Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért ellenzik ennyire szüleim a kapcsolatomat? fórum

Miért ellenzik ennyire szüleim a kapcsolatomat? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
158. 4c1a787e8f (válaszként erre: 153. - 408020f45e)
2015. márc. 15. 13:59

Én is erre gondoltam, de igazából valahol ha így is van, akkor is segítségre szorulna a lány, mert ő talán tényleg a dolgosabb fajta lehet, és nem tud a családi, meg a társadalmi elvárások, meg a saját jóérzése között egyedül egyensúlyt teremteni..

Mindezt úgy, hogy a szüleit se bántsa meg, akik azért csak szeretik a maguk módján. Nem lehet neki se így, se úgy könnyű azért igazából, még akkor se, ha követ is el hibákat.


Lehet, hogy a srác szülei tényleg segíteni akarnak rajta a munkával. Ez is lehet..


Bár igazából 19 évesen ma még annyira gyerek a gyerek. Nehéz akkor okosnak lenni, az akkori fejjel..

157. 4c1a787e8f (válaszként erre: 154. - C04ef4996a)
2015. márc. 15. 13:56

Nézd Sasha, ez egy internetes fórum, ahol senki sem ismer senkit. Pár mondatos információkból tudunk "általánosságokat" írni.


Az, ha valakinek volt munkája, és most nincs, az egy felnőtt ember számára ma itt ebben az országban nagyon sokat jelent. A mindent, a családot, stb.. Már legalábbis azoknak, akiknek ez az értékrend.


Valahogy mégis a szüleidnél kellett volna maradnod, és dolgozni járni.


Nem akar itt senki olyanban vájkálni, ami nem tartozik rá, de hát a fórumot te indítottad..


Én kevés olyan dolgot tudok elképzelni, ami miatt nem lehet tanulni.. Se betegség, se terhesség, se munka - pláne még gyerek, család nélkül - nem ok arra, hogy valaki - ami tőle telik - ne tanuljon. Ha akar. Vagy ha nem, akkor meg mondja meg becsülettel, hogy más fontosabb volt. Az is lehet igaz, és jó döntés..


De csak általánosságban tudjuk mondani, hogy munka és tanulás. És ezzel összecsengésben a szerelem.


Hidd el, én őszintén azt kívánom, hogy jó legyen neked, semmi okom az ellenkezőjére.

156. kriszta773 (válaszként erre: 154. - C04ef4996a)
2015. márc. 14. 20:12

úgy gondolod, ha hazamennél beszélni a szüleiddel, akkor nem tudnátok zöldágra vergődni? mert mindegy, hogy most miért rágtak be rád, azért idővel biztos lehiggadnak, és mégis csak az lenne jó neked is, nekik is, ha normális kapcsolatban lennétek


te mindenképpen a pasidnál akarsz maradni, vagy csak egyszerűen most nem volt más választásod?

155. fincsi5 (válaszként erre: 154. - C04ef4996a)
2015. márc. 14. 20:09
Igazad van; tök mind1 !
154. c04ef4996a (válaszként erre: 151. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 14. 19:51

Tanulni érettségi után bizonyos okokból, (ami nem tartozik senkire) nem tudtam.

Most pedig nincs rá pénzem.... de ez ügye lényegtelen....

A munkámat pedig azért hagytam ott mert mint már írtam egy párszor, nagyon messze van!

Ahol eddig dolgoztam éjszaka kelett dolgoznom, így még buszjárat sincs hogy bejárjak.



De bántás nélkül írom én itt nem szeretnék senkivel sem "vitába szálni" mivel ahogy én nem ismerek itt senkit úgy más sem ismer engem!

Így értelmetlen lenne.

Én kérdeztem valamit, de néhányan túl kombinálnak dolgokat.

De mind 1.

Azért köszönöm a normális tanácsokat jóéjt.

153. 408020f45e (válaszként erre: 111. - Kriszta773)
2015. márc. 14. 18:36

Nekem egyre inkább az a véleményem, hogy a fórumindító az. Hallottam, hogy azoknál egy lány csakis fajtabelivel kezdhet. Ha pedig a pasi nem az, akkor lehet akármilyen dolgos, rendes és szeretni való a lány közeléből is tiltják! Tehát nem kell, hogy ismerjék, máris utálják. Itt lehet a baj legfőbb oka! Arról már nem is beszélve, hogy náluk a lány hozomány a tisztasága, ami most ugye már nincs, tehát szégyent hozott a szüleire, ergo mennie kell a háztól.

Szerintem ez az, amiről a fórum indítója mélyen hallgat.

152. kriszta773 (válaszként erre: 151. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 14. 18:06

hát szerintem az ingyen munkaerő és a luknak kellesz, az igencsak erős. de láthatóan a csajszi nem érzi jól magát ebben a szituban, és inkább maradt volna otthon és a munkájában


nem kell olyan tragikusan meg végérvényesen felfogni semmit, simán hazamehetne és beszélhetne a szüleivel a hogyan továbbról, ha haza akar menni, azt is meg lehet mondani. mert én kétlem, hogy ha bármi igazság van abban, amit a csaj írt, hogy a szülei nem akarják, hogy elmenjen otthonról utolsó gyerekként, akkor biztos nem akarják, hogy elmenjen otthonról utolsó gyerekként, és még a telefont se vegyék fel :)

151. 4c1a787e8f (válaszként erre: 136. - C04ef4996a)
2015. márc. 14. 17:01

Sajnos Sasha azt gondolom továbbra is, hogy ez ne jó irány!!!


Mi az, hogy most nem tudsz tanulni? Tanulni ma már interneten is lehet, meg levelezőn..


Ebből a kevés infóból bántás nélkül: Te a párodéknak csak ingyen munkaerőnek, és most luknak kellesz.. Egy pillanat alatt dobva leszel, bármilyen jobb, gazdagabb nő jön a képbe.


És akkor mi lesz?


De még ha nem is leszel dobva, nem leszel senki, nekik nem fontos a te fejlődésed. Ha az lenne, akkor a munkád feladása szóba se jöhetett volna. Meg a tanulás abbahagyása sem. Ha mindez nem lett volna, én is hajlottam volna a fafejű szülők verzióra..


Illetve az lehet, hogy ők tényleg azok, de te meg sajna a legrosszabb megoldást választottad..


Ilyenkor tényleg az lett volna az egyetlen - hamár felnőtt dolgozó nő vagy, vagy lehettél volna, hogy a munkahely mellé költözöl el, pici bérletbe, szállóra.. És tényleg önálló vagy, és nem kitartott.. Már bocsáss meg..


Tényleg nem bántani szeretnélek, távol álljon tőlem, csak felhívni a figyelmedet néhány dologra.

150. kriszta773 (válaszként erre: 149. - Jozsi.38)
2015. márc. 14. 15:40

és ez kit érdekel? ha egy szülő-gyerek kapcsolat van ilyen szar, akkor úgysem változik, és mindig is ilyen volt, nem mellesleg 20 évesen már el kéne kezdeni önálló életet élni, önálló döntéseket hozni.

minden szülő-gyerek kapcsolatban előfordulhatnak viták, akár csúnya beszólások is mindkét részről, nem egyedi eset. normál családban a vitákon, veszekedéseken is túljutnak, és megoldják a problémákat. nekem az gyanús, ha egy tiniidőszakot mindenféle súrlódásoktól és kemény vitáktól mentesen vészelnek át :))))


minden gyerek felnő, nemcsak a szülőktől kell elvárni, hogy ezt elfogadják, hanem a gyereknek is felnőttként kell viselkednie, helyt állnia, ha ugye már felnőtt, és kiállnia saját magáért, az életéért, véleményéért. mert ezekben biztos lesz rengeteg olyan, amit a szülők nem fogadnak el vagy nem néznek jó szemmel

2015. márc. 14. 15:04
én igazán örülök, hogy az utóbbi pár hozzászólónak nem volt probléma a pasizós időszak, nem hordták le a szülei mindenféle r..ancnak, pedig van ilyen, volt, és nagy valószínűséggel lesz is, amíg lesznek olyan emberek, akik nem veszik észre, hogy felnőtt a kicsi lánykájuk, párkereső/választó korba lépett, és bizony van olyan felelőtlen, hogy 18 éves kora után kezd szexelni.VANNAK ILYEN EMBEREK, HA NEM IS VESZIK MÁSOK TUDOMÁSUL, ÉS NEM AKARJÁTOK ELHINNI!
148. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - C04ef4996a)
2015. márc. 14. 14:12
Ilyen szülőkön nincs mit tisztelni!Igy nem banhat egy szülő a gyerekével!Nincs olyan ok,h ezt tegyék!
147. kriszta773 (válaszként erre: 140. - B00d33e65c)
2015. márc. 14. 11:22
nem hiszem, hogy erről van szó, csak hát még nemigazán felnőtt :) még nem kellett eltartania magát, biztonságban megvolt mindene otthon, most hogy a srácnál lakik sem változott a dolog. egy rossz állást én sem sajnálnék otthagyni, de ha eleve úgy éreznék, hogy még nem akartam összebútorozni a pasimmal, akkor inkább önálló életre gyúrnék munkával, saját lakással, albérlettel
146. b00d33e65c (válaszként erre: 145. - 2c5f60da64)
2015. márc. 14. 11:08

Így van!!

Ha nem sumákolna segíteni is tudnánk...De erre most mit mondjak?Nem minősítek.

2015. márc. 14. 11:00
Nem értem, miért sumákol... azt sem tudjuk, ki ő... itt pedig elmondhatná az igazat, a véleményektől nem kell félni. Inkább elgondolkozni.
144. 2c5f60da64 (válaszként erre: 136. - C04ef4996a)
2015. márc. 14. 10:58

Jaj szegény... napi hány órát kéne utaznod? Nyilván a pasi miatt nem tudsz bejárni, gondoljunk csak bele... odaköltöztél a pasihoz, aki nagyon messze lakik a munkahelyedtől, nyilván emiatt nem tudsz bejárni... tehát... ha a pasival máshogy, másol oldottátok volna meg az együttélést, vagy a találkozásokat, akkor megmaradt volna a munkahelyed. Egyértelmű, hogy kellett a pasi erőteljesen ahhoz, hogy meghozz egy ilyen felelőtlen döntést, hogy otthagyod a munkahelyed azért hogy összeköltözz vele. Tehát a pasi miatt.

Ügyes. Legyél csak teljesen kiszolgáltatott neki, az neked nagyon jó lesz. Valamit biztos, hogy nem írtál le róla, valami itt nem stimmel.


Én két diplomával busszal járok, és a jövőben még többet kell majd utaznom, mert a kocsihoz nagyon jól kell keresni. Olyan, mintha nem is a valóságban élnél.


Ne támaszkodj ennyire erre a valami miatt nagyon gáz pasira, mert ha a támaszték kidől, ott maradsz egyedül, és a szüleid sem biztos, hogy vissza fogadnak. Akkor mi lesz?


Az igazi kapcsolatok meg bírják a távolságot.


A "besegítek" munka tudjuk, milyen. A kb nem csinálok semmit, és eltartanak. Nagyon nem lesz ez neked jó hosszú távon de röviden sem.

143. fincsi5 (válaszként erre: 136. - C04ef4996a)
2015. márc. 14. 10:20
A gonosz szüleid még egy autót sem tettek a segged alá? Hagyd is ott őket a francba, ott van neked a párod, meg családja.
142. b00d33e65c (válaszként erre: 141. - 05c24b317e)
2015. márc. 14. 09:50

Előbb olvass!

A csajszi vagy elhallgat valamit vagy a fene tudja,de sumákol!

3-an vannak testvérek!

141. 05c24b317e (válaszként erre: 1. - C04ef4996a)
2015. márc. 14. 09:48

a szuleidnek mindig is az o kicsi lanyuk maradsz, barmennyi idos lehetsz. Meg 40 evesen is az maradsz :) lehet ez egy ok.


de lehet az is hogy ismerik a sracot, hallottak rola valamit csak neked nem mondjak.


esetleg az is lehet, hogy idosebbek voltak mikor szulettel, 30+, vagy nehezen jottel hozzajuk, vagy sokaig vartak rad, nincs tesod, egyeduli gyerek vagy. ilyenkor nehezebb elfogadni, hogy felnottel.

140. b00d33e65c (válaszként erre: 139. - Kriszta773)
2015. márc. 14. 09:45
Sajna vannak nők akiket a farok jobban befolyásol,mint a megélhetés...
139. kriszta773 (válaszként erre: 137. - Fincsi5)
2015. márc. 14. 09:38

érdekes módon azért a titkos találkozgatásokat simán megoldotta :)

nem tudom, hogy lehet valaki ennyire buta, hogy pont, mikor elcuccol otthonról, a munkáját is dobja. mert valahogy nem hiszem, hogy a pasi a sivatag közepén lakna, ahonnan nem jár se vonat, se busz, se semmi, és meg lehet oldani akár ideiglenesen is a bejárást, még ha sokat kell utazni, míg nem jön más meló

138. 4b92daccda (válaszként erre: 116. - C04ef4996a)
2015. márc. 13. 21:39
Akkor milyen származásúak vagytok, ha nem magyar?
137. fincsi5 (válaszként erre: 136. - C04ef4996a)
2015. márc. 13. 21:31
És a srácnak sincs kocsija?
136. c04ef4996a (válaszként erre: 135. - Fincsi5)
2015. márc. 13. 21:29
Igen messze, autóm meg nincs, hogy bejárjak.
135. fincsi5 (válaszként erre: 134. - C04ef4996a)
2015. márc. 13. 21:18

Akkor írd már meg, miért nem tudod megoldani a bejárást?

Mert míg otthon laktál, megoldott volt.

Most miért nem? Nagyon messze laknak onnan a párodék?

134. c04ef4996a (válaszként erre: 131. - 2c5f60da64)
2015. márc. 13. 20:53

"Először még azon a véleményen voltam, hogy lehet, hogy tényleg kegyetlen szülőkről van itt szó és szegény csaj... ez akkor változott meg, amikor azt olvastam, hogy a pasi miatt nem tud bejárni dolgozni... "



Ilyet nem írtam de mindegy.....

133. BESTia ☺ (válaszként erre: 131. - 2c5f60da64)
2015. márc. 13. 20:49
Hol írt olyat, hogy a pasi miatt nem tud bejárni dolgozni?
132. c04ef4996a (válaszként erre: 124. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 13. 20:46

Tanulni jelenleg nem tudok, szeretnék persze de most sajnos nem tudok.

Bejárni pedig azért nem tudok mert nagyon messze van, így itt kell munkát találnom.

Addig pedig nincs más lehetőségem dolgozom párom szüleinek. De mihelyst találok munkát, váltok. Ezt ők is megértik.

Ha tehettem volna máshova költöztem volna, én nem akartam összeköltözni még akármennyire szeretem, de ez most így alakult.

131. 2c5f60da64 (válaszként erre: 130. - B00d33e65c)
2015. márc. 13. 20:01

Először még azon a véleményen voltam, hogy lehet, hogy tényleg kegyetlen szülőkről van itt szó és szegény csaj... ez akkor változott meg, amikor azt olvastam, hogy a pasi miatt nem tud bejárni dolgozni...

itt valami nagyon nem stimmel. Az biztos, hogy rosszul dönt a lány, ha egy ilyen szituban marad. Csak remélhetjük, hogy a srác nem drogos vagy bűnöző, vagy mindkettő.

130. b00d33e65c (válaszként erre: 129. - 2c5f60da64)
2015. márc. 13. 19:50
Majd rájön.Arról is indít egy fórumot.Akkor majd kiugrik a szög a zsákból,megtudjuk hogy mi baja a sráccal a szüleinek és majd elvárja hogy a pasast ócsároljuk....
129. 2c5f60da64 (válaszként erre: 127. - B00d33e65c)
2015. márc. 13. 19:44

Kb. erre gondoltam. Kolleganőim közül többen kb hajnal 3, fél 4 kor kelnek, napi össz 5 órát utaznak... én is nemsokára költözöm, tortúra lesz a bejárás, de az állás kell.

Ez csak kifogás és nyafogás.


Ez a pasi nagyon hátráltató itt a csaj életében.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook