Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi ilyenkor a teendő? fórum

Mi ilyenkor a teendő? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. márc. 19. 16:58

Na.. ma megjárták anyuék az irodát.

Nagyon rendesek voltak. Azt mondták, hogy az OTP szólt nekik tulajdonképpen, mert már 2. hónapja nem érkezett meg az összeg hozzájuk. A lényeg, hogy kapnak részletfizetést, de kérhetnek és talán kapnak is engedményt arra, hogy egy ideig ne fizessék a törlesztőt, mivel apu most orvosi kezelésre jár, és lassan a munkanélkülije is lejár. Mindenesetre írni kell egy kérvényt, csatolni minden fontos dokumentumot, a többit meg majd eldöntik. A lényeg, hogy nem visznek és árvereznek el semmit.

37. EsztyMorgan (válaszként erre: 32. - Simple)
2012. márc. 14. 17:22
De így se kerek.. a munkanélkülihez az önkormányzatnak mi köze?
36. EsztyMorgan (válaszként erre: 34. - Simple)
2012. márc. 14. 17:22
Kapun kívül magyaráztak, beengedve nem lettek.
35. EsztyMorgan (válaszként erre: 30. - Sylvia81)
2012. márc. 14. 17:21
Hát ez az amit többek közt én se értek. Hogy a munkanélküliből nem küldték az összeget, az "csak egy dolog", ahhoz szerintem a helyi vagy akármilyen illetékes önkormányzatnak nem sok köze van.
34. simple (válaszként erre: 33. - Sylvia81)
2012. márc. 14. 15:29
Passz, én sem igazán értem. Az biztos én nem nyitottam volna ajtót senkinek.
33. Sylvia81 (válaszként erre: 32. - Simple)
2012. márc. 14. 14:57

Nekem így sem kerek...

Vagy tiltották volna le a munkanélküliből is, vagy a behajtók jelentkeztek volna a pénzért...

32. simple (válaszként erre: 30. - Sylvia81)
2012. márc. 14. 14:47
Szerintem a munkanélküli járadék kapcsán jöhetett képbe az önkormányzat. Nem?
31. Sylvia81 (válaszként erre: 29. - Simple)
2012. márc. 14. 14:44
Én nem is feltétlenül a hosszú hétvégétől tartanék... Mert ha ők ugyan nem is lesznek otthon, valamelyik szomszédnál tuti lesz átjáróház, feltűnne, ha rámolnák a lakást.
2012. márc. 14. 14:42

Na most elolvastam még egyszer a sztorit, és még jobban nem értem...

Az önkormányzattól mentek ki, hogy nem fizettek a végrehajtó cégnek. Hogy jön ide az önkormányzat??? Nehogymá' az önkormányzat intézkedjen egy behajtásra szakosodott cég pénzének behajtásában! Azért ez már durva... Mintha a takarítónénik védenék sorfallal a rendőröket...

29. simple (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2012. márc. 14. 14:41
Mindenesetre ha jól értettem, otthon lesznek a szülők a hosszú hétvégén, így nem kell félni a betöréstől.
28. simple (válaszként erre: 26. - Sylvia81)
2012. márc. 14. 14:40
Igen, ezt írtam én is neki, hogy szerintem valami trükk van itt a dolog mögött, csak ugye nem tudni hogy mi. De szerintem nem betörés lesz.
27. Sylvia81 (válaszként erre: 25. - Simple)
2012. márc. 14. 14:36
Kulcs nélkül ki tudom szedni a levelet a postaládából, csak hogy egy példát hozzak információszerzésre... És bizonyára van millió más módja is, amit még csak nem is sejtek, mert nem utazom illegális dolgokban...
26. Sylvia81 (válaszként erre: 23. - Simple)
2012. márc. 14. 14:34

Olvastam. :) Akkor is ez az első kör.

Amúgy legelőször felszólító levelet küldenek.

De ha jelzálogozni akarnak, akkor sem kell tudniuk semmit a házról/lakásról, talán csak a helyrajzi számot, amire bírósági úton fogják rátetetni a jelzálogot. És ilyen esetben a földhivataltól kérik be a tulajdoni lapot. És a bíróság ítélete után a tulajdoni lapra fog felkerülni a jelzálog ténye, kizárólagosan apuka hányada alá.

A lakásmaffiának fontosabb a fürdőszoba léte, mint a behajtóknak bármihez is, már bocsi. :(

25. simple
2012. márc. 14. 14:33
A betörők mégis honnan tudnák, hogy az apukájának melyik céggel milyen ügye van? Csak olyan helyre mennek ilyen felkészülten, ahol nagy értékű műkincs van, amit megrendelésre lopnak el. Viszont ez meg igen ritka, sőt akkor meg tuti nem csengetek be előtte, az arcukat vállalva.
24. 9c8432d068 (válaszként erre: 22. - Sylvia81)
2012. márc. 14. 14:31
Félek,hogy neked van igazad,és betörésgyanús a dolog.
23. simple (válaszként erre: 22. - Sylvia81)
2012. márc. 14. 14:28
Igen ám, csak ez nem fog így menni, mivel csak a fél lakás az apukáé, így az ingóságok sem feltétlenül az övé, honnan fogják tudni a végrehajtók, hogy mi az övé? Max. azt mondja hogy semmi sem.
2012. márc. 14. 14:25

Nekem ez a sztori nagyon furcsa!

Mi a retek köze van egy végrehajtó cégnek ahhoz, hogy van-e fürdőszoba a házban/lakásban??? Ingatlan, ha jelzálogot akar rá tenni, menjen a földhivatalhoz. Már bocs.


A hosszú hétvégén ne csak apukádat faggasd ki, hanem csípjétek el a szomszédokat is, és kérjétek meg őket, hogy legyenek résen. Nekem ez inkább betörés előtti terepfelmérésnek tűnik... :(

Amúgy ha behajtani akartak volna, akkor nem a fürdőszobát kérdezik, hanem első körben azt kérdezték volna, kié a lakás, majd az ingóságokat vették volna leltárba. Merthogy azt foglalják elsősorban, és csak akkor jelzálogoznak, ha az ingóságok nem takarják be a tartozást...


Hétfőn az első út tényleg a végrehajtói irodába vezessen!

21. EsztyMorgan (válaszként erre: 20. - Simple)
2012. márc. 14. 14:21
Hát.. jó kérdés. Gondolom én meg is ijedtek, plusz a kíváncsiság. Be nem akartak menni.. csak faggatóztak. Annyit mondtak, hogy az xy cégtől vannak, mert hogy 2. hónapja nem érkezett meg az utalás. Aztán ennyi.. semmi mást nem mondtak.
20. simple (válaszként erre: 19. - EsztyMorgan)
2012. márc. 14. 14:20
És miért álltak velük szóba egyáltalán? Mit mondtak kik ők, és milyen célból jöttek?
19. EsztyMorgan (válaszként erre: 18. - Simple)
2012. márc. 14. 14:04
Szóba se hozták. Megkérdezték, hogy hány szoba van a lakásban, fürdő van e.. aztán mentek.
18. simple (válaszként erre: 17. - EsztyMorgan)
2012. márc. 14. 13:59
Miért nektek nem engedték? Tapasztalatom szerint szokták engedni, hisz a pénzüket szeretnék megkapni.
17. EsztyMorgan (válaszként erre: 14. - Simple)
2012. márc. 14. 13:56
Hát az lesz.. persze most jön a hosszú hétvége.. Apu ma orvosnál van, anyu dolgozik.. de hétfőn azzal kezdik a napot, hogy uzsgyi és utánajárnak a dolgoknak. Igazából engem nem is az idegesít, hogy ott jártak.. mert hallottam már ilyet. De ált. ilyenkor simán meg lehet beszélni akár a részletfizetést, vagy bármit. Legalábbis anno az unokatesómnál így volt.
16. simple (válaszként erre: 15. - EsztyMorgan)
2012. márc. 14. 13:56
A mai helyzetben semmi sem furcsa. Mindenki próbál trükközni, hogy jól járjon. Sajnos.
15. EsztyMorgan (válaszként erre: 13. - 9c8432d068)
2012. márc. 14. 13:54
Mondjuk azt nem tudom, hogy jegyzeteltek e.. a hosszú hétvége alatt kifaggatom apámat. De hogy semmi konkrétat nem mondtak, az biztos. Nekem ez a nagyon furcsa.
14. simple (válaszként erre: 12. - EsztyMorgan)
2012. márc. 14. 13:53
Valamiért felmérték a terepet. Az lesz a legjobb tényleg, ha érdeklődtök, nehogy nagyobb baj legyen.
2012. márc. 14. 13:53

Ha hivatalos személyek lettek volna,akkor valamilyen kérdőívet biztos kitöltenek,és aláíratják a szüleiddel.

Fejben nyilván nem tudják tárolni a kérdezett adatokat.

12. EsztyMorgan (válaszként erre: 11. - Simple)
2012. márc. 14. 13:50
No igen.. de az a "röhej", hogy semmit nem mondtak. Kérdeztek ezt-azt, öt perc múlva már ott sem voltak.
11. simple (válaszként erre: 10. - EsztyMorgan)
2012. márc. 14. 13:48
Jöttek puhatolózni. Csak nem tudni, hogy megfélemlítés a céljuk, hogy fizessen, vagy pedig valami más... Ezt jó lenne megtudni.
10. EsztyMorgan (válaszként erre: 8. - Simple)
2012. márc. 14. 13:42
A fele igen.
9. EsztyMorgan (válaszként erre: 6. - 9c8432d068)
2012. márc. 14. 13:42
Nekem se tetszik.. nem az eljárás, hanem a módja. Mindenesetre mondtam édesapámnak, hogy hétfőn menjen át az említett irodába, és beszéljen velük. Egyelőre más megoldást nem látok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook