Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lesz a gyermekeinkkel ha a GYED csak egy éves korig fog járni? fórum

Mi lesz a gyermekeinkkel ha a GYED csak egy éves korig fog járni? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. ápr. 3. 18:18
egyébként ajánlom az anyukáknak itt is, hogy nézzék meg, hogy működik-e a településen házi gyermekfelügyelet a családsegítő, vagy gyermekjóléti kp. gondozásában-jövedelemhez igazodó tarifákkal dolgoznak, és igazodnak az anyuka munkahelyéhez.
39. spinneli (válaszként erre: 34. - 580dbd446c)
2009. ápr. 3. 18:16
ezt nem teheti meg, ha határozatlan munkaidőre szóló szerződéssel vagy munkában.
38. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 37. - Mel81)
2009. ápr. 3. 18:02

Kötelező foglalkozás már nincs. Ezt úgy szokták mondani, hogy ha jó az óvónő, akkor minden gyereknek kedve lesz a foglalkozáshoz, úgy is, ha nem kötelező.

Az étrendnek másnak kellene lennie, nem feltétlenül az allergia miatt, hiszen az később is lehet, hanem az életkor miatt. Nálunk a bölcsiben hetente min. 3* van főzi.

Amit írtál, az úgy van. Nincs erre se pénz, ugyanúgy, mint a sok bezárt bölcsi újra nyitására sincs.

37. mel81 (válaszként erre: 36. - 9bbb5bd983)
2009. ápr. 3. 17:29

Foglalkozás nem csak középsőben van? Régen jártam oviba/bölcsibe.

A vegyescsoport szerintem semmilyen korosztályban sem ideális. Ez tényleg csak úgy működne, ha külön lenne a bölcsis korosztály. Akkor nekik külön bölcsisnénijük lenne, aki szakképzett. Eleve ezeknél a gyerekeknél még főzni is másképp kell, mert sok mindenre érzékenyebbek, az allergiásokról nem is beszélve. Bár hallottam olyat, ahol simán ugyanazt kapják a bölcsisek, mint az iskolásuk, csak náluk többször van főzelék. Vagy nincs is különbség sehol az étrendben?

Amúgy olyan átképzésre gondoltam, ami nem egy ilyen két-három hétvégés eladássorozat, hanem sok hónapig tartó, akár gondozónői szakképesítést adó. Csak hát ehhez pénz kell, meg megszállott óvónők, akik lóf.ng fizetésért is imádják a munkájukat.

36. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 30. - Mel81)
2009. ápr. 3. 10:51
Hát ez az, hogy ellátás! Ismerem mindkettőt, és nagyon más a bölcsődei gondozás, nevelés, és az óvodai nevelés! Nagyon nehéz dolguk lesz az óvónőknek, amikor majd egy csoportba (ami ne adj Isten, vegyes korosztályú) járni fog néhány 2 évet alig betöltött csöpp. Tevékenységtervezés? Hogyan? Vagy az lesz, mint régen is, amikor voltak ilyen mini csoportok, hogy a kicsik is ültek a foglalkozáson, és szinte ugyanazt csinálták, mint a nagyok. Ez már egyszer nem jött be, azért szűnt meg.
35. df2a740c00 (válaszként erre: 34. - 580dbd446c)
2009. ápr. 3. 09:55
Ez aztán a keresztény hozzáállás. Komolyan rá kéne küldeni a médiát. Ez botrányos:(
34. 580dbd446c (válaszként erre: 33. - Df2a740c00)
2009. ápr. 3. 09:36

az egyház kezében van pár intézmény, ami elég sok munkát ad...pl idősek otthona

bár nem nagyon értek hozzá én se,mert engem se érint, de a faluban elég sok nőt, barátnőim siránkoztak, hogy a pap ezzel küldte el őket. Mikor kérdeztem, hogy mikor mennek vissza, mondták, hogy nem mehetnek vissza.

33. df2a740c00 (válaszként erre: 32. - 580dbd446c)
2009. ápr. 3. 09:19

Lehet, hogy értetlen vagyok, de a pap a munkaadó? Ilyet se halottam még..


Engem a téma (most) nem érint, de egy aljas, minden rációt nélkülöző húzás ez!

2009. ápr. 3. 09:11
Az még hagyján ha van ahova vissza tud menni dolgozni az anyuka. És aki nem? Most egyszerre több ezer munkanélkült kitermel az ország hírtelen. Nálunk a faluban az a szokás, hogy éves szerződés van és a pap (ő itt a góré) megmondta minden nőnek ha elmennek szülni akkor oda már nem tudnak visszamenni,mindenki pótolható.
31. vargaanya (válaszként erre: 9. - Mnemk)
2009. ápr. 3. 08:49
Ez jó ötlet, csatlakozom!!! Az én fiamat 1,5 évesen voltam kénytelen beadni bölcsibe, mert a munkám így alakult. Meg is bántam, dolgozni alig tudtam, mert folyton beteg volt, ráadásul azt sem tudta még elmondani, hogy mi baja van, miért nem szeret bölcsibe menni? Családi segítség nélkül szerintem gyakorlatilag lehetetlen megoldani a helyzetet. Hogy lehet így dolgozni?
30. mel81 (válaszként erre: 29. - Mandula71)
2009. ápr. 3. 08:40

Ha ez az ország jól működne, meg lehetne csinálni, hogy ha már elveszik a bölcsödei, óvodai, iskolai dolgozók 13. fizetését, azt visszaforgatnák olyan módon, hogy megoldják a kevés férőhely problémáját.

A végzettséggel kapcsolatban pedig szerintem egy pár hónapos tanfolyammal meg lehetne tanítani az óvónőknek, hogy mit kell tudniuk a kétéves gyerekek ellátásához.

29. Mandula71 (válaszként erre: 27. - .nitaa)
2009. ápr. 3. 00:59
A múlt héten az egyik ker. adó reggeli híradójában volt bent valaki (bocsi, nem emlékszek névre), ő mondta el, hogy a tervek szerint szeptembertől akarják bevezetni, hogy azokban a helységekben ahol nincs bölcsőde, az óvodák indítanak egy "mini" csoportot. Ezekbe a csoportokba 2 éves kortól lehet majd felvenni a gyerekeket. Arról nem szólt a nyilatkozat, hogy ehhez vajon hány plusz embert kell még felvenni és milyen végzettséggel?
28. mnemk (válaszként erre: 26. - Pöttyi)
2009. ápr. 2. 21:46
igazad van de ott ha otthon akar maradni az anyuka a gyerekkel akkor otthon marad és foglalkozik a gyerekekkel, a kis házukkal meg a napi rutinjával.Nem azért megy vissza dolgozni mert rá van szorulva hanem ,hogy tovább épitgesse a karrierjét.
27. .nitaa (válaszként erre: 22. - 9bbb5bd983)
2009. ápr. 2. 21:46
Egyet értek veled. Szerintem nem vállalná be senki.Mi meg nem is vehetünk fel 3 éves kortól kisebb gyerekeket.
2009. ápr. 2. 21:42
Ha bevezetik akkor mi is odajutunk, mint a "remény országa" = Amerika, hogy már a kisiskolás gyerekek pisztollyal lövöldöznek egymásra! Ott már 4-5 hónapos korukban irány a bölcsi, anyuka megy munkába. talán ott annyival jobb a helyzet hogy a nagyobb cégek biztosítanak gyermek megőrzést.
2009. ápr. 2. 21:36
hat nalunk idaig ket ev volt a szabi, most meg le akarjak vinni masfel evre. masszoval masfel ev utan vagy visszamessz dolgozni, vagy munkanelkuli leszel semmifele tamogatas nelkul....az egesz varosban 3 bolcsi van, arrol nem is beszelve, hogy a masfel eves gyerekemet reggel nyolctol delutan fel hatig a bolcsiben kene hagynom!!bolondulok meg, ha erre gondolok!!
24. Kolibri (válaszként erre: 23. - Mnemk)
2009. ápr. 2. 21:35
Ez engem is nagyon erdekel!!
23. mnemk
2009. ápr. 2. 21:34
A családi pótlék befagyasztásról tudtok valamit?Napok óta nem hallottam róla semmit,pedig ezt is emlegették
22. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 17. - Sena)
2009. ápr. 2. 21:34
Nem akarok okoskodni. Én óvónő is vagyok, meg gondozónő is. A 2 iskolában mást tanulnak. A gondozónő 3 éves korig, az óvónő 3 éves kortól nevel. A 2 éves gyereknek az óvónők piszkosul örülnek ám majd! Óvónők! Cáfoljatok meg!
2009. ápr. 2. 21:31

Engem szerencsére már nem érint, de ennek ellenére mélységesen fel vagyok háborodva. Ezt is meg merik csinálni...elképesztő!!

Egy 1 éves kisgyerek még beszélni sem tud, még nem szobatiszta, van olyan aki még el sem indul ennyi idősen és menjen bölcsibe vagy maradjon otthon vele anyuka alamizsnáért? Csak a pelenka egy hónapban kb. 8000 ft.!!!

Most rácáfolok a pesszimizmusomra: Akkor is bízom abban, hogy ebből SEMMI nem fog megvalósulni!! Ez kész agyrém. Akinek kipattant a fejéből annak biztos nincs gyereke, és ha netán nő az illető, egy karrierista vénlány lehet, nevet nem írok, mert nem merek. Lehet találgatni...

2009. ápr. 2. 21:30
Nem lesz értelme visszamenni dolgozni, mert befizetsz a magánbölcsire,és elmegy vele a pénzed, talán annyi marad, mint gyes alatt:( szóval akkor meg inkább otthon a babával...
19. .nitaa
2009. ápr. 2. 21:28
Mini csoport nálunk sincs de nem is hallottam róla pedig óvodában dolgozom.
18. mnemk (válaszként erre: 16. - 580dbd446c)
2009. ápr. 2. 21:26
Csak az a kérdés,hogy hova?erre rengeteg babára nincsenek felkészülve se a böcsik se az ovik.
17. Sena
2009. ápr. 2. 21:23
Sok oviban van minicsoport, ahova 2 éves kortól lehet menni. De ilyen sincs mindenhol. Azt hiszem nálunk sincs.
2009. ápr. 2. 21:20
Tegnap mintha az lett volna a híradóban hogy a GYES-t is 2 éves korig akarják adni.Nem? Akkor mi lesz? Összes gyerek bölcsi?
15. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 14. - Sena)
2009. ápr. 2. 21:19
Nagyon remélem, nekem még 9 hónapom lenne.
14. Sena
2009. ápr. 2. 21:17
Ha ezt a hülyeséget bevezetik mondjuk májusban, akkor csak a bevezetés után született babákra fog vonatkozni? Valami átmenet biztos lesz, nem?
13. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 12. - Sena)
2009. ápr. 2. 21:17
Nagy cégek... Vannak még olyanok?
12. Sena
2009. ápr. 2. 21:15
A nagy cégek megtehetnék hogy vállalnak gyerekmegőrzést. Kis mini bölcsik lennének az épületben, mint az amerikai filmekben. De nem érdekük hogy ilyesmivel foglalkozzanak.
11. .nitaa
2009. ápr. 2. 21:13
Ez jó nagy kitolás. Én most szeretnék babát eddig vártam hogy a munkahelyen bebiztosítsam magamat én óvónő vagyok. Az egy év gyed kevés mert én nem szeretném már egy évesen másra hagyni de gyes meg kevés.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook