Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miből von az apeh? fórum

Miből von az apeh? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2013. júl. 31. 13:14
akkor leírom az a lényeg örököltem két házat mindkettőt jelzálogosan erről tudtam is,de közbe volt a fundamenta és ez adta át az egészet a navnak én azt hittem ezt időközbe rendezni tudom mert az egyik házat sikerült eladnom de annyiért tudtam amennyi fedezte a hitelt így nem volt hasznom,belőle,most meg ráterhelték a másik házra amibe lakunk illetve a számlámra ez a történet
2013. júl. 31. 13:13
Egyébként én sem...mármint harconi, de miért, lemondasz az öökségről és pont, az nem harc..csak egy nyomtatvány aláírása...
2013. júl. 31. 13:09
Még mindig nem annyira értem...
35. babszibobó (válaszként erre: 34. - Fodorandi83)
2013. júl. 31. 13:08
Én ezért írtam korábban, hogy a NAV! ha már van hajlandóság akkor lehetőségeket kínál fel, de ha nincs akkor nem fog még Ő engedményeket tenni...remélem így utólag lehet velük valamit kihozni, de ha rötön léptetek volna tuti meg lehetett volna velük beszélni...mint írtam nekik a pénz megkapás a lényeg, majdhogynem mindegy mennyi idő alatt vagy módon (persze törvényes kereteken belül)
2013. júl. 31. 13:05
Nem abba én is hibás vagyok hogy nem mentem utánna időbe,de majd leírom mi miért van tudom az apeh nem szeretet otthon csak lesz aki elolvassa annyi emberség hogy megadja részletekbe és persze kisebb részletekbe..
33. fodorandi83 (válaszként erre: 31. - 17aadc1082)
2013. júl. 31. 13:02
Már elegem van harcolni apám ebbe halt bele,előtte 5 nappal az anyja azén nagymamám,nem volt ezek után lelkierőm de most már a családomért nekem is kell harcolni.Pedig nem én rontootam el én azért voltam hülye ,hogy elfogadtam az örökségemet mert nem tudtam és nem gondoltam bele ez mivel fog járni nem adósságom csak hát megkaptam már az enyém...de majd holnap be megxek nem várom holnapig mert nem mondhatom a gyerekeknek nem eszünk...
32. babszibobó (válaszként erre: 31. - 17aadc1082)
2013. júl. 31. 13:00
Igen, szerintem is, félre volt akkor vezetve, nem volt megfelelően tájékoztatva stb...
31. 17aadc1082 (válaszként erre: 30. - Babszibobó)
2013. júl. 31. 12:51
Elég furcsa. Mert akkor meg lehet támadni az egészet, hogy szar van a palacsintában.
30. babszibobó (válaszként erre: 28. - 17aadc1082)
2013. júl. 31. 12:50
Pont ezen gondolokozm én is, hogy csak utólag derült ki?
29. babszibobó (válaszként erre: 27. - Fodorandi83)
2013. júl. 31. 12:49

:-(


Drukkolok, hogy valami jobb helyzet jöjjön ki ebből!

28. 17aadc1082 (válaszként erre: 27. - Fodorandi83)
2013. júl. 31. 12:48
Nem derült ki a hagyatéki tárgyaláson, hogy adósság is van?? Mert ha nem, akkor viszont érdemes megkeresni egy ügyvédet is!
27. fodorandi83 (válaszként erre: 26. - Babszibobó)
2013. júl. 31. 12:47
Persze utólag én is okosabb vagyok csak két temetés után hírtelen és akkor utánna derülnek ki dolgok mikor már elfoagtam az örökösséget utánna nehéz szembe nézni dolgokkal remélem még tudok intézni valamit
26. babszibobó (válaszként erre: 23. - Fodorandi83)
2013. júl. 31. 12:33
Bár már késő, de akkorsem szabadott volna így hagyni a dologkat, a várakozó szakaszban is tehetél volna hajlandósági lépést...bár késő ez a része...de azét menj utána, hátha lehet még valamit kihozni a dologból
25. babszibobó (válaszként erre: 24. - Fodorandi83)
2013. júl. 31. 12:32
Sajnios a lénygen nem változtat..letiltás lesz a számládon, ami nem egy szép látvány semmilyen téren sem
2013. júl. 31. 12:29
Szerintem meg nem vonnak,csak meg én nem tudok kivenni majd semmit és hóvégén mikor ők is látják mennyi jött aszámlámra akkor vonják le a 33%ot és a különbözetet ez után vehetem majd le...
2013. júl. 31. 12:28
Tudom de közbe azt hittem megtudom ldani nagyobb pénre vártam amit sajnos nem kaptam meg mert különben rendezni tudtam volna az egészt csak rosszúl jött ki a lépés sajnos...:(
22. babszibobó (válaszként erre: 20. - Fodorandi83)
2013. júl. 31. 12:26
Ha van a számládon pénz akkor szerintem rögtön vonnak, amennyit lehet szabályoknak megfelelően...
21. babszibobó (válaszként erre: 20. - Fodorandi83)
2013. júl. 31. 12:24
Az én kérdésemre talán még nem válaszoltál...gondolom az adósságot magát nem mmost tudtad meg, ugye?...mert ha már amikor megtudtad, hogy mi van, akkor kellett volna egyezkedni azokkal akiknek a tartozás szól és akkor nincs letiltás, meg ilyenek:-(
2013. júl. 31. 12:20
hát okosabb leszek ha bemegyek az biztos csak azt nem értem hogy most akkor ezek szerint hóvégéig egy fillért nem tudok kivenni mert,hogy megnézi mennyi jön a számlára ha jól értem?az nagyon baráti lesz
2013. júl. 31. 12:14
pénteken megyek be akkor kértem időpontot 2 napja jött a levél!
18. patapucs (válaszként erre: 15. - Fodorandi83)
2013. júl. 31. 12:10

Ha bemész hozzájuk elvileg ki kellene tudniuk számolni (ha hozzánk bejön egy ügyfél és a kollégák felhívnak, hogy kb mire számíthat a hölgy/úr, akkor én is ki tudom számolni az ott rendelkezésre álló információk alapján), hogy ha X összeg jön, akkor abból Várhatóan mennyit fognak rész teljesíteni.


A sorba állítási idő 35 nap, szóval ha ez idő alatt jön pénz, azt sajna mind figyelembe kell vennie a banknak + a beérkezés napi számládon levő összeget is.

2013. júl. 31. 12:10

Akkor amiből tudnak rögtön vonnak....voltál azóta bent megbeszélni velük a dolgokat?

Egyezkedni, részlefizetsé vagy bármit?

2013. júl. 31. 12:07
Mármint a bankom kapott az apehtól átutalási megbízást
2013. júl. 31. 12:06
Na én az otpnél vagyok oda megy a családim és a tpm,kaptak átutalási megbízást ezt a bankom küldte ki akkor most hogy van?
14. patapucs (válaszként erre: 13. - Patapucs)
2013. júl. 31. 12:04

Amit kihagytam, hogy a banknál is van olyan összeg, amit a pénztárban fel tudsz venni ill. ami jogszabály alapján jár neked, de ez attól is függ, hogy van-e tartozásod a bank fele.

Ha van tartozásod, akkor gubanc van.

13. patapucs (válaszként erre: 12. - Fodorandi83)
2013. júl. 31. 11:49

A 33%-ot a kifizetőhely vonja, ha kaptak letiltást.

Azt nem tudom, hogy ott milyen szabályok vannak, de úgy hallottam, hogy vannak mentességi dolgok.

Viszont: ha a maradék megérkezik a bankszámlára és a bank is kapott letiltást (hatósági átutalást), akkor nekik is kell ebből teljesíteniük, a rájuk vonatkozó jogszabályoknak megfelelően.


Ami fontos,hogy a 33% a kifizetőhelyre vonatkozik, nem a banki egyenleghez kapcsolódó teljesítésre! Ezt azért hangsúlyoznám, mert ezeket sokszor még az ügyvédek is keverik, mivel nap mint nap nem foglalkoznak ezekkel.

2013. júl. 31. 11:40
Köszi a válaszokat!Még 1 kérdésem hogy lesz most pénteken kapom a családit akkor ahhoz nem is tudok hozzá nyúlni vagy abból levonják a 33%ot?utánna 6.án jön a tp és abból is?vagy hóvégéig semmit nem tudok kivenni és akkor 33%ot levonnak?mire számítsak?
2013. júl. 29. 21:34

Én mindenképp egyezkednék a NAV-al.

Nekem egy félreértés miatt (nem vettek ki a táppénzből, így kevesebb adót vontak több mint fél évig) lett 120 ezer tartozásom, amit kértem, hogy részletekben fizethessem meg, így 4 ezer forintjával fizethettem ki.

2013. júl. 29. 18:27
Az örökös csak az örökrész nagyságáig felel az adósságért. hogy értsd. Örökölsz egy házat, ami ér mondjuk 10 millát, az adósság meg 5. akkor eladod a házat, és ötöt kifizetsz. Ha a ház csak 5-öt ér, de az adósság 7, akkor simán lemondasz az örökségről, vagy nem mondasz le, hanem eladod a házat, és 5-öt kifizetsz, a 2 milla meg úszott, azt nem vagy köteles kifizetni.
9. babszibobó (válaszként erre: 8. - Babszibobó)
2013. júl. 29. 17:43
És nem rosszindulatból kérdem, csak a hajlandósági szándék vagy micsoda is számít, mármint időfüggvényében is
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook