Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi lehet a gond a frissen ivartalanított macskával? fórum

Mi lehet a gond a frissen ivartalanított macskával? (tudásbázis kérdés)


2013. nov. 21. 21:21

Úgy néz ki rendbe jön az én édes Kiscicám! :)

Már tegnap elkezdett eszegetni, először erőltettem neki az evést, aztán evett nagyon kis adagokat, most már eszeget, egyedül odamegy a kis táljához! Igen, megkérdeztem más orvost is, azt mondták, ritka ha ennyire megvisel egy cicut az ivartalanítás, de van ilyen!

3-4 napig szinte semmit nem evett, csak injekcióstűvel. Rémálom volt! Nagyon köszönöm hogy aggódtatok, biztos ez is segített valamicskét! :) Köszönöm!

2013. nov. 21. 15:39

Megoldódott a dolog? remélem rendbejött a cica.

Nem normális, hogy a doki nem foglalkozik azzal, hogy nem eszik/iszik. Infúziót kell(ett volna) adni neki.

Nekem a nőstény cicám kb. 1 napig volt kómás az ivartalanítás után, második nap már ki mertem engedni - 4. nap után csak a leborotvált bunda miatt látszott, hogy műtve volt... Nem normális ez a helyzet, akármit mond is a doki, vidd el másikhoz!!!

15. 99279bb06f (válaszként erre: 14. - Liliana30)
2013. nov. 20. 22:33

Nem lehet, hogy valamit összevarrtak műtét közben?

Nagyon sürgősen vidd el egy másik városba (ha tudod vidd Budapestre az Állatkórházba a Lehel útra, ott éjjel-nappal vannak orvosok).

2013. nov. 19. 15:30
Valaki esetleg nem tudna valami okosat tanácsolni?
13. Liliana30 (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2013. nov. 19. 15:20
Köszönöm, aranyos vagy! Igen, szörnyű amit érzek! Remélem meggyógyul!
12. bnedora (válaszként erre: 11. - Liliana30)
2013. nov. 19. 15:00
Nagyon sajnállak, tudom min mehetsz keresztül. Sajnos, nincs ötletem, hogy mitől nem eszik, ha az orvos sem tud mit mondani. Remélem, rendbe fog jönni a cicád, nagyon szívósak.
11. Liliana30 (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2013. nov. 19. 14:28
Lány! két hete volt féregtelenítve, azelőtt szintén 2 hete... Szóval így állunk! Egyszerűen nem értem! És ez a tehetetlenség már komolyan kétségbe ejt.
10. Liliana30 (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2013. nov. 19. 14:26

Azt mondta, hogy a vastagbélben vannak kis hajszálerek, és biztos beindult a bélmozgás, és elpatanhatott. Csak alszik szegény, összegörnyedve, ha oadmegyek mellé, ölembe teszi a fejét, és kezemre a kezét...

Van másik doki, de mindenki szidja, igazábol ez a nő a legjobb, és ők ott ketten is vannak dokinők!

2013. nov. 19. 14:24

A véres széklet lehet még akkor is, ha férges a cica. Mikor volt féregtelenítve?


A cica fiú v. lány?

8. bnedora (válaszként erre: 6. - Liliana30)
2013. nov. 19. 14:22

És a véres székletre mit mondott a doktornő?

Esetleg másik állatorvosnak meg lehetne mutatni. Kérdés, hol laksz, van-e a közeledben másik.

7. Liliana30 (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2013. nov. 19. 14:14
Már adom neki a pasztát, amit írt a dokinő, de kiköpi! Májat főztem neki, minden féle kajával próbálkoztam de nem! Már olyan tanácstalan vagyok, hogy szép lassan megőrülök!
6. Liliana30 (válaszként erre: 3. - Ficánka5)
2013. nov. 19. 14:12
Már kétségbeesésemben fordultam ide, hátha valakinek volt valami ilyen tapasztalata. Folyton viszem az orvoshoz, meg telefonon is konzultálok vele, de nem lát semmit, tegnap meg is ultrahangozta! Ma reggel már véres volt a széklete, de nem kávézacc szarű, henem friss vér, de kevés.
5. bnedora (válaszként erre: 4. - Liliana30)
2013. nov. 19. 14:11
Ezt nem értem! Ha nem iszik, akkor könnyen kiszáradhat és elpusztulhat. Próbálj neki picire vagdalt marhahúst adni, azt szeretik a cicák, vagy májkrémet vízzel felhígítani, és egy fecskendővel a szájába adni. Inni meg feltétlen kellene neki.
2013. nov. 19. 14:00
Visszavittem, de semmit nem talál nála!Bár még hatnak a gyógyszerek, hosszan ható antibiotikumot kapott műtét után, emiatt lehet nem lázas. Csütörtökön műtötték!
2013. nov. 19. 13:59
Lázát mérted? Az orvossal kellene beszélned, meg elvinni hozzá!!! Mi ezt itt honnan tudhatnánk?? Pláne műtét után, ne várj arra, ki mit ír össze!! Az orvosnak kell megmutatni, ő felel érte!!
2013. nov. 19. 13:57
Vidd vissza az állatorvoshoz. Bár én nem hiszem, hogy összefüggés lenne az ivartalanítással ennyi idő után. Az én cicáimnál legalábbis nem volt ilyen probléma.
2013. nov. 19. 13:49
Kérlek segítsetek! Most ivartalanították a cicámat, 5 napja, eleinte nem is volt gond, de mostmár, két napja nem eszik, nem iszik! Előtte volt egy kis hasmenés, ennyi ami megelőzte, meg egyszer hányt...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook