Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a gyermekeddel barátságtalan közömbös az óvónője, tennél valamit? fórum

Ha a gyermekeddel barátságtalan közömbös az óvónője, tennél valamit? (beszélgetős fórum)


14. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 13. - 051809cc90)
2011. nov. 11. 06:10
Én azt tanácsolom,ha már ő lesz úgyis reggel,akkor előszőr beszélj vele szép szóval,és ha nem jutsz vele egyről a kettöre,akkor menj az óvódavezetőhöz,és közöld is ezt az óvónővel.Mármint,hogy ha nem változtat a viselkedésén tovább lépsz.Ha ezek után sem változik,akkor tegyél rá panaszt.
2011. nov. 10. 21:20
Beszéltem vele...semmire nem jutottam...csak jeleztem reggel jó lenne ha behivná a kicsit, és köszöntené...ennyit mondtam neki...és mint ahogy előttem irták, szépen lazán a pofámba hazudott...hogy áááá....csak egy könnye volt...Ja!Hülye meg én vagyok...na mindegy...várok jövö hétig, mert holnap az aranyos lesz... Mielőtt beszéltem vele az aranyossal is váltottam pár szót halkan.....és kiderült hogy rivalizál az amelyik barátsátalan a kicsimmel....rivalizáljon...de ne az én gyermekem kárára...jövö héten végig ő lesz reggel....akit nem szeret...várok mi lesz, milyen lesz a fogadj Isten...és ha bunkó lesz megint...akkor megyek az óvódavezetőhöz.Ha két óvónő nem érti meg magát, ha az egyik irigy féltékeny a másikra akkor miért kell a gyereknek elszenvedni mindezt.....
2011. nov. 10. 12:37
Az én gyerekem már nagycsoprtos.Nálunk is az egyik óvónéni kedves a másik tök rideg.Hála istennek nem a gyerekkel,hanem velem.A gyerek szereti mind a két óvónénit.Engem sokszor zavart,hogy ilyen bunkó az óvónéni,sokszor csak a második köszönésemre köszön vissza.Mivel konfliktuskerülő vagyok,nem feszegetem a témát,már csak egy kis időt kell lássam.Addig,amíg a gyerek nem panaszkodik,nem lépek.A te esetedben viszont azt tanácsolom,mivel sok idő van még az oviból,állj a sarkadra és finoman beszélgess el az óvónénivel,mond el neki a problémádat,úgy hogy ne bántsd meg vele,mert annak a végén a gyereked issza meg a levét.Ha viszont nem látsz ezek után is javulást én biztos az igazgatóhoz mennék bepanaszolni és kivenném a gyereket abból a csoportból,mert így meg fogja utálni az óvodát.
11. Studio64 (válaszként erre: 1. - 051809cc90)
2011. nov. 10. 12:34
Mindenképpen megkérdezném tőle eggyik reggel, hogy mi rosszat tett a gyerekem szerinte amiért, őt nem hívja be mint a többieket. Ezen vagy ledöbben és döbbenetében kedvesbb lesz, vagy elmondja, hogy mi a baja és akkor megbeszélitek..csak nyersz vele..
10. 24d52a9ed5 (válaszként erre: 7. - Zsazsanéni)
2011. nov. 10. 12:31

Drága Zsuzsa Néni:-))

Milyen igaza van épp ezen morfondíroztam hol is lehetne panasszal élni ilyen esetben, mert szegény gyerkőc az elszenvedője mindannak, hogy egy felnőtt pedagógus különbséget tesz és rivalizál...

9. 24d52a9ed5 (válaszként erre: 6. - 051809cc90)
2011. nov. 10. 12:29

Pedig muszály lesz, hangos szóval nem hinném, hogy elérnél nála bármit is.

Ha azt látja, hogy Te higgadt és nyugodt vagy másképp áll hozzá a dologhoz.

Párod mit szól mindehhez??

8. 051809cc90 (válaszként erre: 7. - Zsazsanéni)
2011. nov. 10. 12:12
Egyetértek veled....én is úgy gondolom hogy letagadja....pl.mult héten bántotta egy gyerek többszöris...és hiába ment szólni a kicsi az óvónőnek, nem történt semmi...a szemem láttára ment és mondta hogy megint bántotta a nála nagyobb gyerek...és nem történt SEMMI!!!:-(((Na én elkaptam a gyereket, és közöltem vele,NE MERJE MÉGEGYSZER MEGÜTNI A KICSIT!Nagyon gonosz gyerek....:-(((És hiába kéri a kicsi a segitséget....
7. zsazsanéni (válaszként erre: 1. - 051809cc90)
2011. nov. 10. 12:08
Nálunk is volt ilyen az életbe,mert az én gyerekem már túl a 30.évén.Nem egyformák az óvónők,van kedvenc gyerekük,pláne olyanoknak akinek még nincs gyereke.A gyerek nagyon észre veszi,ha valami miatt nem szimpatizál vele az óvónő.Na de az unokám óvónője sem piskóta,úgy hazudnak,mint a vízfolyás.Nekem panaszkodik,de leírni a Gyámhatóság felé pont az ellenkezőjét teszi.Na szerzek én még nekik kellemetlen éjszakákat,mert nem szoktam adós maradni.Az,hogy a gyerek utál óvodába menni,az óvónő a ludas.Ma csak elvannak,hogy legyen munkahelyük.Az egyházi fenntartás óvodában más a helyzet,ott az állam is ellenőrzi és az egyház is.Ott még a légkör is más,szeretik a gyereket,fenntartás nélkül.Van rendes foglalkozás,év végén megkapjuk az egész évi munkájukat,lássuk mit is csináltak.Bíztos megkérdezném mi a gondja,de ahogy lehet tudni,úgyis hazudnak.Nehogy panasszal menjen a fenntartójukhoz a szülő.
2011. nov. 10. 12:08
A Kislányomnak is ő volt az óvónője...akkoris voltak ilyen problémák...akkoris vitáztam vele egy sort...akkor változott a helyzet...csak annyit kellene tenni reggelente, hogy köszönti a kicsit, és behivja játszani...mint ahogy azt a másik óvónő is teszi...vagy túl nagy kérés ez..:-((Én is gondoltam rá, hogy szólok a másiknak és megkérdezem mi a helyzet...de ma azt hiszem elszakadt a cérna...és nem tudok majd higgadt maradni...
5. turkkati (válaszként erre: 2. - 051809cc90)
2011. nov. 10. 11:59

Inkább a másikkal beszélj!

Ne szidd a másikat, de kérdezd meg, ő tapasztalt-e ilyet, és tőle is kérdezd meg,hogy beszélj-e a kolléganőjével.

Hátha ők egymás között megbeszélik. Ha nincs változás, kérdezz rá annál az óvónőnél is!

Párbeszéddel sok dologra lehet megoldást találni.

4. 24d52a9ed5 (válaszként erre: 1. - 051809cc90)
2011. nov. 10. 11:57

Szió!

Bár nekem nincs gyerekem, de biztos vagyok benne elbeszélgetnék a kedves pedagógussal....

Valószínű nem a gyerekkel van a problémája , mindinkább Veletek szülőkkel csak a gyereken vezeti le....sajnos a hugom átélte ezt....lépj minnél előbb!!!!!

Beszél vele!!

Drukkolok, bébikének pedig simike:-)))))

2011. nov. 10. 11:56
...és igy minden reggel orditva, zokogva hagyom ott...mig amikor a másik ovónő van, akkor nyugodtan megy be...és boldogan...
2011. nov. 10. 11:55
Két óvónője van kisfiamnak, és másfél hónapja járunk oviba, és amikor az egyik óvónő van, akkor nem is köszönti a gyermekemet, és tök rideg vele, mig másokkal normális....A gyermekem a másik óvónőt imádja...lehet hogy irigy az egyik a másikra?Ti szólnátok az óvónőnek hogy legyen kedvesebb a gyermekeddel??
2011. nov. 10. 11:54
Ha a gyermekeddel barátságtalan közömbös az óvónője, tennél valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook