Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért ellenzik ennyire szüleim a kapcsolatomat? fórum

Miért ellenzik ennyire szüleim a kapcsolatomat? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
68. zebracsikó (válaszként erre: 66. - C04ef4996a)
2015. márc. 12. 22:33

és mi volt a vita tárgya?


valamibe csak belekötnek!

67. BESTia ☺ (válaszként erre: 61. - Kriszta773)
2015. márc. 12. 22:33

Igen, tudom, emlékszem rá.


Miért feltételezed mindenkiről, hogy hazudik, aki segítséget kér? Olyan bizalmatlan vagy.

Az, hogy most így viselkedik az apja, arra utal, hogy eddig sem volt normális a viszonyuk.

Tény, hogy a lány verzióját hallottuk, de ha a szülei is írnának ide, akkor sem lenne kerek a történet, hiszen másképp adnák elő a dolgokat.

66. c04ef4996a (válaszként erre: 60. - Zebracsikó)
2015. márc. 12. 22:31
Fogalmam sincs vele mi a bajuk csak nem bírják 7 év alatt kb3-szor találkoztak de abból is vita kerekedett.
65. zebracsikó (válaszként erre: 61. - Kriszta773)
2015. márc. 12. 22:30

az apukával vannak elég nagy zűrök


és igen, sajnos, van ilyen indulatos ember

64. zebracsikó (válaszként erre: 63. - C04ef4996a)
2015. márc. 12. 22:29
tág
63. c04ef4996a (válaszként erre: 53. - Zebracsikó)
2015. márc. 12. 22:28
Idegen forgalomban dolgozik.
62. törpe hugi (válaszként erre: 51. - Kriszta773)
2015. márc. 12. 22:27

Elképzelhető, hogy van más is, de én akkor sem tudnék a saját gyerekem ellen fordulni.

Én szültem, én etettem, ő egy darab belőlem, miért fordulnék magam ellen???

Volt anno egy gyilkos a világon, aki beismerte hogy miket tett, nem csak a világnak, hanem az anyjának is. Az anya ezek után is azt mondta: akkor is az ő gyermeke, és ő ugyan úgy szereti.

Én is így vagyok!!!

A lovag meg igen is bizonyítson!!!

Bár én nyíltan állok mindenkihez. Lehet ez sem a legjobb dolog a világon.

61. kriszta773 (válaszként erre: 55. - BESTia ☺)
2015. márc. 12. 22:26

az a fórumindító, az azt a mesét adta elő, hogy hazaugrott a családhoz látogatóba, mire ők megrugdosták, a papa, mama, tesók is ;)


és valóban nem hiszem el, hogy egy apa, aki addig normálisan viselkedett és normál családként éltek, szereti a lányát, odamegy egy vadidegen fickóhoz, és elkezdi verni, csupán azért, mert a lányával jár. gondolom, ezt te sem hiszed el, mert ott elég nagy zűrök vannak azzal a bizonyos sráccal


nem értem a fórumindítót se, minek játssza el a hamupipőkét, nem ő az egyetlen nő a világon, aki egy zűrös pasiba zúgott bele :) csak ha leírná a valót, biztos sokan tudnának használható tanácsot adni, hogyan rendezhetné sorait a szüleivel, vagy legalább próbálhatná meg

60. zebracsikó (válaszként erre: 58. - C04ef4996a)
2015. márc. 12. 22:26

és a nővéred párjával mi a bajuk?


keveset keres? nem elég magas? idősebb/fiatalabb, mint kellene? nem elég szőke? nem elég barna? nem elég magas beosztásban dolgzik?

59. BESTia ☺ (válaszként erre: 50. - C04ef4996a)
2015. márc. 12. 22:25

Erőltetni nem tudod, siettetni sem. Időt kell adni a szüleidnek, akármiért is ilyenek. Főleg, ha eddig sem volt a legjobb a kapcsolatotok.

De furcsa ezt leírni, a szüleidnek adj időt. :)

58. c04ef4996a (válaszként erre: 52. - Zebracsikó)
2015. márc. 12. 22:24

Nővérem párját sem fogadják el pedig 7 éve vannak együtt.

Pedig ő sem adott nekik okot a haragra...

De ott nem volt ilyen dúrva a helyzet, mint most.

57. zebracsikó (válaszként erre: 51. - Kriszta773)
2015. márc. 12. 22:23
pedig sajnos vannak ilyen indulatos emberek
56. 408020f45e (válaszként erre: 45. - SDitti)
2015. márc. 12. 22:23
Nekem is van egy hasonló sztorim. Főiskolai csoporttársnőm egy éjszakai mulatóban összejött egy zenész cigánnyal. Egyetlen lány vidékről, a család szeme-fénye. Szóval semmi nem használt, odaköltözött sokadiknak a pasihoz. Kimaradt a főiskoláról. Pont az utolsó évben. Később azt hallottam befejezte, de azt nem tudom a szüleivel sikerült-e rendeznie a dolgait és azt sem, hogy együtt vannak-e még.
55. BESTia ☺ (válaszként erre: 51. - Kriszta773)
2015. márc. 12. 22:23

Hmmm... Amikor az egyik fórumindító verekedéssel cuccolt el otthonról, akkor azt nem hitted el. :o



Attól mert ez vagy az a normális, még nem jelenti azt, hogy minden családban úgy is működik. Sajnos.

54. SDitti
2015. márc. 12. 22:21

Szerintem meg igenis vannak ilyen szülők, akik bár józan ésszel tudják és ha a környezetükben egy rokon/ismerős lány összejön egy fiúval elfogadják azt, hogy ez az élet rendje, de ha az ő "kicsi" lányukról van szó, akkor beleremegnek és még a gondolattól is rosszul lesznek, hogy "kárt tesz benne" a fiú.


Valahogy abban is bízhattak, hogy könyörögni fog, hogy ne dobjanak ki, esetleg azonnali szakítást ígérsz. Az tuti, hogy bennük is munkálnak az indulatok, gondolatok és legjobb lenne leülepedni hagyni ezeket. = Hanyagolni egymást pár hétig. Akkor talán rájönnek, hogy felnőttél, egyéni akaratod van és elveszíthetnek érzelmileg is. (Ez a legrosszabb verzió az ő szempontjukból. A tiedből meg talán az, ha mégse jön össze a szerelem a fiúval és "igazuk lesz", te meg letörsz, ők meg úgy látják, hogy mást is elmarhatnak mellőled.)

53. zebracsikó (válaszként erre: 50. - C04ef4996a)
2015. márc. 12. 22:21
mivel foglalkozik a párod?
2015. márc. 12. 22:20

ismerek oylan 3 leánygyermekes családot, ahol egyik leány párját sem fogadták el, egyikük se teheti be a lábát az anyósáék házába, pedig már mindenhol gyermekek(unokák) vannak, s mindegyik leány 40 felett van már bőven


Ostoba, tanulatlan emberek

51. kriszta773 (válaszként erre: 48. - Törpe hugi)
2015. márc. 12. 22:20
szerintem minden normális szülő így érez, de itt csak egy csajszi egyoldalú sztoriját olvashattad, amiben nem biztos, hogy minden úgy is van, ahogy ő leírta :) mert nem hiszem, hogy a papa nekimegy egy tökismeretlen fickónak minden ok nélkül, és hogy a csaj is bűbáj csendességgel cuccolt el otthonról ;)
50. c04ef4996a (válaszként erre: 45. - SDitti)
2015. márc. 12. 22:19

Én dolgozom/dolgoztam mert hogy páromhoz költöztem itt nincs munkám, de minden percben azon vagyok hogy találjak.

Spórolt pénzemet persze beleadnám a közösbe de párom nem fogadja el.



Én azért szeretném ha rendeződne a kapcsolatom velük, minnél hamarabb.

49. BESTia ☺ (válaszként erre: 15. - C04ef4996a)
2015. márc. 12. 22:17

Lehet a szüleidet érte valami trauma abban az időben, mikor ők voltak ebben a helyzetben - de ez akkor sem megoldás a helyzetre.

Az nem válasz a részükről, hogy nem hozzád való, főleg, ha nem ismerik.


Akármilyen furcsa is egyeseknek, sok szülő előre ítélkezik, akár a gyereke felett anélkül, hogy meg lehetne beszélni, megbeszélnék a dolgot.

2015. márc. 12. 22:16

Én ezt nem értem!!!

Ha majd az én lányaim hozzák haza a párjukat, és nekem esetleg nem tetszik a dolog, akkor sem verekednék össze vele, vagy a lányommal.

Max. elmondom a lánynak, hogy nem tetszik, és hogy amíg nem bizonyít a párja, addig nem szívesen látott vendég itt, de még így is a lányom érdekeit nézvén, és az ő boldogságát szem előtt tartva megpróbálnám normalizálni a kapcsolatunkat.

Soha sem fordulnék a saját gyerekem ellen!!!

47. kriszta773 (válaszként erre: 46. - 408020f45e)
2015. márc. 12. 22:15
szerintem is ez van, mert normál választ nem ad arra, hogy mi a baj a pasival, pedig tudja ő is, a szülei is. csak a szülők vannak feketítve, pedig nem lehet véletlen, ha az apja már helyben akarta hagyni a csávót
2015. márc. 12. 22:13

Valamit nagyon elhallgatsz, mert szerintem te nagyon jól tudod ma az alap probléma, de a lelkednek jól esne, ha most a fórum melléd állna.

Sajnos addig nem fogsz kapni megfelelő válaszokat, amíg csak rész igazságokat csepegtetsz.

45. SDitti (válaszként erre: 1. - C04ef4996a)
2015. márc. 12. 22:13
Ismerek e hasonló esetet az ismeretségi körömben. Ott is szó szerint le lett rib.ncozva a lányuk, meg egyéb sértő dolgok lettek a fejéhez vágva. Végül az lett, hogy a lány a fiúhoz költözött. Félig-meddig tartották azért a szülőkkel a kapcsolatot (annál is inkább, mert a lány főiskolás volt, nem volt önálló keresete), de csak szükségből és látszatból (mert anyuka a város szeme előtt olyan kis tökéletes volt). Aztán a lány kereső lett, független és még az a kevés kapocs is megszakadt. Évek teltek el így. Akkor normalizálódott a viszony a szülőkkel, amikor több év együttélés után terhes lett a lány. Akkor anyuka (mert apukának a családi életbe nem sok beleszólása volt) észbe kapott és pedálozott ezerrel, mert felfogta, ha nem rendezi a kapcsolatukat, akkor még talán az unoka közelébe se tud jutni.
44. kriszta773 (válaszként erre: 41. - C04ef4996a)
2015. márc. 12. 22:12

de valószínűleg nem azért akart nekimenni apukád, mert a 20 éves lányával jár :)

mi a gond a pasival? sittes, drogos, vagy micsoda?

2015. márc. 12. 22:11

Egyébként meg ostobák a szüleid.

Hiszen éppen ők űztek bele ennek a férfinak a karjaiba! Most oda kellett költöznöd ahhoz, akit utálnak és nem szeretnék, hogy vele legyél. Most meg együtt laksz vele.

42. zebracsikó (válaszként erre: 41. - C04ef4996a)
2015. márc. 12. 22:10

nevetséges, ahogy viselkedik


nem is mondok inkább semmit, csak sértőt tudnék

41. c04ef4996a (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2015. márc. 12. 22:09
Inkább apum menne neki páromnak... egyszer már neki akarz menni szóval ezért nem akarom, hogy találkozzanak.
40. zebracsikó (válaszként erre: 35. - C04ef4996a)
2015. márc. 12. 22:08
De, te tőlük félsz.... ez pedig szomorú, mert akkor meg vagy félemlítve...
39. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Kriszta773)
2015. márc. 12. 22:08
ezt írta, nem én találtam ki
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook