Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi történt a buszsofőrökkel, hogy ilyen barátságtalanok ? fórum

Mi történt a buszsofőrökkel, hogy ilyen barátságtalanok ? (beszélgetős fórum)


1 2
48. Scherlock (válaszként erre: 47. - New(l))
2022. ápr. 15. 12:24
Hát jah...
47. New(l)
2022. ápr. 15. 11:43
Velem még sosem voltak barátságtalalanok, ahogy a pénztárosok, utastársak és más sem. Vannak emberek, akik állandóan vérig sértve érzik magukat, akikkel mindig mindenki bunkó, közben meg ők maguk a legnagyobb tahók.
2022. ápr. 15. 11:08
Tegnapelőtt buszoztam, Velem nagyon rendes volt a tag ismét. .)
45. 7aee3f2a07 (válaszként erre: 35. - Napsugár8)
2022. ápr. 6. 16:33

Videó is van róla:

[link]

Szomorú :/

44. elbb (válaszként erre: 42. - Auróra2010)
2022. ápr. 5. 15:21

Jaaa, akkor az más :)

Tényleg azt hittem, hogy úgy köszönted meg, ahogy leírtad :)

43. Sirga
2022. ápr. 5. 15:18

Helyi buszjáratról van szó: ugyanazon a járaton az egyik sofőr (nyugdíjközeli) kedves, udvarias, mosolygós. Minden felszállónak köszön, odafigyel az utazókra. A másikat (40 körüli) csak "robotzsaru"-ként emlegetjük. Rá se néz a felszállóra - holott nálunk elsőajtós felszállás van, ellenőriznie kéne a bérletet, jegyet -, köszönést nem fogad. Megesett, hogy kérdeztem valamit, és rámförmedt, kiabálva válaszolt.

Azt hiszem, ez náluk is csak intelligencia kérdése ...

42. Auróra2010 (válaszként erre: 39. - Elbb)
2022. ápr. 5. 15:11
félreértettél valamit, csak megköszöntem. A fizetését és az út tartamát csak öniróniából irtam le, hogy ilyen fizetésért ekkora szállitásért egyáltalán jár-e köszönet, de mint később írtam, nagyobb buszoknál a megköszönés bevett szokás.
2022. ápr. 5. 14:07
Én is ezt tapasztalom,általánosságban,de szerencsére vannak kivételek.
40. Auróra2010 (válaszként erre: 39. - Elbb)
2022. ápr. 5. 12:15
utolsó mondatodra válasz : vezető ülés melletti tükörből láttam, hogy néz
39. elbb (válaszként erre: 38. - Auróra2010)
2022. ápr. 5. 12:01

Nem tulmagyarazni akarom, csak hogy ertsd miert veltem en is gunynak.


Koszonom hogy havi 400-ert elvitt munkaidoben egy 50 perces utra.

Ennek akar meg tobb ertelme is lehet.


1: utaltal arra, hogy havi 400 a keresete es ezert a munkaidejeben megdolgozott. Oruljon neki hogy te es a tobbi utas munkat biztosit neki.

2: utaltal arra, hogy draga/olcso szolgaltatas, es meg 50 percig is tart.

3:utaltal arra, hogy neked havi 400 a kereseted, es megis buszoznod kell munkaidoben 50 percet.


Na jo. Bar tenyleg nem akartam, de ez mar szorszalhasogatas lett reszemrol. Elnezesedet kerem erte. De igy talan ertheto mire akartam kilyukadni. Abban az adott pillanatban te mondtal egy felreertelmezheto mondatot. Es hat ahogy jelzed, mar elotte fura volt a sofor, igy feltehetoleg a rossz ertelmezest tette magaeva. Nyilvan ha jo napja van, akkor a viccesebbik enje meg riposztol is valamit a koszonom melle, de hat igy erre futotta.



Mondjuk en nem szoktam eszrevenni ha valaki ramnez, hogy az gonosz tekintettel mereget-e vagy sem. Ez amugy mit jelent pontosan?

Vezetett es kozben teged meregetett?

38. Auróra2010 (válaszként erre: 36. - Elbb)
2022. ápr. 5. 11:43

Távolsági buszokon leszálláskor megköszönik a sofőrnek is a vezetést, - ez valahogy megmaradt bennem, és reagál, szivesen máskor is, végül is elvitt az úticélomra. Az utazás alatt nem szóltunk egymáshoz csak gonosz képpel méregett engem is, a néhány másik utassal együtt. .


Az , hogy ez a sofőr netalán gúnynak vélte, őt minősiti, nem engem, hamár az udvariasságban is bunkóságot keres és talál.

37. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 11:08
Tegnaptól? Nahát! :)
36. elbb (válaszként erre: 33. - Auróra2010)
2022. ápr. 5. 10:55
Lehet azt hitte ironikusan mondod. En pl elso olvasatra gunyosnak velem, de gondolom inkabb udvarias akartal lenni mint gunyos.
2022. ápr. 5. 10:51

Ha a sofőr fáradt, vagy álmos, vagy csak egyetlen percre lazul a figyelem...


[link]


Nyugodjanak békében!

34. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 10:09

Sofőrje válogatja.

Az élet bármely területén - vannak kedves, barátságos, segítőkész emberek ugyanúgy, mint kedvetlenek, barátságtalanok, sőt bunkók is. Miért lenne az másképp a buszsofőrök esetében?


Azon a járaton, amelyiken én utazom időnként, vannak nagyon jófej sofőrök éppúgy, mint barátságtalanok. Ebből én nem csinálok gondot. Elég baja lehet annak, aki mindig barátságtalan. Miért kellene elvárnom, hogy barátságos legyen velem?

Az utasokhoz meg jobb is, ha nem szólnak a sofőrök, legalábbis szerintem. Egy buszsofőrnek nem az utasok szórakoztatása a feladata.


Abban tökéletesen igazad van, hogy megváltozott a világ. Nem előnyére.

2022. ápr. 5. 09:17

DIákkoromban heti 2x 55 km-es utat tettünk meg busszal, hogy eljussunk az egyetemi városba, ill haza. Életem legjobb emlékei közé tartoztak, amikor társaimmal végig nevettük vicceltük az utat, amibe a sofőr is bekapcsolódott. Hát ez a busz már nem az a busz. Nemrég utaztam, megköszöntem az utam végén, hogy a havi 400 -ért elvitt munkaidőben egy 50 perces utra, nem mondom hogy nem fogadta el a köszönésemet, gonosz arccal rámbólintott, az FI szavával élve vicsorogva.


Eszemben nincs magyarázatot keresni a viselkedésére, de tényleg az élet minden területén érezhető hogy az ügyfél terhére van az eladónak ügyintézőnek, vagy akitől - fizetése ellenében bármilyen szogáltatást vár.

2022. ápr. 5. 09:17
Szerintem mindig ilyenek voltak. Utálom őket. De a taxisokat jobban.
31. Kacsahercegno (válaszként erre: 30. - Elbb)
2022. ápr. 5. 09:12
Na igen, nem azt mondom hogy nincs olyan aki idegbetegebben vezet, de itt Bp-n sok helyen olyan a forgalom, hogy csodálom hogy még ennyire is türelmesek.
30. elbb (válaszként erre: 27. - Kacsahercegno)
2022. ápr. 5. 08:59
Es hat élve visz el, úgyhogy felolem lehet mufurc 😁
29. Scherlock (válaszként erre: 25. - Semleges)
2022. ápr. 5. 08:57

Igen.


Pl én is mosolygós lény vagyok. :)

28. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Kacsahercegno)
2022. ápr. 5. 08:50
Igen! Az a dolga, hogy szerencsésen elvigyen A-tól B-be. Figyelnie kell a forgalomra, az utasok biztonságára, a menetidőre és még ki tudja mi mindenre. Neki is lehet rossz napja, vagy családi gondok, esetleg fáradt, mert a kollégák közül többen betegek, vagy éppen felmondtak... Ők is emberek. Szerintem is elég, ha köszön.
2022. ápr. 5. 08:43
Nekem nem tűnt fel, igaz, életemben nem jutott még eszembe hozzászólni a buszsofőrökhöz azon kívül hogy köszöntem. Mindig visszaköszönnek, nekem ez elég barátságosság. Nem is szimpatikus ez az elvárás, hogy aki emberekkel dolgozik, az mindig legyen szuperkedves, mosolyogjon, stb. A munkáját megcsinálja, neki is lehet szar napja, vagy csak nem az a mindig mosolygós/beszélgetős fajta ember. Amíg nem bunkó addig mindegy, nem bájcsevegni megyek hanem pl. az étterembe enni, a boltba bevásárolni, talán még egy orvosnál is inkább fontos hogy olyan kisugárzása legyen, hogy magabiztosan érti amit csinál, minthogy nagyon kedves legyen. Egy buszsofőrtől meg aztán végképp irreális elvárás szerintem, hogy még legyen közvetlen meg kedves az utasokkal. Elvisz A-ból B-be, ami a munkája, aztán annyi.
26. tumbo2
2022. ápr. 5. 08:19
mikor annyira fájt a lábam,kipróbáltam,hogy busszal megyek.elképedtem,hogy mennyibe kerül az a kis távolság.másodszorra,harmadszorra,csak biccentett a sofőr,hogy menjek.aztán inkább bicegtem,nehogy miattam menjen tönkre a volán.
2022. ápr. 5. 08:17
Mert a többi szakmában lévők mosolyognak?
24. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 08:14
nem mindenkiben.egy diáknak valami baj volt a bérletével Dunaújvárosba utazott volna,nem engedte az öreg.a rendesebb fölengedte a jónépet előbb a buszra,mikor zuhogott az eső,ő meg röhögött bent a jó melegben,ázzatok még egy kicsit.a lányok buktak rájuk,mindig beszélgettek.egy szép lányt bevitt a faluba egy távolsági járat,mikor szóltam,hogy leszállnék a következőnél,majd megölt a szemével.
23. Scherlock (válaszként erre: 17. - Libikóka)
2022. ápr. 5. 08:11
Igen, én is nagy beszélgetős utas vagyok, mikor utazom. :)
22. libikóka (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2022. ápr. 5. 08:09
Igenis,, kiképző őrmester asszony:)
21. Amaunet (válaszként erre: 17. - Libikóka)
2022. ápr. 5. 08:07
A sofőr ne beszélgessen az utasokkal vezetés közben!
20. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2022. ápr. 5. 08:05
Hétvégén akkorát fékezett a sofőr a megállóhoz érve, hogy a lányom szó szerint lerepült az ülésről, és egy hatalmasat koppant a feje szegénynek. Ő csak 14 kiló, és a lába sem ér le, így nem tud olyan stabilan ülni az ülésben, mint egy felnőtt. Erre is tekintettel kellene lenni.
2022. ápr. 5. 08:04

Mifelénk nem a sofőrökkel van baj. Inkább az utasokkal.

A nyugdíjas felül a diákokkal tömött buszra és rikácsol, hogy nem fér el a táskáktól, hogy a kölyköknek semmi joga ülni hisz nem csinálnak egész nap semmit.

Van, hogy a sofőr nem bírja cérnával és ki osztja őket.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook