Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mibe tároljam a búzadarát, hogy ne kukacosodjon meg? fórum

Mibe tároljam a búzadarát, hogy ne kukacosodjon meg? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 27. 22:06
Én is üvegekben tárolom, mert már vettem zsizsikes lisztet, búzadarát, babot.
2010. jan. 27. 21:50

Szerintem nem nállad lett zsizsikes.

Már csomagolásnál bekerült!

Dobd ki ,vegyél másikat tökéletes az üveg.

2010. jan. 26. 18:57
Sajnos mi is jártunk már igy nem 1x, nekem jól záródó üvegedényben volt, máskor pedig egy csomó mindent ki ki kellett dobni, mert átvándoroltak mindenhova, sőt, volt h a spájz mennyezetén másztak a kis kukacok, és MINDENT átnéztünk, sehol nem találtunk gyanúsat. Persze mindent kidobtam. Tisztaság van nálunk, nem az elhanyagoltságtól volt, de nem mertem beszélni róla. Aztán mikor egy barátnőm kifakadt (akinek szinte patika a lakása) h már hanyadjára jár igy, megnyugodtam, és egy boltos ismerősöm mondta, h már a bolti darában benne van a kezdemény, tehát onnan hordjuk haza.... Ami bosszantó, olyan sok dolgot árulnak kis kiszerelésben, miért nem lehet negyed vagy félkilós darát kapni? Négytagú család vagyunk, viszonylag gyakran használunk grízt de igy is sokáig tart. Bár ha belegondolok, h kukacosan viszem haza.... inkább nem kívánok most enni. Minden használat előtt átnézem egyébként, és - lehet, h jobban vigyáz a gyártó cég? - kb 2 éve nem volt gondom a spájzban. De ezt a fagyó+babérlevelet kipróbálom. Nem lesz a tejbegríz babérlevél izű?
2010. jan. 25. 20:08
Előtte át kell szitálni, utána üvegedényben tárolni:) (persze előtte le lehet fagyasztani)
2010. jan. 25. 20:02
Köszi az ötleteket fagyasztóban még nem próbáltam,de most ki próbálom.Az a baj,hogy ritkán használom és csak 1kg-os kiszerelésben van.Most vettem frisset ez még nem rossz.
2010. jan. 25. 20:01

sajnos már a boltokban rosszul tárolják, így egyenesen hazavisszük és otthon a melegben csak szépen komótosan elszaporodnak :(


én is láttam már az üzlet polcán, hogy a zacskó szájánál mászott a kukac, eldobtam azonnal :((((

de hazavittem másikat, abban biztos ott volt, mert utána nem olyan sokkal már nálunk is lettek :(


műanyag doboz, kiveszem a zacskójából, most még csend van, de tél is, remélem nem jönnek elő tavasszal, bár vettünk ételmoly riasztót.

16. era06
2010. jan. 25. 19:59
tedd a fagyasztóba egy éjszakéra,utána babérlevelet a zacskóba
2010. jan. 25. 19:59

Benne van a darában már és megterem benn


egy idö után.

2010. jan. 25. 19:56
Ha LEZÁRHATÓ AZ EDÉNY, AKKOR IS BEMOLYOSODIK.
2010. jan. 25. 19:56
Hasonlóan a szárazbabhoz, lehet a fagyasztóban tartani kisebb mennyiséget.Nem lehetséges és nem is érdemes sokat tartani otthon, mert bemolyosodik, mint a liszt, vagy akár a tésztafélék.
12. nikletty (válaszként erre: 9. - Gofrika)
2010. jan. 25. 19:55

szia

mi egyszer már úgy vettük, hogy kukacos volt a buzadara... no comment!


Én egy lezárható üvegedényben tárolom (előtte kávé volt benne).


Üdv

2010. jan. 25. 19:54
azóta minden csakis jól zárható üvegedényben,vagy műanyagban lakik. Az viszont x akta,hogy egy fel sem nyitott műanyag dobozos fűszerkeverékbe hogy került kukuc. (Ugyanis mindent átnéztem,és sajna kidobtam) a lisztet,fűszereket,leves,és öntet porokat,csokit,a összes tésztát! Átfúrták magukat a műanyag csomagoláson,hiába volt bontatlan!!
2010. jan. 25. 19:51
én annyira undorodtam a kukuctól,mert csak véletlenül vettem észre hogy a vegeta olyan csomós lett! És majdnem megettem...
2010. jan. 25. 19:50
képzeljétek az egész tésztás,levesporos stb szekrényem kuka volt decemberben,mert mindenhol fekete bogarak és kukucok lakmároztak! Pedig tisztaság van, de mégis bejutottak valahogy!
2010. jan. 25. 19:50
Én jól zárható egyszerű műanyag edényben tárolom zacskóval együtt.
7. PAGI62 (válaszként erre: 4. - Gofrika)
2010. jan. 25. 19:49
már mi fúj????????
2010. jan. 25. 19:49

ha bármi megkukacosodik, akkor ott egy egész tenyészet van, mert lepetéznek!

mindent át kell nézni!

5. Humor Helga (válaszként erre: 4. - Gofrika)
2010. jan. 25. 19:49
miért?:)
2010. jan. 25. 19:48
fúúúj ez annyira undorító!!!
2010. jan. 25. 19:48
tupperware (műanyag) fűszertartóban. Nekem még sosem volt baja
2010. jan. 25. 19:47
Fémdobozba tárolom, de a saját tasakjába.
2010. jan. 25. 19:46
Mibe tároljam a búzadarát, hogy ne kukacosodjon meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook