Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért degradatív, ha valaki mozgáskorlátozott? fórum

Miért degradatív, ha valaki mozgáskorlátozott? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. máj. 8. 05:41
Sziasztok! Hát, ez egy jó kérdés, de mindenképpen az, degradatív a legtöbb ember számára.
34. forgatos (válaszként erre: 33. - Gitta19)
2012. aug. 30. 21:41
Hát igen. Itt jön ki, hogy nem ismerjük őket, és tartunk a reakcióiktól. Összességében tehát nem a rosszindulat/lenézés/negatív érzések vezérlik a távolságtartást, hanem a bizonytalanság.
33. Gitta19 (válaszként erre: 29. - Forgatos)
2012. aug. 21. 19:17
Nem hiszem, hogy feltételezné hogy szánalomból teszed, ha természetesen,tömören, mosolyogva rákérdezel, hogy segíthetsz-e.
2012. aug. 21. 19:14
Nem teszek különbséget,nem bámulok meg embereket sem kövéret, soványat, bármikor, bárkitől megkérdezem, hogy segíthetek-e, ha úgy érzem, hogy nehéz neki egyedül.Példa:ha azt látom hogy bevásárlóközpontban valaki egyedül kapkodva pakol a szalagra és ott állok mögötte, természetesen ajánlom fel a segítségemet.
31. spinneli (válaszként erre: 17. - Da33d8ee16)
2012. aug. 20. 15:37

Felesleges ennyire kiborulni, szerintem arra értette, hogy nem ugyanolyan, mint a többség...persze a szerencsétlen szóhasználat miatt borítékolható volt, hogy mindenki rögtön rácsap a szent és valótlan esélyegyenlőség nevében.


Egyébként többek között pont a szegregáció miatt nem tud mit kezdeni az ép emberek többsége a fogyatékos emberekkel, azon egyszerű tény miatt, hogy nem ismerik őket.


Pontosan ezért kéne több türelemmel lenni az épekkel és a fogyatékosokkal is.

30. b235ac96d5 (válaszként erre: 29. - Forgatos)
2012. aug. 20. 15:22

Én meg szoktam kérdezni, hogy segíthetek-e?

Ha köszöni és nem kéri a segítséget (ilyen is van), akkor nem segítek. De az esetek többségében örömmel fogadják a segítő kezet. Természetesen olyan esetekben, amikor elesik és felsegítem, nem kell kérdezni.:)

29. forgatos (válaszként erre: 27. - B235ac96d5)
2012. aug. 18. 21:11
Igazad van, tanulnunk kell. Hozzáteszem nekem is, épp ezért is érdekel ez a fórumtéma. De hogyan viselkedhetek természetesen, ami őket nem sérti? Pl. egy üzletben előttem áll a sorban, segíthetek-e neki felpakolni a futószalagra? Mit fog vajon gondolni, hogy szánalomból teszem? Mert én pl. nem azért tenném, időseknek is szoktam ebben segíteni, vagy a gyerekét karján tartó nőnek stb.
28. db78bacc4f (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 16. 08:33
Nagyon egyet értek. Az ilyen fajta integrációra nálunk is nagy szükség lenne.
27. b235ac96d5 (válaszként erre: 26. - Forgatos)
2012. aug. 15. 21:23

Vannak az életnek olyan területei, amikhez nem tudjuk, hogyan viszonyuljunk. De mindenkor megér egy próbát a helyzet. Ha látunk egy utcán heverő embert, sajnos ma már többen mennek el mellette, arra gondolva részeg, mint aki segítene. Pedig lehet, hogy a gyors segítség az életét mentené meg. Persze az is lehet, hogy tényleg részeg, de erre is van megoldási mód.

Ha az a mozgássérült épeszű, értékeli az érdeklődő odafordulást. Ha szellemi fogyatékos, nyilván nem egyedül van és a hozzátartozó azonnal jelzi, hogy nem érti az illető.

Az megint más dolog, hogy a közeledés módját is tanulni kell. De ugyanúgy, ahogy nem tudjuk sok esetben hogyan kezeljük a gyászt, hogyan viselkedjünk gyógyíthatatlan beteg társainkkal, úgy nem tudjuk azt sem, hogyan viselkedjünk mozgássérült emberekkel. Sok ember számára ma még elfogadhatóbb elfordulni, kikerülni, átnézni, mint ha kissé esetlenül vagy feszengve, de segíteni és ott lenni!Bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy személyesen tapasztalja meg mit jelent bottal vagy kerekesszékkel közlekedni, ezért talán ésszerűbb lenne, kissé ráhangolódni a kérdésre.:)

26. forgatos (válaszként erre: 25. - B235ac96d5)
2012. aug. 14. 22:37
Hm... :( Nem tapasztaltam ilyent, a közvetlen környezetemben nincs mozgássérült. Sztem sok esetben akik nem érintettek ezen a téren, azok nehezen (akár zavartan) kezelik az ilyen helyzeteket, és nem feltétlenül rossz indulatból. Ha netán megszólítja a mozgássérültet, aki közben szellemileg is sérült, akkor az is baj. Nem egyszerű kezelni ezt egy kívülállónak.
25. b235ac96d5 (válaszként erre: 24. - Forgatos)
2012. aug. 14. 09:22
Bocsi, de ez nem így van. Nem tudom tapasztaltál-e valamikor is olyat eddigi életed során, hogy egyszerűen átnéznek a fejed felett vagy csak simán rajtad? Mintha ott sem lennél! Mondok egy példát: A lányommal voltam, aki kerekesszékben ült elmentünk az ő hivatalos ügyét intézni. Lányom, aki nagy valószínűséggel magasabb iskolai végzettségű, mint aki az ügyet intézte,(közg.érettségi, OKJ-s vizsgák, fősk., újságírói végz.)ült a székében, de nem őt kérdezte rendre az ügyintéző, hanem engem. A 2. kérdése után rászóltam, hogy itt a lányom, őt kérdezze, ő az érintett!Én is tudnék válaszolni, de ő az érintett! Ja??!! -volt a válasz.Addig simán átnézett rajta, mintha ott sem lenne! Hozzáteszem bájos és kifejező arca van!
24. forgatos (válaszként erre: 1. - 1b88f48f39)
2012. aug. 13. 22:31
Én azt gondolom, csak abban az esetben nézik őket hülyének (ahogy te írtad), ha a mozgássérült arckifejezése nem szokványos. Neked más tapasztalataid vannak?
23. da33d8ee16 (válaszként erre: 19. - 91d4989ab9)
2012. aug. 13. 20:10
Ha felhívja a figyelmet, hogy ékes anyanyelvünket tegyük magunkévá és aztán nyilatkozzunk, akkor legyen olyan bűbájos, hogy a magyar nyelv sokszínűségét kihasználva juttassa érvényre gondolatait, és tegyen különbséget normális és nem normális között. Tény, hogy a deviancia, normálisság kérdése egyéntől függ, elég relatív fogalom, de akkor előtte ne villantsa fel egy másik ember hibáját.
22. da33d8ee16 (válaszként erre: 18. - 91d4989ab9)
2012. aug. 13. 20:06
Valószínű, hogy én sem vagyok normális, hogy egy ilyen nihil hülyeségére választ írok!
21. Gitta19 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 13. 20:03
Szia, itt Magyarországon is minden intézményben vannak integrált csoportok.Ahogy írtad az oviban egy csoportban játszanak az SNI-s(sajátos nevelési igényű)gyerekek a társaikkal.az iskolában sem kislétszámú csoportba szegregálják őket, hanem minden osztályban van több figyelmet, más bánásmódot igénylő gyerek.
2012. aug. 13. 20:02

az emberek mindenkit megnéznek, a soványat a kövéret a nagyot a kicsit a két lábut az egy lábut a... mindenkit, és mindenkire furcsán néznek


nem kéne ezzel foglalkozni, mindenki ugy értékelje magát ahogy a barátai családja tekint rá ne ugy mint ahogy a vadidegenek

2012. aug. 13. 19:59
a nem normálist nem úgy értette hogy hülye hanem úgy hogy nem átlagos:D
18. 91d4989ab9 (válaszként erre: 17. - Da33d8ee16)
2012. aug. 13. 19:58
te?:D
17. da33d8ee16 (válaszként erre: 10. - Kira88)
2012. aug. 13. 19:51

Akkor egy nem normális példa, mert szerintem Te sem vagy az!


Te felpattansz a 7-es buszra a nyolc elemiddel (többet nem gyanítok belőled), mert van két virgácsod, amivel felugrasz, melletted ott van egy mozgássérült ÉRTELMISÉGI a 20 év tanulással a háta mögött, aki nem tud felugrani, mert nincs két virgács, ami előre vinné, hanem erőlködik a k.rva tolószékkel.


Melyikőtök a nem normális?

16. Cilumiluci (válaszként erre: 10. - Kira88)
2012. aug. 13. 19:41
Hogy érted hogy nem normálisak?
2012. aug. 13. 19:40

"egyenrangú partnerként kezelni mozgássérült embertársainkat!"


na ezen lenne a hangsúly és szerintem ez lenne a NORMÁLIS!

14. b235ac96d5 (válaszként erre: 10. - Kira88)
2012. aug. 13. 19:40

Talán érdemes lenne a mondanivaló lényegét meglátni!

Szerinted mitől nem normálisok?

Te normális vagy?

13. aa84065182 (válaszként erre: 10. - Kira88)
2012. aug. 13. 19:39
De, azok. Nem kevered esetleg az értelmi fogyatékosokkal? ^^
12. Miss Angel (válaszként erre: 10. - Kira88)
2012. aug. 13. 19:39
De miért nem tudsz velük természetesen viselkedni?és ez miben nyilvánul meg?
11. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - 1b88f48f39)
2012. aug. 13. 19:38

A lányom is mozgássérült és sajnos valós dolog a felvetés! Nagyon sokan gondolják azt, hogy aki mozgássérült, a szellemi fogyatékos is!

Az tény, hogy nagyon sok idegrendszeri probléma kísérő jelensége a mozgásszervi megbetegedés.De nagyon sok mozgássérült ember érettségizett sőt főiskolát vagy egyetemet végzett! Társadalmi elfogadottságuk, elismertségük, megbecsülésük mégis még várat magára. Ideje lenne ebből a szemellenzős, maradi szemléletből kizökkenni!Nem lesajnálni, hanem egyenrangú partnerként kezelni mozgássérült embertársainkat!

10. Kira88
2012. aug. 13. 19:37

Nincs ilyen szó, hogy degradatív....istenem, tanuljuk már meg az anyanyelvünket!!!!

Amire te gondolsz, az a degradáló...


Egyébként meg én is furán viselkedem a mozgáskorlátozotakkal, de nem direkt. Egyrészt sajnálom, de ezt igyekszem nem kimutatni, mert nyilván nem szeretik, ha sajnálják őket. Másrészt meg úgy sem tudok velük bánni, mint a normális emberekkel, mert hát nem azok.

9. Miss Angel (válaszként erre: 7. - Miss Angel)
2012. aug. 13. 19:35
Ez csak egy hasonlat volt,bocsi amúgy csak hirtelen ez villant be....de igazat adok Enissának is,mert természetesen a neveltetés is nagyban befolyásolja,ki hogy áll majd hozzá későbbiekben embertársaihoz...
2012. aug. 13. 19:33

Google:Élő szervezetek

Degradatív szukcesszió. Viszonylag gyorsan (hónapok vagy évek alatt) megy

végbe. Bármilyen holt szerves anyagon (egy állat teteme, egy növény

maradványa ...


:))Juj-juj

7. Miss Angel (válaszként erre: 5. - Miss Angel)
2012. aug. 13. 19:31
Jah,annyit még elfelejtettem hozzáfűzni,én akkor tudok ledöbbenni legjobban,mikor egészségügyi dolgozókból hiányzik pl a betegek iránti együttérzés,mikor a beteget nem tekinti egyenrangúnak saját magával...volt "szerencsém"ilyet látni eddigi életem folyamán elégszer:s
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 1b88f48f39)
2012. aug. 13. 19:30

Szerintem a normális emberek, remélem azért a többség az, nem áll így ehhez. A hülyékkel meg nem tudsz mit tenni.

Egyébként nevelés kérdése, majd amikor az ovitól kezdve a mozgássérült és enyhén szellemi fogyatékos gyereket együtt foglalkoztatják az ép gyerekekkel változik a megítélés. Németországban tapasztaltam, hogy a sérült kisiskolást segítik a tanteremben az épek, ők biztos nem fognak felnőttként sem furcsán nézni a "más emberre" őt úgy fogják tervezni a járdákat, épületeket, hogy a "beteg" embertáraik is tudjanak önállóan közlekedni. Angliában már a gyerekműsorokba is tesznek mozgássérült kisgyerekeket. Tehát ott is természetes, hogy nem vagyunk egyformán épek.

Talán majd itthon is felnő az a kivétel aki nem olyan ember a Te szavaddal élve, mint ő.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook