Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi kell egy hosszú házassághoz? fórum

Mi kell egy hosszú házassághoz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
36. McKenzi (válaszként erre: 35. - Mimmo33)
2009. szept. 1. 12:35
valahol tényleg biztonságot jelent, bár gondolom ritka az ami az ismerősömmel történt - 16 év kapcsolat után mentek szét, mert az elmúlt négy évben alkoholista lett a férfi, és egyre elviselhetetlenebbé vált - egyszer borzasztóan megverte a nőt, akkor a szomszéd kihívta a rendőrt és nem volt választásuk menniük kellett a saját házukból (vagy a gyerekeket elviszik intézetbe és a nő maradhat)- azóta is albérletben élnek - állítólag ha házasságban éltek volna a férfinak kellett volna mennie, nem a lánynak a két gyerekkel. Mindez annak ellenére, hogy 12 évig boldog kapcsolatban éltek. A férfi nem hajlandó kiköltözni a nagy házból és nem akar megegyezni (mellesleg a ház közös vagyonból van, ráadásul a hitel a lány nevére lett felvéve, úgyhogy most azt ő fizeti az albérletből, miközben eddig az elmúlt év alatt kétszer kapott gyerektartást)
35. mimmo33 (válaszként erre: 29. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 1. 12:24

Amíg nem született meg a fiúnk, addig Én is elképzeltem, hogy milyen lesz majd egyszer férjhez menni. Most hogy jön a második baba, már tudom, hogy ez nem feltétele a boldogságnak;)

Ti se azért házasodjatok össze, mert elvárják, vagy mert ezt a példát láttátok. Régen más volt, mint ahogy azt a tiszteletről is írtam...

Sokkal nagyobb bajokon mentek keresztül családok, mégis kitartottak egymás mellett. Ma meg sajnos divat gyorsan nagy felhajtással összeházasodni, úgy hogy, szinte nem is ismerik egymást. Aztán azon veszekszenek, hogy pl.ki vigye le a szemet...

Biztonságérzetet jelent a papír? Mert az csak az...Miért érzed magad tőle nagyobb biztonságban?Akkor már kerekperec kimondhatjuk, hogy az ENYÉM VAGY?!

2009. szept. 1. 12:19
egyetértés, bizalom, szeretet
33. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 26. - Mimmo33)
2009. szept. 1. 12:15

Manapság sok kapcsolat megy tönkre a házasság alatt, noha elötte felhőtlen volt. Akkor már szerintem is jobb nélküle.

Mindenesetre örülök hogy Nektek sikerült, jó látni pozitív példákat. Remélem sokáig így marad, kívánom a legjobbakat!!

32. c502273b01 (válaszként erre: 27. - Bakesz)
2009. szept. 1. 12:10

Ezt egyed uralomnak nevezném,és nem házasságnak.Ha az egyik félnek van ötlete,megosztja a másikkal,és megbeszélik,mit és hogy kellene tenni,de nem az,hogy én kitalálok valamit,és vagy elfogadja vagy nem.A házasságnak nem erről kéne szólnia.

Egyének vagyunk a házasságban is,és ezért magunkból adunk egy részt ebbe az intézménybe,amit házasságnak hívunk.Ez nem a megalkuvásról,az elnyomásról kell,hogy szóljon.

Aki elvisel olyan házasságot,melyben uralkodnak felette,az feladta önmagát,és igazán az már többé nem házasság olyan értelemben,amilyen értelemben lennie kéne.

2009. szept. 1. 12:03
De persze nem emiatt sürgetem. Őszintén szólva nem is tudom miért. Talán a biztonságérzet miatt, hogy lássan már valahova haladni a kapcsolatot, tudjam hogy tényleg én vagyok aki kell neki.
2009. szept. 1. 12:01
Hogy egyik se akarja elereszteni a másikat.
29. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 23. - Mimmo33)
2009. szept. 1. 12:01
Ebben lehet igazság, de csak abban az esetben ha valakinek nem feltétel a papír a gyerekvállaláshoz. Mi mindketten úgy gondoljuk, azt a példát láttuk, tanultuk hogy jobb ha a baba házasságba születik.
28. 9ac093e955 (válaszként erre: 25. - C502273b01)
2009. szept. 1. 11:54
Ez így van, egyetértek:-)
27. bakesz
2009. szept. 1. 11:54
a házasságban mindig az egyik fél a domináns.A másik vagy elfogadja,vagy egyszerüen jó is neki vagy.....vagy nem fogadja el és akkor jön a háború.Figyeljétek meg a körülöttek levő házaspárokat. mindig csak az egyik dönt a másik pedig rábólint.
26. mimmo33 (válaszként erre: 25. - C502273b01)
2009. szept. 1. 11:43

Szerintem is;)

De hozzátenném még a tiszteletet.

A mai értékrendből sajnos kezd kihalni:(

2009. szept. 1. 11:41

Két érett ember kell hozzá,akik együttműködve,de saját céljaikat,álmaikat fel nem adva haladnak,és fejlődnek egymás mellett,egymásért,gyermekeikért.

Egymás mellett érzik magukat biztonságban,szerető légkörben,és képesek fejlődni a másikhoz,ami nem megalkuvást jelent.

2009. szept. 1. 11:38
látjátok ha igy folytatjuk azért ez egy érdekes olvasmány lesz sokunknak,mert olyan jó olvasni hogy ehhez jó férj vagy feleség kell jó de kinek milyen ez vagy hányszor kell megbocsájtani,..vagy számit e a figyelmesség ..és mint irtam ezer és ezer dolog .. azt gondolom segít mindenki ki hozzászól és leírja mit gondol erről...
23. mimmo33 (válaszként erre: 21. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 1. 11:38

Nekem nem sikerült férjhez mennem;)De nem érzem hiányát. Nem vagyok se több se kevesebb.

A boldog élethez nem biztos, hogy a házasságon keresztül vezet az út;)Mi már 9 éve élünk boldogan

2009. szept. 1. 10:56

Sztem, ne akard rávenni. Majd rájön magától, ha te vagy neki az igazi. Nálunk is így volt. 6 év után.

De engem tényleg érdekelne, hogy mi a jó házasság titka?

A szerelem előbb-utóbb elmúlik. Marad a szeretet, tisztelet, ha marad és nem váltja fel elhidegülés :-(

2009. szept. 1. 10:55
csodálok mindenkit akinek sikerült férjez menni és még jobban azokat akik hosszú boldog életet éltek/élnek a párjukkal.
2009. szept. 1. 10:54
A mi kapcsolatunk valahogy olyan hullámzó, néha érzem hogy "haladunk" minden rendben aztán van egy veszekedés és kilométereket csúszunk vissza. Aztán megint elkezdjük építgetni, és megint jön valami ami lerombolja. Elromlik a hangulat, az összahang. Enélkül meg látom a pasi nem érzi úgy hogy feltétlen el kéne jegyeznie :(
19. bakesz
2009. szept. 1. 10:54

tolerancia,szerelem,szeretet.....és minden ok...úgy elfogadni a másikat ahogy van,megkeresni a közös pontokat és abból táplálkozni.....mindenkinek van hibája azt el kell felejtenie és csak a jót meglátni.....és minden müködik

és ami a legfontosabb nem lehet egy házasságot úgy indítani,ha nem megy majd elválunk!!!!!

18. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 10. - Gagababi)
2009. szept. 1. 10:51

Semmi baj :)

Így visszaolvasva kicsit tényleg félreérthető a kérdés. Inkább úgy érettem, ha már találtam egy ilyen klassz pasit, mivel lehet rávenni a nősülésre? Most nem szavakra gondolok, hanem a kapcsolatban hogyan viselkedjen az ember, mit tegyen és mit ne. Ilyenek.

17. 9ac093e955 (válaszként erre: 15. - 9ac093e955)
2009. szept. 1. 10:50
Ja, első szerelem nekem, ami elég ritka!
2009. szept. 1. 10:49

Nem kell a válóperes ügyvédhez rohanni az első nagyobb összeveszésnél.

Akarni kell, hogy a problémáinkat rendezzük. Persze egyszerűbb bedobni a törölközőt és elmenekülni a nehézségek elől.

Hangsúlyozom, hogy ez csak akkor működik, ha megéri a kapcsolat, és mindkét fél alkalmas rá.

Tudom, hogy vannak esetek, amikor nincs más lehetőség csak a válás.

De sztem napjainkban többen válnak, mint amennyi össze nem passzoló pár van.

2009. szept. 1. 10:46

Szerintem az itt felsoroltakhoz, még annyi, hogy

JÓBAN-ROSSZBAN is kitartsunk egymás mellett!

23 éve élünk együtt, szeretetben-boldogságban:-)))

2009. szept. 1. 10:46
egy vak asszony,és egy süket férj!
2009. szept. 1. 10:46
Bár mi még csak 1 éves házasok vagyunk :))
2009. szept. 1. 10:46
Tolerancia, szeretet, szerelem és humor!
2009. szept. 1. 10:45
Tolerancia.
10. Gagababi (válaszként erre: 2. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 1. 10:44

:) bocsi, de ezt megmosolyogtam. Aranyos kérdés.

Kell hozzá egy jó pasi! Nem feltétlen jóképű, hanem rendes, tisztességes, szeressen téged! Aztán jó sok türelem, megértés...blablabla


Aztán el kell, hogy fogad önmagad, úgy szeretni magad, ahogy vagy, akkor tudod elfogadni a párodat is.

2009. szept. 1. 10:44
Egy olyan férj, amilyn nekem van:) a 33. év közepén járunk, szeretetben, megértésben:)
8. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 4. - Bucóka20)
2009. szept. 1. 10:44
Kösz :)) Az megvan (legalábbis remélem)kipp-kopp, inkább valahol az én hozzáállásomban, viselkedésemben lehet a hiba :(
2009. szept. 1. 10:42
Türelem és alkalmazkodás, bár mi még "csak" 16 éve vagyunk együtt :o)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook