Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi idegesít a tömegközlekedésben? (Emberi viselkedés) fórum

Mi idegesít a tömegközlekedésben? (Emberi viselkedés) (beszélgetős fórum)


1 2
20. esther78 (válaszként erre: 19. - Meoo)
2013. jún. 15. 13:58
És még azok se adták át a helyet, akik a kórházban dolgoznak a szülészeten és szinte naponta találkoztam velük.
19. meoo (válaszként erre: 17. - Esther78)
2013. jún. 15. 13:41

:-D Na igen.

8.hónapban vagyok.Nekem inkább az idősebb (50-60 közötti) nők adják át a helyet vagy a több gyerekes anyukák.Minden héten átlag 1 fő!A fiataloknak (20év körül) teljesen természetes,hogy az első hely amit meglát az övé!Volt velem egykorú pasi is aki mellett találtam állóhelyet a villamoson, inkább elfordította a fejét, "amit nem lát az nincs" :-)

Én már megszoktam, inkább azon lepődöm meg ha valaki hozzáér a karomhoz és magától átadja a helyét!

Ami a legjobban bosszant az az,hogy az emberek 95%-a csak magával törödik:fellök,áttapos,az ajtóban megáll holott nem számdékozik leszállni!A nők többsége letarol mindenkit a "malaclopó" méretű táskájával amit természetesen az alkarján hord!Szóval van kultúra rendesen!

18. gigi> (válaszként erre: 1. - Bársony)
2013. jún. 15. 13:33
Pár napja pont így jártam én is.Utaztam a közeli nagy városba.Pár üléssel mögöttem valaki épp azt mesélte,hogy a testvére 27 éves és már 6 gyereke van!Elmondta, hogy ő mikor szült,hányat és hogyan.Elsorolta a gyerekek neveit,hogy mennyivel születtek,hogy aznap épp milyen ruhát vettek fel,mi volt az előző esti vacsora,és hogy kicsi hányszor csinált be az éjjel.Szóval,alig vártam hogy végre az uticélomat elérjem.Fénysebességgel szálltam le a buszról és vissza se néztem.
17. esther78 (válaszként erre: 15. - Living Dead)
2013. jún. 15. 13:20
És ruhát is mossanak, mert amikor felszáll egy idősebb ember, akinek már nem úgy működik a vizelet visszatartás ahogy kellene és már vagy 3 hete hordja a ruháját, hiába fürdik attól még büdös lesz. Télen meg szintén a nagyik vannak előnyben a molyírtó szaggal.
2013. jún. 15. 13:18
Ami még idegesít az az emberek érdektelensége. Januárban szültem, a végén már 2 naponta kellett mennem vizsgálatokra, és az nekem abból áll, hogy villamos, utána átszállok buszra. Az hogy nem adják át a helyet már meg se lep, de néha annyira kellett vigyáznom, hogy a sok siető általában nyugdíjas ne nyomja hozzá a hasamat a kapaszkodóhoz. És a legrosszabbak ilyen esetben a nők, mert rád néznek látják hogy nagy hasad van és elfordulnak. Talán 2x ha átadták a helyet, abból az egyik egy kisgyerekes anyuka volt.
2013. jún. 15. 13:15
Ritkán tömegközlekedem,de akkor hosszú távon. Az esetek nagy többségében ingyencirkusszal egybekötött szociológiai tereptanulmány, de azért kötelezővé kéne tenni, hogy a buszraszállást megelőző három nap alatt egyszer legalább fürödjenek a népek.
2013. jún. 15. 13:11
ilyenkor nyaron a szagok. dobbenet, hogy mar koran reggel is mennyire budosek birnak lenni sokan :(
2013. jún. 15. 13:10
Egyszer jártam úgy hogy velem szembe leült egy koszlat büdös nő a csecsemőjével, és ott szoptatta a gyerekét. Nem a szoptatással volt bajom, hanem azzal, hogy koszos büdös, és a gyerek szájába adja azt a retkes csöcsöt.
12. e32d76b828 (válaszként erre: 11. - Bársony)
2013. jún. 15. 13:01

fogd fel maskepp...es mar is nevetni fox...

ha nincs mas kiut oltoztess v vetkoztess...utobbi tuti mulatsagos...

11. Bársony (válaszként erre: 9. - E32d76b828)
2013. jún. 15. 12:59
Én is szeretek nézelődni, csak amikor mellettem csámcsognak, meg cuppognak azt utálom.
10. Bársony (válaszként erre: 8. - Sunshine76)
2013. jún. 15. 12:58
Na igen...Lehet, olyan is van, aki nem tudja, hogy "kihallatszik". :)
2013. jún. 15. 12:27
en jol szorakozom...a vizualis tipus elvan mint egy babszinhazban hehe
8. Sunshine76 (válaszként erre: 4. - Bársony)
2013. jún. 15. 12:23
Ezt megertem,van,hogy en is ezert hallgatok zenet.De most eppen arrol beszeltem,mikor tok csend van a buszon,es az az egy ember bombolteti azt a vacakot,a duborges meg egyeb.Es ha az illeto annyira ertekeli a zenet,miert nem szerez be egy olyan fulhallgatot,ami aktualisan rendesen mukodik,es nem"ereszt szabadon" annyi hangot,hogy mast zavarjon?Hm...
7. andi6020 (válaszként erre: 5. - E28ddc7c9b)
2013. jún. 15. 12:07
Az korrekt :SS
6. Bársony (válaszként erre: 5. - E28ddc7c9b)
2013. jún. 15. 12:05
Helyi kezdeményezés? Tett valaki valamit, hogy visszaállítsák?
2013. jún. 15. 12:01

Az, hogy itt nincs, 2012.12.31.-ig volt helyi buszjárat, már nincs.

Marad saját gk, taxi, bicikli.

Egy húszezres városban minek????????

4. Bársony (válaszként erre: 2. - Sunshine76)
2013. jún. 15. 11:59
Zenét én is szoktam hallgatni, de van amikor csakis azért mert nem akarom a hátam mögött ülők témáját végighallgatni, vagy a kisgyerekek üvöltését.
2013. jún. 15. 11:54

Semmi.

Kocsival járok.

2013. jún. 15. 11:53
Ragogumi nyammogasa hihetetlen diszno modon a fulem mellett/mogott,kimondottan szagos etel evese,a fulhallgatot hasznalo zeneimadok muzsikajat en is kenytelen vagyok hallgatni,akar 20 lepes tavolsagbol...Aztan meg mikor beallnak oda ahol a babakocsinak van hely,es arrebb menni keptelenek...es a tobbi.Ja,telefonon kibeszelni mult ejszaka lepedoakrobata mutatvanyait..fuj..tul sok info..
2013. jún. 15. 11:46

Általában már hozzászoktam a különböző dolgokhoz, csak most úgy elgondolkoztam, kit mi idegesíthet. :)


Pl. Mikor olyan hangosra állítják a mobilt, hogy múltkor majdnem megijedtem, amikor "belehasított" hirtelen a csöngése, távolsági buszon. És hangosan megtárgyalják, kinek milyen műtétje volt.


Vagy amikor felnőtt emberek nem bírnak ki 30 percet, 1 órát anélkül, hogy ne egyenek és csamcsognak, csörgetik a zacskót, terjednek a szagok... (nyilván nem azokra értem, akik esetleg rosszul vannak és muszáj enniük)


Ja, és amikor vár mindenki a buszmegállóban (távolsági) mondjuk a Stadionnál, akkor néha elgondolkozok, hogy miért nem lehetne sorrendben felszállni? Aki előbb ér oda, előbb szálljon fel. Mert ha ott beindul a tolongás, komolyan egyesek annyira küzdenek, mintha az életük múlna rajta, hogy felszálljanak.


Na, most kapásból ennyi jutott eszembe. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook