Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az a titokzatos anyagcsere... fórum

Az a titokzatos anyagcsere... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az a titokzatos anyagcsere...

29. Dorkakoma (válaszként erre: 26. - D0d8909694)
2010. nov. 4. 11:26

Szia!


Kiegészítő alatt valamiféle táplálék kiegészítőre gondolsz? Vagy valami csodát ígérő bogyóra?

Hát szerintem ne tedd. Baromi drága és SEMMI hatása nincsen. Én kipróbáltam nagyon sok mindent, de rá kellett döbbennem, hogy nem segítenek. Természetes úton kell szerintem kezelni a problémát. (Amíg lehet nyilván.)


Szóval ne add fel, és nem kellenek csodabogyók, csak akaraterő:) Nekem ez a tapasztalatom:)

28. d0d8909694 (válaszként erre: 27. - 2104cc91e8)
2010. okt. 11. 18:59

pl nem eszem húst krumplival, tésztával, inkább zöldséggel, nem eszem édességet (ha meg tudom állni). és kenyérféléből is csa reggel egy zsemlét, este már csak egy kefírt. Ha ezt be tudom tartani, remélem lesz hatása. Ha nem, akkor valamit el kell kezdeni szedni.

Tapasztalatok?

27. 2104cc91e8 (válaszként erre: 26. - D0d8909694)
2010. okt. 11. 10:41
Mit fogsz csinálni a "fogyókúra" -nem fogyókúra idején???
2010. okt. 11. 09:28

Szerintem kiegészítő vitamínok azért kellenek, mert már a zöldségek vitamíntartalma nem ugyanaz,mint pl az én gyerekkoromban. Akkor még nem kellett semmi kiegészítő, de nem is voltunk sem betegek, sem elhízottak.

Én most kezdek egy "fogyókúrába" ami igazán nem is kúra, csak nagyon oda akarok figyelni az étkezésemre. Kíváncsi vagyok, mi lesz az eredmény. Ha semmi, akkor valami segítő kiegészítő kellene. Kinek van erről pozitív tapasztalata?

25. winny (válaszként erre: 24. - Winny)
2010. okt. 11. 07:55

Kicsit elcsúszott!

Nem értek egyett a tabletták szedésével,még akkor sem ha azok "vitaminok"

24. winny
2010. okt. 11. 07:52

Az egész Kiegészítők: vitaminok, ásványi anyagok


Érdemes a napi étkezésen túl gondoskodni a napi vitamin- és ásványianyagbevitelről. Étkezésekkor vegyük be a vitaminokat, ha több kapszulából, tablettából áll össze a napi mennyiség, akkor különböző napszakokban szétosztva egészséges életmódhoz ezek nem tartoznak:

2010. okt. 10. 17:11

Én dializált beteg vagyok!

Folyadékbevitel a mi esetünkben arra kell vigyázni,hogy alig igyunk.Azért szolok hozzá mert a napi 2l víz nekem is fura,mikor még egészséges voltam akkor is soknak tűnt.Ez nagyon összetett fizikai aktivitás,életkor,testméret,foglalkozás,kajaösszetétel stb.De jó ha tudod minden tartalmaz vizet-folyadékot pld:a száraz keksz is, minden,minden szerintem összekel adni mindent:leves-gyümölcs-kefir-főzelék stb.

Ha én megyek a kezelésre akkor mielőtt kezelnek minket mérlegelnek,van egy száraz súlyunk és a többletet veszik le.De a lényeg hogy én akarati agyi működéssel elértem hogy napi 2xmegyek nagydologra mert nem akarom hogy a salakot is hozzá mérjék a száraz súlyomhoz.Persze odafigyelek a rost-zsiradék/olaj-margarin/savanyú tejtermék stb.bevitelre.Tehát szerintem az is fontos hogy ne gyűjtsük magunkban a salakot,az nem szül sok jót .

2010. okt. 8. 12:37

Voltam már kivizsgálásokon (teljes körű, vérvétel, ultrahang, illetve vastagbél tükrözésen is, stb.). Nos: sygmabélnél nekem még egy kanyarulatot vesz a vastagbelem, ezáltal "lelassítja" az anyagcserét... Nos: nem ehetek bizonyos ételeket, kiírtották az orvosok a fél étrendemet...


Ezért érdekel minden info amit még tudni lehet...

21. Pirosalma (válaszként erre: 14. - 26d3e2557c)
2010. okt. 8. 12:16
Azzal segítenél magadon a leginkább, ha elmennél az orvoshoz, hogy kiderüljök, mi áll a háttérben.
20. Pirosalma (válaszként erre: 9. - Csipkerózsika)
2010. okt. 8. 12:15

"A sok folyadékfogyasztás megterheli a szívet???? Ne viccelj."


Nem viccel, igaza van, de a 3 liter még nem az a kategória, aminél ezzel számolni kellene.

Viszont neked is igazad van, ugyanakkor ez vízhiány esetén lép föl, tehát nem arról van szó, hogy valaki 3 liter vizet iszik-e meg egy nap vagy másfelet.

19. Pirosalma (válaszként erre: 11. - Csipkerózsika)
2010. okt. 8. 12:13

Gyakoriság, hatékonyság, mindegy. Nincs ilyen direkt összefüggés a kettő között.


(Hypo- vagy hypertireózisban lehet székrekedés, ill. hasmenés, de itt nem erről van szó.)

18. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - Erikpipi)
2010. okt. 8. 12:10

Ez is igaz.

De túlzott vitaminfogyasztás is maximum csak azt fenyegeti, aki napi szinten szedeget mindenféle étrendkiegészítőt.

17. Csipkerózsika (válaszként erre: 12. - Erikpipi)
2010. okt. 8. 12:08

Köszi, én jól vagyok.

Egyet is értek veled sokmindenben.

Csak abban nem, hogy a napi 2 liter folyadék túlzottnak minősülne. Elég csak arra gondolni, hogy az állatok mennyit isznak, és arányosan felszorozni az emberi testtömeghez...

2010. okt. 8. 11:33
Engem is érdekelne erről mégtőbb info...
15. b4c2d9392f (válaszként erre: 1. - Pi)
2010. okt. 8. 11:19
Nagy érdeklődéssel vetettem rá magam a cikre :-), de sajnos elég nagy vonalakban írtál. Nincs kedved részletesebben írni a témáról? Szerintem sokakat érdekelne bővebben, részletesebben is a dolog.
2010. okt. 8. 11:02
Nekem igencsak lassú az anyagcserém... A pajzsmirigy alul, vagy kevésbé működése miatt is lehet. Én azzal próbálok segíteni, hogy sok rostosat eszek, pl. párolt zöldségeket, gyümölcsöt (délelőtt), illetve teljes kiőrlésű rozskenyeret... és! Ami bevált: reggeli és vacsi előtt vmibe belekeverve búzakopa és őrölt lenmag...ezek pár száz forintos dolgok, de hasznos!
13. erikpipi (válaszként erre: 11. - Csipkerózsika)
2010. okt. 8. 10:21

Ha vízben oldódó vitaminról van szó, azt kiüríted. de a zsírban oldódót nem.

A túlzott vitaminfogyasztás felborítja a szervezet működését is.

12. erikpipi (válaszként erre: 9. - Csipkerózsika)
2010. okt. 8. 10:15

A túlzott folyadékfogyasztás hiperhidrációhoz vezet. És igen, megterheli a szívet

. Nem csak a betegét, az egészségeset is.

És igen, a bevitt szilárd táplálékok fogyasztásából származó vizet is hozzá kell adni a napi javasolt folyadékmennyiséghez.


"A hsz-ed alapján biztos nem. "- Tudod mi a biztos? Hogy ma bal lábbal keltél, és nincs kin kitölteni. körülnéznél odahaza? Köszi

11. Csipkerózsika (válaszként erre: 5. - Pirosalma)
2010. okt. 8. 08:31
Nem a gyakorisága, hanem a hatékonysága, ami számít.
10. Csipkerózsika (válaszként erre: 8. - Erikpipi)
2010. okt. 8. 08:29
Egyébként az emberek zömére jellemző egészségtelen, illetve egyoldalú táplálkozás mellett kizártnak tartom, hogy vitamintúladagolás okozna egészségügyi problémákat. Kivéve, ha valaki folyton tényleg azokkal tömi magát.
9. Csipkerózsika (válaszként erre: 8. - Erikpipi)
2010. okt. 8. 08:25

Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy kipróbáltad-e már, hogy milyen naponta 3 liter vizet meginni. A hsz-ed alapján biztos nem.

Én kipróbáltam. Sima lett tőle a bőröm, elmúlt az izületi gyulladásom, és sokkal kevesebbet ettem, fogytam.

Tanulmányokkal bizonyították, hogy sok betegség mellett az elhízásban is szerepe van a kevés ivásnak, mivel a hiányzó folyadékot pl. kenyérrel próbálja pótolni az ember, amire valójában akkor nincs is szüksége.

A sok folyadékfogyasztás megterheli a szívet???? Ne viccelj. Pont az terheli meg, ha keveset iszunk és besűrűsödik a vér.

8. erikpipi (válaszként erre: 7. - Henobeno)
2010. okt. 8. 07:22

Nem azt írtam, hogy egyél kenyeret víz helyett. Azt írtam, hogy maga a kenyér is tartalmaz folyadékot (kb. 65% a víz).

A napi bevitt folyadékmennyiséget pedig mindenki maga dönti el, és a szervezete mennyit igényel.

Téves az a nézet, hogy 2-3 liter folyadékot kell meginni naponta. A sok folyadék megterheli egyrészt a vesét, másrészt a szívet, és tartósan magas vérnyomást okoz. Nyáron is max. 3 liter a megengedett mennyiség.

Az internet egy szabad "csatorna" ahova bárki bármit feltölthet úgy, hogy senki nem ellenőrzi.

A laikus embernek magának kell eldönteni mit hisz el belőle és mit nem. Az idő pedig majd őt igazolja, mennyire marad tőle egészséges, vagy lesz beteg.


A folyadékbevitellel kapcsolatos téves nézetek legalább annyira károsak, mint a vitaminszedés. Csak olyan vitamint kell bevenni amiben hiányt szenvedünk. Nem minden vitamin oldódik vízben, és ürül ki a szervezetből. Utána meg csodálkozunk, hogy hullik a hajunk, vagy ugyan olyan tüneteink vannak, mint vitaminhiány esetén.

7. henobeno (válaszként erre: 6. - Erikpipi)
2010. okt. 7. 21:36

Hát én kenyeret nem akkor eszem (ha eszem egyáltalán), amikor szomjas vagyok.

És valóban nem kötelező 2l folyadékot meginni egy nap, nem kötelező az sem, hogy szénsavmentes vizet igyunk, sőt mindenki azt eszik-iszik amit akar.

DE: ajánlott mert a szervezetnek erre van szüksége. És a napi 2-3l ajánlott folyadék fogyasztásba nem tartozik bele a parizer pl, azért mert nagy része víz. Ebbe csak az innivalók ezeken belül is főként a víz tartozik bele. Én még a levest sem szoktam beleszámolni.

2010. okt. 7. 21:16

"legalább napi 2 liter folyadékot tessék elfogyasztani! "

mindenki annyit fogyasszon amennyi jólesik. nem kötelező a 2 liter naponta. Pl. a kenyérben is van folyadék. :)

Bizonyos gyógyszerek is befolyásolják az anyagcserét. Hol gyorsítják, más esetben lassítják.

Erre mondják, hogy x gyógyszertől felszedtem 5 kilót.

5. Pirosalma (válaszként erre: 3. - Evawitch)
2010. okt. 7. 19:28
Az anyagcsere mértéke és a széklet gyakorisága között nincs ilyen összefüggés.
2010. okt. 7. 19:24

"Az alapanyagcsere mutatója az a kalóriamennyiség, amit egyetlen nap alatt a testünk alap működésével felhasználunk, értem ez alatt a légzést, szívműködést, emésztést, s mindezt teljes, nyugalmi állapotban."


Nem cseszegetésből, de az alapanyagcsere definíciója:


Teljes fizikai és mentális nyugalomban lévő, gyógyszeresen (beleértve pl. a koffeint is) nem befolyásolt ember energiafogyasztása az utolsó táplálékbevitel után legalább 8 órával, reggel, ébredés után, semleges környezeti hőmérsékleten.


Az emésztés nincs benne.

2010. okt. 7. 18:28

Az én anyagcserém ennyi idősen, meg régebben se volt a legjobb...

Mire nem jó egy Szűz tea kapszula...

2010. okt. 7. 17:59

Régen én is bármit megehettem, és max. 5 kiló feleslegem volt, az is hamar lement... Régen... :S


Jó a cikk, benne van minden alapigazság. Szerintem sem kell neves diétákat betartani, csak ezeket az alapdolgokat. :)


Gratulálok!

1. pi
2010. okt. 7. 16:08
Jó esetben nem is kell saját anyagcserénkkel foglalkozni. Jó esetben...
Sajnos azonban vannak rossz és még rosszabb esetek is, amikor már sorozatban merülnek fel bennünk a kérdések az anyagcserével kapcsolatban.

Ugrás a teljes írásra: Az a titokzatos anyagcsere...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook