel összeegyeztethető-e stb) akkor is megnézetném még legalább 1 dokival!!


Ez nem játék!!!!!!!!!!!!


Nekem volt egy vetélésem,ott is az a szabály,hogy a megállapítás után csinálnak még egy uh-t ,hogy tényleg nincs szívhang,és csak utána csinálják meg az abortuszt!


Szerintem indok nélkül nem ölnek meg egyetlen magzatot sem!!

18. Suesue (válaszként erre: 16. - 8559ed0e1b)
2010. jan. 27. 13:41

most dolgozik, kb 20-perc és megtudom.

Küldöm a privit utána

2010. jan. 27. 13:38

Nekem 4 felnott gyerekem van,2 fiu,2 lany.Nem terveztunk ennyi gyereket,de igy hozta a sors.

Nem sok korkulombseg van a gyerekek kozott,tehat ugy mondd egymasutan szulettek.Azert is jo volt,mert a fiuk is es a lanyok is,megertettek egymast.Tehat nemcsak testverek,hanem egyben baratok is voltak.Nem csavarogtak,mert ott volt az igazi barat.Szepek voltak a teli hosszu estek,elbeszelgettunk,tarsasjatekoztunk.Igaz,en haztartasbeli voltam,a keszre jottek haza,nekik csak tanulni kellett.Most meg harman otthon laknak.A kisebbik fiamnak van egy csodalatos,3 eves kisfia.A gyerekeim szeretetben nevelik,es o is nagyon szereti,a nagybacsijat,es a 2 nagynenijet.Talan nagyon is elkenyeztetik.

Mi nem az anyagi oldalait neztuk,a gyerekvallalasnak,mert csak a csaladipotlekot kaptuk.Szerintem,a mai vilagban mar meggondolando,

a gyermekvallalas.

16. 8559ed0e1b (válaszként erre: 11. - Suesue)
2010. jan. 27. 13:37

megírnád melyik kórházban volt?

ha nem akarod ide akkor írj privit.

Légyszíves,fontos lenne!

15. vviki2 (válaszként erre: 10. - Juca80)
2010. jan. 27. 13:36

Meg állandó kupi...játékhalmok...;-DDD Legalábbis nálunk. Nem is értem miért pakolok állandóan, amikor nemsokára kezdhetem előről..;-P

De mégis így a jó. Mazoista vagyok? :-DDD

14. Suesue
2010. jan. 27. 13:36

Az a baj, hogy amikor megszülte mesterségesen hat hónapra a babát, nem mondta el a nővérke, hogy mi a baj, de azt se látta rajta, hogy beteg vagy nem.

Szóval infó semmi ezért kért boncolási jegyzőkönyvet amit nem kapott meg.

13. vviki2 (válaszként erre: 9. - Jucusmucus)
2010. jan. 27. 13:35

Köszi:-)))

Még lehet...és ahol jut kettőnek, ott jut háromnak is...:-)

12. jucusmucus (válaszként erre: 11. - Suesue)
2010. jan. 27. 13:32

Hát ezt nem hiszem el......

Símán feljelentést lehet tenni !!!!

11. Suesue (válaszként erre: 5. - Jucusmucus)
2010. jan. 27. 13:31

Egy ismerősóm most ment vissza dolgozni, neki vették el így a babáját 6-hónapos volt.

Kérdezte a dokit, hogy Ő az egyedüli, de kiderült, hogy nem napi 10-15 ilyen beavatkozást végeznek abban a kórházban ahol Ő volt

10. Juca80
2010. jan. 27. 13:31

Én anyatípus vagyok, mindig is 3-4 csemetét szerettem volna (3 gyermekem van). Tőlük hangos a ház, mindig nyüzsgés van és megoldandó feladatok. Nagyon szép a köztük levő szeretet.

Mi így érezzük jól magunkat.


P. Judit

9. jucusmucus (válaszként erre: 7. - Vviki2)
2010. jan. 27. 13:30

Tiszta irígy vagyok...

Én is szeretnék még egy harmadikat. De szerintem az anyagiak miatt nem lesz. Pedig nem vagyunk nagy igényűek...

Pedig minden álmom-vágyam.

Gratulálok a három gyerkőchöz :))))))))))))))

8. 8559ed0e1b (válaszként erre: 3. - Suesue)
2010. jan. 27. 13:30

"elvetetik" úgy érted abortusz?

Mert ha abortusz azt mindenki maga dönti el,és nem adnak boncolási jegyzőkönyvet...

2010. jan. 27. 13:28

Én egyelőre csak előnyét látom. :-))

Engem nagyon boldoggá tesznek a gyerekeim, sosem fogom megbánni, hogy 3-at szültem...sőt! Ha tehetném szülnék még....de párom már nem akar többet. (Az érzelmi oldalát nem boncolgatom....ezt mindenki maga érzi.) Sokkal jobban eljátszanak együtt (a korkülönbség ellenére), mintha csak egy lenne! Ha csak egy van itthon, az unatkozik. :-)

Anyagilag sem megterhelőbb, mint egy gyerek. Jó-jó...néha le kell mondani erről-arról, de ezek nem létfontosságú dolgok. Az ovis/sulis étkezést jó példaként említeném: kevesebbet kell fizetni 3 gyereknek, mint 2-nek...és itt sok ezer Ft-ról van szó. Biztos nehezebb lesz majd, ha mindhárom iskolás lesz...s jönnek majd az óhajok....de valahogy megoldjuk.

Hátrány..? Azért akad... Kevesebb idő jut egymásra a párommal. Nem is tudom mikor töltöttünk kettesben egy napot...:-( És a házasélet...hmmmm....na az sem könnyű megszervezni..;-DDD

Egyébként csak ++++++++

6. 8559ed0e1b (válaszként erre: 5. - Jucusmucus)
2010. jan. 27. 13:28

pont ezt kérdeztem én is tőle...

hihetetlen...

5. jucusmucus (válaszként erre: 3. - Suesue)
2010. jan. 27. 13:27
Ezt hol hallottad??!!
4. 8559ed0e1b (válaszként erre: 1. - Melissam)
2010. jan. 27. 13:25

Akkor én nem írhatok ide:)



Mert szerintem nem a támogatás és a kedvezmények miatt kellene eldönteni ki hány gyereket vállal.



Ezzel nem azt mondtam hogy mindenki ezért lesz "nagycsaládos" mielött megkapnám...

2010. jan. 27. 13:22

Most hallottam egy sztorit, hogy anyákkal elvetetik a 2-ik 3-ik magzatukat mondvacsinált ürüggyel miszerint beteg, de boncolási jegyzőkönyvet nem adnak róla.

Még, ha szeretnének emberek nagy családot akkor se lehet.


Üdv: Suesue

2010. jan. 27. 13:16
Persze a miért jó kérdést meg lehet közelíteni érzelmi oldalról anyagi oldalról is. Ahogy Neked tetszik :)
2010. jan. 27. 13:15
Készülőben van egy honlap, ami nagycsaládosoknak szól, írásokkal, fórummal, a nagycsaládosoknak hasznos tudnivalókkal (kedvezmények, támogatások). Ennek nyitó cikke szólna a fenti kérdésről. De nem szeretném ezt én megfogalmazni, hanem a Ti vélenyényetekre lennék kíváncsi! Amit írtok, abból válogatnék a cikkhez, ha akarod, aláírást is tehetsz és akkor azt is beleteszem a cikkbe! HA ide írsz, azzal elfogadod, hogy beletehetem a cikkbe a véleményed :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook