Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet ez a titokzatos betegség(hasi és izületi fádalmakkal)? fórum

Mi lehet ez a titokzatos betegség(hasi és izületi fádalmakkal)? (beszélgetős fórum)


1 2 3
74. Hedi13
2012. márc. 27. 15:03
Hahó Katianyu, jelentkezz!!!
73. Hedi13 (válaszként erre: 72. - Katianyu21)
2012. jan. 27. 21:01
Szia, mi újság? Hogy vagy?
72. katianyu21 (válaszként erre: 71. - Hedi13)
2012. jan. 11. 22:26

Sziasztok.Szia Hedi!Háziorvos szerint széles a paletta, furcsábbnál furcsább dolgokat okozhat a pajzsmirigybaj, akár fogyást is, mindenkinél máshogy jönnek ki a tünetek. Igen mivel a Tsh emelkedett volt, néztek még T3-at és T4-et, de mind a kettő érték normál tartományban volt. Majd mennem kell pajzsmirigy ambulanciára, ahol 2 hónap múlva tudnak fogadni olyan sok a beteg(Károlyi S. kórház pm ambulancia), asszem ott több értéket néznek majd...

Azt mondták nekem a Honvéd kórházban, hogy jövö héten hívjuk őket, addigra lehetséges, hogy jó lesz a gép, ha nem akkor megkérdezem, hogy kikérhetném -e magamnak a leleteimet és átmehetnék -e másik kórházba, ahol végeznek mellfeltöltéses vizsgálatot(bár a nőgyógyászom szerint csak itt végeznek ilyen vizsgálatot), jövöhétig mindenképp várok, aztán max. átmegyek egy másik kórházba. Az a baj a Honvéd kórházzal, hogy "zárt körű" és elvileg csak honvédok mehetnének oda(ezt megkaptam legutóbb az orvostól és a nővérkéktől is-NO COMMENT), ha átmennék máshova ők biztos nem "kukacoskodnának" ennyire...Ha meglesznek a vizsgálatok vagy ha tudok valami új eredményt akkor megírom!

71. Hedi13 (válaszként erre: 70. - Katianyu21)
2012. jan. 11. 10:21

Szia, és a tsh-n kívül nézték a többi pajzsmirigy hormont is? Nem elég csak a tsh-t nézni!

Az alul működés tényleg okoz sok tünetet, de az inkább anyagcsere lassulással, hízással jár, mintsem fogyással.

Nem tudsz máshova menni a mellvizsgálatra?

2012. jan. 10. 13:35

Sziasztok. Ez az év sem indult jól, anno a nőgyógyász a Honvéd kórházba utalt be mellfeltöltéses vizsgálatra és mammográfiára...és képzeljétek lemondták, mert állítólag rossz a röntgengép, ma felhívtuk őket, állítólag még mindig nem javították meg a gépet...nem tudom hogy lehetek ilyen szerencsétlen mindenben.


Közben csináltattunk vérvizsgálatot (anno pajzsmirigybajom volt, ami rendbejött), most ismét megvizsgáltuk a TSH-t ami magasabb lett a kelleténél, azt hiszem 1-4 ig van a referencia érték, nekem 5 lett, ami azt jelenti, hogy pajzsmirigy alulműködésem van,hajhullás, fogyás ettől is lehet(.Az orvos írt fel gyógyszert letrox 100at, meglátjuk mennyit segít.

2012. jan. 9. 18:54
Mi lehet Katianyuval? :( azóta be sem lépett.
2012. jan. 7. 02:46
Kukucs, hatodika van, és izgatottan várjuk, mit mondott a doki! Minden okés?
67. Hedi13 (válaszként erre: 66. - Katianyu21)
2012. jan. 2. 10:19
Tartsál ki és írj, mi volt a mell vizsgálaton!
66. katianyu21 (válaszként erre: 65. - 763c1a87a1)
2012. jan. 2. 10:09

Nekem egyedül az nem kerek itt, hogy fél év kivizsgálás után sem tudják mi is a bajom. Ha vkinek ennyi tünete lenne akkor talán én is gyanakodnék, hogy valami nem stimmel!

teljesen mindegy mostmár utánajárok a dolgoknak. Mondhat bárki bármit.


Ha tudok valami konkrétat akkor megírom nektek!

65. 763c1a87a1 (válaszként erre: 63. - B94b39b09f)
2011. dec. 29. 08:11

Nem kell kioktatnod, van nekem is éppen elég eü, problémám. Éppen ezért gondolom, hogy valami nem kerek itt.

De nem fogok senkivel vitába szállni, jó egészséget és szép napot!

2011. dec. 29. 01:51

Katianyu, hogy vagy? Remélem, hogy jól teltek az ünnepek! Minden rendben? Ha van időd, jelentkezz néha! :)

Köszi a jókívánságokat, viszont! :) Anyósékkal meg ne foglalkozz, igazán rendes tőlük amúgy... Tudod, amíg valaki nem megy át ezen, addig úgysem tudja elképzelni, hogy milyen.

Remélem, hogy azért a férjed melletted áll végre!

63. b94b39b09f (válaszként erre: 60. - 763c1a87a1)
2011. dec. 29. 01:45

Azt hittem, hogy erre már válaszoltam korábban, de nem.

Tudod, mennyi rejtélyes betegség van? Én sem hittem volna, ha nem megyek át 4 hónapos szörnyű találgatáson...

Rengeteg dolgot még a dokik sem ismernek fel.

Amúgy miért vagy biztos benne, hogy olyan nincs, hogy később ismertetik? És ha éppen van valami, amit meg akarnak vele beszélni (nem feltétlenül nagy baj, de mondjuk egy kis ciszta), akkor Gizike, az ápolónő odaadja a leletet, és mellékesen elmondja, hogy ez meg ez a teendő?

Ez most úgy hangzott, mintha éppen tetten érted volna Katianyut, hogy hazudozik. Nem valami humánus, van így is elég baja. Nem kívánom, hogy éld át, de csak érezd át kicsit! Nem is a fájdalom a legrosszabb, hanem a találgatás, hogy mi a baj.

62. b94b39b09f (válaszként erre: 57. - Hedi13)
2011. dec. 29. 01:30

Sajnálom, remélem, hogy hamarosan kiderül és jobban leszel!

Megkérdezhetem, - ha más nem priviben - hogy milyen tünetek alapján gondoltak erre? Mert nekem is hasonló a bajom, de még nem jöttek rá, gondoltam diagnosztizálom magam. :) És ha volt ilyen jellegű vizsgálat (ez a pont nyomogatás), az is érdekelne.

Majd ha van valami eredmény, írd meg, várom! Szép napot! :)

61. Hedi13
2011. dec. 23. 20:18

Az a baj, hogy aki egészséges és semmi baja, fogalma nincs arról, hogy min megy keresztül az, aki beteg, vagy folyamatosan rosszul van!

Kétlem, hogy egy anyuka, a gyerekei mellett ennyire ráérne történeteket kitalálni.

2011. dec. 23. 19:47

Az én diagnózisom: münchausen szindróma.

Olyan nincs, hogy egy mammográfia eredményét majd január 4-én "ismertetik"! Azt az ember megkapja, mint egy vérvétel leletét. Azt sem ismertetik a beteggel:)

59. Hedi13 (válaszként erre: 58. - Katianyu21)
2011. dec. 23. 18:17

Szia! Ezért kell egy valaki, aki végigkíséri a vizsgálataidat, a történetedet! Remélem a főorvos kiokoskodja mi lehet veled!

Egyszerűen elképzelésem sincs, hogy mi lehet Neked ott az a mozgó valami, ami átmegy a bal oldalról a jobb oldalra!

Anyósod legyen a legutolsó, akivel foglalkozz! Mit számít az ő véleménye, ugyan???

A feltöltéses vizsgálatra mikor mész?

Remélem legalább egy hasi MR-re elküldenek!

58. katianyu21 (válaszként erre: 55. - B94b39b09f)
2011. dec. 23. 18:03

Sziasztok.Átvett a kórház főorvosa, a mammográfia eredményét január 4.-én ismerteti és ekkor lesz a mellfeltöltéses vizsgálat is.Meglátjuk mi lesz. A vékonybélből vett szövettan eredménye jó lett, a beleimnek semmi baja.Viszont most elülteted a bogarat a fülemben, engem is aggaszt az a mobilis hasi terime(főképp mert mindenki mást mondott rá.. meg lehet hogy hülyeség,de elkezdtem figyelni ezt a valamit és bal oldalról néha jobb oldalamra vándorol,ezért megyek majd más sebészhez is, hátha ő mond valami okosat.Muszáj megtennem, mert addig nem lesz nyugtom...Nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem nagyon aggaszt, hogy senki nem mondott semmit mi okozza a tüneteimet. majd talán idővel kiderülnek a dolgok, ha nem fogytam volna ennyit és nem lennék ilyen gyenge(fizikailag) akkor nem aggódnék ennyire...a vége úgyis magánorvos lesz.


Az említett betegség még nem merült fel az orvosaimban, de a tüneteim alapján lehetne akár ilyen betegségem, bár ez pár évtizeddel idősebb korosztály betegsége...


Anyosomék még mindig 'megmosolyognak' és azt hiszik, hogy beképzelem a tüneteket...ez van, de mostmár a végére fogok járni.


Hedi, uj_zeland nektek is sok szerencsét kívánok, remélem minnél hamarabb kiderül mi a baj!


Mindenkinek előre is békés boldog karácsonyi ünnepeket kívánok! :)

57. Hedi13
2011. dec. 21. 21:00

Elolvastam a cikket. Nálam már felmerült ez a betegség is. Nagyon nehéz felismerni, az biztos. Szerintem sokan nem is ismerik ezt a betegséget. pl a háziorvosomban sem merült fel idáig.

Köszi az érdeklődést. Nagyon sok tünetem van, a legfontosabb a hasi panaszok és a vérszegénység. Ma voltam egy dokinál és felmerült a lisztérzékenység is. Ilyen irányba megyünk most tovább.

2011. dec. 21. 15:13

Ja, még ezt akartam megmutatni, érdekes, ártalmatlan betegség, de nagyon sok ijesztő tünetet okoz: Fibromyalgia. ( [link]


Főleg idegi vagy testi megerőltetés után jön elő, hátha valaki magára ismer, és akkor megnyugodhat. :)

2011. dec. 21. 15:09

Sziasztok, Hedi, neked is sok sikert! Borzalmas a várakozás, találgatás... Nekem is volt benne részem, és még mindig nem derült ki mi a baj. Közben meg mindig jön 1-1 újabb tünet.

Veled mi a baj?

Katianyu, mi újság a mammográfiával?

Közben rájöttem, hogy ha a sebész pontosan meg is nevezte, hogy a dudor egy artéria, akkor amiatt ne is idegeskedj tovább - minek hoztam fel? - ne haragudj! :)

Toleránsabb már az anyósod? Vagy még mindig nem hiszi el, hogy beteg vagy?

54. Hedi13
2011. dec. 21. 11:17

Ha vigasztal egy kicsit: én kb egy éve járom az orvosokat, hogy kiderüljön mitől vagyok rosszul. Sajnos idáig nem derült ki, de u.úgy megvannak a fájdalmaim. :(

Ma pl gasztro dokihoz megyek, mert már elviselhetetlenül fáj a gyomorszáj, gyomor, szegycsont környéke. :(

2011. dec. 21. 10:54

Igen, a reumatologus szerint lehetséges, hogy túl vannak erőltetve az izületeim/ a másik változata hogy ez valaminek a tünete.Csuklóröntgenem is volt tavasszal a ganglionom miatt, a csuklóizületem nem sérült.Az mondta ha nem enyhülnek a fájdalmaim, akkor további vizsgálatok várhatóak.


Nem tudom mi is a bajom, de lassan elvesztem a reményt, hogy valaha rájönnek mi is okozza ezt a sok tünetet, biztos van valami oka...ha ők nem tudták megmondani akkor tényleg magánorvoshoz fogok fordulni.

52. Hedi13
2011. dec. 21. 09:07
Az eszébe jutott esetleg valakinek (doki), hogy azért fáj a csuklód, hátad, derekad, mert emelgeted a gyerekeket?
2011. dec. 20. 22:31

Értem. Csak eszembe jutott, hogy az ellenanyag vizsgálatból lehet, hogy kiderülne valami. Csak mert a hasadnál is: először mindenképpen vizsgálatot javasoltak, aztán meg a sebész letudta annyival, hogy fogytál. Jó, ő jobban ért hozzá, de először mondták, hogy mobilis, aztán meg hogy az egyik szerved. De a szervek nem dudorodnak így ki szerintem, azért ott egy erős izomréteg, plusz a hártyák rögzítik. Jól is néznénk ki, ha egy szervünk mobilis lenne. Isten őrizz, hogy megijesszelek, csak nem nagyon értem. Például a lépmegnagyobbodással csinálnak valamit, tovább vizsgálják az okát? Mert úgy olvastam, hogy már csak a mammográfia van hátra.

Mennyibe kerül egy magánorvos? Mert tényleg lehet, hogy csak egy kis változás zajlik a testedben, és egy-kettőre rendbejönne. Olyan 10.000.- Ft? Vagy több?

2011. dec. 20. 18:07
A legtöbb vérkép nálam van.Vércukrot, májfunkciókat néztek pár hónapja, meg AST-t az picit emelkedett volt,bár az utóbbi hónapokban csak általános vérképet néztek.
2011. dec. 20. 17:21
Szia Katianyu, megkérdezhetem, hogy milyen vérvizsgálatot csináltak? Nálad van a lelet? Van közte ANA jelölés? Csak eszembe jutott, hogy készült-e immunológiai labor is vagy csak általános vérkép. Hátha abból többet meg lehetne tudni. Bár remélhetőleg az orvosod azért ezt is megnézette már.
2011. dec. 20. 16:26
Így van...kontrakszt anyaggal feltöltik a mellemet és azt hiszem utána röntgeneznek és elvileg ez kimutatja ha van valami elváltozás. Igen én is furcsállom, hogy ilyen sok bajom van és kezd elegem lenni a sok-sok vizsgálatból...
2011. dec. 20. 16:22
Az elején infarktus gyanú, végül mellfeltöltés (az mi?) és még az ízületek is gyulladtak, hát ez nem semmi ilyen fiatalon.
2011. dec. 20. 16:14
nekem még zavarosabb hidd el, unom az állandó orvoshoz járást...A térdem, a csuklóm, a hátam, a derekam.
2011. dec. 20. 16:13
Nekem ez a betegség egy kicsit zavaros... hol fájnak az ízületeid?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook