Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tennél, ha a tanár nem szeretné a gyerekedet és folyamatosan rászólna mindenért? fórum

Mit tennél, ha a tanár nem szeretné a gyerekedet és folyamatosan rászólna mindenért? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Az idő partján (válaszként erre: 1. - Totek63)
2013. jún. 14. 08:59

Gyakorlatilag semmit.

Vagyis mégis,vinnék neki egy tábla csokoládét és mézes mázos hangon elrebegném,könnyek közt,hogy foglalkozik a gyerekemmel.

32. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Dodo72)
2013. jún. 14. 08:30
Én nagyon is átérzem ezt a helyzetet. Szerintem sem mindig a gyerek a hibás. Egyszer felhívott engem a mi tanárnőnk, hogy mi az, hogy a gyerek nem fizette be a kirándulásra a pénzt... És hogy már csak a mienk hiányzik, és talán elolvashatnám, ami be van írva az üzenőfüzetbe, ha már a drága gyerekem nem mutatta meg, vehetném én a fáradságot, hogy nézzem meg. Köpni nyelni nem tudtam. Utólag kiderült, hogy aznap, amikor beírták hiányzott a gyerek az iskolából, egyébként meg be is fizette az összeget. Felhívtam a tanárnőt. Annyit nem mondott, hogy elnézést, közölta, hogy "ja, akkor valami tévedés volt".
31. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Dodo72)
2013. jún. 14. 08:23
Nagyon sajnálom a gyerekeidet, és Téged is, mert egy szülőnek ezt borzalmas átélni. Valószínűleg a gyereked már a stressz miatt volt annyit beteg. Ha megbuktatják és másik osztályba kerül, lehet, hogy egy jobb közösségbe fog bekerülni, talán ez egy kis vígaszt nyújt. Azzal, hogy milyen jegyet ad egy tanár a gyereknek, nem tudsz mit kezdeni sajnos. Meddig kell még ott élnetek?
30. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Nanaki)
2013. jún. 14. 08:18
Sajnos van ilyen. Nálunk is ez volt a helyzet. Amikor beszéltem a tanárnővel, velem is úgy beszélt, mint a kutyájával! Az érettségi évében már nem is beszéltünk és nem is köszöntünk egymásnak. A gyerekemet többszörösen megalázta, kikészítette.
29. Dodi44
2013. jún. 14. 00:36

Kerlek ne vedd rossz szandekomnak amit irtam. Nem tamadasnak szantam. Csak sok szulot lattam mar amikor " Oh Jozsika olyant nem is csinalna!!!"

Az en gyerekem nem a tanito-tanar gyereke, az nem szeretheti egyiket sem es nem is varhato tole, neki meg van az egesz osztaly! egy gyerekre nem koltheti az idejet, hanem minden gyerekre egyforman kell azt csinalnia. A szulok totojgathatjak elronthatjak, de annak a gyerek fogja megszenvedni a rosz oldalat. Ha egy gyerek eleri a bizonyos eletkort akkor a szulonek a kotelessege arra elokesziteni, hogy arra, hogy az iskolaba keruljon arra erett es megfelelo legyen. Iskolaba mar ne pelenkazva menjen! Ott mar nincs utyuli-mutyuli ott mindenkit egyforman mernek.

Az enyemek mar tul vannak ezen a periodusnak. Katolikus iskolaba jartak, es mar az elejen azt mndtam, ha az iskolaban buntetest kapsz, ugyan azt megkapod itthon is. Sosem kellett buntetnem.

Az elet nem mindig igazsagos, sem amikor kicsik vagyunk, sem amikor felnovunk. Ezzel kell elnunk. A szuloi kez nem mindig ovhat meg bennunket. El kell fogadnunk. Az iskolaban en sem voltam a jobbak kozott, de a szuleim arra tanitottak, ha van kurazsim a rosszat elkovetni, legyen kurazsim kovetkezmenyet elviselni. Ezt adtam tovabb az en gyerekeimnek is. Ma mind a ketto becsuletes ember.(egyik mernok a masik ugyved) Buszke vagyok rajuk!

28. dodo72 (válaszként erre: 27. - Dodi44)
2013. jún. 14. 00:05

Kedves Dodi44!

Nem szent ő, szó nincs erről!

Lelkis, nem kicsit! Sajnos az orvosi vizsgálatok is azt igazolták, a szervi bajoknak lelki oka van. Persze, lehet azzal jönni, minden szülőnek a sajátja a "szent" biztosan így van, bár én látom, és elfogadom az enyémek hibáit is. Egyszerűen bekerült egy olyan közösségbe, ahol sem a gyerekek, sem a felnőttek nem be- és elfogadóak. Míg a városban éltünk, és ott járt iskolába, ott nem volt gond sem a tanulmányi eredményével, sem azzal, hogy nem tud beilleszkedni. Nem biztos, hogy mindig a gyerek a hibás, nem kell irónikusan szentezni:) Ismerek jó pár nagyon jó pedagógust, és tisztelem is őket, hát ez most nem ilyen.

27. Dodi44
2013. jún. 13. 23:55
Kikutatnam, mit csinalt az en "szent' gyerekem, amiert esetleg megerdemli!!!?
26. dodo72
2013. jún. 13. 23:54

Sziasztok!

Én is tanácsot kérnék, vagy már nem is tudom mit...

3 és fél éve költöztünk vidékre, az akkor elsős fiaimmal, és az ötödikes lányommal. Még a srácokat úgy ahogy el is fogadták a gyerekek is, és a tanító néni is. Nem így a lányomat. Már az első napon látszott, hogy nem lesz egyszerű a beilleszkedés. Sem az osztálytársak, de főleg az osztályfőnöke nem is nagyon tett semmit azért, hogy a gyereket, akit elég trauma ért a szeretett otthon, a megszokott, szintén szeretett iskola "elvesztésével" picit is segítsék beilleszkedni. Azt gondoltuk, az első pár hónap csak ilyen, aztán szépen lassan mindenki elfogadja, mert bár az én lányom elég félénk volt, de gyerekekkel hamar megtalálta a közös hangot. Nem így lett, folyton szekálták, ha panaszkodott, és szóltam az osztályfőnöknek, az ő válasza csak annyi volt, neki nem szólt a gyerek! Képes volt a gyerek szemébe hazudni, hogy ő nem tud arról mit vegzálják a lányt. Az igazgatóval semmire nem mentünk, ő a másik fele volt... aztán hetedikben ismét költöztünk, az új suliban szeretettel fogadták, hamar beilleszkedett, ujra jól tanult, úgy tünt minden rendeződni látszik. Aztán sajnos úgy alakult, hogy 2 hónap után ismét vissza kellett menniük a "régi" suliba, ahol minden ott folytatódott, ahol azelőtt abba maradt. Persze hiába beszéltem szépen az osztályfőnökkel, hogy beszéljen a gyerekekkel, mindig azt hozta ki, az én lányom a hibás, nem képes beilleszkedni. Ebben a tanévben sokat volt beteg a lányom, első félévét gyakorlatilag orvostól orvosig jártuk. Volt ebben kórház, kivizsgálások, stb... persze hogy félévkor meghúzták pár tantárgyból, mert nem tudták leosztályozni. Második félévben a gyerek már inkább betegen is bement, csak hogy ne hiányozzon annyit, de egy lázas gyereket nem lehet engedni, így szépen össze is jött neki a 250 óra, ami után osztályozó vizsgát kellett tennie. Ezt értem is, és nincs is bajom ezzel, sajnos tényleg sokat hiányzott, de! Olyan tárgyakból is kellett vizsgáznia, amiből le is tudták zárni, és nem is állt bukásra. Közben persze készülődtek a ballagásra, megvettük a ballagási ruhát, képek, meghívók, ahogy ez ilyenkor lenni szokott. Ezen az utolsó 3 héten szintén betegen bement a gyerek, csak hogy ezeket a vizsgákat végig tudja csinálni, most hétfőn lezártak mindenkit, gyerekem kérdezte a tanárt, hogy ő átment-e? Válasz semmi, sőt, inkább kerülte a tanárnő. Hétfőn még kért a gyerekről pici kori fotókat, mert hogy az kell a banketten a diavetítéshez mindenkitől. Még ekkor sem szólt a gyereknek, hogy megbuktatta. Ma volt a bankett, lement a műsor, gyerekem ott volt lázasan, műsor után megkérdezte a tanárnőt, hazajöhet, vagy maradnia kell? A tanárnő félrehívta, és mondta neki, persze mehetsz, de ugye tudod, hogy legalább 4 tárgyból buktál, és nem is pótvizsgázhatsz! Gyerekem persze, rosszul lett, sírt, kibukott... Tudom, hogy vannak gyerek szerető pedagógusok, de ez az ember rendesen gyalázta a gyereket évekig. Ne mondjátok, hogy miért nem vittem másik iskolába... azért nem, mert egyszerűen nincs rá lehetőségünk. A csattanó, hogy ez a tanárnő tanít két tantárgyat a fiaimnak is. Az egyiket megbuktatta matekból, holott a beírt jegyei alapján, legalábbis amit én láttam, ez nem volt indokolt, a másikat, aki eddig jeles volt, most mindkét tantárgyból lehúzta egy jeggyel. Biztos vagyok benne, az én hibám is ez az utálat, mert nem hagytam, és nemis hagyom a gyerekeimet, bár mindig azt mondtam, ha olyat tesz a gyerek, büntesse! Nyilván megérdemli, de a személyes ellenszenv felém, nem hiszem, hogy indok arra, hogy a gyerekeket így büntesse. Azt meg igazán etikátlannak tartom, hogy az alapjn ítél meg, és el, vagy magasztal az egekig diákot, hogy a közösségi oldalakon azt lesi, mikor melyik diák mit ír... Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett, de már muszáj volt kiírnom magamból. Tudom, az iskola váltás lenne a megoldás... de egyenlőre nem sok esélyünk van rá. Ti mit tennétek?

25. 6b006fc769 (válaszként erre: 4. - Totek63)
2013. febr. 23. 00:57

S mi az, amit mond? Ha megkerdezted, elmondta, írd meg, hátha tudunk tanácsot adni.

Napi szintén osszeveszni vele a legartalmasabb.

24. saci101 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2013. febr. 22. 22:46

Attól függ, hányéves a gyerek.

A tanárral a gyerek jelenlétében mindenképpen beszélnék.

Azért fontos a gyerek, mert nekem volt esetem, hogy a tanár azt mondta, nem is úgy volt, a gyerek hazudik....

Persze, a tanár is ember és neki is lehet rossz periódusa, finoman, de mindenképpen személyesen...


Nekem egy pszichológus azt mondta, érdemes elgondolkodni azon is, mit mond a tanár, mert lehet, hogy az a tulajdonság, ami ezt a tanárt zavarja, esetleg mást is zavarhat...

Tehát ha kicsit csiszolunk a gyereken, az neki a jövöben jó lesz.

Ez akkor elég rosszul esett nekem, de már túl vagyunk rajta:)))


Szóval szorítok és majd írd meg légyszi az eredményt.

23. f7238c74ca (válaszként erre: 1. - Totek63)
2013. febr. 22. 22:06

Helyére tenném a helyzeteket.

És bizony volna eset amikor megmondanám a gyereknek hogy a tanár a hibás.

Semmi nem érdekelne és semmi nem lenne elég drága ahhoz hogy a gyerek lelke ne sérüljön: nincs joga determinálni az életét semilyen eszközzel sem!!!

Az ilyen tanár nem tanár: nem érdemel sok tiszteletet.

Igyekezném el is kerülni őt hogy ne kapjon ihletet arra hogy engem leszóljon a gyerek előtt: "anyád múltkor..."

Mert én az ilyenből bármit kinézek.

De ha megtehetem másik iskolába viszem.

22. andi6020 (válaszként erre: 20. - 26c9a8950c)
2013. febr. 22. 21:46

"az osztállyal kinevetteti" ?????????????

Ez komoly??

2013. febr. 22. 21:43
ez kb. 20 éve történt: az osztályunkban volt egy fiú, akire ugyanígy rászállt az angoltanár, mindig őt szidta, csak rá szólt akkor is, ha többen csináltak valami hülyeséget. végül az osztálytársak, mi álltunk ki mellette: egy alkalommal, mikor dolgozatot iratott a tanár, eldöntöttük, hogy senki nem ír egy sort sem. tudtuk, hogy a tanár csak azt a srácot fogja észrevenni. így is történt. mikor elkezdte szidni, a legjobb tanulók álltak fel és szóltak, hogy nézzen körül, senki sem ír... vette a lapot, leszállt róla. ez egy szerencsés eset volt. kell hozzá egy összetartó osztály...
2013. febr. 22. 21:10
Másik osztályba nem lehet iratni, ahol ez a tanár nem tanít, az iskola maradna? Sajnos van eg így! Nekem a keresztlányom most alsós másodikos. Nem megy neki a matek. Tudják ezt a szülei is, magántanárhoz is jár és a nevelési tanácsadóban is jártak már. Ezt elfogadják. Csakhogy a tanár folyamatosan megalázza ezért. Órán direkt fel kell neki állni, hogyha rossz lett a dolgozat és az osztállyal kinevetteti. Beszéltek már a tanárral, igazgatóval. Úgy tűnik iskolaváltás lesz a vége.
19. Nívea
2013. febr. 22. 20:58
Nem kérdezed meg soha sem a vétkes gyereke szüleit? Hogy nekik mit mond, velük hogyan beszél?
2013. febr. 22. 19:58

Ismerős a helyzet. Anno az alsós osztályfőnököm is ilyen volt. Nagyon szeretett megalázni embereket a többiek előtt. A szüleik előtt meg persze tenni a szépet. Ráadásul verős fajta is volt. :-(

Ha nem lehet értelmesen beszélni a tanárral, lehet, hogy tényleg az igazgatóval kellene beszélni.

17. hamyka (válaszként erre: 13. - Inkábbíjász)
2013. febr. 22. 19:56

jó megoldás :)


Nálunk rendes volt az Igazgató, úgy hívták asszem hogy Hering Ferenc jó neve van :D


meg a helyettest is ismerem, neve nem jut eszembe

2013. febr. 22. 19:44

13 éves


.Arra bezzeg semmit se tud mondani hogy miért mindig az én fiamat bántja ha többen is vétkesek

15. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Nanaki)
2013. febr. 22. 19:19
Én is ugyanígy jártam. Az érettségi évében már nem is beszéltünk a tanárral. Velem is úgy beszélt, mint a kutyájával.
14. Nívea
2013. febr. 22. 19:17
Hanyadik osztályról beszélünk? Nem mindegy, hogy ez egy felső tagozatossal, vagy egy kis alsóssal történik.
13. inkábbíjász (válaszként erre: 4. - Totek63)
2013. febr. 22. 19:17

"de ő csak mondja a magáét"


És mi az amit mond?


Miért nem fordulsz az igazgatóhoz? Hátha ő tud hatni a tanárra. Vagy értelmesebben elmondja, hogy mi a gond a gyerekkel.

12. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 11. - Totek63)
2013. febr. 22. 19:15

Attól függ, hány éves...

De az sem megoldás, hogy a gyerek pamaszkodik, szülô meg ugrik balhézni. Az igazság félúton szokott lenni. A végen pedig az lesz, hogy szólok anyámnak, majd ô elrendez...

11. totek63 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2013. febr. 22. 19:10
Az nem tudom hogy remek lesz -e de a gyerekemet nem hagyom ,mert ki védje meg ha nem az anyja.
10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Totek63)
2013. febr. 22. 19:06
Az remek lesz mindenkinek.
2013. febr. 22. 19:04
Azt biztos nem hagyjuk ott ha kell mindennap összeveszek vele:
2013. febr. 22. 19:03
ott kell hagyni a sulit
2013. febr. 22. 19:02
Én is így jártam. Beszéltem vele, azóta még rosszabb.
6. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2013. febr. 22. 19:00
Elbeszélgetnék a tanárral. Bár általában ilyen esetekben nem szokott túl nagy változás történni. Egy kis ideig tartja magát, de ha tényleg unszimpátiáról van szó, akkor megkeserítheti a gyermek életét egy ilyen tanár. Nekem egy osztályfőnököm volt, akinek nem lehetett gyerek (férfi) és utálta a gyerekeket. 3 évig ment a huzavona, míg bejelentettem, hogy a 4. évet nem vagok hajlandó abban az iskolában tölteni. Ráadásul 3 évig nem tudtam jobb lenni 2-esnél, 3-asnál matekból (mert hogy azt tanított), aztán érdekes módon amikor átkerültem egy hasonlóan erős iskolába, ott végig 5-ös voltam. Hogy lehet ez?!
2013. febr. 22. 18:59
Utálja a gyereket ennyi
4. totek63 (válaszként erre: 3. - Inkábbíjász)
2013. febr. 22. 18:58
Megis kérdeztem de ő csak mondja a magáét nem hagyja az embert szóhoz jutni. Ha többen csinálnak valamit akkor is az én gyerekemnek sorolja,és mindig őt hibáztatja.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook