Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet ez a titokzatos betegség(hasi és izületi fádalmakkal)? fórum

Mi lehet ez a titokzatos betegség(hasi és izületi fádalmakkal)? (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. Hedi13
2011. dec. 20. 16:02

Szia! Gondoltam rád, hogy mi a helyzet. :)

Mi az a mellfeltöltéses vizsgálat?

Jól vagy? Tünetek?

2011. dec. 20. 15:58
Sziasztok! Azt hiszem tényleg magánorvos lesz belőle, de arra gyűjtenem kell...Holnap megyek mammográfia leletért, hátra van még egy mellfeltöltéses vizsgálat.Ezzel kapcsolatban elvileg holnap hív az orvos.Egyenlőre ennyi.
2011. dec. 14. 15:39
Remélem, hogy minden rendben lesz! Várom, hogy mit mondanak majd! Szorítok 20-án! :)
41. Hedi13
2011. dec. 14. 14:40

Szia! Ennyit fogyhattál?

Én még mindig azt mondom neked, hogy keress egy jó belgyógyászt, mert nem derült ki még mindig, mitől nagyobb a léped, mitől fogytál, mitől voltál rosszul. :(

2011. dec. 14. 13:14
Sziasztok.Múlthéten voltam sebsznél, azt mondta a fogyás miatt átrendeződtek a hasi szerveim és minden szerv jobban tapintható, meg az amit érzek az a hasi aorta, véleménye szerint semmi bajom. A lépem kicsit meg van nagyobbodva, de ezt ő nem érezte.Már csak a mammográfia van hátra...
2011. dec. 7. 21:39
Tudom, ezért is vizsgáktatom/vizsgáltattam ki magam, pedig lassan az egész rokonság rajtam nevet(főleg az anyosom)... Az a baj, hogy senki nem áll mellettem a családból, senki nem bátorít, pedig szükségem lenne rá. Teljesen igazad van!
38. Hedi13
2011. dec. 7. 19:28
Ne halogasd a sebészetet, muszáj valakinek vigyázni rájuk. A Te egészséged a gyermekeid jövője.
37. katianyu21 (válaszként erre: 36. - Hedi13)
2011. dec. 7. 17:04
Igen fáj még egy picit, a hasam de nem vészes...Igen még sajnos ott van az a bal oldali dudor...sokszor szokott fájni a baloldalam, pont a hátamnál, ahol van ez a "csomo".Nem tudom mikor tudok menni sebszetre, mert nem tudom kire bizni a gyerekeket...Viszont ma elmentem a mellváladék eredményéért, a eredmény meghökkentő volt.A kenetben találtak vért és olyan sejteket, ami egy bizonyos betegségre jellemző (intraductális papilloma-tejcsatornák jó vagy rossz indulatú betegsége)...Először jövőév áprilisára adtak időpontot(röhej!!!),aztán látták a leletem és dec.20.-ra kaptam mammográfiai időpontot, az eredmény alapján lesznek a további vizsgálatok...
36. Hedi13
2011. dec. 6. 14:43

Szia! Ez jó hír, hogy negatív lett, nagyon jó!

Áhh, ez az előkészület nagyon rossz, én is totál kivoltam a vizsgálat előtt. :( Lehet, hogy nálad rádobott egy lapáttal ez a vírus is!

Fáj még a hasad? Ott van még bal oldalt az a valami?

Szerintem ezt a lép dolgot ne hagyd annyiban. Én a helyedben keresnék egy nagyon jó belgyógyászt és átbeszélném vele a dolgokat!

35. katianyu21 (válaszként erre: 34. - Hedi13)
2011. dec. 5. 18:33

Túlestem a vizsgálaton.A gyomortükrözés semmiség volt ehez képest, úgylátszik kicsi a fájdalomküszöböm...a tegnapi hashajtótól iszonyatos hasi görcseim lettek és még reggel ill. a vizsgálat előtt is tartott a hasmenés (azt hiszem a kisfiamtól kaptam el, mert neki hasmenéses vírusa van).Amikor elkezdődött a vizsgálat nem is fájt de amint elkezdte nyomogatni a beleimet a nővér, iszonyatos fájdalmaim lettek...az orvos sem bírta nézni megkérte a nővérkét, hogy adjon be fájdalomcsillapítót(bódítót), na ez után nem emlékszem semmire csak arra, hogy mondta a nővér, hogy öltözhet.Ekkor ismét rámtört a hasmenés...

DE szerencsére teljesen negatív lett a lelet :) 22.-én lesz kész a gyomromból vett szövettan.

Már csak a sebészet van hátra, de szerintem azt csak jövöhéten intézem, mert beteg a kisfiam. Azért nagyon örülök, hogy gyakorlatilag negatív lett mind a 2 lelet.

34. Hedi13
2011. dec. 5. 14:54

Úgy hallottam, az jó gyógyszer.

Várom a beszámolót!

33. katianyu21 (válaszként erre: 32. - Hedi13)
2011. dec. 3. 19:51
Zimpaxot írt az orvos, remélem segít valamit...Azt várom, hogy túllegyek az egészen és megmondják végre mi is a bajom...majd megírom mi volt a tükrözésen!
32. Hedi13
2011. dec. 1. 19:19

örülök, hogy csak "reflux" van. Bizony az okozhat mellkasi panaszokat, simán. Kaptál rá gyógyszert?

Jaj szegénykém, nem irigyellek a másik tükrözés miatt. Nem fáj, csak hát az előkészítése... jó, hogy hétfőn lesz, mert hétvégén lesz valaki melletted! Majd írj mi volt!

31. katianyu21 (válaszként erre: 30. - Hedi13)
2011. dec. 1. 14:35
Szia! Túlvagyok a gyomortükrözésen,nem volt olyan vészes, mint amire számítottam, az volt a baj, hogy sok a savam emiatt elég sokat büfögtem és öklenteztem vizsgálat közben.A doki azt mondta, hogy a gyomromban minden rendben, de azért vett szövetet a hátha lisztérzékeny vagyok.A diagnózis reflux, viszont ezt sejtettem, mert sokszor égett a nyelőcsövem és a gyomrom is, legalább mostmn vár van magyarázat a mellkasi fájdalmakra (orvos szerint reflux is okozhat ilyen tünetet).Egyenlőre ennyi, jövöhét hétfő jöhet a vastagbéltükrözés, ami az esetemben fontosabb, mint az előző vizsgálat(aranyér szerű panaszok miatt), kíváncsian várom...
30. Hedi13
2011. nov. 30. 09:20
Majd írj mi volt! szorítok!
2011. nov. 30. 08:59
Szia! Az nem a lépem, hanem valami más, az uh-val csak a szerveimet vizsgálta(máj,lép,epe,vese,méh) meg a hasi ereket.Kérdeztem is a vizsgáló orvost, de azt mondta, ez egy teljesen negatív lelet-lépet leszámítva-.Amint vége a tükrözéseknek a doki sebészhez utal majd be, aki meg fog röntgenezni.A vérképet ma ismerteti az orvos gasztron, gondolom a tükrözés előtt.Remélem könnyen fogom bírni a gyomortükrözést.Végül a férjem jön velem...
28. Hedi13
2011. nov. 29. 16:49
Vérvétel eredménye?
27. Hedi13
2011. nov. 29. 16:49

Szia! És az a valami, amit tapintottak a bal oldalt? Vagy az lehetett a léped is?

Kitartást holnapra,szorítok! Elmegy veled valaki?

2011. nov. 29. 14:12
Sziasztok.Túlvagyok a hasi uh-n, semmi kóros dolgot nem látott a vizsgáló orvos, csak egy valami nem stimmelt. A lépem meg van nagyobbodva...már csak azt kell kideríteni, hogy mi okozta...Holnap fél4re pedig gyomortükrözésre megyek.
25. Hedi13
2011. nov. 24. 13:02
Akkor az már csak pár nap, kitartás! Majd írj!
24. katianyu21 (válaszként erre: 23. - Hedi13)
2011. nov. 24. 08:54
Szia! Holnap megyek vérvételre, jövöhét kedden hasi uh-ra(ezt várom a legjobban, végre kiderül mi is az a "gomboc" a hasamban), szerdán pedig gyomortükrözésre.
23. Hedi13
2011. nov. 22. 21:44
Szia! Voltál már valahol?
22. katianyu21 (válaszként erre: 21. - Hedi13)
2011. nov. 18. 12:12

A 2 dédmama tud rájuk vigyázni 1-2 órát amig a vizsgálatokra megyek. Amúgy majdnem mindent egyedül kell megoldanom.


A párom most váltott munkahelyet nem néznék jó szemmel, ha 1 hónap után kivenne szabit...

Majd valamelyik barátom eljön velem vagy az apukám, mindenképp szeretnék érzéstelenítést kérni.

Igyekszem magam erősíteni, majd a gyerkőckékből merítek erőt, hiszen értük mindenre képes vagyok!

21. Hedi13 (válaszként erre: 20. - Katianyu21)
2011. nov. 18. 11:09

Sejtettem, hogy sok minden van nálad a háttérben!

Valahogy próbáld magad erősíteni, tudom, hogy nagyon-nagyon nehéz, tapasztalatból beszélek.

Van segítséged egyébként? Van kire hagyni néha a gyerekeket?

Ha kérsz érzéstelenítőt, nem ajánlott egyedül menni!!! Párod miért nem megy el veled?

20. katianyu21 (válaszként erre: 18. - Hedi13)
2011. nov. 18. 10:47
Igazság szerint tényleg megvisel(t) az itthonlét, pláne, hogy a kislányom sokat betegskedett az elmúlt 1 évben, talán ez is közrejátszik az állapotomban...sokszor vagyok egyedül és a párom sem foglalkozik velem, elég sok problémám van. Szinte biztos vagyok benne, hogy lelki dolgokból indult a betegségem.Nem tudom miért ilyen velem a családom, pedig most lenne a legnagyobb szükségem a támogatásukra, egyedül a gyermekeimből merithetek erőt. Még a tükrözésekre is egyedül fogok menni.Remélem adnak előtte érzéstelenítőt, kicsit tartok az egésztől, alig várom, hogy túllegyek az egészen...
19. katianyu21 (válaszként erre: 16. - 763c1a87a1)
2011. nov. 18. 10:25
Rezidens orvos volt a kezelőorvosom, ő azt mondta, hogy megbeszéli a főorvosnővel, hogy elengedjenek -e vagy sem, ő simán elengedett szte nem áll fent a veszély, hogy szívinfartusom lesz, mert fiatal vagyok és ezek a tünetek, más betegségre jellemzőek(inkább gyomorbetegségekre)...viszont visszarendelt másnap kontrollra, akkor már javultak az értékek, magasról normál tartományba került az érték (ck-mb).
18. Hedi13 (válaszként erre: 15. - Katianyu21)
2011. nov. 17. 21:32
Még annyit akartam kérdezni, hogy nálad rendben van minden lelkileg? Én hiszek abban, hogy minden betegség lelki eredetű. Mennyire "visel meg" az otthon lét a két picivel? A családod miért nem hisz neked? Nálunk is hasonló volt a helyzet, állandóan rosszul voltam, mindenféle ijesztő tünettel. Annyi orvost megjártam az elmúlt fél évben, hogy kevés lenne az idő felsorolni... Persze nálam is azt hitték sokan, hogy szimulálok, de szerencsére az anyukám és a párom mellettem álltak. Csak a vashiányt találták. Én tudom, hogy javarészt a lelki állapotom okozta a tüneteket, leszámítva a vashiányt.
17. Hedi13 (válaszként erre: 15. - Katianyu21)
2011. nov. 17. 21:29

Mit mondtak, hogy mitől ment fel az a szív érték? Korábban nem fájt a mellkasod?

Sajnálom, hogy nem áll melletted a családod, nem is értem, miért.

Sajnálom azt is, hogy ennyire nem vettek idáig komolyan az orvosok. Nekem sincsenek jó tapasztalataim, bizony ha beteg az ember, magának kell észen lenni és utána járni a dolgoknak!

Ne félj a tükrözéstől. Én speciel rettegtem a gyomor tükrözéstől, de utólag csak nevetek rajta. Kértem vénás bódítást, mert józanul le nem dugták volna a csövet, az tuti. Kb 3 perc volt az egész, mondjuk utána kicsit kába voltam. A másik tükrözésnél maga a vizsgálat nem fájt, már kétszer voltam, csak az előkészítés viselt meg nagyon. Majdnem 30 órán át nem ettem, ugye ment a hashajtás és annyira rosszul voltam, hogy aludni sem bírtam. A vizsgálat kb 10 perc volt, érzéstelenítőt, semmit nem kértem. Nekem a vashiány okát kutatták, negatív lett minden.

16. 763c1a87a1 (válaszként erre: 15. - Katianyu21)
2011. nov. 17. 19:26

"Végül kiderült, hogy felment az egyik érték, amely szivinfarktus előtt szokott magas lenni, vsz. ezért fájt annyira a mellkasom."


Ez vicces! Most megvárják míg infarktust kapsz, vagy mi?

Számomra ez egy kicsit furcsa.

2011. nov. 17. 16:48
Szia! A szívemet és a tüdőmet vizsgálták, meg vért is vettek. Volt mellkasi röntgen és szívultrahang is. Végül kiderült, hogy felment az egyik érték, amely szivinfarktus előtt szokott magas lenni, vsz. ezért fájt annyira a mellkasom. Elmondtam nekik minden előzményemet, de nem küldtek gasztróra, annyit mondtak, hogy ki kell vizsgáltatni...Sajnos nincs pénzem magánorvosra, ha megtehetném, akkor elmennék, mert a legjobban a bizonytalanság aggaszt...egyedül az vígasztal, hogy 1 hónap múlva már tudni fogom mi is a bajom, valószinüleg szövettant is fognak venni ebből a kis csomoból a hasamban.Ha a hasi uh nagyon rossz lesz (nov.29.-én lesz), akkor csinálnak hasi ct-t is.Az a poén, hogy még mindig azt képzeli a családom, hogy szimulálok, ahelyett, hogy támogatnának...Milyen volt a 2 tükrözés? Nálad találtak valamit?Próbálom magam felkészíteni lelkileg erre a 2 kellemetlen vizsgálatra.Még szűk 2 hetem van rá...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook