Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi mindenért felelős a tamponhasználat? fórum

Mi mindenért felelős a tamponhasználat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
35. badonyimariaeva (válaszként erre: 34. - Picilány1)
2007. máj. 12. 18:41
De igazad van.
2007. máj. 12. 14:53
mit tesz a tampon a szűzhártyával? van valami jelentősége egyáltalán a szűzhártyának? a szüzesség szerintem úgysem a a tampontól függ, hanem az első együttléttől...vagy nincs igazam? :S...
33. e71af41436 (válaszként erre: 26. - Badonyimariaeva)
2007. máj. 12. 11:39

maximum annak érzed a szagát,ha valaki igénytelen....

lehet azt a betétek 2-3 óránként is cserélni...

2007. máj. 12. 09:28
Nekem mind a kettő bevált. Mégsose volt gondom a tamponnal. ( kivétel amikor felhelyezni tanultam..)
2007. máj. 12. 09:21

Nekem soha nem volt problémám a tamponnal, de a nőgyógyászom javaslatára a minimumra szoritottam a használatát.

Nem mondta kifejezetten, hogy ne használjam, csak kifejtette, hogy mennyivel egészségesebb a betét használata, de abból sem akármelyik, mert a minőségtelenek allergiás reakciókat válthatnak ki, vagyis előidézhetnek folyást, stb.

2007. máj. 9. 00:08
Intim torna trénerként én sem szoktam javasolni a tampont, bár butaság lenne az inkontinenciát egyedül a tampon rovására írni.De az igaz hogy szárítja a hüvely falát,rontja a nyálkahártya keringését,anyagcseréjét, tápanyag ellátását, tágítja, nyújtja az izmokat, hosszú távon sorvaszthatja,gyengíheti a hüvely falát, izomatát. Különösen azokat érinti ez a probléma, akiknek amúgy is laza a kötőszövete. Ettől függetlenül szabad akaratod van, a testedért te felelsz!Fő a rugalmasság! Használhatsz tampont,ha szükségét érzed, csak akkor fordíts nagyobb figyelmet a mellékhatások kivédésére.
29. lamoni (válaszként erre: 28. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 8. 20:00
Egyetértek veled, én is a betétre voksolok. Én csak nagyon ritkán használok tampont, ha muszáj (főleg nyáron, ha valami olyan ruha van rajtam, amihez előnyösebb). Egyébként nekem nagyon kényelmetlennek tűnik hogy bent van.
28. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 26. - Badonyimariaeva)
2007. ápr. 27. 02:48

Ha valaki odafigyel, hogy rendesen cserelje (nem fel napokat bent hagyni a betetet) es hasznal torlokendot is, netan meg meg is tudja mosni magat, annak nem erezheted a "szagat" (foleg, ha teljesen le van szortelenitve is). Mi a kulonbseg amugy a tampon es betet kozott? Az egyiknel a testen belul indulnak meg a lebonto folyamatok, a masiknal testen kivul. Az egyik behelyezesenel a testbe kell nyulni, a masiknal nem - ez munkahelyen a kozos mosdokat tekintve neha nem higienikus, mert a csapot el kell zarni megnyitas utan, torolkozni kell ... .

En a betetre voksolok, meg ha kenyelmetlen is olykor.

2007. ápr. 24. 08:32

Sajnos okozhat problémát. Az egyik kolléganőm eléggé megszenvedett miatta. Ő csak ezt használta, és nagyon csúnya gyulladása volt. A doki szerint teljesen elszívta a nedvességet és szabad lett az út a rossz bacik számára.

Egyébként okozhat inkontinenciát, nem biztos, de előfordulhat. Én úgy hallottam, hogy azért, mert bent megduzzad, és feszíti a hüvely falát. És ha ez nagyon gyakran van, és gyenge az izomzat, hát akkor úgy jártunk.

Minedzek ellenére én sem tudok nélküle meg lenni, de próbálom csak a kritikus időszakban használni. Vagyis nem állandóan, próbálok arany középutat keresni.

2007. ápr. 19. 20:35
Semmi bajunk nem lesz a tampon használatával.Mivel jobb,ha a betétről jön a kellemetlen szag?Mert aki betétet használ,és meg van neki én megérzem,főleg nyáron.Mindenki azt használ amit akar,én maradok a tamponnál.
2007. ápr. 19. 16:19
Én nem tudom elképzelni az életem tampon nélkül, igaz csak 2 napig használom, amikor a legerősebb, de annyira igénytelen lenne a munkahelyen betétet cserélni és egész nap truryiban ülni. Egyébként soha semmi gondom nem volt vele, annak ellenére hogy sokan panaszkodnak még a környezetemben is.
2007. ápr. 19. 16:00
Van itt valaki, akinek inkontinenciát okozott?
2007. jan. 14. 20:36
Persze.Nem is mondtam,h ne írd le a véleményed:)
22. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 21. - 5464505f6a)
2007. jan. 14. 20:25
Mivel nem hasznalom, csak arra hagyatkozhatom, amit a netrol olvasok. Felolem az hasznalja, aki akarja, nem azert irtam, hogy barkit lebeszeljek. Velemenyem van, mert azert hallottam biologiarol, van nogyogyasz ismerosom, de ez mindenkinek maganugye, gondoltam azert lett nyitva ez a topic, hogy leirhassuk, amit gondolunk.
21. 5464505f6a (válaszként erre: 18. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 14. 19:58
"fertozest, gyulladast "- persze,ha nem megfelelően használod:)
2007. jan. 12. 13:19
Szerintem a huvely nem arra lett kitalalva, hogy valami eldugaszolja, ott bent kezdenek el bomlani az anyagok, ez bizonyara nem tesz jot. Persze azt is megertem, hogy ha valaki mozog, sportol, zavarja a betet. En ugy allok ehhez, hogy amugy is annyi fele baja lehet egy nonek, annyira kell vigyazni mindennel, hogy ne boruljon fel az egyensuly, hogy inkabb maradok a megszokott modnal, igaz nekem nem volt kenyelmes elsore sem. Nem tudom ha kenyelmes, ma hogyan allnek hozza. Anyukam tamponozik, azon kivul pedig vattat hasznal, keptelen volt a betetet megszokni, a vatta mindig ott logott a furdo szobankban. amugy meg egyaltalan nem kenyelmetlen a betet, mint sokan mondjak, mert minden betetcserekor, ha az ember megtorli magat ( mar kaphatok nagyon jo intim torlo kendok, de a baba popsi torlo is megteszi nemelyik), es ha meg mondjuk szorteleniti is magat rendszeresen, elegge tisztara is tudja torolni. igy is tapasztaltam, ha a betetet nem tudtam hosszabb ideig cserelni, a borom begyulladt, aztan sebes az egesz, szoval ha meg a tampont nem tudom cserelni abba rossz is belegondolni, mi lenne. Inkabb kivul legyen gond, mint belul, a kovetkezmenyei messze masok. De egyebkent kinek mi. Egyik sem a higieniatlansag jele, sot, a tamponhoz igencsak kell higienia. Ha belegondolunk, hogy regen kifoztek a rongyokat, haat... es szaradtak az udvaron, arra repult egy madar :)) na mindegy.
19. dogiz
2007. jan. 12. 08:44

Én egyszerűen nem tudom használni, mert nagyon kényelmetlennek érztem, túlságosan kiszárít, egy - két nap után égető - viszkető problémáim voltak. Ezek után én egy - kettőre visszatértem a betéthez.

Viszont ahogy olvasom a hozzászólásokat, biztos, hogy problémákat okozhat, mert a lányom az elején tampont használt, de elég sog fertőzési problámái voltak. Most ritkábban használ és az ilyen jellegű panaszai elmultak.

2007. jan. 12. 08:05
Egyszer probaltam meg tampont hasznalni, de annyira ereztem, hogy azota sem. Megszoktam a szarnyast. Amugy olvastam mar regen hogy fertozest, gyulladast okozhat. Egy nyilvanos wc-ben vagy az otthonomon kivul sosem kiserelnem meg felhelyezni, meg ha ott kezet is tudnek mosni elotte, utana.
2007. jan. 11. 09:30
Ma már mindenben találnak valami bibit,ezért nem is érdekel. Kényelmesebbnek és higiénikusabbnak találom mint bármi mást. Én továbbra is ezt fogom használni.
2007. jan. 11. 09:01

Én sose hallottam erről a káros hatásról. De manapság már mi az ami nem káros.

Szerintem sok nő inkább használja a tampont, mint a betétet, a kényelem szempontjából.


Amúgy az inkontencia miatt ott van az intimtorna, ami nemcsak szülés után javasolt a regenerálódás miatt, hanem a mindennapi használata ajánlott.

15. 189e7a0266 (válaszként erre: 9. - Juniperus)
2007. jan. 10. 22:50

Egyébként meg ennyi év tampon használat után Nálad történt változás, kontinencia ügyben???? Ugye, hogy nem! Akkor nem értem, hogy miről beszélünk.

Egyébként pedig ezt tényleg nagyban a hüvely izmának a feszessége, erőssége határozza meg.

14. 189e7a0266 (válaszként erre: 13. - 7130b15964)
2007. jan. 10. 22:47

Teljesen egyetértek!

Számomra is a tampon a legjobb megoldás ezen a téren, és ha megfelelően van felhelyezve, akkor nem egyenesít ki semmit. Ez butaság! Akkor szexelni sem szabadna olyan sűrűn...meg szülni...

13. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - Juniperus)
2007. jan. 10. 22:23

A mélyizomtornát, beleértve az intimizomzatot már kislánykorban el kell(ene) kezdeni erősíteni (lásd pl. Japán) függetlenül a tamponhasználattól.


Egy egészséges nő meg nem fog a "tamponra formálódni", mert néhány hetente egy pár napig pár órán át használja...


Miért nem kérdezted meg a bizti őrt, hogy tud-e segíteni? Biztosan elhúzott volna:)

2007. jan. 10. 22:01
Ugyan arra gondoltunk 1 perc külömbséggel:))
2007. jan. 10. 22:01
Erről a kiegyenesitésről még nem is hallottam..elég kmoly:(
2007. jan. 10. 22:00

Erről a kiegyenesitésről én még nem iagzán hallottam...

Viszont én is csak a gyulladásról hallottam, mint a túl sok használat mellékhatásaként.

2007. jan. 10. 21:07
Én hibám, de egyszer úgy jártam, hogy este feltettem egy tampont, utána pedig jól elaludtam. Reggel mikor felkeltem, nem áztam át, mert a mensim vége felé jártam, de vagy 16 óráig volt fenn, így jól be is gyulladtam tőle. Mert ugye csak 8 óra hosszat lehet fenn. Utána nagyon sokáig nem használtam, most megint használok, de úgy nem fekszem le hogyha van bennem.
8. lolinno (válaszként erre: 5. - Juniperus)
2007. jan. 10. 16:35

mi az h kiegyenesitjük?

nem hiszem h a normál tampon ezt megtenné...hiszem a tampon már egy olyan részen van(ha teljesen bent van)ahol nincs kanyar...nem?

2007. jan. 10. 16:21

Én már 16 éves korom óta használok tampont, és majd meg bolondúltam, hogy szülés után nem használhattam.

Mostmár végre visszaállt a rendszer és újra jól érzem magam, már amennyire az első napon a görcs engedi.

De beletudnék bolondúlni, ha csak simán a betét van a lábam között és olyan, mintha állva p....nék iszonyat fújjjjjj:-((((!!!!

6. 'szti (válaszként erre: 9. - Juniperus)
2007. jan. 10. 16:01

háááát, én is 20 éve egyenesítgetem...

vajon az intim-torna mennyit segít?

meg ez inkontinencia megelőzésére azért vannak más gyakorlatok is

igazság szerint nehezen mondanék le a tampon kényelméről (eszembe jut a régi niagara, uhhhh)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook