Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi van ha egy autó megbukik az eredetiségvizsgán? fórum

Mi van ha egy autó megbukik az eredetiségvizsgán? (tudásbázis kérdés)

2010. szept. 21. 21:31
elvileg amikor a hölgy vette az autót, akkor kellett neki kapni az akkori eredetvizsgáról papírt, azon rajta van, h ki csinálta 3 éve! innét ki lehet indulni... mert mindent fotózni kell, kell kép lennie az akkori számról
14. Leny
2010. szept. 21. 21:30

Mindegy, remélem nem lesz baja belőle, komolyan megsajnáltam, tényleg nem hazudik, láttam rajta hogy halálra döbbent..

Csak az a gáz, hpgy nemtudom, hogy mi lesz evvel, mert akkor valahogy átment az eredetvizsgán, és azóta eltelt 3 év..

3 évre visszamenőleg mit akarhat bizonyítani...

Ez homályos kicsit

2010. szept. 21. 21:26
Kintről hozták az uatót csak nem fizettek sem vámot, sem regadót, sem semmit. Ezért nem körözik, és ezért lett kicsiszolva a motorszám. Vágjátok?
12. fbab8271ce (válaszként erre: 6. - Heni68)
2010. szept. 21. 21:24
jaj hát mindent meg lehet oldani... a kereskedésnek gondolom saját vizsgáztatója van...
11. Leny (válaszként erre: 6. - Heni68)
2010. szept. 21. 21:23

Nekem azt mondta, hogy valószínüleg itt lehetett a gebasz, hogy "ajándék" volt az átírás és az eredetvizsga 3 évvel ezelőtt a kereskedésnél..

Nekem is inkább ez a gyanús, ezért tudjuk hogy a kereskedőknek vannak kapcsolataik, haver ez haver az, ad zsebbe....

2010. szept. 21. 21:22

akkor a kereskedésnek lesz max gondja, ha a vizsgaközpont jelenti szerintem, de a hölgynek nem...

de igazából, ha körözés alatt nem áll...akkor nem értem anno a kereskedés miért nem intézte el legálisan egy eredetiség vizsgaközpontban úgy, hogy visszairatta a motorkódot legálisan!

2010. szept. 21. 21:21
Egyébként ha nem körözik nincs belőle semmi.
2010. szept. 21. 21:21
Valószínűleg nem lehet gondja belőle, de feltétlenül utána kellene járnia ott ahol vette, ha nem hajlandóak segíteni, akkor beszélnie kell egy erre specializálódott ügyvéddel hogy mi a teendő, mert valószínűleg így sosem fogja tudni eladni.
2010. szept. 21. 21:20
Bukta.:)
6. Heni68 (válaszként erre: 3. - Leny)
2010. szept. 21. 21:18
akkor korábban hogy iratták át, akkor is kellett eredetvizsga!
5. Leny
2010. szept. 21. 21:12
Valaki hozzáértő??
4. Leny
2010. szept. 21. 21:09
A papíron az áll, hogy a jármű motorkódja nem olvasható, de a jármű nem áll körözés alatt!
3. Leny
2010. szept. 21. 21:08

Vettem egy kisautót egy kedves hölgytől!

Ma vittem eredetiségvizsgára, ahol megállapították, hogy a motorkód hibás, mert ki van köszörülve a számsor egy része(pl ha a motorkód EBD 2345 ebben az esetben csak az EBD volt olvasható)

Természetesen visszavittem, a hölgy teljesen maga alatt volt, valószínüleg őt is átvágták, mert a kereskedés ahonnan 3 éve vette, a vásárlásnál "ajándékba" adta az átíratást és az eredetiségvizsgát!

Nagyon kikészült, én a pébzem visszakaptam..

A kérdésem a következő: a hölgynek szerintetek lehet valami problémája ebből?

2010. szept. 21. 21:08
Az nagy baj, mert a vizsga állomáson kötelessége bejelenteni a rendőrség felé hogy az autó nagy valószínűséggel lopott..vagy esetleg a motor "nem a sajátja" az autónak, vagy esetleg a kasznit "vágdosták" meg....
1. Leny
2010. szept. 21. 21:05
Mi van ha egy autó megbukik az eredetiségvizsgán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook