Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lehet az oka, hogy anyu rendszeresen kérdezi meddig laksz itthon még? fórum

Mi lehet az oka, hogy anyu rendszeresen kérdezi meddig laksz itthon még? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. jan. 9. 14:04
Ildikó, arra nem lenne esély, hogy a testvéred megvásárolná a részedet?
2013. jan. 9. 14:01
És én ezt nem azért akartam tisztázni, mert érzéketlen lennék, hanem azért, mert jól felhergelitek a fórumindítót, mégjobban összebalhézik az anyjával, aztán szélsőséges esetben tulajdonjog ide vagy oda, mehet az utcára..
78. salabakter (válaszként erre: 71. - 973d9d6ecf)
2013. jan. 9. 14:00
Lehet,nem is 1/3 rész az övé.Mert a fele az anyjáé,és az egészen haszonélvezete van.Az apja pedig nem hagyhatta az anyjára,ha törvényes örököse van.Ezért gondolom,hogy a fele mindenképp az anyjáé.
77. salabakter (válaszként erre: 66. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 9. 13:56
Szerintem is neked van igazad.
2013. jan. 9. 13:55
OFF:Ha viszont vesztek lakást a gyereketeknek a pályakezdéshez, édemes rátenni a haszonélvezeti jogot, mert akkor nem tudja "elherdálni" a vagyont, csak a beleegyezésetekkel adhatja el, amíg éltek.
75. 731e5b9ffb (válaszként erre: 69. - 973d9d6ecf)
2013. jan. 9. 13:49
Nem tudom miért gondolod, hogy egy bíró is szembe menne a joggal..De ha méltányossági alapon úgy is döntene egy bíró, hogy lakhat ott, akkor már lenne jogalapja ott lakni, mindaddig viszont abban a házban egyedül az anyának vannak jogai. Nem hiszem, hogy lenne joga ellenőrizni, az ingatlan rendeltetés szerű használatát, ha az anyja zárat cseréltetne akkor nem lenne köteles új kulcsot adni. És pontosítok, ő nem a tulajdonos, hanem a tulajdonostárs..Csúnya dolog amit az anyja csinál az tény, de igazából a másik odalt még nem hallottuk. Egy anya-lánya kapcsolat ilyen szintű elmérgesedéséhez két fél szükséges..Itt csak annyi a gond, az egyik fél teljesen ki van szolgáltatva a másiknak, a másik fél pedig nem.
74. szabot.88 (válaszként erre: 67. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 9. 13:33
Ez így igaz. Az én nevemen is van egy ház, a férjem a haszonélvező, és amikor vettük, az ügyvéd humoros akart lenni, és megjegyezte, h a férjem beleegyezése nélkül bele sem költözhetek.....
2013. jan. 9. 13:29
Megyek inkább és én is elzavarom a gyerekeimet.Mármint ha haza érnek a suliból..
72. 973d9d6ecf (válaszként erre: 70. - 800b726b6d)
2013. jan. 9. 13:27
Igazad van.
71. 973d9d6ecf (válaszként erre: 68. - Tavasz007)
2013. jan. 9. 13:26
Nem is akarja elküldeni.A mama küldené a mozgáskorlátozott 35.-éves lányát.Már nem azért de a mai világban még egészségesen is nehéz saját lábra állni..De a papa biztos ezért hagyta a házat 1/3.-ad arányban rájuk.Tudta milyen a felesége.Na mindegy ...Sajnálom szegényt.Persze normál esetben mindenki várja meg az örökségét...
2013. jan. 9. 13:21
Felesleges itt találgatnunk, hogy ki menjen?, hová, miért? A fórumindítónak ezt az anyukájától kellene megkérdezni, hogy mégis hogy gondolja ezt az elköltözést? Mi ebben érdemleges választ úgysem tudunk :(
69. 973d9d6ecf (válaszként erre: 66. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 9. 13:17
Rendben van első körben kirakhatja ,de ő vissza megy bírósági végzéssel.Mert nincs hol laknia.Különben is joga van ellenőrizni,hogy a tulajdonát rendeltetésszerűen használja e vagy sem.Mert ő a tulajdonos. Amúgy,hogy objektív vagy nem ebbe ne menjünk bele ,mindig vannak kiskapuk..
2013. jan. 9. 13:10
szerintem erkölcsileg nézve, egy lány nem küldheti el az anyját abból a házból, amit ő épített, a saját keze munkája van benne, hiába lesz az övé a ház, amikor majd az anyuka meghal. Ez alapján minden gyerek elküldhetné a szüleit máshova lakni, amint betölti a 18-at.
67. 731e5b9ffb (válaszként erre: 66. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 9. 13:06
Sőt..Ha a ház 100%-ban a lány nevén lenne, de a haszonélvezeti jog az egész házra az anyján, akkor is kitehetné a lányt, és a lány ugyanúgy nem adhatná el a házat az anyja fölül.
66. 731e5b9ffb (válaszként erre: 55. - 973d9d6ecf)
2013. jan. 9. 12:59
Ha az anyának nem lenne tulajdonjoga sem, csak haszonélvezete az egészre, akkor is kitehetné a lányát.
65. 731e5b9ffb (válaszként erre: 63. - 973d9d6ecf)
2013. jan. 9. 12:53
A jogban pont az a lényeg, hogy objektív. Nincs olyan, hogy így látom, vagy úgy látom. A haszonélvezeti jog felül írja a tulajdonjogot. Ha az anyukája nem akarja eladni a házat, szíve joga. A lány megpróbálhatja eladni a saját részét a házból, de úgy senki sem fogja megvenni, hogy haszonélvezeti jog van rajta..Esetleg a testvér vásárolhatná ki, mert akkor nagyobb százalékban lenne a nevén a ház, most baromi alacsonyak az ingatlanárak, befektetésnek sem biztos, hogy rossz lenne.Mondjuk azt se értem, ha az apai rész felét örökölte Ildikó, akkor hogy-hogy a ház harmada van a nevén?Ez mondjuk úgy lenne lehetséges, ha az apja nevén volt a ház 2/3-a anyja nevén az 1/3.Pont azért kellene "jól kijönni" anyukájával, mert akár 40 évig is élhet, és amíg ennyire rá van utalva, nem mindegy milyen a viszony..Majd akkor lehet vele összeveszni, ha önálló lesz..
2013. jan. 9. 12:32
Amúgy meg totál fel vagyok háborodva,Egy anya a föld alól is kikaparná a gyerekét,hogy lehet elzavarni a saját gyerekedet akit te szültél,te nevelted...
63. 973d9d6ecf (válaszként erre: 61. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 9. 12:29
Szia ,én ezt egy picit másképpen látom de a legjobb lenne ha eladnák a lánya részét tulajdonjog fenntartása mellett.Mármint ha ennyire nem jönnek ki.Mert munkabérből ,mozgáskorlátozottan ,hogy fog önálló lakást fenntartani..?Mert a kedves mama még 40 évig eléldegélhet.
2013. jan. 9. 12:23

Nem csak a Te anyád küld el téged, az enyém is kidobott! én 35 vagyok, röpke másfél évet éltem otthon 18 éves korom óta, azt is mélypont miatt, aztán mondta, hgy már nem bir nézni engem otthon és menjek el! elmentem! :))


én az egészen csak röhögök! egész családom balfék! Tesómat látom karácsonykor meg húsvétkor!


Neked van munkád? el tudnád magad tartani? egyébként nem értem a szülőtől, hogy ebben a szar világban hogy nem érti, hogy nehez, és nemcsak neki, hanem a gyerekének is..

2013. jan. 9. 11:39

Ami a jogokat illeti:

"Haszonélvezet

A tulajdonjog egyik legkomolyabb korlátja a haszonélvezeti jog, amelynél fogva a jogosult (a haszonélvező) birtokában tarthatja, használhatja és hasznait szedheti a más személy tulajdonában álló ingatlannak. A haszonélvezeti jog fennállása alatt a tulajdonos a birtoklás, a használat és a hasznok szedésének jogát csak annyiban gyakorolhatja, amennyiben a haszonélvező e jogokkal nem él. A haszonélvezeti jog a tulajdonos személyében beállott változásra tekintet nélkül fennmarad."

Attól, hogy Ildikó tulajdonostárs, ha a haszonélvezeti jog az egész házra fennáll, akkor az anyukája jogilag nem kötelezhető arra, hogy beengedje a házba. Ha ki akarná adni a szobáját, azt is megtehetné. Tehát arra senki se buzdítsa Ildikót, hogy rúgja össze a port anyukájával, mert rendesen megütheti a bokáját.. És teljes joggal kéri el a rezsi egy részét, még albérleti díjat is kérhetne a lányától jogi értelemben. Az etikai része már más kérdés.. Ott vannak gondok rendesen az anya-lánya kapcsolattal.. De nagyon fenyegetőzni nem érdemes, mert jelen esetben Ildikó van 100%-ig kiszolgáltatva az anyjának, és nem fordítva.. Az viszont nem szép dolog, hogy ezzel az anyja vissza is él.. Minél előbb munkát kéne találni, addig pedig minél kevesebb konfliktust csinálni anyukával. Amikor meg már biztos az anyagi háttér, akkor minél előbb keresni saját lakást. Sokkal jobb lesz a kapcsolat is, ha nem lesznek egymásra kényszerülve.

2013. jan. 9. 11:33

Ajaj! Anyja lánya...

Borzaszto lehet, ha idáig fajul a helyzet egy családban. Remélem, rólatok nem a Kék Fényben hallunk legközelebb.

Amúgy anyukád fenn tudja tartani egyedül a házat? Tehát ha elkötöznél, akkor nem lenne gondban? Talán akkor rájönne, hogy neki is nehéz egyedül és belemenne, hogy adjátok el a házat és vegyetek 2 kicsi lakást az árából.

2013. jan. 9. 10:36

Szerintem a mozgássérültséged ellenére gondolt át, hogy menne, ha elköltöznél egy olyan helyre ami megfelelő és nem messze a szülődtől és a tesódtól. Olyan lakásban ami kényelmes. Valamiért kérdezget anyukád, nem szép dolog, de bele lehet fásulni, fáradni valaki folytonos felügyeletébe. Ezt innen mi, hogy rosszindulat e vagy kicsit szeretne fellélegezni azt nem tudhatjuk.

Gondold át, hogy mennyire fontos az ő segítsége a mindennapokban? Ha nem igazán akkor átmenetileg megpróbálhatnád külön utakon. Ha van hozzá kedved, erőd, pénzed.

És kérdezd meg miért kérdezgeti ezt egyre többször!

Sok szerencsét Kívánok! BUÉK!

58. Zamila
2013. jan. 9. 10:20
Tényleg szomorú,hogy ilyen a viszonyotok,de nem nagyon hiszem,hogy egyedül Ő a hibás ezért,valami biztosan kiváltotta ezt belőle.
57. mmria
2013. jan. 9. 09:01

A haszonélvezet az egészre vonatkozik!!!... de nem hiszem, h anya komolyan gondolja az elköltözést, inkább csak mérgébe mondja. Ezért gondolom én, h SZERETETTEL és TISZTELETTEL lehet ezen az elmérgesedett helyzeten változtatni.

Próbáld meg, de nem csak egy alkalommal, hanem következetesen. ILDIKÓ! HIdd el sikerülni fog!!!

Mert ha annyira nem szeretne, már kipaterolhatott volna (joga szerint!)

Hála I-nek Te még ott vagy és tudsz ezen a légkörön változtatni,... ha nagyon akasz.

56. 973d9d6ecf (válaszként erre: 44. - 91d4989ab9)
2013. jan. 9. 08:10
Ez igaz lehet...
55. 973d9d6ecf (válaszként erre: 35. - Ildikó29)
2013. jan. 9. 08:08
Szögeztél vagy nem az 1/3 .-rész a tied.De neki tulajdon joga is van,nem?Nem csak haszonélvezete...Vagyis tulajdon jog 1/3.-részre és haszonélvezet a teljes ingatlanra?Persze akkor sem kényszeríthet arra ,hogy költözz ki,csak ha kifizeti a részed.
54. 973d9d6ecf (válaszként erre: 26. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 9. 08:00
Nem teheti ki,tulajdon joga van.Neki viszont holtig tartó haszonélvezete..Egyik sem tud mit csinálni a másikkal,csak ha kivásárolja.
53. 800b726b6d (válaszként erre: 1. - Ildikó29)
2013. jan. 9. 07:37

Végigolvastam, hát nem egyszerű a helyzeted?


Párkereséssel hogy állsz? Nagyon sok hozzád hasonló sérült ember tölti a napjait a számítógép előtt és lehet, hogy valamelyikük épp egy ilyen helyes aranyos kedves lányt szeretne. Próbálj meg regisztrálni társkereső oldalra, hátha megtalál a Herceged! :)

52. klarika5 (válaszként erre: 51. - Klarika5)
2013. jan. 9. 07:13
Most olvastam vissza, s a helyzetetek elmérgesedett, nem egyszerű zsörtölődés. Hogy sérült vagy valamilyen szinte, azt senki nem róhatja fel neked, mert ebben legkevésbé te vagy felelős.A másik, hogy egymásra vagytok utalva: gondolom senki nem tud neked egy lakást finanszírozni, rá vagy tehát utalva anyukádra. Egyetlen lehetséges utatok van: el kell viselni egymást, megtanulni egymás mellett élni, viszonylag függetlenséget is biztosítva egymásnak. De ez kettőtökön múlik. Ez most nem az a világ, hogy kereset nélkül függetlenül élj.Még azok is összeköltöznek anyagi okokból, akiknek van szerény jövedelme.
51. klarika5 (válaszként erre: 9. - Ildikó29)
2013. jan. 9. 07:04
Ez csak anyai féltés és aggódás lehet részéről. Az "itthon laksz" kitétel nem biztos, hogy azt fedi, költözz el mindenképp, hanem szeretné látni, hogy révbe értél, társad van, támasz van melletted. Nem hiszem, hogy a másik pólus lenne igaz: szeretne végre önálló, szabad életet egyedül, vagy másik társsal élni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook