Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lehet a megoldás?Autós-biciklis-gyalogos fórum

Mi lehet a megoldás?Autós-biciklis-gyalogos (beszélgetős fórum)

11. emagdi (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2009. júl. 22. 21:14

ja, és még ehhez annyit, hogy legjobb, ha mindenki saját magát bírja rá a kultúrált közlekedésre, és nem a másikat próbálja meggyőzni egy-egy forgalmi helyzetben :))).

ha elég sokan tesznek így, akkor előbb utóbb rendben lesznek a viszonyok az utakon is.

10. emagdi
2009. júl. 22. 21:10

senki sem "paraszt", egyszerűen csak senki nem figyel oda a másikra, és mindenki úgy közlekedik ahogy neki éppen akkor a legkényelmesebb. és ezt MINDENKIRE értem.


a megoldás csak az lenne, ha a gyalogos a járdát és a zebrát használná, a kerékpáros a kerékpárutat (ahol van), az autós pedig megállna a zebránál és megfelelő távolságban kerülné ki a kerékpárost.

mindezt anyázás, kiabálás, integetés és ökölrázás nélkül.

9. garamond (válaszként erre: 8. - Méregkeverő)
2009. júl. 22. 21:07
Igazad van, én már felnőttem hozzá. Nem vezetek, van kritikám. És mindenkinek jobb így...
2009. júl. 22. 21:04
mindenkinek fel kéne nőni a feladathoz , mert az életünk múlhat rajta. Autósnak, kerékpárosnak,gyalogosnak , egyaránt,! Lehetőleg bunkózás nélkül! Nagyon sok országban működik . Mi még úgy látszik nem érjük el a minimális színvonalat!
7. dancingqueen (válaszként erre: 6. - Smudlaagi54)
2008. nov. 23. 15:55
teljesen egyet értünk:)ezért keresem a megoldást:)
2008. nov. 23. 07:07
Ehhez mindenkinek meg kellene változnia.A gyalogosnak,aki ha úgy hozza ott megy át,ahol neki a legközelebb,ide értve a nagyszülőket is,aki,hogy ne kelljen lemennie az aluljáróba fent az úttesten megy át,magával rángatva a 2-3 éves unokáját.A bícíglisnek aki nem hordja a láthatósági mellényt,még akkor sem ha az 1-2 éves gyereke ott ül a háta mögött.Kiírtam egy szavazást,érdemes megnézni az eredményt.És az autósoknak is,akik nagyon sokszor nem tartják be sem a megengedett sebességet és a kreszt.És ha valaki betartja,még le is hülyézik.Mi a falu szélén lakunk,és ott sem 50-el jönnek,és mennek kifelé a faluból,hanem 80-90-el esetleg 100-al.
5. dancingqueen (válaszként erre: 3. - Zsuzsa88)
2008. nov. 21. 11:57
paraszt gyalogos és biciklis is lesz...ezer esetet tudnék mondani. Amíg ez lesz a hozzállás,hogy "sehogy" addig nem is lehet ezen változtatni:(
4. genlips (válaszként erre: 3. - Zsuzsa88)
2008. nov. 21. 11:49
Meg amíg lesznek paraszt gyalogosok, mint én, aki ha zebránál van, még a 80-nal közlekedőnél is kiharcolja, hogy megálljon >D
2008. nov. 21. 11:39
Sehogy. Nem lehet. Mindig lesznek paraszt autósok (akinek nem inge... annak gatyája), akik füttyet hánynak arra, hogy pl. neki csak feltételes zöldje van, a gyalogosnak zöldje, és esetleg már el is indult az átkelőn. Már vagy 10x állt meg autó kb. 20-30cm-re tőlem. És még dudál, meg ordít ki az ablakból, hogy hülye, meg akarod ölni magad?! Pedig én csak át akarok kelni a zebrán, mikor nekem zöldem van. Nem értem, én itt hol vagyok a hibás.
2008. nov. 21. 11:38
Ez épp most indult "Közlekedési morál, avagy mi folyik manapság a zebránál", gyere át oda, pont ez a téma...
2008. nov. 21. 11:36
Lenne egy "mozgalom" ötletem,és csak fel szeretném mérni,hogy mik a vélemények. Autósként és gyalogosként sok minden felmerült bennem,és szeretnék egy KULTÚRÁLT vita fórumot indítani,hátha nektek is van ötletetek,miként lehetne ennek a háromszögnek a feszültségét enyhíteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook