Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lesz a depressziós anyák gyermekeivel? fórum

Mi lesz a depressziós anyák gyermekeivel? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2010. aug. 17. 14:38

bizonyára kihat a lelkiállapot a gyerekre... én is érzem, hogy amelyik nap rosszabb a kedvem, depressziósabb vagyok, aznap a kicsilányom is nyűgösebb.. ami eléggé ördögi kör, mert olyankor rosszabbul is reagálok a nyüglődésre...

terhesség alatt nem tudom milyen hatások mit okozhattak...

az biztos, hogy baromi érzékeny gyerekem van, és hogy nem volt zökkenőmentes a terhesség, meg az első fél év sem lelkileg nálunk (apukával huzavona, többször szakítás, végül el is ment)..

de az érzékenysége lehet, hogy örökletes dolog, lehet, hogy ezek miatt van.. ezt sose fogjuk megtudni...

2007. okt. 22. 17:13
nem tudom, mi lenne a gyermekemmel. meg nincs kilatasban. de talan mindig attol rettegtem, hogy a gyermekre majd kihat az ideges termeszetem. alapjaban veve elegge nyugodt ember vagyok. de hajlamos vagyok hirtelen felkapni a vizet. es mindent nagyon intenziven elek at. felek, nehogy majd a terhessegem alatt is epp egy ilyen idoszakomat eljem.
2007. aug. 2. 21:18

Terhesség alatt tudtommal nem lehet antidepresszánst szedni. Nem lehet könnyű egy depresszióval terhesnek lenni. :(

Igaz olvastam egy cikket, hogy van olyan bogyó(k), ami nem káros a magzatra (nem tudom, hogy a terhesség egészében, vagy melyik részében), mert egy depresszió károsabb. Valamilyen szakirodalomban olvastam.

3. mikormarta (válaszként erre: 2. - 363d535da9)
2006. jún. 26. 22:51
Elgondolkodtató, de nem hinném, hogy teljesen igaz. Szerintem az érzés a fontos. Egy depressziós anyának is leht boldog a gyermeke, ha érzi, hogy várták, szeretik. Figyelmedbe ajánlom a " lelki köldökzsinór" című könyvet, hogy mennyire meghatározóak az anya gondolatai, hogy mit érez a babája iránt, és később is. A gondolatok ereje is nagyon erős, és a telepatikus gondolkodás létező dolog. Például, ha én a gyermekemre gondolok éjszaka, , hogy vajon nem takarózott-e ki, akkor pár perc múlva tuti, hogy felébred, és sír. Ezt úgy próbáltam kivédeni, hogy mikor bevillant az ő vizuális képe,nem őrá gondoltam, hanem a fölöttünk lakó Martinra ( szintén kisbaba) Viszont ekkor Martin ébredt fel, hallottam hogy a szülők kelnek fel és vígasztalják. Először nem hittem el, azt hittem véletlen, de többször is kipróbáltam.Működött. Aztán más praktikát válsztottam,hogy Martint ne zavarjam..A nővéremre gondoltam, hogy milyen szép, és megsimogatom a haját, átölelem. Mikor telefonon elmondtam neki ezt, azt mondta, vannak éjszakák, amikor velem van. Sajnos a pontos időre egyikünk se emlékszik, de érdemes lenne kipróbálni.
2006. jún. 22. 10:25
A cikket a Harmonet portálján találtam. Jómagam ugyan nem igazán hiszek az ezoteriában, ebből kifolyólag vannak olyan megállapítások, kijelentések, mellyel nem értek egyet, de van néhány olyan gondolat a sorokban, melyen nem árt hosszabban eltűnődni és átgondolni, ránk mi vonatkozik a leírtakból.
2006. jún. 22. 10:18
Ursinyi Julianna cikke az anya-gyermek kapcsolat kialakulását és folytatását elemzi. Felhívja a figyelmet, hogy milyen veszélyekkel jár, ha az anya túlzottan aggodalmas.
A szülés utáni depresszió manapság igen sok nő életét keseríti meg. Amíg a babát hordja az anya, benne van az Istenanya testében és energiájában, segíti hordani a terhességet. Ahogy a szülés lezajlik, elhagyja a testet.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook