Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért jó a munkáltatónak ha ad iskolakezdési támogatást...? fórum

Miért jó a munkáltatónak ha ad iskolakezdési támogatást...? (beszélgetős fórum)

2011. nov. 9. 11:21
Egyetértek az előttem szólókkal. Nem köteles adni. Adható. Ráadásul az 1,19-szerese 16% adóköteles... Talán ezért nem adják!
2009. szept. 20. 19:18
Szomorú, hogy így kell kuncsorognia az embernek... :-(
6. 00346cf747 (válaszként erre: 3. - Pné Veronika)
2009. szept. 19. 21:36
Nem igazán erőltetik meg magukat, nálunk véget ért az iskoláztatás úgy, hogy egyszer sem adtak. Ha nem dörrentek rájuk az étkezési utalvány emeléséért, ők sosem figyelnék. ÉN veszem meg számlára, és kérem el az összeget, mert ő "nem ér rá"... :DDD
5. e28ddc7c9b (válaszként erre: 3. - Pné Veronika)
2009. szept. 19. 19:53

Sajna az iskolakezdési támogatás is a béren kívüli juttatások körébe tartozik.

Adható, de nem köteles adni.

Sokan a jogszabály változásokat úgy értelmezték, hogy már az idén is járulék köteles.

4. ájrin (válaszként erre: 3. - Pné Veronika)
2009. szept. 19. 19:46

Hát akkor meg egyszerűen nem AKAR adni, ennyi a magyarázat.

De én már semmin nem csodálkozom.

3. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - Ájrin)
2009. szept. 19. 19:40

Két fő az akit támogathatna...

Egy sikeres jól menő vállalkozás, és nem igazán mondhatom, hogy annyira jól fizetne, hogy még ezt se adja... Mindegy...


Csak nem értem, hogy ami tavaly még okés volt, az idén már nyűg neki... Nem akkora nagy összeg, többet elkölt minden más le nem írható és el nem számolható dologra. :-(

2. ájrin (válaszként erre: 1. - Pné Veronika)
2009. szept. 19. 19:37

Miért lenne jó neki?

Azt neki ki kell fizetnie, és senkitől nem kapja vissza. Esetleg majd év végén az árbevételéből leírhatja és csökken valaemnnyire az adója.


De ez az összeg neki MOST költség. És ha adja, mindenkinek adnia kell a cégnél, akinek erre jogosító gyermeke van.

2009. szept. 19. 19:32

Mert az, hogy nekünk miért jó, azt tudom... Kis segítség a nagy pénzkiadás közben...De neki? Lesz valami hátránya abból, ha adja?


Idén párom főnöke arra hivatkozva, hogy nem éri meg neki, nem kapta meg a támogatást. Nálatok hogy van ez? Kaptatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook