Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicák sikertelen ivartalanítása lehetséges-e? fórum

Cicák sikertelen ivartalanítása lehetséges-e? (tudásbázis kérdés)


16. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2018. aug. 28. 12:14
Bizony, hanyag állatorvos bent hagyhat petefészek darabokat a cicában, ami ugyanúgy termeli tovább a hormont :/ Azt is olvastam, hogy legjobb 5-6 hónaposan ivartalaníttatni, rögtön a "nagyfiúvá/lánnyá" válás után, persze ez nem mindig kivitelezhető.
15. bnedora (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2018. aug. 26. 20:25
A nőstények is szokták csinálni.
14. c55209c4be (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. aug. 22. 10:47
Nekünk van több cica, lány is, fiú is.
2018. aug. 22. 10:46

De, csak talán kevésbé szagos.

Meg úgy tapasztaltam, ha nincs a közelében nőstény, vagy másik kandúr, akkor nagyobb a nyugi.

12. c55209c4be (válaszként erre: 11. - Smirnoff)
2018. aug. 22. 10:44
Azt hittem, akkor nem.
11. Smirnoff (válaszként erre: 10. - C55209c4be)
2018. aug. 22. 10:43
De, akkor is jelölhetnek.
10. c55209c4be (válaszként erre: 9. - Smirnoff)
2018. aug. 22. 10:40
De ha ivartalanítva vannak akkor nem?
9. Smirnoff (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2018. aug. 22. 10:39
Mindkét nem, csak a kandurok többet.
8. Guruljka (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2018. aug. 22. 08:11
Én úgy tudom, a kandúrok spriccelnek. (Vagy fröcskölnek.) Terület-jelölésképpen.
7. SimikeLife (válaszként erre: 5. - Smirnoff)
2018. aug. 22. 07:53
Köszönöm :) terveztem a könyv megvételét. De igy már biztos megveszem.
6. SimikeLife (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2018. aug. 22. 07:51
AAAAAAAAAAAA :( köszönöm, erre nem is gondoltunk.
2018. aug. 21. 20:26

Bizony az ivartalanítás nem jelent 100% védelmet a spricceles ellen. Ha az állatorvos azt mondta, kivette a mehuket a cicaknak, én nem kételkednek.

Mieshelle Nagelschneider: Macskákkal suttogó- ruházza be erre a könyvre. Nemrég olvastam. Szerencsere csak érdekességkeppen, nem problémára kerestem megoldást, de nagyon jól, részletesen, gyakorlatiasan le van benne írva, hogy mik lehetnek az okok, és hogyan lehet hatekonyan kezelni. Sok cicám volt már, és visszagondolva csak, de helyes a könyv utmutatasa.

4. Bözsi néni (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2018. aug. 21. 20:14

Nekünk fiú cicánk volt, ivartalanított, de soha semmi ilyesmit nem tapasztaltunk. Kizárólag az alomba pisilt.


Majdnem 16 éves volt, mikor meghalt szegény, azóta is hiányzik.

2018. aug. 21. 20:08
Épp az előbb mondta a férjem, hogy a mi ivartalanított lány cicánk is spriccelt. Eddig még én ugyan nem tapasztaltam nála, de nem vagyok mindig a sarkában. Persze ezt tapasztaltam a korábbi (kb. 15) cicáimnál is, akár lány, akár fiú volt.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - SimikeLife)
2018. aug. 21. 19:58

Első körben az állatorvost kellene megkérdezni, úgy tudom, ha a méhet eltávolítják, de a petefészkek bent maradnak, akkor szaporodás nélkül ugyan, de megmaradnak az ivarzás tünetei.

Pláne hogy mindkét cica felnőtt volt már az ivaralanításkor.

Viszont az állatorvos akkor végez jó munkát, ha a petefészkeket is eltávolítja, mert a bent hagyott petefészek később még problémákat is okozhat.

Esetleg másik állatorvossal nézessétel meg a cicákat UH-n. és esetleg kérjetek kártérítést, a további műtét megfizetését az előzó műtétet végző állatorvostól.

2018. aug. 21. 19:48

Sziasztok

picit elkeseredve inditom ezt a forumot.

2 éve ivartalanitattuk a két perzsa cicánkat, anya lánya.

Még fiatalok kb 5 és 3 évesek.

Állitolag a doktornő kivette az ivarszerveiket és nem elkötötte őket.

A műtét után azonban teljesen a régi mederben folytatodott a mindent lepisilés és egymással rivalizálás.

Egyetlen dolog változott, hogy hál istennek már nem sirnak tüzeléskor és végre néha esznek is.

Van egy fiu kutyánk egy csivi mopsz mix, őt még nem ivartalanitottuk, mert ő a macskák előtt teljesen megbizhatoan szobatiszta volt.

Amiota a cicák is pisilnek, azota ő is.

Katasztrofa.

Van vkinek bármilyen ötlete, azon kivül hgy eladjuk őket.

Eddig bevált hgy a kedvenc pisilőhelyekre fertötlentitőszert öntök és kb 1-2 napig hanyagolják.

Kérem ha valaki tud segitsen.

Köszönöm szépen :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook